Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

1 hour ago, HEMO said:

 

 

Благодаря за разясненията :) Ще си трая, значи...

 

51 minutes ago, RaptoR said:


НП - наказателно постановление, мили мой....

 

Зная какво е НП :)

Но ти нали прочете и следващото изречение: Електронният фиш може да бъде връчен във всяко районно управление на Министерството на вътрешните работи или в звено "Пътна полиция"."

Моето със сигурност е фиш за скорост, няма какво друго да е. И 90% съм сигурен, че е от въпросната нова камера преди надлеза на Скобелева майка. И най-вероятно не е един само... щото аз всеки ден минимум по 2 пъти минавам от там и беше минало известно време, преди да разбера за камерата...

Ако държиш да ти го връчат отиваш в районното по адрес, или спираш до някоя патрулка. Или както каза НЕМО, правиш си пас и като те спрат някой ден за нещо- тогава.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

18 minutes ago, Stasio said:

 

Иначе в нашия случай не можаха да намерят място за човек в тежко състояние.


Далеч не е само вашия случай. Само и единствено с връзки ако искаш да излезеш жив от болницата... И ДАЛЕЧ не всяка болница. 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, deus_pld said:

 

Благодаря за разясненията :) Ще си трая, значи...

 

 

Зная какво е НП :)

Но ти нали прочете и следващото изречение: Електронният фиш може да бъде връчен във всяко районно управление на Министерството на вътрешните работи или в звено "Пътна полиция"."

Моето със сигурност е фиш за скорост, няма какво друго да е. И 90% съм сигурен, че е от въпросната нова камера преди надлеза на Скобелева майка. И най-вероятно не е един само... щото аз всеки ден минимум по 2 пъти минавам от там и беше минало известно време, преди да разбера за камерата...

Ако държиш да ти го връчат отиваш в районното по адрес, или спираш до някоя патрулка. Или както каза НЕМО, правиш си пас и като те спрат някой ден за нещо- тогава.


Ами не е - НП е и затова не виждаш какво е. Електронен фиш не е НП. Иначе в РПУ много ясно всичко щи връчат! И поздравителна картичка могат да ти дадат . Естествено, че ще си правиш пас! Но това НП може да го обжалваш и ако е няколкостотин лева си струва да се опита. Именно там ти казах масово падат глобите по моя информация от хора с връзки вътре в системата

Link to comment
Share on other sites

Абе като сте подхванали темата, преди седмица ми вдигнаха колата в София. Бил съм спрял на спирка на трамвай. После минах да видя. Знакът за забранено паркиране и бил точно до задницата ми. Останалата част от улицата е зелена зона.

 

Ето тук, на мястото на черния джип. Даже 1-2 метра назад.

 

https://www.google.com/maps/@42.6965691,23.339489,3a,64.3y,174.97h,89.52t/data=!3m6!1e1!3m4!1see71cxx5coyXYoC-0IZvxQ!2e0!7i16384!8i8192

 

Спирка не виждам да има означена (като изключим знака на стълба, който не се вижда от клоните на дървото). Няма и конструкция. И маркировка на платното нямаше. Пак имаше коли чак до кръстовището, както е и на тази снимка. Затова се обърках, че е позволено паркирането. Много подвеждащо... Както и да е. Виновен съм.

 

Като си взех колата ми връчиха и фиш за 50лв. На фиша пише, че не може да се обжалва и ако не съм съгласен, да си кажа на момента, което аз не направих, защото бързах просто да си взема колата. Явно и на това разчитат.

Чудя се да го плащам ли този фиш или да чакам администратовно да се изгуби някъде от София до Пловдив? :)  Рискувам да го дадат на съдия изпълнител и да трябва да си платя и таксите към него в последствие.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, w00x said:

Спирка не виждам да има означена (като изключим знака на стълба, който не се вижда от клоните на дървото).

 

Знаци да искаш. И не е само този за спирката, ами и В27, че и табела за принудително преместване...

Трябвало е да оспориш, заради липсата на видимост. И да снимаш, естествено...

 

sign.png

 

Но в случая работата е малко: "Кьорав карти не играе".

 

EDIT:

Това нямаше ли го?

 

spirka.png

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Видях ги знаците в последствие. Докато търсиш място за паркиране, нищо не се вижда, особено като има още спрени коли и цялата улица е позволена за паркиране.

Под "не виждам спирка" имах предвид, че няма постройка, няма табела с разписание, няма маркировка на булеварда. Дори и сега като гледам, не мога да видя къде е тая спирка. Само местните си я знаят явно..

Link to comment
Share on other sites

Видях я. Не съм го видял. Сигурно е било там, но това е 30-40 метра след знака. Пред мен имаше коли до самото кръстовище. Казаха, че всичките са ги вдигнали. Като минавах след като ми бяха вдигнали колата, пак имаше коли там!

Link to comment
Share on other sites

Тия 30 м са наследство от стария правилник до 1996-а:
 

Quote

Чл. 63. Спирането е забранено:

...

2. на разстояние, по-малко от 30 метра, пред табелата на спирката за обществен превоз на пътници и на 10 метра след нея, както и на места, определени за таксиметрови автомобили;

 

Понеже вече няма такова изискване за разстояние, а само

Quote

Чл. 101, ал. 2, т.3. на спирките на превозните средства от редовните линии за обществен превоз на пътници.

затова са сложили В27.

Така че нарушението ти не е заради спирката (щом няма маркировка указваща зоната й), а заради В27.

