Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Строителят ми се бави с акт 14, а след 2 седмици му изтича срока за акт 15. Взех си адвокат с надник 100 лв на час и пуф - отсега нататък строителя ще ми поема наема на квартирата за периода на забавянето (неустойките, които изкопчи са г/д толкова на месец). Това му отне около 3 часа и половина, т.е. 350 лв. С кеф му дадох 400.

Ако се чудите защо е нямало уговорени неустойки преди това - предишния адвокат беше заспал и евтин - не таксуваше на час, т.е. и 2 месеца да му беше отнел предварителния ми договор, пак толкова щеше да ми иска.

В крайна сметка скъпото ми излезна евтино.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Това е пълен смях- производителите на ваксини са освободени от отговорност, наш Бойко искал да освободят и нашата държава от отговорност и ако под някакъв претекст решат тая ваксина да е задължителна( за някои или за всички), после при евентуално последици заради бързането за разработването, трябва да пиеш една студена вода.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, instinct said:

Файзерската е единствената от всички ваксини в настоящето и миналото, която има изискване за съхранение при -70 /минус седемдесет/ градуса. Представяте си какво означава това като логистика и колко допълнителни разходи ще изкочат. На практика почти никое лечебно заведение по света не разполага в момента с такова оборудване.


Оборудването не е нищо съществено. Скъпо е наистина и не навсякъде го има, но не е нещо космическо. Още 2004 продадохме един крио фризер Хереус в София (вече не помня кой институт беше), в който и до ден днешен се държи кръвна плазма. Спомням си веднъж попаднах на дневника, понеже в него се разписват всички дежурни, че са проверили температурата - не бе минавала границата от -80... Невероятна машина просто. 

А за ваксината е изключително ясно как се готви пак открадването на едни пари с безчет нули... То е просто очеизбождащо... 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, RaptoR said:

А за ваксината е изключително ясно как се готви пак открадването на едни пари с безчет нули... То е просто очеизбождащо... 

Ти имаш идея как това да стане безплатно ли, Мисире? :Facepalm:

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Godfather said:

Ти имаш идея как това да стане безплатно ли, Мисире? :Facepalm:


Ти толко ли си мисир да си помислиш такова нещо, понеже съм сигурен, че не си толкоз тъп да не виждаш наглата кражба? 

 

Ангеле - хич няма да е мъничко. Да повторим - ТРИСТА МИЛИОНА на прима виста. На бас, че цената няма да е под 30-40 евро, най-вероятно и повече. 

Link to comment
Share on other sites

Погледнах ей сега за лаптоп, че вчера ми потрябва, а нямам. Положението е направо трагично.

Цените почват от 600лв за изпърдян Целерон, с пъти по-слаб от 10-годишния ми i5 и рам колкото телефона ми..

Това с 500 хард и 15ка екран, който 100% за нищо няма да става..

Ще погледна пак на Черния петък, ако има нещо смислено- хубаво.

Ако ли не- ще си карам на телефона.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, chasti said:

Погледнах ей сега за лаптоп, че вчера ми потрябва, а нямам. Положението е направо трагично.

Цените почват от 600лв за изпърдян Целерон, с пъти по-слаб от 10-годишния ми i5 и рам колкото телефона ми..

Това с 500 хард и 15ка екран, който 100% за нищо няма да става..

Ще погледна пак на Черния петък, ако има нещо смислено- хубаво.

Ако ли не- ще си карам на телефона.


Всичко е изкупено за онлайн обучение. В момента изобщо не е за купуване. 

=====================================================

 

Отдавна не са ме канили за безплатни пари... Само дето тая не съм я чувал, пък и не се връзва на най-богатите жени наполовина, но... :laughing1:
 

Quote

 

Лилиан Бетенкур, най-богатата жена в света със състояние, оценено на 35 милиарда евро, почина на 21 септември 2017 г. и, както показва нейното завещание, тя предпочита да завещае 30 милиарда от състоянието си на единствената си дъщеря и двете си внуци. Тя иска останалите 5 милиарда да бъдат разпределени на хора, които се нуждаят от пари, за да им помогнат да изпълнят проект, който ще помогне на деца, възрастни хора или които могат да осигурят работа на младите хора.
За да почете паметта му, банката, която държи състоянието на починалия, е решила да създаде организация, която ще има ролята на произволен подбор в социалните мрежи на повече от 30 000 души, които ще получат сума от 100 000 евро до 500 000 евро ( сумата, която ще бъде предоставена, ще зависи от вида на проекта, предложен от бенефициента)
Трябва да се чувствате щастливи, защото имате късмета да бъдете избрани да се възползвате от това.
Всичко, което трябва да направите, е да пишете на Зак Дюма, адвокатът, който отговаря за делото, като ви даде подробности за вашите планове.
Ако имате задържан проект, сега е моментът да опитате късмета си, за да помогнете на вашата общност. Ако файлът е валидиран, просто трябва да изпълните няколко условия, за да се възползвате от това дарение.

Ето имейл адреса на адвоката, с когото трябва да се свържете: zackdumax@gmail.com

Благодаря ти

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, chasti said:

Погледнах ей сега за лаптоп, че вчера ми потрябва, а нямам. Положението е направо трагично.

