Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

6 hours ago, Godfather said:

Оригиналната фраза е на Айнщайн - "God does not play dice with the universe". :)

Дори мислех да ти пиша да си траеш :lol:

  

8 hours ago, w00x said:

Not me. Този десния не го знам кой е, както и какво е кръглото метално топче.

Десния би трябвало да прилича на Вернер Хайзенберг. Ама не особено. А металното топче би трябвало да е сфера на Риман, ама като гледам съм допуснал грешка в рисуването ѝ...

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

11 hours ago, w00x said:

Пак да кажа, че LED на Филипс не бих препоръчал на никой да вземе. :) Само за OLED говоря. :) 

 

Някаква грешка има. Няма никакъв проблем с картината. :) 

Как да пусна филм през MAG-а (предполагам, че говориш за примника на Куулбокс?)? През флашката? Аз говоря за филми, а не за IPTV.
Правил съм тест/сравнение между вградения плейър в телевизора и Андроид бокс(ове). Никаква разлика.

 

За филм през MAG, питаш кОООлбокс. Те така са си кастрирали приемника, че да им е таман на тях. Моите MAG-ове си плейват всичко, макар да си ползвам плеъра на ТВ-то или мятам от лаптопа.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Antares said:

Дори мислех да ти пиша да си траеш :lol:

  

Десния би трябвало да прилича на Вернер Хайзенберг. Ама не особено. А металното топче би трябвало да е сфера на Риман, ама като гледам съм допуснал грешка в рисуването ѝ...

Забравих да те поздравя за уникално добрата творба - просто се забелязва сериозен напредък в начина и стила, с които изобразяваш популярни личности. Трябва сериозно да се замислиш за някаква форма на монетаризация, със сигурност аудиторията ти може да е ... worldwide. ;) :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky Luciano said:

За филм през MAG, питаш кОООлбокс. Те така са си кастрирали приемника, че да им е таман на тях. Моите MAG-ове си плейват всичко, макар да си ползвам плеъра на ТВ-то или мятам от лаптопа.

 

Да не забравяме, че при Кулбокс става въпрос за MAG250 - модел на повече от почти 10 години. И въпреки това продължава да е перфектен плеър до 1080p.

За филми до 1080p става MAG254, с предпоследна версия на фърмуера, защото поддържа DTS.

 

ЕДИТ:

От първото полугодие на 2011-а е MAG250

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Godfather said:

Забравих да те поздравя за уникално добрата творба - просто се забелязва сериозен напредък в начина и стила, с които изобразяваш популярни личности. Трябва сериозно да се замислиш за някаква форма на монетаризация, със сигурност аудиторията ти може да е ... worldwide. ;) :thumbsup:

Благодаря! На мен главните проблеми са ми тоталната липса на умение да си презентирам нещата и... постоянството. Или липсата му. Горното нещо го рисувам с почивки сигурно от половин година. Почна, зацикля, заеба. Почна, осера, отеба. И така... После периоди, дето грам не ми се занимава, други, в които грам не ми идват идеи...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Antares said:

Десния би трябвало да прилича на Вернер Хайзенберг. Ама не особено. А металното топче би трябвало да е сфера на Риман, ама като гледам съм допуснал грешка в рисуването ѝ...

 

Можеш да си спокоен, че проблемът не е в изобразяването. И снимки да беше използвал, аз пак нямаше да ги разпозная. Нито знам кой е този човек, нито знам какво е сфера на Риман. :) 

 

1 hour ago, Lucky Luciano said:

 

За филм през MAG, питаш кОООлбокс. Те така са си кастрирали приемника, че да им е таман на тях. Моите MAG-ове си плейват всичко, макар да си ползвам плеъра на ТВ-то или мятам от лаптопа.

 

Не те разбрах. Ти спомена някакво сравнение на Андроид бокса с MAG. Реших, че говориш за примниците на Куулбокс, затова те попитах какво точно сравняваме в качеството между приемник на Куулбокс и Андроид кутия?

Link to comment
Share on other sites

On 11/2/2020 at 12:41 PM, plameni said:

Простичко обяснение с т.нар., "модел на швейцарското сирене", защо е необходимо едновременно спазване на всички мерки.

 

Не виждам такова нещо на картинката - четвъртият слайс слага край на всичко :D

 

П.П.

Всъщност тия не вървели по права линия... Значи все пак рекламата на иглите е добре измислена, не от прости хора :)

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, w00x said:

 

Можеш да си спокоен, че проблемът не е в изобразяването. И снимки да беше използвал, аз пак нямаше да ги разпозная. Нито знам кой е този човек, нито знам какво е сфера на Риман. :) 

 

 

Не те разбрах. Ти спомена някакво сравнение на Андроид бокса с MAG. Реших, че говориш за примниците на Куулбокс, затова те попитах какво точно сравняваме в качеството между приемник на Куулбокс и Андроид кутия?

 

Приемникът на Кулбокс е МАГ, но е скопен. Нормален MAG си плейва всичко. И да разликата в качеството на картината при телевизия е убийствена. Андроид глупостите, освен NVidia, излъчват през найлон.

Ако някога си купиш MAG или си флашнеш тоя на Кулбокс и пуснеш един и същ сигнал, ще види разликата. И да ти обяснявам тук, няма да разбереш - трябва да видиш.

Айде стига с тая тема, ми да видим как е Виден!

Link to comment
Share on other sites

Кой си взима Андроид кутия, за да гледа телевизия на нея???
 

Аз говоря за филми. :)  При филми не виждам проблем в качеството на картината. Идеално си е.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, w00x said:

А и моята е nVIDIA.

 

То затова не виждаш разлика :D Shield-а е страхотен.

 

3 hours ago, w00x said:

Тва са някакви ненормални хора...

