Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

3 minutes ago, w00x said:

 

Мисля, че май го проверявах. Ще го погледна пак, изглежда добре.

А аз преди време намерих програма, която автоматично оправя ID3 таговете на песните от онлайн база данни. Знам, че тия плейъри имат вградено, но нещо не ме изкефи. Не помня какво. Погледни ако искаш.

https://picard.musicbrainz.org

Хех това е интересно, ще се позанимая през уикенда с него.

AIMP-а има още една много полезна и лесна функция, много лесно можеш да конвертираш един формат с друг. Много албуми които ми са flac-ове ги конвертира в МП3 и обратното. Сигурно и в други плеъри го има, но тук е направено много интуитивно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, Mockingbird said:

Значи имаш, но е безсимптомен. Споко, ама пази хората наоколо. Аз го изкарах - седмица на легло, 8 дни без обоняние и вкус. Но при мен се изгубиха след 4-тия ден някъде.

Тестове правил ли си?

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, charmock said:

Хех това е интересно, ще се позанимая през уикенда с него.

AIMP-а има още една много полезна и лесна функция, много лесно можеш да конвертираш един формат с друг. Много албуми които ми са flac-ове ги конвертира в МП3 и обратното. Сигурно и в други плеъри го има, но тук е направено много интуитивно.

 

В MediaMonkey също го има това с конвертирането.

 

MusicBee беше инсталирана и излетя след 15 минути лутане. Няма такъв отвратителен интерфейс. Нещата са подредени по най-нелогичния начин...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, charmock said:

...

Много албуми които ми са flac-ове ги конвертира в МП3 и обратното.

...

 

Каква е идеята mp3 да се конвертира във flac?

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, plameni said:

 

Каква е идеята mp3 да се конвертира във flac?

От къде да знам!?!? Просто казвам, че има опция. Уж подобрява качеството, но аз лично не мога да чуя разлика.

МП3 и FLAC след конвертиране.

 

 

 

 

 

FLAC.png

MP3.png

Link to comment
Share on other sites

AIMP веднага ме спечели с това, че не се наложи да търся плъгин за SACD, а си го има стандартно.

@charmock, скинът ти е страхотен и веднага го сложих и аз :punk

с тази разлика, че за визуализации предпочитам класическия VU-meter

Link to comment
Share on other sites

Аз ползвам Спотифай, за да слушам музика, но понякога си пускам и песни от компютъра.

Бях свикнал в ляво (на Media Monkey) да ми се сортира библиотеката по артисти, за да мога малко по малко да си оправят колекцията. В AIMP това ми липсваше, защото показва нещоси там. Оказа се, че филтъра за информацията в лявата страна може да се прави по желание. Мен също ме спечели на този етап. Само да беше по-лесно да се сменя локацията на песента, за да мога да си я преименувам и местя директно от плейъра. То и сега мога, но отнема повече кликане.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, charmock said:

От къде да знам!?!? Просто казвам, че има опция. Уж подобрява качеството, но аз лично не мога да чуя разлика.

МП3 и FLAC след конвертиране.

 

 

 

 

 

FLAC.png

MP3.png

 

Бах тоя Респром. Соц излъчване има, яко е!

Link to comment
Share on other sites

On 11/6/2020 at 7:03 PM, Mockingbird said:

Значи имаш, но е безсимптомен. Споко, ама пази хората наоколо. Аз го изкарах - седмица на легло, 8 дни без обоняние и вкус. Но при мен се изгубиха след 4-тия ден някъде.


Не мога да повярвам, че дадох 27 лева за някакъв измислен котайски тест - последната бройка в Първомай... Но пък не е като да не ми повлияха нЕкои хора... :laughing1:
Та според него нямам корона вирус... 
Иначе точно в неделя тръгнаха при мен нещата с тотално разпадане, ноя за нула време си бях готов. От вторник вечер обаче нямам обоняние, от четвъртък и вкус... Много е неприятно, защото не знам какво ям... 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Mockingbird said:

Ангел, честит имен ден! Много здраве желая! :)

 

Мерси! :)

 

55 minutes ago, Mockingbird said:

А уе човек, тоя тест за 27 лева какъв е бре? Кръв? За антитела?

 

За КОВИД. :D От аптеката в Първомай, какъв да е? :D 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mockingbird said:

А уе човек, тоя тест за 27 лева какъв е бре? Кръв? За антитела?


ПЪЛЕН смях... И е по-скъп от френските дето са 22 лева... 

Link to comment
Share on other sites

В продължение на плеърите и музиката в колата, на волвото имам много добра музикална система, дискове, мп3ки, имам и аукс вход, както и преходник към USB, какви са ми опциите да слушам чрез аукса и U disk, продават ли се тези неща на нашия пазар, доколкото разбирам този U-disk върви директно с вграден плеър?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mockingbird said:

Ама какво си гледал с този тест?


Чрез кръв дали съм болен, дали съм бил болен и съм с антитела, дали съм с антитела, но все още болен или съм здрав. Според теста нямам корона вирус. 
Аз едно знам - за тия пари можеше да взема още едно детско колело от пазара за гости като идват... 

Link to comment
Share on other sites

Слушай сега батко си и без да противоречиш. Тоя тест, дето си го бил взел се прави между 20 и 40 дни след установен с PCR тест положителен резултат и показва дали си създал антитела. Или другояче казано като ти изтече карантината от 10/14 дни, чакаш още десетина дни и тогава си правиш този тест. Показателен е с това, че ковид е минал през теб и може да отидеш да дариш кръвна плазма при наличие на антитела. Ако ти си бил зле в неделя и си правиш този тест след 5-7 дни, много ясно че няма да покаже положителен за Ковид резултат. И да, прав си, по-добре да беше купил колело и да си беше направил антигенен тест или PCR.:)

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mockingbird said:

Слушай сега батко си и без да противоречиш. Тоя тест, дето си го бил взел се прави между 20 и 40 дни след установен с PCR тест положителен резултат и показва дали си създал антитела. Или другояче казано като ти изтече карантината от 10/14 дни, чакаш още десетина дни и тогава си правиш този тест. Показателен е с това, че ковид е минал през теб и може да отидеш да дариш кръвна плазма при наличие на антитела. Ако ти си бил зле в неделя и си правиш този тест след 5-7 дни, много ясно че няма да покаже положителен за Ковид резултат. И да, прав си, по-добре да беше купил колело и да си беше направил антигенен тест или PCR.:)


Не смятам, че е така, но вече е безсмислено да се коментира. Тия тестове нямат нищо общо с другия тест като ред на правене. За чий чеп бих си правил какъв да е тест след PCR тест?!?! Тестът има възможен положителен резултат за корона без да се намесват изобщо антитела. Както и още три възможни резултата, които описах. 

Ангеле, какви глупости дрънкаш пак? 

Link to comment
Share on other sites

За да установиш дали си създал имунитет и да дариш кръвна плазма. Това е целта да се прави антитела (кръвен) тест след PCR-а.

Как да е, важното е че си здрав, както и околните ти. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...