Цените почват от 600лв за изпърдян Целерон, с пъти по-слаб от 10-годишния ми i5 и рам колкото телефона ми..

Това с 500 хард и 15ка екран, който 100% за нищо няма да става..

Ще погледна пак на Черния петък, ако има нещо смислено- хубаво.

Ако ли не- ще си карам на телефона.

И аз сега гледам, че ми се налага съвсем скоро да го сменя и повечето лаптопи дори и за 1500 лв не мога да намеря всички показатели да са му на добро ниво. Или ще е малък хард, или процесора ще е по-слабичък и с по-малко ядра, или видео каратата ще е тотална боза. А сегашният ми, купуван преди 6 години, е 1.8 двуядрен, 8ГБ РАМ, 800ГБ хард и видеокаратата не помня сега какво беше, ама не беше от тия вградените. И тогава го взехме от метро от промоция и беше 1000 май или малко отгоре.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, RaptoR said:

Не, ти си в грешка. Цитирам дословно новините от обяд - "ПРЕПАРАТЪТ НЕ Е МИНАЛ ВСИЧКИ ТЕСТОВЕ И НЕ СЕ ПРОИЗВЕЖДА". За мен това означава, че препарат няма, а нещо се разработва (без никакво значение кой го разработва). И това нещо далеч не е сигурно дали ще бъде това, което трябва. Изобщо даже - ФАКТ.

 

+1

Ако се има предвид, че точно Файзер преди 15-20 години, разработвайки препарат за лечение на стенокардия, получиха Виагра, малко ме е страх да си помисля за страничните ефекти на тяхната ваксина :lol:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, plameni said:

 

+1

Ако се има предвид, че точно Файзер преди 15-20 години, разработвайки препарат за лечение на стенокардия, получиха Виагра, малко ме е страх да си помисля за страничните ефекти на тяхната ваксина :lol:


Тва верно ли е хахахахахах

Link to comment
Share on other sites

Ммммда

 



1989 година

Английските учени Питър Дън и Албърт Ууд създават силденафил цитрат, който всъщност представлява лекарствената субстанция във Виагра. Учените вярвали, че това вещество ще се окаже полезно при лечение на високо кръвно налягане, стенокардия, болка в гърдите, свързана с коронарната болест на сърцето.

 

1991 година

Д-р Николай Терет дава името на вече патентования за лечение на сърдечни заболявания силденафил цитрат – Виагра. Ученият се счита за баща на синьото хапче.
Една година преди това Пфайзер завършва няколко опити със силденафил цитрат, които за съжаление дават малка надежда за използването му като медикамент срещу сърдечно-съдови заболявания. Доброволците, участвали в клиничните проучвания съобщават, че след всеки прием на експерименталното лекарство имат ерекция. И така работещите в Пфайзер решават да използват лекарството при еректилна дисфункция. няколко дни след приема на една доза от лекарството, според изследователя Иън Остерлох.

 

1996 година

Пфайзер патентова силденафил цитрата в Съединените щати, а две години по-късно американската администрация по храните и лекарствата разрешава появата на Виагра на пазара. Лекарството вече се ползва за лечение на еректилна дисфункция, а още през първите 2 седмици от началото на свободното разпространение по аптеките, фармацевтите съобщават за около 40 000 приети от тях медицински рецепти за Виагра.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Този страничен ефект вече е използван за направата на лекарство. Друг трябва да е.

 

Не е задължително. 
Руснаците имат един лаф: «Хотели как лучше, а получилось как всегда» :lol:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, w00x said:

 

Направо ѝ взех тока! :D 

За сметка на това, всичко без маховика е сменено.


Сега като се замисля и при мен почти всичко е ново. В смисъл всичко, което се подменя сроково. Само че 17 години и 220000 км по-късно... :laughing1:

Сега направо лети колата и съм като изтребител по улиците, особено покрай постоянното игране на МАФИЯ...  На магистрала 160-180 си ги няма за нищо. И разходът не е мръднал. 

Link to comment
Share on other sites

При мен има една вибрация, която се надявам, че НАЙ-НАКРАЯ ще изчезне, като пристигне новия оригинален тампон другата седмица. Иначе всичко си е изрядно.

Никой нямаше да ми повярва, че за 7 години съм минал 30 000км, но си пазя малките талончета от техническите прегледи с километрите на тях. :) 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, w00x said:

При мен има една вибрация, която се надявам, че НАЙ-НАКРАЯ ще изчезне, като пристигне новия оригинален тампон другата седмица. Иначе всичко си е изрядно.

Никой нямаше да ми повярва, че за 7 години съм минал 30 000км, но си пазя малките талончета от техническите прегледи с километрите на тях. :) 


Баба ми за 17 години с Полото е изминала по-малко от .... 13000 км. Видях го по документи. И гумите са от тази година и стоят като чисто нови. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, w00x said:

Те са станали на пластмасови отливки тия гуми за 17 години. Маркучите и уплътненията, и те. :D


Абсолютно нищо й няма на колата, тая година съм дал 1000 лева по нея и е като оса. Праа ги луди в трафика! 

ЕДИТ: И гумите са същите, нямам намерение изобщо да ги пипам. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...