Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

46 minutes ago, RaptoR said:


Интересено какви ще да са тия имунизирани срещу вирОса хора 

Колегата с който работим заедно,е под карантина заради жена му,тя е в болница той у тях здрав като бик,ако умре от нещо ще е от препиване с водка не от вируса.Няма обяснение защо така но факт,и двете им деца са здрави.Има случаи на болни родилки,които раждат абсолютно здраво дете.Явно някои хора са приносители без да се разболяват.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 minute ago, earache said:

Ти чел ли си закона или така си пишеш? Това, че фуражка го нарушава, означава ли, че е права?

Абе момко,имам над милион км стаж зад волана на толкова мпс-та,колкото не си сънувал,едно съм разбрал в тоя живот,превенция на проблемите не последващо решение.Полицаите спират и ти пишат АКТ.Дали са прави или не няма значение.Вадят кочана и пишат.Контрата си остава у теб.Те не носят НИКАКВА ама НИКАКВА отговорност за своите действия.Ти имаш два варианта:или да платиш или да обжалваш пред началника им(правил съм го,шанс нулев,да признае подчинените си за некъдърници) или направо пред съда.Това коства време,нерви и пари и е със съмнителен резултат,ако фатмаците не са минали хептен през просото или не са допуснали техническа грешка при писането.За снимки от камери шанса е много малък особено пред райони съдилища(ходи съди кат смолян в смолянския съд,там всички са рода и братчеди).Така седят нещата в реалния живот,дали право или не е без значение.Аз такива емоции гледам да си ги спестя по всякакъв начин,нито имам време да се занимавам нито имам желание.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, RaptoR said:


Интересено какви ще да са тия имунизирани срещу вирОса хора - ще да са първите към момента. Или положителният не е положителен, или останалите го разнасят без тежки симптоми.  

 

Ха, на предишната страница нали Фаучи, официалният координатор на борбата с коронавируса в щатите, обяснява точно това. Може човек да е положителен, обаче с толкова слаби следи от вирус, че нито заразява, нито може да се размножава в него вируса.

 

PCR тестът върви комплект с информация за броя цикли, при който е дал положителен резултат (трябва да си я искате отбелязана най-добре писмено). Ако резултат излиза при 36 и повече цикъла, води се, че човекът не е опасен за околните и може да си стои у дома. Предвид, че сме в БГ и тука се пести яко, смятам, че правят теста само един път на максималната препоръчана бройка - примерно 40 цикъла както е за лабораториите в САЩ. И затова сума ти хора, които на практика нищо им няма, ги вкарват в карантина...

 

Изобщо - това е голям номер с тестовете. Aко направиш достатъчно цикли, ще даде положителен резултат винаги (то затова в Африка ги хванаха, че изкарват положителен резултат на проби от растения и животни :D). Като гледам в момента инструкцията за употреба за някакъв нов тест в реално време - Biomeme-SARS-CoV-2 Real-Time RT-PCR Test - при който се използва приложение на телефона, казали са 45 цикъла да се правят. Което е супер малоумно, защото това са вече false positives отвсякъде.

 

 

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, w00x said:

Не мога да ти отговоря, но е факт. Не всеки имал контакт с вируса се заразява/разболява. Иначе положението щеше да е много по-лошо от това, което е в момента.

 

Заразен е, но не прявява симптоми. И е зарАзен. Точно това е положението и винаги е било такова. 
 

24 minutes ago, HEMO said:

Колегата с който работим заедно,е под карантина заради жена му,тя е в болница той у тях здрав като бик,ако умре от нещо ще е от препиване с водка не от вируса.Няма обяснение защо така но факт,и двете им деца са здрави.Има случаи на болни родилки,които раждат абсолютно здраво дете.Явно някои хора са приносители без да се разболяват.


