Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 hours ago, w00x said:

 

Много си зле. В тая казарма на апатия не ви ли научиха, бе? Грижа за ближния and all that jazz.

Толкова и знаеш какво правя. :D

 

 

Апатия или емпатия ?

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Sothbiss said:

Преди 5 години преживях нещо подобно, но не аз а брат ми - и при него беше едно давене, повръщане, но ситуацията беше още по-зле, че беше пушил и едни "билки", които не му се отразиха добре. 

 

Аз също се бях направил стабилно, но изтрезнях за секунди. Щеше да ми умре в ръцете, завършихме с бърза помощ и спешното.

 

Ами, на него да не му е било в трахеята? На мен ми беше надолу в хранопровода, под гълтача. Ако не гълтах нищо, се чувствах добре. Като глътнех нещо обаче, веднага се връщаше обратно.

 

10 hours ago, charmock said:

 Ангеле кви са тези работи бе младеж...от едно пилешко ще си идеш :grin:. Майтапа на страна стискам палци всичко да мине по леко.

 

Мани, мани. То не беше реално животозастрашаващо, защото си дишах без проблем.

Всичко мина леко. Процедурата беше 30 минути. Днес съм си вкъщи вече. 1 седмица ще карам на попари и мека храна и ще се оправя. :) 

 

10 hours ago, Dunc said:

Апатия или емпатия ?

 

Апатия, ще ме извинявате. Бях упоен. :D 

 

1 minute ago, gado said:

Не му задавай такива сложни въпроси или поне го попитай на английски. :)

 

Вечер си по-забавен.

Едит: Корекция. Вечер поне си забавен.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, w00x said:

 

Недоумявам що се опитваш да водиш нормална дискусия с човек, търсещ само и единствено конфронтация. Винаги съм казвал, че човек и виртуалната му персонификация не са едно и също, та силно се надявам Гълъбин да не е такъв в действителния си живот :)

Link to comment
Share on other sites

И аз без да искам скоро глътнах едно такова цяло:
14449-3-AEA_Snack213_160g_2268.jpg

Мина на два ръба на долу, раздирайки всичко по пъря, но не успя да заседне. Пък и да беше, поне щеше да умекне след някакво време и да продължи. Представям си с пилешко колко е гадно.

Link to comment
Share on other sites

Тези по лабораториите са много зле!   Два положителни бързи теста, направени от нас на тъста са положителни, пращаме го в две лаборатории и двата теста са отрицателни! Джипито  му назначи лечение по телефона, с думите “ Няма страшно, той е ваксиниран.”  Астматик е, а сатурацията, продължава да му пада….

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, w00x said:

 

Вечер си по-забавен.

Едит: Корекция. Вечер поне си забавен.

Вероятно все още си упоен....?

4 hours ago, Antares said:

Недоумявам що се опитваш да водиш нормална дискусия с човек, търсещ само и единствено конфронтация. Винаги съм казвал, че човек и виртуалната му персонификация не са едно и също, та силно се надявам Гълъбин да не е такъв в действителния си живот :)

Идея си нямаш, кво лайно съм всъщност! Тук поне се държа прилично.

 

П.п. Аре, отивам да си хвана нещо за вечеря и ще го одеря с голи ръце, докато още мърда...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, XMD said:

Тези по лабораториите са много зле!   Два положителни бързи теста, направени от нас на тъста са положителни, пращаме го в две лаборатории и двата теста са отрицателни! Джипито  му назначи лечение по телефона, с думите “ Няма страшно, той е ваксиниран.”  Астматик е, а сатурацията, продължава да му пада….

 

В КОВИД зона идете ако не сте. Явно там са най-адекватни.


А в болниците какво е с тоя КОВИД...

 

Докато ме приемаха на регистратурата (2-3 минути) минаха 3-ма с ковид. Двамата с придружител, защото ги виждах как едва седят на пейката отзад. Третият на бегом влезе с "не мога да дишам, помогнете ми". Последният може да не е бил с КОВИД де. Може да е имал паник атака..

