Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

3 minutes ago, Mockingbird said:

За да установиш дали си създал имунитет и да дариш кръвна плазма. Това е целта да се прави антитела (кръвен) тест след PCR-а.

Как да е, важното е че си здрав, както и околните ти. 

 

Не съм съвсем, но съм добре. Много по-притеснен съм обаче, че майка ми и баща ми са мазало. Утре сутрин отиват на сериозни тестове. Баща ми особено е страшно зле, сатурацията му е като за болница. Силно съм притеснен без значение какъв е причинителя. Отделно ако това скочи в дома при старците като нищо може да правим гробище...  

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 hours ago, Mockingbird said:

Дано се оправят! Грипчето си е сериозно.... Кой каквото ще да ми говори...


То че е сериозно грипчето сериозно е, но тука интересното е, че никога не може да предвидиш кой и как може да изтегли къса клечка. А някои късметлии дори не разбират, че минава през тях... За тях ще е следващия вирус :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Ако има начин да си намериш малко хинин, може да го вземате по-малко и да помогне (като хидроксиклорина е, само че е естествената му версия).

 

Не знам коя точно фирма у нас продължава да прави истинския аналгин с хинин, но специално заради вируса, през пролетта забраниха износа му (на хинина) от България. Трябвало да трупаме запаси... сигурно има защо, дори и да не го казват.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, instinct said:

Ако има начин да си намериш малко хинин, може да го вземате по-малко и да помогне (като хидроксиклорина е, само че е естествената му версия).

 

Не знам коя точно фирма у нас продължава да прави истинския аналгин с хинин, но специално заради вируса, през пролетта забраниха износа му (на хинина) от България. Трябвало да трупаме запаси... сигурно има защо, дори и да не го казват.


Павят го, но заминава за Русия, защото "умните" от ЕС го забраняват, налагайки забрана и на нас. Дебили, сър.  

Link to comment
Share on other sites

Да де. Именно тоя износ спряха защото хинина изведнъж стана с нещо ценен и трябвало да го запазим тука (дори и да не го продаваме на местния пазар заради ЕС).

 

Затова казвам "ако има начин да си намериш" - щото не е като да се отиде до аптеката...

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Помня, че имаше някакво "изследване" което твърдеше, че аналгин-хинина е адски вреден, както и амидофена.. Канцерогенен бил... Пълна шитня. Просто изключително евтино и ефективно лекарство, ама на онея с дебелите бузи от фармацевтичните не им отърва да ги има...щото няма 'стинки в тях. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Mockingbird said:

Помня, че имаше някакво "изследване" което твърдеше, че аналгин-хинина е адски вреден, както и амидофена.. Канцерогенен бил... Пълна шитня. Просто изключително евтино и ефективно лекарство, ама на онея с дебелите бузи от фармацевтичните не им отърва да ги има...щото няма 'стинки в тях. 


Именно! Долни лъжи, за да се елиминират евтините варианти. По тая логика предвид що аналгин хинин и амидофен сме изпукали като деца отдавна трябваше да имаме по няколко вида рак, трето мЪдо и прочее. Мръсни изроди. 

Link to comment
Share on other sites

On 11/5/2020 at 4:31 PM, plameni said:

Добавям нещо последно, защото не виждам повече смисъл да се хАбя...

 

Било е предпоследно...

Днес ми пристигна новия MAG 420, 4k и за пореден път мога да кажа, че за IPTV няма по-добри устройства.

Всякакви други TV боксове, кодита и прочие... ДГД :censored2:

Брилянтна картинка!

 

EDIT: При ъпскейл от HD1080 към 4k, MAG-ът се справя доста по-добре от 4k телевизора.

 

5 hours ago, RaptoR said:

Именно! Долни лъжи, за да се елиминират евтините варианти. По тая логика предвид що аналгин хинин и амидофен сме изпукали като деца отдавна трябвапе да имаме по няколко вида рак, трето мЪдо и прочее. Мръсни изроди. 

