Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

1 hour ago, ARPAnet said:

Честито:)))

Това е случаят когато следващия е уверен, че километража е въртян :D

 

Точно. :D 

Затова реших да си пазя бележките от техническите прегледи. Трябва да свършат работа за удостоверение, свен ако онзи не е прекалено мнителен и реши, че преди всеки технически съм въртял километража...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 hours ago, w00x said:

 

Точно. :D 

Затова реших да си пазя бележките от техническите прегледи. Трябва да свършат работа за удостоверение, свен ако онзи не е прекалено мнителен и реши, че преди всеки технически съм въртял километража...


Няма кой да ти повярва, предвид че в над 90% от случаите въртенето е факт... 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, w00x said:

Честито! Със здраве да си го караш. :)

Аз също се замислих дали не ми е вече време за смяна, след 7 години каране на Алфата.

7 години и 32 000км. :D 

Адаш, ти си я "пръснал" от каране! :D

 

17 hours ago, RaptoR said:


Тия биткойни бе!!! :laughing1:

Защо ръчна кутия? Тука ме изненадА! И кво го криеш тоя номер? :gangstah:

Ръчка е защото е италианка, а както знаеш из Европа все още автоматикът не е доминантен. Като цяло съм карал автоматик и да, по-удобно е, но за мен ръчната скорост си е по-добре :)
 

15 hours ago, Godfather said:

Честито и със здраве да си я караш. Кой модел е това? Прилича ми на Тусон, но явно европейските са леко по-различни от това, което се кара от тази страна на океана. :)

Точно Тусон е. Аз гледах и от Канада да вкарам, но като теглих чертата накрая, не си заслужаваше. Иначе fun fact - навсякъде в България й викат ТуКсон. И в документите е писана така. 

 

15 hours ago, jozo said:

Честито, със здраве да се кара!

 

Аз искам също да сменям колата и знам точно какво искам, ама ще има да си събирам дълго. Ако не друго Галя ще намаже с нова калинка да си джътка из града.

Взимай да се радва Галчето. Тя го заслужава :).

 

13 hours ago, Mockingbird said:

Честитутка! И безаварийно! Ръчката ще я преживея някак, ама дизела не мога.... :rolleyes:

И аз предпочитам бензинки, но този дизеляк не може да разбереш, че е дизел. Толкова е тиха, че ако я покараш, ще се объркаш какво караш. :P

Link to comment
Share on other sites

Да ви разкажа аз каква борба водих наскоро с моя бойлер. Досега неведнъж съм свалял и качвал бойлери, но дотам. Докато преди някъде 2 седмици не почна да ми пада бушона на банята... Анализите за минути показха, че бойлерът прави проблеми. И макар досега да не бях разглобявал бойлер, всичко си има първи път. Само да спомена, че работата не е в някоя уютна баня, така щото жена ти да ти подава инструментите докато работиш, а във въздушното пространство и се работи сгънат на две, след като си пропълзял 10+ метра. Свален е И хидрофора за ремонт:

HT5G52X.jpg

Та отворих аз бойлера и какво заварвам вътре:

51gLfgA.jpg

gylm8ig.jpg

 

tjojkdY.jpg

 

OB5FlJ7.jpg

 

EtJ5JYn.jpg

И с почва една борба... Измъквам чурясалия нагревател, както и около 10-на литра обем от тая гняс на снимката. Купувам всичко ново след инструктаж от Галин какво и къде и го сглобявам. Ето как по принцип изглеждат нещата в началото, когато са нови:

wO27iG5.jpg

Тръгвам аз щастлив да монтирам и ... се скъса скапаната резба на скапания фланец... Айде на другия ден нов фланец. Точно затворих всичко и сложих и хидрофора, като в момента, в който ухилен и доволен навивам последната холендерна връзка и ха да пусна системата и .... една от разпределителните тръби падна като солета на земята - без видима причина, освен, че е боклук от ЦАМ и слава богу не стана това под налягане докато съм на почивка, защото щях да наводня целия вход 8 етажа надолу.

ZqYbDen.jpg

73pVAl9.jpg

Хайде пак пълно разглобяване, пълзене обратно и псувни, хиляди псувни и клетви както аз си знам. Тоя път на сухо тотално... На другия ден спринт до Софитерм и смяна на всичко - колектор, кранове - наред. Всичко тоя път е месинг, като ония едва ли не с насмешка си признаха, че преди 10 години са ми продали откровени китайски боклуци. Това се продавало тогава - голямо обяснение! Те не знаеха, че отвътре ми идваше да ги насека със сатър и да ги изгоря в някоя от камините им. 
Най-после сглобих системата и всичко тръгна ... до сутринта. Качвам се горе - бойлерът няма ток. Викам си защитата е отишла - купувам нова от Първомай през уикенда и копче за всеки случай... Монтирам ги и след час пак няма топла вода... В крайна сметка се оказа, че терморегулаторът е изгърмял и водата прегрява => включва се защитата => научих как точно работи бойлерна защита и че мойта не е отишла, а просто се е задействала. Хайде нов терморегулатор, оставих го както винаги на 2/3 мощност - сега мога да скубя пилета, водата е вряла... Но пък ме мързи да се катеря да го намалям... 
Едно е сигурно - вече съм тотален експерт на тема бойлери... Разбира се и с помощта на Галицин посредством няколко телефонни разговора. 