Аз също съм задрав като бик и боледувах с часове (изключвам загубата на обоняние), също и децата (голямата три дни с лошо обоняние, малката - ЗЕРО симптоми), а баща ми и майка ми са полуживи. Баща ми днес без кислород е със сатурация, падаща към 70 и на практика не може без бутилката. А аз цял ден работя по двора. И съм с телефна на главата по няколко часа в опити да пускам връзки да уредя болница, в която да не го уморят безвъзвратно. 
Затова и отбелязах какво безумно дебилистично малоумие бе оставянето на децата в градините и началните училища. Разнасят го все едно някой минава с пръскачка вирОса, а самите те нямат никакви симптоми и не боледуват. 
Ако се заровим в конспирациите, някой много добре е изработил тоя вирОс (ако е manmade). Отлично пресява и намалява населението, като отвявява старите и немощните, както и слабите, без да засяга децата...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:

 

Ти кво караш бре? Аз на трета вигам 80 без усилие... Не седят вече като в началото. Тая снимка детоя направих съм буквално на една ръка разстояние до камерата, спрях до нея. Другия път сЕди глей мача как си праа селфи с нея.  

Аз мога да ги вдигна и на втора, въпросът е, че на пета се изпуска скоростта. Не е колко мога да вдигна на 1, 2, 3... А по-скоро колко с лек натиск на педала на газта, на пета, правя 70+, което е за глоба. Всичко карам до 4-та вече. Много рядко да се разсея и да включа пета, но почти моментално се усещам.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, plameni said:

 

По кой член са я написали тази глоба за +8 км/ч?

По оня за 10 км в населено място.Тълкуват го като "до" а не "над" и заради малката парична глоба никой не се занимава да обжалва.Изобщо целта е да се стриже а не някаква превенция.

Link to comment
Share on other sites

В закона пише "за превишаване с 10 km/h". Няма "до", няма "около" и не позволява тълкуване.

Не сме в Швейцария, където започват с "1 - 5 км/ч" и т.н.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Истина е, че малки глоби масово не се обжалват и разправията ВИНАГИ струва повече от гловата във всяко отношение. Не забравяйте как невиждано нагло, именно в Пловдив ЗАБРАНИХА да се обжалват наказания до 50лв включително, което няма да описвам какво гнусно погазване на човешките права беше... 

 

ЕДИТ: Забравихме в коя тема сме... 

Link to comment
Share on other sites

Това е обявено за противоконституционно още през 2012-а

 

Quote

Чл. 189

(13) (Отм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г., предишна ал. 5, доп. - ДВ, бр. 10 от 2011 г., обявена за противоконституционна с РКС № 1 от 2012 г. - ДВ, бр. 20 от 2012 г.) Не подлежат на обжалване наказателни постановления и електронни фишове, с които е наложена глоба до 50 лв. включително.

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, plameni said:

В закона пише "за превишаване с 10 km/h". Няма "до", няма "около" 

И?Какво им пречи да ти врътнат един фиш с ясното съзнание че за глоба от 20 кинта няма да си направиш труда да я обжалваш,а дори да го направиш и съда да отмени глобата те са "сухи" не носят отговорност,емии обЪркалЕ сме се.

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно нищо не им пречи, разбира се, но докато за +10 км/ч трябват по-сериозни усилия, за +8 има директно несъответствие със закона и началникът трябва наистина да е малоумен, за да не го отмени и да трябва да се стига до жалба в съда.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, plameni said:

Това е обявено за противоконституционно още през 2012-а


Така както го обявиха, така си изкара доста време в сила преди да се усетят какво изсраха наглеците в съда. 
 

6 minutes ago, plameni said:

Абсолютно нищо не им пречи, разбира се, но докато за +10 км/ч трябват по-сериозни усилия, за +8 има директно несъответствие със закона и началникът трябва наистина да е малоумен, за да не го отмени и да трябва да се стига до жалба в съда.


Аз също съм жалил пред началника на КАТ Пловдив очеизбждащо малоумие - познай резултата. Гарван гарвану око не вади, а в съда се почват свидетелствания, разправии, огромна загуба на време - ВИНАГИ много по-тежки щети от едната глоба, освен ако разбира се не е в хиляди. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, plameni said:

Абсолютно нищо не им пречи, разбира се, но докато за +10 км/ч трябват по-сериозни усилия, за +8 има директно несъответствие със закона и началникът трябва наистина да е малоумен, за да не го отмени и да трябва да се стига до жалба в съда.