 

+1

аналгин хинин + амидофен правеха чудеса. В най-лошите случаи добавка от една ампула течен аналгин. Потиш се като в сауна и след час и половина си като парцал, но като се събудиш, вече си като нов :-)

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mockingbird said:

Мдам, така си е... Сега се опитвам с упсарин и аналгин....ама пусто не е същото... :lol:


Откакто свят светува... Пардон, откак се помня се лекувам само и единствено с комбинация аспирин+аналгин+бисептол (при тежък гърлобол). Ако нещо силно заболи вече си позволявам и някакъв нурофен... 

Link to comment
Share on other sites

Хининът е рисков при комбинация с дълъг списък други лекарства.

10 hours ago, plameni said:

аналгин хинин + амидофен правеха чудеса. В най-лошите случаи добавка от една ампула течен аналгин. Потиш се като в сауна и след час и половина си като парцал, но като се събудиш, вече си като нов :-)

Добре е след като се събудиш като нов, да се извиниш на черния си дроб и да го попиташ следващия път какво предпочита: комбиинацията, която те прави на парцал, или половин кило домашнярка, която прави същото. :lol:

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Mobi said:

Хининът е рисков при комбинация с дълъг списък други лекарства.

Добре е след като се събудиш като нов, да се извиниш на черния си дроб и да го попиташ следващия път какво предпочита: комбиинацията, която те прави на парцал, или половин кило домашнярка, която прави същото. :lol:


Половин кило пърцуца освен ТОТАЛНО да срине имунната система докрай друго не може да направи. 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Mobi said:

Хининът е рисков при комбинация с дълъг списък други лекарства.

Добре е след като се събудиш като нов, да се извиниш на черния си дроб и да го попиташ следващия път какво предпочита: комбиинацията, която те прави на парцал, или половин кило домашнярка, която прави същото. :lol:

 

Парцал ставаш заради обилно потене и високата температура, която се предполага, че си имал. Надявам се, не препоръчваш домашнярката и за лица доста под 18 години?

Като дете, поне два три пъти в годината карах тежки ангини. Да се чуди човек как съм оцелял след многократен и многогодишен прием на тази толкова вредна комбинация.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, plameni said:

 

Като дете, поне два три пъти в годината карах тежки ангини. Да се чуди човек как съм оцелял след многократен и многогодишен прием на тази толкова вредна комбинация.


Ама мола'тса! Иди си виж черния дроб на ехограф какви израстъци има! :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mobi said:

Хининът е рисков при комбинация с дълъг списък други лекарства.

 

...според най-последните изследвания, направени от производители на скъпи заместители.

 

2002-а година:

Quote

Аналгин-хинин няма да се произвежда


Спира се производството на аналгин-хинин. Лекарството се смята за остаряло и отпада от употреба. Същото решение важи и за седалгин и антиацид.
Те не са вредни и ще се продават до изчерпване на количествата, уточняват от Изпълнителната агенция по лекарствата. 
Вече няма да се произвеждат още темпалгин, различните форми на амидофена /като сиропа тусифен и варидон/, комбинираните аналгин-съдържащи лекарства, като алкозин и долиспан. 
От "Балканфарма" потвърдиха, че от октомври не произвеждат антиацид, който се взима при гастрит. Производството му е спряно, защото медикаментът е морално остарял. 
Това не означава, че тези лекарства са вредни, а че вече имат по-модерни заместители, коментира директорът на Агенцията по лекарствата. Няма място за паника, смятат от Агенцията. На българския пазар има 7 вида аналгин. 

 

Link to comment
Share on other sites

Няма място за паника! Вместо лев за блистер ще плащате по 10-15!

Ей гоВНА одеве чух ей така между другото, че Европа предстои да подпише договор за 300 000 000 (ТРИСТА МИЛИОНА) ваксини, които още не са минали ни тестове, ни се произвеждат. Аз лично не мога да сметна за кви пари става дума тука, но са множко ми се струва... Иначе руската ваксина я оплюха нали... Мама ви долна, гниди мръсни продажни, да изпукате всичките алчни циреи!!! 

