Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

18 minutes ago, RaptoR said:


В никакъв случай, просто вече пазим пушките си за дъщерите си. 

Разправям,  че върви към веган, а ти продължаваш с доказателствата :))

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ARPAnet said:

Разправям,  че върви към веган, а ти продължаваш с доказателствата :))


Ся, батьовата, на мен и на Галин за вегании да говориш е като на Безос за Булфорум. Нъл'са сещаш, че теб можем да турим в казана... 

Link to comment
Share on other sites

:popcorn-and-drink-smiley-emotic Тук е ставала веселба пак. :lol:

Мисир, какво ще ги правите тия овце толкова много бе? И да, като са твои и си се грижил за тях, не е нужно ти самия да ги колиш, когато настане нужда, има си хора и за тази работа.

Link to comment
Share on other sites

Кой е казал, че всичките са негови. Аз доколкото разбрах от това стадо са си взели някаква Х бройка за гледане. А не, че всичките ги е купил той. Нали затова е писал, че после е дошло и шилето.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mIRCata said:

Кой е казал, че всичките са негови. Аз доколкото разбрах от това стадо са си взели някаква Х бройка за гледане. А не, че всичките ги е купил той. Нали затова е писал, че после е дошло и шилето.

Бройката е без значение, аз го попитах за какво са му ако няма да ги яде или може би ще ги стриже за вълна само? Не съм спец по животновъдство, но доколкото знам тия хайвани искат сериозно гледане, ако не смяташ да ги ядеш на момента. :lol:

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, RaptoR said:

Абсолютно и съвсем сериозно е, вярвай ми.

Това го вярвам. Просто не вярвам, че си се умилил толкова от шилето.

Не върви сега тия постове, а по Гергьовден, докато тъпчем лакомо и се хилим, да ни пада агнешко от устата.

Link to comment
Share on other sites

Както всичко останало и тук има схема :) Следя едни хора, които според мен трябва да преставляват зелената партия, но не са в политиката. Та те казаха, че поради някаква причина държавата плаща на хората, за да си пускат животните на паша в планината (не помня точната, но ако на някой му е интересно ще потърся статията) :) Но разбира се животние на декар са силно надвишени. Последствието е, че голяма част от планинските езера и реки са замърсени заради тези животни. Дойде ли зимата се получава това, което Виден казва, защото едва ли на човека, който си е прибрал парите се интересува как ще презимуват животните. Това може да не е точно неговия случай, но води да същото ...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, earache said:

Това го вярвам. Просто не вярвам, че си се умилил толкова от шилето.

Не върви сега тия постове, а по Гергьовден, докато тъпчем лакомо и се хилим, да ни пада агнешко от устата.

 

Ами то си е твоя работа. Не само се умилих, а още същата вечер се обадихме на стопанина да предлагаме сделка. Оказа се обаче, че шиленцето е на малко детенце - 12 годишно - мераклийче, което даже ходело да му помага във фермата. Естествено незабавно спряхме повече да питаме. 
Относно какво ядем по празниците - аз го взимам от магазина готово, в смисъл клането у нас е забранено от 10 години. И въобще убийство на каквото и да е животно. Галин по-назад изрично спомена нещо. 

 

1 hour ago, Stasio said:

Както всичко останало и тук има схема :) Следя едни хора, които според мен трябва да преставляват зелената партия, но не са в политиката. Та те казаха, че поради някаква причина държавата плаща на хората, за да си пускат животните на паша в планината (не помня точната, но ако на някой му е интересно ще потърся статията) :) Но разбира се животние на декар са силно надвишени. Последствието е, че голяма част от планинските езера и реки са замърсени заради тези животни. Дойде ли зимата се получава това, което Виден казва, защото едва ли на човека, който си е прибрал парите се интересува как ще презимуват животните. Това може да не е точно неговия случай, но води да същото ...


Стаси, тука проблемът е друг. Този си има стопанство, но логично няма хора и ползва някакви селски пиянки. Фуражите са много скъпи и естествено не му се дават пари - колко по-лесно е да натириш животните по къра и да пасат. Добре ама после мрънка що много пикаели... А те като видяха тука сухото и пощуряха. 