Та, Ангеле, какво викаш стана с твоето тоалетно казанче?    

Link to comment
Share on other sites

Добре, че съм на ТЕЦ... Тоя мач съм го играл, не искам да си спомням...ТЕЦ му е майката. Между другото и в офиса съм на ТЕЦ и там плащам по-малко за топла вода, отколкото вкъщи, въпреки, че от цялата абонатна, ползваме 2 апартамента и топлата вода идва след поне 20сек., предвид, че там съм на първи етаж. Т'ва как става, идея нямам...

Link to comment
Share on other sites

А уе пич, да си беше купил нов бойлер... Чесно, с толкова разкарване, разход на време, гориво, нерви и пари... Изхарчил си вероятно 50-60 кинта, което си е 1/4 от цената на нов бойлер.....с гаранция от 5 години. Колко време ползваш настоящия си бойлер? 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, RaptoR said:

Да ви разкажа аз каква борба водих наскоро с моя бойлер.

Мисире, ако се беше случило днес, щеше да има обективно основание за тази одисея, но може би вече петък 13 да има по-голям обхват на действие. :lol:

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Lucky Luciano said:

Добре, че съм на ТЕЦ... Тоя мач съм го играл, не искам да си спомням...ТЕЦ му е майката. Между другото и в офиса съм на ТЕЦ и там плащам по-малко за топла вода, отколкото вкъщи, въпреки, че от цялата абонатна, ползваме 2 апартамента и топлата вода идва след поне 20сек., предвид, че там съм на първи етаж. Т'ва как става, идея нямам...

 

3 hours ago, Mockingbird said:

А уе пич, да си беше купил нов бойлер... Чесно, с толкова разкарване, разход на време, гориво, нерви и пари... Изхарчил си вероятно 50-60 кинта, което си е 1/4 от цената на нов бойлер.....с гаранция от 5 години. Колко време ползваш настоящия си бойлер? 


Ко каза ко? Тоя бойлер е 420 лева с отстъпката. И това е след 10 години, напълно нормално, даже е малко според Галицин.
 

1 hour ago, kotora said:

А тая гняс е заради убавата Пловдивска вода. Котлен камък да си е*е майката... 

 


И аз съм зад филтри като имаш предвид...
 

44 minutes ago, Godfather said:

Мисире, ако се беше случило днес, щеше да има обективно основание за тази одисея, но може би вече петък 13 да има по-голям обхват на действие. :lol:


Това си му е било време, но тоя номер с отчупената тръба виж можеше да се разчуе мощно...

Link to comment
Share on other sites

Е хубуу де, да не съм те карал да купуваш за 420...има и за 200...:P

Еми 10 години си е екстра, тъкмо време за смяна...Какво му е специалното на бойлера? Любо за тея пари ще ти направи идеален иноксов... Нали уж са по-читави. Като му гледам водосъдържателя на твоя, вече пътува към вечните ловни полета... 

Иначе си голям късметлия да ти прасне тръбата докато си горе, че иначе не ми се мисли из колко вестника щяха да те пишат...

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mockingbird said:

Е хубуу де, да не съм те карал да купуваш за 420...има и за 200...


Е то боклуци има секви... Този е със серпентина ако не си видял. 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Sothbiss said:

 

Взимай да се радва Галчето. Тя го заслужава :).

Определено заслужава, но тя иска дизел, а аз имам непоносимост към печки. Та решението е лесно, една печка за нея да си джътка пък за семейството бензин каквъто съм наумил.

 

На мен ми беше писнало в годините да правя бойлер точно на коледа или нова година. Водата е ужасна тук иза 2 години вътре вадих по 3 кофи котлен камък, съпроводено с нови нагреватели, анодни защити и прочие. Откакто сме на газ сме с проточен БГВ, а топлообменника ако направи беля се сменя за 15 минути..

 

Относно нещата от Софитерм и преди съм си давал мнението са за тях. 14-та година им сърбам попарата и там най-важното е цената, всеки сам да си прави извода какво точно предлагат на клиентите. Бог да го прости Светльо и мисля съм споменавал какви китайски ментета продаваше под марката Грундфос например. Ако кара добре, ако не, се сменя, защото още с купуването клиента е платил 5 пъти продукта. Да не влизам в темата ДДС, че там вече става страшно. Поне сега фирми за отопление и апаратура дал господ, та избор голям.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Mockingbird said:

Абе, видях ама за какво ти е? Имаш ли солар на покрива? 