 

Докато чакам на рентгена за резултати, едни роми отиват до вратата и питат

"Искаме една снимка на гърдите да направим."
"Кой ви праща?"
"Никой, ние само искаме за успокоение."
"Не може така да правим снимки по желание. Трябва някой да ви прати. Какво му е на момичето?"
"Ами, задух има, температура. Назначиха ни тука разни изследвания, но ние искаме да си направим и снимка."

В крайна сметка ги отпратиха де. Не може да се правят снимки така, но още едни с КОВИД.. Момичето едва стои на пейката и тя.

 

Страшна работа. В спешното само КОВИД болни и хора със счупвания.
А вечерта колко хора имаше в спешното отделение, не е истина.. Дори пейките по пътеката към регистрацията бяха заети от хора, които чакаха. Вън също имаше изчакващи.

Link to comment
Share on other sites

Паникьори.

Ония, космонавтите видЕхти ли ги, а!? Дето само надничат като лалугери и още преди да си им рекал - Докторе, ама аз... И те вече са си плюли на петите и са отишли да клецат сестирчи, да пийкат, да се шибкат.... Или каквото им е там на сърце.

 

Тъщата нещо се беше поскапала. Вдигна температура. Шурето вика бърза помощ, ония правят бърз тест и викат - Лелче, КОВИД, майка. Бият и инжекция някаква и викат - Ние сме до тук! От тук на сетне е ЖиПи-то ти.

Жипито изпада в паника, след като му звъним посред нощ и почва да си чеше киферицата... Бадамубералайката, аз сутринта направих ли и тест или не!? Ма не помня, бе...

На следващия ден, пак бърз тест. Естествено положителен. Бабата е в паника и почва да търси дали е писала завещание (85 годишна жена).

Шурето и той в паника. Някаде между паническите пристъпи успява да ме чуе, че му говоря да и направят ПСР. Правят и. Три дни по-късно (бабата вече е с нормална температура, но все така паникьосана). ПСР излиза отрицателен. Шурето и бабата обаче вече копаят бункер за края на света и са все така паникьосани.

 

Та така, драги ми смехурковци.....

 

П.п. По-големи хипохондрици и паникьори от ония касапи-сребролюбци няма!

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, w00x said:

 

В КОВИД зона идете ако не сте. Явно там са най-адекватни.


 

Успяхме да го позакрепим, лекарства, инхалации….. Утре ще го караме в окръжна болница, при неговата пулмоложка, да го лекува…

Link to comment
Share on other sites

Бюрокращината покрай тоя ковид е ужасяваща. Никой не знае какво прави. Една приятелка преболедува, не може да си извади сертификат за преболедуване, защото не е минала по надлежен ред. Пак импровизации някакви с тестове от аптеки. Баща ѝ също.

Затова ти споменавам ковид зоните. Там могат да изпишат и безплатно лекарства по здравна каса.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, w00x said:

Бюрокращината покрай тоя ковид е ужасяваща. Никой не знае какво прави. Една приятелка преболедува, не може да си извади сертификат за преболедуване, защото не е минала по надлежен ред. Пак импровизации някакви с тестове от аптеки. Баща ѝ също.

Затова ти споменавам ковид зоните. Там могат да изпишат и безплатно лекарства по здравна каса.

 

Те сами са си направили проблема, ся сертификат искат като и останалите с тестовете за антитела.... Минахме през лаборатория, дадоха резултат и после в къщи. Никакъв проблем после със сертификат, който и без друго не ни трябваше понеже сме с ваксина. Не е нужно изобщо да минаваш Ковид зона.

Link to comment
Share on other sites

On 11/13/2021 at 10:58 PM, w00x said:

 

Много си зле. В тая казарма на апатия не ви ли научиха, бе? Грижа за ближния and all that jazz.


Нормален човек щеше да напише SHIT като хората... 

SVL9dTf.jpg
 

On 11/14/2021 at 12:29 AM, Sothbiss said:

Гадолине, да ти сера на казармата. Мен почти ме хвана, но се радвам, че не съм бил. 


Идея си нямаш точно на теб колко ти е била нужна... :gangstah:
 

On 11/14/2021 at 12:02 PM, Antares said:

Недоумявам що се опитваш да водиш нормална дискусия с човек, търсещ само и единствено конфронтация. Винаги съм казвал, че човек и виртуалната му персонификация не са едно и също, та силно се надявам Гълъбин да не е такъв в действителния си живот :)


Не е - много по-строг и справедлив е!!!
 