Никакви усилия не им коства,просто за нула време изпълняват норматива от глоби.Началника е доволен,изобщо не се занимава с глобите по кат,е ако някой ако се запъне може да вземе да се наложи да отмени някоя глоба.Само дето вече не те спират ами ги пишат и стоят "не връчени" като отидеш да си смениш книжката или те спрат за проверка и опаа имате една глобичка от камерка...преди 5 месеца някъде си.Поглеждаш а 20 кинта майната им,и в масовия случай плащаш.Ако не,отива в нап,а там вече става дебело.Така работи системата,не питай от къде знам.

Link to comment
Share on other sites

Имах предвид усилията при обжалване и оспорване на +10 км/ч, сравнени с тези за +8.

Относно не връчените, от 5 месеца можеш да проверяваш и за тях. Вече имам навик периодично да го правя.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, plameni said:

Имах предвид усилията при обжалване и оспорване на +10 км/ч, сравнени с тези за +8.

Относно не връчените, от 5 месеца можеш да проверяваш и за тях. Вече имам навик периодично да го правя.

Усилията са едни и същи :-) Иначе това за проверката го знам почти от момента в който го въведоха, а до колко работи всеки път е друг въпроса...Преди това ползвах "жокер" една позната дето работи в системата и периодично ми проверява егн-то за глоби...Имам пик и в нап,и там гледам ако цъфне нещо пропуснато.

 

п.п.Сещам се че колегата дето ги осъди,Кат му махнаха наказанието от досието ,но не му върнаха парите за глобата,а заявиха че "ще  му ги приспаднат от бъдещи наказания"

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HEMO said:

Усилията са едни и същи :-)

Не са...

Едното е неправомерно издаден административен акт, а за другото ще трябва експертиза, вещи лица и т.н.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, HEMO said:

Усилията са едни и същи :-) Иначе това за проверката го знам почти от момента в който го въведоха, а до колко работи всеки път е друг въпроса...Преди това ползвах "жокер" една позната дето работи в системата и периодично ми проверява егн-то за глоби...Имам пик и в нап,и там гледам ако цъфне нещо пропуснато.

 

Системата работи, но е малоумна, както всичко останало в МВР. 

Аз също си създадох този навик, когато казаха, че на e-uslugi.mvr.bg ще излизат и невръчените, да проверявам 1-2 пъти месечно.

Досега не са ми излизали, но от няколко дни чета ето това при проверка по номер на СУМПС и ЕГН:

 

"Имате невръчени НП и/или електронни фишове по Закона за движението по пътищата и/или по Кодекса за застраховането, издадени в качеството Ви на физическо лице или законен представител на юридическо лице.
За връчване на НП е необходимо да посетите лично звеното "Пътна полиция" към областната дирекция на МВР по Вашия постоянен адрес.
Електронният фиш може да бъде връчен във всяко районно управление на Министерството на вътрешните работи или в звено "Пътна полиция"."

 

И това е. Не уточнва нито какво точно е невръчено, нито колко са на брой и от кога, нито за колко пари, нищо. Т.е. електронна система уж има, но реално пак трябва да идеш физически до някое РПУ или да спреш до някоя патрулка. Освн това, от кога ангажимента по връчването на фишовете стана мой, а не техен?


В този ред на мисли, понеже от години не съм имал глоби, как да процедирам в тази ситуация? Да ходя ли да си ги търся да ми ги връчат тия фишове или да си трая докато решат да ми ги връчат? Какви са последствията от едното и другото?

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, deus_pld said:

Освн това, от кога ангажимента по връчването на фишовете стана мой, а не техен?

Нямаш никакъв ангажимент да ходиш да ти връчват каквото и да е.Това си е тяхно задължение,обаче нямат ресурс в момента и с това да се занимават,а по неясна причина вече не ги пращат с обратна разписка по пощата.Ако не ти се налага да ползваш някаква услуга свързана с полицията(смяна на документи,пререгистрация на мпс,разрешителни от всякакъв вид и тн.) не се напъвай да ти връчват нищо,ако те спрат някъде кат ще ти ги връчат.Има давностен срок в който ако не ти е връчена отпада:

 

"....Давност на електронен фиш.