ЕДИТ: Овце зехме точно 4 броя и те са за проба. Искам да видя дали ще се справи моят човек с тях и въобще как ще потръгне. Имам огромна ферма, която седи празна. Нищо не пречи да пробваме да гледаме нещо в нея. А пък ако дойде някой ден време за търгуване - идват и си взимат животното и каквото си решат после...

Link to comment
Share on other sites

Щях да пиша, че извън майтапа с Виден, леко съжалявам, че вече нямам къде синът ми да си създаде някои правилни виждания. Че има домашни любимци, но и селкостопански животни. 

Че не може само по детските ферми, където ги вижда само като сладки животинки .

Но май не попаднах на аудитория :effemine3:

Link to comment
Share on other sites

Синът ти е още много малък, иначе щях да ти кажа да му пуснеш EARTHLINGS, но после трябва да продадеш БМВ-то, за да платиш на психиатъра....

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, RaptoR said:

Синът ти е още много малък, иначе щях да ти кажа да му пуснеш EARTHLINGS, но после трябва да продадеш БМВ-то, за да платиш на психиатъра....

lol, хората които имат нужда от психиатър след подобно филмче, по принцип са имали нужда от психиатър :)

Бих поспорил, че има нещо не здраво ако човек с густо си купува мръвките от магазина, но има проблем със създаването им 
Пък да си продавам колата, че да платя за доктор, далееееч съм от там :laughing:

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ARPAnet said:

Бих поспорил, че има нещо не здраво ако човек с густо си купува мръвките от магазина, но има проблем със създаването им 

Може би има нещо сбъркано с т'ва с густу да сереш, но да те е гнус да си намажеш филийка с лайната...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Antares said:

Може би има нещо сбъркано с т'ва с густу да сереш, но да те е гнус да си намажеш филийка с лайната...

Бих казал, че е по-близко до - с густо тъпча, но ме е гнус на кфо ми става гз-а като се изсера. Това е по-близко до flow-а. 

И  разбира се обясненията по-рано са в такъв контраст със споменатото филмче. 

Link to comment
Share on other sites

Аз съм твърдо убеден, че всеки човек може да се научи да коли и разфасова животни. Едни хора лесно ще се научат и ще се преборят със задръжките си, на други ще им коства повече време и усилия. Важният въпрос е защо? Трябва ли да мога да правя основен ремонт на двигателя, за да карам кола? Или да проектирам процесори, за да ползвам компютър?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Antares said:

Аз съм твърдо убеден, че всеки човек може да се научи да коли и разфасова животни. Едни хора лесно ще се научат и ще се преборят със задръжките си, на други ще им коства повече време и усилия. Важният въпрос е защо? Трябва ли да мога да правя основен ремонт на двигателя, за да карам кола? Или да проектирам процесори, за да ползвам компютър?


Не си съвсем прав - има хора не могат да го направят по никакъв начин. Има хора при вида на кръв припадат. Аз лично съм участвал в клането на десетки, дори стотици животни. Не едно и две съм и отстрелял. Решил съм обаче, че не желая да го правя отново. Както казваш, Пеше - има си места и хора за тази работа. 
Друго ми е интересно тука на мене - Ясенчо, който се мята на амбразурата за траверси и чалми, които си ебат козите, как така се извъди такъв касапин... Или просто се опитва да ни каже, че е И веган - интересно ми е. Това, което виждам е как пак си няма хал хабер какво коментира, но туй е old news. Та да видим - топ касапин или И вегАн.... 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RaptoR said:


Не си съвсем прав - има хора не могат да го направят по никакъв начин.

Нека тоя човек да не е ял две седмици, па да видим дали твоето вакло агънце няма да го изяде сурово със 'се вълна...

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Antares said:

Аз съм твърдо убеден, че всеки човек може да се научи да коли и разфасова животни. Едни хора лесно ще се научат и ще се преборят със задръжките си, на други ще им коства повече време и усилия. Важният въпрос е защо? Трябва ли да мога да правя основен ремонт на двигателя, за да карам кола? Или да проектирам процесори, за да ползвам компютър?