21 hours ago, XMD said:

Тези по лабораториите са много зле!   Два положителни бързи теста, направени от нас на тъста са положителни, пращаме го в две лаборатории и двата теста са отрицателни! Джипито  му назначи лечение по телефона, с думите “ Няма страшно, той е ваксиниран.”  Астматик е, а сатурацията, продължава да му пада….


На никакви тестове вече нямам никаква вяра... Пълна боза!!! Единствено взета кръв може да даде някакви реални показатели. 

------------------------------------------

Ангеле, аз така заради някаква селска кайма, която няма да питам дядо ми откъде е купувал, съм вече с изкуствен зъб. Строшаване по вертикала - направо разцепен на две. Едно си загубих зъба, второ колко болка и досада преживях и трето - назад съм 600 лева...  

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, RaptoR said:

Единствено в Хепи като ям суши ги давам на децата да си играят, но вече и на тях не са им интересни

Изобщо не се учудвам, че сушито го ядеш с вилица като един истински Мисир!! :Facepalm::lol:

Link to comment
Share on other sites

Бях се научил по едно време да ям с клечки, основно от инат и съм ял няколко пъти ей така, да си докажа, че мога. За мен лично въпросът е не дали мога или не, а защо.

Иначе сушито за мен е като музиката на Слави - знам, че много хора я харесват, не разбирам обаче какво харесват в нея..

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Antares said:

Бях се научил по едно време да ям с клечки, основно от инат и съм ял няколко пъти ей така, да си докажа, че мога. За мен лично въпросът е не дали мога или не, а защо.

Иначе сушито за мен е като музиката на Слави - знам, че много хора я харесват, не разбирам обаче какво харесват в нея..


И аз съм пробвал - не ми допадат пръчките, а имам подарък такива от Япония. Но както знаем не всичко измислено от дръпнатите е непременно хубаво. По същия начин няма да ме видиш и с ония техните дървените обувки например... Само тежък идиот може умишлено да си причинява безпричинно дискомфорт, вместо обратното...

А иначе сушито си е отлично. Естествено не оная вегАнска измет в менюто. Аз си хапвам понякога, но само точно определени видове.
 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

Щом за теб сушити в Хепи е отлично, е по - добре да не пишеш повече по темата ;).


Това, което консумирам аз е абсолютно отлично и ми е през х§я какво мисли някой друг по въпроса. И ми е любимо някой така като се изцепи, все едно си яде сушито в Токио всяка седмица, а на практика надали някога е опитвал японско суши. 

Реално погледнато аз винаги си поръчвам това:

https://dostavka.happy.bg/bg/menu/i/sushi/61/2805/Филаделфия-ичибан-4-бр

Предоплагам е излишно да обяснявам защо, както и за Унаги :laughing1:
Опитвал съм и Блек мамба - също отлично.
 

Link to comment
Share on other sites

Ролца от раци :bowdown:

Суши в японски ресторант и приготвено от японци съм ял неведнъж. Ролца от раци нямаше в нито една хапка. Това ми е любимата храна. Не е истина какво количество съм изял. Имало е доста случай да спра да хапна суши преди да се прибера вкъщи когато си идвам до Бг. Не в Хепи, разбира се.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, netrootbg said:

Суши в японски ресторант и приготвено от японци съм ял неведнъж. Ролца от раци нямаше в нито една хапка. Това ми е любимата храна. Не е истина какво количество съм изял. Имало е доста случай да спра да хапна суши преди да се прибера вкъщи когато си идвам до Бг. Не в Хепи, разбира се.


Нищо не си ял. щом не е в Япония. Същата логика, същия смисъл.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:

Нищо не си ял. щом не е в Япония. Същата логика, същия смисъл.

Ти па кво суши си ял, ако в Хепи се ограничава единствения ти досег с това изкуство? :Facepalm: :rofl:

Почти ежедневно консумирам суши, приготвено от автентични японци, а част от рибешките им произведения се доставят ежедневно със самолет от пазара Цукиджи в Токио. Та мисирщини на тема суши не искам да слушам. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...