Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Не се разбираме нещо.

По това което пишеш става ясно, че дори и един и същи плейър няма да изкара един и същи резултат 2 пъти. Не е в това въпроса обаче. Разликите са толкова малки, че повечето не могат да се замерят, а какво остава да се чуят или видят, особено ако няма дефекти.

 

Ще използвам твоята таблица, за да напиша това, което се опитвам да кажа.

Ако устройство A и устройство B използват декодера Siren 1.5, то и двете устройства ще получат много сходен резултат. Бих написал "еднакъв", но нали няма как да излезе 2 пъти едно и също, затова ще напиша "сходен".

 

А под "няма милиони начини за декодиране" имах предвид, че декодерите не са милиони. Както и ти сам си показал, като в твоя случай също не са милиони, а 42, като повечето са различни версии на един и същи декодер.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

6 minutes ago, w00x said:

Не се разбираме нещо.

По това което пишеш става ясно, че дори и един и същи плейър няма да изкара един и същи резултат 2 пъти. Не е в това въпроса обаче. Разликите са толкова малки, че повечето не могат да се замерят, а какво остава да се чуят или видят, особено ако няма дефекти.

 

Да беше прочел, преди да бързаш с отговора. Не само, че се измерват, но при това с точност до бит.

Quote

 

A wave file was created containing music, noise, test tones, silence, dither etc.

It was encoded by each encoder, giving 8 mp3 files.

Each of these files was decoded by each of the decoders, yielding a total of 216 wave files, 27 from each mp3 file.

Each decode from a particular mp3 file was compared with every other decode from that file, by taking the difference between the two files.

This gives 729 comparisons per mp3 file, or 5832 in all!

 

и още:

Quote

What does nearly identical mean?
A score of 7 means that there were occasional 1-bit differences (maybe a few per second). A score of 6 means that there were almost continuous 1-bit differences, but never more than 1-bit. The first comes from using the same algorithm, but rounding differently (or compiling the code with slightly different optimisation/numerical accuracy options chosen); The second probably comes from having a slightly different, but correct algorithm, or scaling things very slightly differently.

 

btw, величините се измерват, а с камъните се замерят...

Link to comment
Share on other sites

Прочетох го още одеве.

Под "замерят" имах предвид да пусна песента, да сложа микрофона в стаята и да измеря звука, който излиза от тонколоната.

Link to comment
Share on other sites

Добавям нещо последно, защото не виждам повече смисъл да се хАбя...

Качествените хардуерни декодери са в състояние да анализират дали някои артефакти в изображението (например banding в плавни преливки, blur около резки граници и т.н.) са причинени от encoding или са by nature и съответно да приложат подходящи алгоритми в процеса на декодиране.

Link to comment
Share on other sites

 

13 minutes ago, RaptoR said:

И ти да видиш ся, че никак не е лесно! :laughing1:

:lol:

Мислех си, че съм най-дървения философ, ама май ще хващам и аз пуканките :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, plameni said:

 

:lol:

Мислех си, че съм най-дървения философ, ама май ще хващам и аз пуканките :popcorn:


Много си далече от истината, брат... Нали помниш оня виц, дето този на дървото вика на оня отдолу, който бяга в кръг около него и го гони звяра "Бързо, качи се при мене!" и той му вика - "Споко! Нема'се плашиш! Водя го с три обиколки!"... 

Link to comment
Share on other sites

Между другото сред фейсбук приятелите си имам един, дето по дървена философия и теоритизиране без практически опит в дадена област отвява всички с няколко парсека... Та т'ва тука нищо не е :)

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Antares said:

Между другото сред фейсбук приятелите си имам един, дето по дървена философия и теоритизиране без практически опит в дадена област отвява всички с няколко парсека... Та т'ва тука нищо не е :)


Не може да бъде!!! Я ни го пусни тука и глей кво стаа! 

 

==================================================

 

Ако още някой каже, че имам корона вирус ще го плесна!!!

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Mockingbird said:

Що бре? Имаш ли? 


Ами вече нищо нямам, да чукна на дърво - каквото беше отлетя за няма 24 часа. Но тотално изгубих обоняние и вкус и сега всички ме броят за коронясан. Не ми се е случвало досега. Абсолютно нищо друго ми няма... 

Link to comment
Share on other sites

Значи имаш, но е безсимптомен. Споко, ама пази хората наоколо. Аз го изкарах - седмица на легло, 8 дни без обоняние и вкус. Но при мен се изгубиха след 4-тия ден някъде.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:


Ами вече нищо нямам, да чукна на дърво - каквото беше отлетя за няма 24 часа. Но тотално изгубих обоняние и вкус и сега всички ме броят за коронясан. Не ми се е случвало досега. Абсолютно нищо друго ми няма... 

 

Интересувай се бързия тест кога се прави, за да е ефективен и си пусни един да видиш дали не си го изкарал.

И пази хората около себе си, както е казал Магданоз4о, че ако го имаш го караш безсимптомно, но пак си си заразен и друг може да не е такъв късметлия като теб.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, charmock said:

Аз се кефя на AIMP руснаците са го направили уникално.

 

Изглежда много добре. Ще го пробвам.

Аз ползвам Media Monkey главно заради голямата гъвкавост при модифициране на много файлове. Промяна на ID таговете, както и локацията им едновременно.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, w00x said:

 

Изглежда много добре. Ще го пробвам.

Аз ползвам Media Monkey главно заради голямата гъвкавост при модифициране на много файлове. Промяна на ID таговете, както и локацията им едновременно.

Да, добър е. Пробвай го, няма да сгрешиш. Поддържа всички видове музикални файлове и си прави всеки формат в различен цвят. В смисъл, че моя плеър в колата не чете flac през usb-то и когато си качвам музика на флашката например, веднага се вижда във фонотеката кое парче или албум в какъв формат е свален. Отделно има много сериозни настройки на еквалайзерите, както и стотици скинове подобно на winamp-а.

Link to comment
Share on other sites

Точно видях, че има отделна програма, която се инсталира с плейъра - "AIMP: Advanced Tag Editor". Идеално. Ако може и да мести по папки.. май ще махам Media Monkey-то. И без това не го ъпдейтват от години.

Link to comment
Share on other sites

Синът ми пък ползва само MusicBee и му се кълне във вярност. :) Може и него да разгледаш. Също има адски много функции и в доста ревюта го класират на първо място.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, charmock said:

Синът ми пък ползва само MusicBee и му се кълне във вярност. :) Може и него да разгледаш. Също има адски много функции и в доста ревюта го класират на първо място.

 

Мисля, че май го проверявах. Ще го погледна пак, изглежда добре.

А аз преди време намерих програма, която автоматично оправя ID3 таговете на песните от онлайн база данни. Знам, че тия плейъри имат вградено, но нещо не ме изкефи. Не помня какво. Погледни ако искаш.

https://picard.musicbrainz.org

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...