О никой не е нужно да става касап. Малко смесваш нещата

Важно е разбирането. Това което го ядеш е дошло от ей такова теленце, зайче, агне, кфото там. И ако ти харесва да го ядеш, е добре да си ОК с това което се случва с тези животни. Помага когато участваш няколко пъти в този кръговрат.

По този начин човек има по-малко проблеми с подобни филмчета. Пък ако много го плашат, винаги може да си ги(животните, не филмчетата) гледа вкъщи с любов нали..

5 minutes ago, RaptoR said:

Друго ми е интересно тука на мене - Ясенчо, който се мята на амбразурата за траверси и чалми, които си ебат козите, как така се извъди такъв касапин... Или просто се опитва да ни каже, че е И веган - интересно ми е. Това, което виждам е как пак си няма хал хабер какво коментира, но туй е old news. Та да видим - топ касапин или И вегАн.... 

О човече, толкова ограничено виждане имаш .. :) Не кон с капаци, ми не знам какво

Имали сме всякакви животни, и от малък съм помагал и участвал в коленето им, и нямам абсолютно никакви проблеми с това нещо, щом искам да го ям. Да, теленцето което знам от новородено, след около 9 месеца става на пържоли. 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Just now, Antares said:

Нека тоя човек да не е ял две седмици, па да видим дали твоето вакло агънце няма да го изяде сурово със 'се вълна...


Последният път, някъде преди 25 години мисля, баща ми пак се опита да помага в клането на прасето. Като резултат двама останахаме да държим вече удареното прасе, а трима прибираха към къщата припадналия помагач. Та като ти казвам нещо - слушай ме. 

Link to comment
Share on other sites

Точно за това си има хора, които се занимават с това !  Защото това прасе като подивее и става страшно. Може и с гръманта глава да си обикаля из двора. 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, RaptoR said:


Последният път, някъде преди 25 години мисля, баща ми пак се опита да помага в клането на прасето. Като резултат двама останахаме да държим вече удареното прасе, а трима прибираха към къщата припадналия помагач. Та като ти казвам нещо - слушай ме. 

 

Въпросният беше ли седял гладен 2 седмици преди коленето? Защо ако не - написаното няма никаква връзка с цитата.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, kotora said:

Точно за това си има хора, които се занимават с това !  Защото това прасе като подивее и става страшно. Може и с гръманта глава да си обикаля из двора. 


Такива истории имам с кофата. Напрмер изключително груба грешка е да се опитваш да застреляш теле с газов пистолет. :laughing1:

ЕДИТ: Ангеле, що за тъп въпрос?!?! Хора с подобни проблеми колкото щеш гладни ги дръж все припадат при вида на кръв. Гладът няма нищо общо в случая. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kotora said:

На Графа предишния кмет е коляч. Има си едно ножче супер остро, клъцва ги през врата и до там :) Не го ползва за нищо друго. 


Когато е голямо живптно не става с ножче. И не става сам. И бели има не една и две. Особено пък ако колачите са почнаи да пият преди да са свършили работата... Както казах - истории имам с кофи. 

Link to comment
Share on other sites

Дядката разправяше истории за колачи.

Един път за на негов приятел прасето, викнал някъв външен да го коли. След загрявките станали събраните помагачи 4-5 човека, че голямо прасе, тоя им вика спокойно седете мирни.

Извадил една "чикийка" и казал пуснете го да мине до мен. Дядката се чудил какво ще направи с това ножле, ама тоя като минало прасето покрай него, само го пернал по ухото, то се извъртяло да го види и с оня с ножчето го ръгнал и прасето до там. После станало ясно, че бил колач в "Родопа" и им викал, там няма кой да чакаме да ни го държи. Говоря за по много комунистическо време, отдавна, дето ни разни модерни средства ни нищо се е ползвало тогава.

Е и за прасе където тръгнали да го обгарят със слама в дупка и то скочило да бяга също е разправял :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...