По принцип имам план да се сложат, но вече 10 години не съм го направил. :laughing1:
Което обаче не променя по-високата цена на тези бойлери. Освен това този е 120-ка. 

Link to comment
Share on other sites

Мани го тоя ТЕЦ. Дерат по 100 кожи... 

Какво дремеш бе мисир? 10 години, един солар е 2 бона... Изпил си ги хиляда пъти.. Без пари топла вода, не те е срам... 

Моя е към парното на пелети...и се замислям да го комбинирам със солар... Ей така за идеята...

Link to comment
Share on other sites

Вчера излезнаха положителните PCR-и, та официално дойде и в нашето семейство. Надяваме се, че антибиотиците ще започнат да действат скоро и ще пресекат бързоразвиващата се симптоматика. 
 

Пожелавам ви да се пазите и да не се поддавате  на конспиративни теории.
 

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Ferante said:

Вчера излезнаха положителните PCR-и, та официално дойде и в нашето семейство. Надяваме се, че антибиотиците ще започнат да действат скоро и ще пресекат бързоразвиващата се симптоматика. 
 

Пожелавам ви да се пазите и да не се поддавате  на конспиративни теории.
 

 

Един съвет от мен. В момента в който някой усети по - сериозни симптоми веднага консултация с личен лекар и викане на бърза помощ. Доколкото знам вече в болниците има и за леко и средно тежки случаи легла (това в повечето случаи са частните болници). В момента имално някакъв координационен център и бърза помощ те кара директно в болницата. Искам да кажа, че ако тръгнете да звъните и само да си търсите свободни места никой няма да ви даде информация за свободни места. И последно бих казал не чакайте да свърши антибиотика и да се оправите с магия. Следете си състоянията и при първото влошаване личен лекар/бърза помощ. Преди 2 дена нямаше места за тежки случаи в Пловдивските болници :( Бързо оправяне Ви пожелавам.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Lucky Luciano said:

ТЕЦ, бе, ТЕЦ.


ТЕЦ някой друг път - от тва по-голям х♚й няма. За Пловдив говоря. Иначе в София, където хората си го ползват масово от комунизма може. Сега кой ползвал, кой не ползвал, 40-50 лева кубик вода, глупости, разправии - бегай моШно у лево. 
 

4 hours ago, Mockingbird said:

Мани го тоя ТЕЦ. Дерат по 100 кожи... 

Какво дремеш бе мисир? 10 години, един солар е 2 бона... Изпил си ги хиляда пъти.. Без пари топла вода, не те е срам... 

Моя е към парното на пелети...и се замислям да го комбинирам със солар... Ей така за идеята...


Щото съм в блок, не у нас си, искат проекти, простотии и все не остава време. 
 

4 hours ago, Ferante said:

Вчера излезнаха положителните PCR-и, та официално дойде и в нашето семейство. Надяваме се, че антибиотиците ще започнат да действат скоро и ще пресекат бързоразвиващата се симптоматика. 
 

Пожелавам ви да се пазите и да не се поддавате  на конспиративни теории.
 


Наблюдавай нещата изкъсо и усетиш ли да има нещо белодробно - моментално в болница. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ferante said:

Вчера излезнаха положителните PCR-и, та официално дойде и в нашето семейство. Надяваме се, че антибиотиците ще започнат да действат скоро и ще пресекат бързоразвиващата се симптоматика. 
 

Пожелавам ви да се пазите и да не се поддавате  на конспиративни теории.
 

 

Трябва да си искате после и информацията за броя репликиращи цикъла, които са извършени при тестването (не ги дават ако не питате специално).

 

Има една тънкост при PCR-а -  ако вирусът се засича при 36 и нагоре цикъла, се счита, че не може да се размножава или да заразява околните (и дори, че това, което е уловено, са просто мъртви части от вируса). В тези случаи лечението може да продължи у дома (а не да се заемат напразно места в ковид отделенията за седмици наред).

 

В момента лабораториите правят и 40 цикъла, като само обявяват положителен или отрицателен тест (без броя на циклите). И излиза, че едва ли не всички са заразно болни, а това изобщо не е така.

 

Д-р Фаучи обяснява във видеото "TWiV 641: COVID-19 with Dr. Anthony Fauci" (от 3:50 до 6:00):

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Виден, то и за у нас си, пак иска проект и разправии....

Ама, честно да ти кажа бойлера харчи макс към 30лв. месечно и не виждам много смисъл при сегашната цена на тока. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...