Ако пък са писали, че е заради спирката, тогава може да обжалваш :lol:

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Фишът ми е написан по този член:

 

Quote

 

Чл. 98. (1) Престоят и паркирането са забранени: 

......................

(2) Освен в посочените в ал. 1 случаи паркирането е забранено: ю

....................

3. на спирките на превозните средства от редовните линии за обществен превоз на пътници;

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ама на мен ми е ясно, че съм в нарушение, колкото и да е смотано мястото. :D  Те много добре си знаят, че от там могат да вдигат без проблем и всичко е правово издържано. Паркингът е на 300-400 метра надолу по улицата. Лесни пари са това. 60лв за извозване на 400 метра..

 

Аз питах само дали да бързам да го плащам или няма смисъл.

Link to comment
Share on other sites

Не бързай. Какъв срок имаш за плащане?
Да не се окаже, че си платил преди да го качат в системата им и да не ти отчетат плащането.

 

Ако при проверка по номер на фиш излиза, тогава може да плащаш.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, w00x said:

Абе като сте подхванали темата, преди седмица ми вдигнаха колата в София. Бил съм спрял на спирка на трамвай. После минах да видя. Знакът за забранено паркиране и бил точно до задницата ми. Останалата част от улицата е зелена зона.


Ангеле, тия всички постове след радара на НЕМО трябваше да ги сложиш в темата КАМЕРИ... Мислех да ти пиша, ама с тая лудница около мене така и не смогнах. Бахти - имам по 30-40 разговора на ден сигурно... 
 

8 hours ago, plameni said:

 

Знаци да искаш. И не е само този за спирката, ами и В27, че и табела за принудително преместване...

Трябвало е да оспориш, заради липсата на видимост. И да снимаш, естествено...

 

Но в случая работата е малко: "Кьорав карти не играе".

 

EDIT:

Това нямаше ли го?

 


Е%И МУ МАКЯТА!!! Ти си некъв уникум, честно! Признавам те! :laughing1:
 

8 hours ago, plameni said:

Виж втората снимка.

 

И тази. Разстоянието изглежда да е 30 м.

 


И метраж по дърветата определя - еййййй , голЕМ, ей!!! :laughing1:
 

8 hours ago, w00x said:

Видях я. Не съм го видял. Сигурно е било там, но това е 30-40 метра след знака. Пред мен имаше коли до самото кръстовище. Казаха, че всичките са ги вдигнали. Като минавах след като ми бяха вдигнали колата, пак имаше коли там!


Добре дошъл в София!
 

6 hours ago, w00x said:

7 дни е срокът. Вече изтече.


Тоя срок не го гледай... Фишът си е доде платиш - връчен ти е вече. И да, не излиза, защото е общински, а не от КАТ. И трябва да преведеш парите на Община София. Преди няколко дни си скъсах нервите с един фиш-лепенка от юли, дето баба ми го сътворила, ама колата й е на мое име... 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, RaptoR said:

И метраж по дърветата определя - еййййй , голЕМ, ей!!! :laughing1:

 

Ммммне... по автомобилите. Шест автомобила има между знака и спирката. Средно по 5 метра... и горе-долу излиза сметката :lol:

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, plameni said:

 

Ммммне... по автомобилите. Шест автомобила има между знака и спирката. Средно по 5 метра... и горе-долу излиза сметката :lol:


Еееее - много по-лесно по дРЪвете - 5 броя по точно 6 метра помежду :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Екипажът на първата стандартна 6-месечна мисия с Crew Dragon (Crew-1) на път за Международната космическа станция, очевидно използват Baby Yoda като индикатор за безтегловност. :lol:

 

 

baby-yoda-crew-1-1280x720.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Godfather said:

Екипажът на първата стандартна 6-месечна мисия с Crew Dragon (Crew-1) на път за Международната космическа станция, очевидно използват Baby Yoda като индикатор за безтегловност. :lol:


И то скъпия дето е 60 паунда!!! :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Godfather said:

Мдам, кофти, особено когато става въпрос за едно и също онлайн съдържание.

Не е само онлайна... Потребителската електроника, маркови часовници, леки коли.. Всичко е много по-евтино... Гледам понякога цени и рева.... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mockingbird said:

Не е само онлайна... Потребителската електроника, маркови часовници, леки коли.. Всичко е много по-евтино... Гледам понякога цени и рева.... 

Така е, но поне за електрониката и изобщо хардуера може да има някакво обяснение за различните цени - логистика, снабдителни вериги и прочие глупости, докато за софтуер свалян от интернет си е направо изгъзица.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, RaptoR said:

Вече напълно официално имам изградени антитела срещу вирОса :devil

 

Мисире, радвай се, че си се разминал леко! Най-идиотското на въпросния вирОс е, че изобщо не е ясно все още защо поразява повече едни хора, за разлика от други (става въпрос за сравнително здрави индивиди, тук изключваме групата на доста възрастните и тези с усложнения). :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Значи ако искаш да ти пратя - един VR ми приготви :laughing1: 
Обявил съм начална цена от 1200 лева (за Ангел 3000!!!) :evil

Сега сериозно - казаха ми, че с плазмата ми могат да спасят трима души. Но все още нося и вирОса, макар нищо да ми няма, а вече започва и обонянието ми бавно да се връща... Така че съм баш накрая на глупостта с развити антитела. НО! Изрично лекари ме предупредиха, че имунитетът НЕ Е доживот. Така че някой ден след години може пак да не мога да си помириша чорапите... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...