Link to comment
Share on other sites

Нормално е да отхвърят съветската ваксина. Прескочиха няколко етапа на тестване с нея. Със здраве да си я ползват. Тази за която споменаваш, премина всички необходими тестове. По - бързи спрямо преди, но си ги премина. А това договор за колко подписват и колко реално ще бъдат произведени и доставени са различни неща. Логистиката е почти невъзможна в Бг. Чакаме да видим другите производолите какво ще извадят. На финален етап са няколко.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

Нормално е да отхвърят съветската ваксина. Прескочиха няколко етапа на тестване с нея. Със здраве да си я ползват. Тази за която споменаваш, премина всички необходими тестове. По - бързи спрямо преди, но си ги премина. А това договор за колко подписват и колко реално ще бъдат произведени и доставени са различни неща. Логистиката е почти невъзможна в Бг. Чакаме да видим другите производолите какво ще извадят. На финален етап са няколко.


Нищо не е преминала. Нито тестовете е минала, нито се произвежда. Но се договаря. Няма смисъл да се коментира. Не че ме интересува руската, но както винаги си играем на кучета и котки може, прасета не може. Тъпанари - малоумни, нагли, алчни тъпанари. 

Link to comment
Share on other sites

В грешка си. Вече са на фаза 3 и са тествали сред доста хора ваксината. Все още не се произвежда, факт. Имат още тестове да завършат. А договора който подписват, не означава, че парите вече са дадени. ЕК има подобни договори и с другите големи фармацевтични фирми за доставка на ваксини. съветската уж я има на пазара от месец, че и повече. Даже след обявяването на 90% ефективност на тази от Файзер, рашките написаха, че тяхната била с 92%... :lol::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

В грешка си. Вече са на фаза 3 и са тествали сред доста хора ваксината. Все още не се произвежда, факт. Имат още тестове да завършат. А договора който подписват, не означава, че парите вече са дадени. ЕК има подобни договори и с другите големи фармацевтични фирми за доставка на ваксини. съветската уж я има на пазара от месец, че и повече. Даже след обявяването на 90% ефективност на тази от Файзер, рашките написаха, че тяхната била с 92%... :lol::bowdown:


Не, ти си в грешка. Цитирам дословно новините от обяд - "ПРЕПАРАТЪТ НЕ Е МИНАЛ ВСИЧКИ ТЕСТОВЕ И НЕ СЕ ПРОИЗВЕЖДА". За мен това означава, че препарат няма, а нещо се разработва (без никакво значение кой го разработва). И това нещо далеч не е сигурно дали ще бъде това, което трябва. Изобщо даже - ФАКТ. Може да не издържи половината тестове например. Но пък се договаря да се търгува. Аз такава наглост рядко срещам извън пределите на страната. 

Link to comment
Share on other sites

Файзерската е единствената от всички ваксини в настоящето и миналото, която има изискване за съхранение при -70 /минус седемдесет/ градуса. Представяте си какво означава това като логистика и колко допълнителни разходи ще изкочат. На практика почти никое лечебно заведение по света не разполага в момента с такова оборудване.

 

После - такава температура се използва за съхраняване на напълно жизнеспособни и неотслабени вируси в лабораториите (примерно на ебола и подобни). Мълвата говори, че съдържанието на ваксината ще да е нещо доста по-различно от обявеното.

 

ПП

А, и да - производителите на ваксини са освободени легално от всякаква отговорност относно последствията от употребата на техния продукт. Правителствата на отделните държави я носели (отговорността). В момента Бойко се оплаква от това на Меркел, и иска освобождаване от отговорност и на управляващите като цяло. Защото имало "лош" прецедент у нас - нашият министър, който внесе развалените ваксини от Турция, все още е следствен по делото, което е заведено спрямо него по случая.

 

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...