 

Мхммм... Обаче става все по-масова тая тенденция да се прехвърлят на IPTV с Андроид боксове. Даже някои оператори го поощряват.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

 

То затова не виждаш разлика :D Shield-а е страхотен.

 

Преди това имах (още я имам) Андроид кутийка с LibreELEC (Kodi OS). На нея също беше много хубаво качеството.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, w00x said:

Преди това имах (още я имам) Андроид кутийка с LibreELEC (Kodi OS). На нея също беше много хубаво качеството.

 

Не бих казал, че Kodi е синоним на високо качество :lol:

Link to comment
Share on other sites

Наистина не виждам каква е разликата между различните плейъри ако се изключи всичкия processing/transcoding. Звукът се обработва от усилвателя, картината се обработва от телевизора.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

Наистина не виждам каква е разликата между различните плейъри ако се изключи всичкия processing/transcoding. 

 

И защо трябва да се изключи?

 

2 hours ago, w00x said:

Звукът се обработва от усилвателя, картината се обработва от телевизора.

 

Това в общия случай е вярно само ако към тях подадеш оригиналния стрийм.

 

 

Понеже си по-наясно с аудиото, ще направя една не на 100% коректна аналогия.

Какво би се случило, ако към супер-дупер усилвателя не подадеш директно цифров сигнал, а минеш през някой скапан DAC на евтино дъно?

Каквито и обработки да правиш впоследствие - все тая... Щетата вече е нанесена.

 

И още нещо, което спомена:

On 11/3/2020 at 9:52 PM, w00x said:

Те са с една и съща матрица. Само процесорите им са различни.

По това, което съм видял, OLED телевизорите на Sony са по-кадърни в motion-а.

 

Сам потвърждаваш, че и дигиталната обработка е от огромно значение.

Ако има MAG преди телевизора, винаги подавам "p" сигнал и изключвам truemotion-и и всякакви подобни технологии, просто защото се справя по-добре от всичко друго.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Да, разбира се. Това е така. Трябва да се изключи, защото не е ясно кой, къде точно го е писал и как го е конфигурирал. :) 

 

Просто аз изключвам всякакъв processing на картина и аудио при плейъра.

Искам плейъра да пуска файла такъв, какъвто си е, без да му дава острота, да "подобрява" контраста, да "подобрява" сенките, да "подобрява" движението и т.н. Каквото пускам, това искам да излезе. Всички тези "подобрения" си ги налагам от телевизора. Дори и там, повечето "подобрения" са изключени. Имам цветови настройки, малко острота (1 от 10) и frame (Motion) processing на Min, защото не се забелязва изобщо.

За аудиото е същото. Не искам нищо да се пипа/транскодира/подобрява от плейъра. Искам всичко да излезе във формата, в който е в самия файл, за да може корекциите да се нанесат от по-кадърното устройство (ресивера), което е предназначено за това и аз лично съм си настроил.

Link to comment
Share on other sites

Пропускаш една много, много съществена разлика. 

При аудиото подаваш (предполагам) стрийм от файлове с компресия без загуба на качество, докато при видеото не е така.

Точно на устройството разчиташ, при transcoding, да възстанови стрийма максимално близко до оригиналния. И точно в този момент има не малко processing, който може да подобри крайния резултат.

 

И пак ще дам аналогия, този път по-близка. 

Дори да е цифрова връзката между компютъра и усилвателя, нали има значение с какво ще плейваш mp3-ойките?

 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, plameni said:

Пропускаш една много, много съществена разлика. 

При аудиото подаваш (предполагам) стрийм от файлове с компресия без загуба на качество, докато при видеото не е така.

Точно на устройството разчиташ, при transcoding, да възстанови стрийма максимално близко до оригиналния. И точно в този момент има не малко processing, който може да подобри крайния резултат.

 

И пак ще дам аналогия, този път по-близка. 

Дори да е цифрова връзката между компютъра и усилвателя, нали има значение с какво ще плейваш mp3-ойките?

 

 

Не е нужно да ми даваш аналогии. :)  Аз много добре те разбирам. Просто ако има един и същи декодер в различните плейъри, те ще декодират сигнала по един и същи начин (при едни и същи настройки). Няма милион начини за декодиране на един вид кодиране. Или поне такова е моето разбиране.

 

Пробвал съм сравнения между картината с различни плейъри и не видях абсолютно никаква разлика.
Спрях един и същи файл на едно и също място на PS3 (Movian), Kodi плейъра, VLC на MacBook през HDMI, и вградения в телевизора плейър, и сменях източниците, та сравнението си беше почти мигновено. Разлика не видях. Всичко изглеждаше еднакво.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, w00x said:

Не е нужно да ми даваш аналогии. Аз много добре те разбирам. Просто ако има един и същи декодер в различните плейъри, те ще декодират сигнала по един и същи начин (при едни и същи настройки). Няма милион начини за декодиране на един вид кодиране. Или поне такова е моето разбиране.

 

Може да ме разбираш, но за съжаление, установявам, че нямаш дори базови познания в тази област.

Когато имаш компресия със загуба на качество НИКОГА не можеш да възстановиш оригинала на 100%. Винаги се прави апроксимиране.  

Това не е zip, та каквото вкараш, такова да изкараш.

 

Няма такова животно "един и същи декодер". Не говорим за начин, а за резултат от декодиране. Различни устройства или програми, различен тип декодиране хардуерно или софтуерно, различни алгоритми... Не милион, а милиарди или трилиони различни резултати са възможни...

 

И пак ще се върна на аналогията с mp3-ойките.

Ако беше както е според твоите разбирания, нямаше да има чак такива различия в тези резултати например:

http://mp3decoders.mp3-tech.org/objective.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...