Ако в срок от една година от извършване на нарушението (от заснемането му) не е издаден електронен фиш, административно наказателно производство не се образува, а образуваното се прекратява.
Погасителна давност, с изтичането на която се погасява възможността компетентният орган да реализира правомощията си по административнонаказателното правоотношение за елктрония фиш е три години от датата на извършването на нарушението. Абсолютната давност, с изтичането на която административнонаказателното преследване се изключва е четири години и половина от датата на извършването на нарушението. В случай, че посочения давностен срок е изтекъл електронният фиш следва да бъде отменен, а административнонаказателното производство прекратено.

Изпълнителска давност, с изтичането на която се погасява възможността компетентният орган да реализира изтърпяването на наложената административна санкция, за електронния фиш е две години.
.....

Кога електроният фиш влиза в сила?

Електронният фиш влиза в сила, когато не подлежи на обжалване, когато не е обжалван в 14-дневен срок от получаването му или когато е обжалван, но потвърден или изменен от съда. Влезлият в сила електронен фиш се смята за влязло в сила наказателно постановление..."

 

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, deus_pld said:

 

За връчване на НП е необходимо да посетите лично звеното "Пътна полиция" към областната дирекция на МВР по Вашия постоянен адрес.


НП - наказателно постановление, мили мой. Тук нямат работа малоумни шапкари да се бъркат и затова те викат на място. Ако помниш навремето реда, фатмакът ти пише акт, после ти се издава НП вече със съответно наказание. Можеш да го обжалваш пред топ фатмака на КАТ в срок от 7 дни, той естествено ще си го премести в другия крачол, след което обжалваш в Районен съд в срок от 14 дни, където шансовете ти са ... почти никакви. Ако тръгне дело - викат те в съда, викат фатмаците в съда, не се знае колко пъти ще се отложи, колко ще те разкарват, фатмаците срещу теб винаги са двама и всеки е свидетел на другия и така накрая ти идва да си прережеш вените и да платиш двойно, само и само да ти се махне от главата!
 

37 minutes ago, HEMO said:


Изпълнителска давност, с изтичането на която се погасява възможността компетентният орган да реализира изтърпяването на наложената административна санкция, за електронния фиш е две години.

 


Чакай бе! Не беше ли една година ако не ти го връчат и чао??? 
 

=============================================================

 

Между другото какво е фиш серия Х? Сега гледам ми виси некъв 20 лева от февруари и нямам никакъв спомен да ми е правен такъв... Имах един за колан, но го платих и като нищо тия лешпери може да не са го отразили...

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, RaptoR said:

Чакай бе! Не беше ли една година ако не ти го връчат и чао??? 
 

Имах един за колан, но го платих и като нищо тия лешпери може да не са го отразили...

При нас във фирмата идват фото фишове на по над година,явно не.Вероятно не успяват да обработят всичко.

Ако имаш платен но още висящ фиш,пишеш жалба до началника на кат в свободен текст,и прилагаш копие от платежно,изпей или банково извлечение,каквото имаш.Аз имах такава глоба,след три дни я махнаха...

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, RaptoR said:

 

Баща ми днес без кислород е със сатурация, падаща към 70 и на практика не може без бутилката. А аз цял ден работя по двора. И съм с телефна на главата по няколко часа в опити да пускам връзки да уредя болница, в която да не го уморят безвъзвратно. 

 

Моят съвет е веднага да го вкарате в някоя болница под наблюдение. В моята фамилия имам случай с директна бронхопневмония. Развитието беше два дена на легло,  четири дена се чувстваше добре без никакви оплаквания и след това за два дена кислородът й падна на 40%. От там не ми се коментира какво се случи...

 

едит: Ако може веднага му направете снимка на белия дроб. (Това беше съвет от много близки приятли доктори, който ми дадоха).

Edited by Stasio
Link to comment
Share on other sites

Правена му е, миличък, спокойно. Всичко правим, но вкарване в случана болница = смърт, във Военна се влиза с подпис на Лаурицен, а в останалите читави се преговаря за пари. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, RaptoR said:

Правена му е, миличък, спокойно. Всичко правим, но вкарване в случана болница = смърт, във Военна се влиза с подпис на Лаурицен, а в останалите читави се преговаря за пари. 

 

Аз реших просто да споделя малко опит от последните 2-3 дена. Бързо възстановяване на всички Ви пожелавам.

 

Иначе в нашия случай не можаха да намерят място за човек в тежко състояние.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...