Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

14 hours ago, Mockingbird said:

Говори ми... От години ги ползвам. Друго не ми помага... 

 

Мани, барабар са капсулите цяла нощ не съм спал... 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

От няколко дни ръчкам два телевизора и през главата ми минава, че Сони са загубили битката в тоя сегмент, пък каквото ще да ми приказват.

LG отвява Сони, дори при картината, а за обработката на картината, изобщо дума не може да става. При това LG-то не е последен писък. За мрежата няма да коментирам...

Това, което ме учуди много е, че Android на Sony е голас водас, пред WebOS. Абе, немам думи. Имах идея за Сони, остава LG-то КАТЕГОРИЧНО!

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Шса сетиш.... 

От години не им обръщам никакво внимание, особено покрай затворените им екосистеми... Според мен LG и Samsung в момента са топ на топовете. Имам дърт смарт LG (на 5 години) и бих го ъпгрейднал само с LG. 

Link to comment
Share on other sites

Първото ми LG е от 2008 или 2009 и още работи. Първото 32 инча FullHD с истинска FullHD матрица 32LF2510 май беше, нещо такова. Повечето нови, не го вдигат пред него, заради подсветката...

Как да е това. Но Сони са просто... Нямам думи. Супер навит бях за Сони, но двата един до друг... Няма общо... Почти всяка година, купувам поне по един телевизор за някъде си. С едно изключение, всичко е LG, защото нямаше как да не купя 58 инча Самсунг за 900лв. от ЕМаг, което го направих полузаспал и сутринта не помнех, дори, че съм го купил. Но и той работи не лошо, въпреки, че Tizen е боклук операционна и неговият "Smart" го ползвах 2-3 пъти, след което стана само дисплей. Карината с леки корекции от сервизното, стана еталон, контрастът тоже. Обаче, заводски, бялото му беше розово... Но и това как да е... Въпросът е, че Сони са изтървали влака, ама така, че 2-3 гари просто ги няма.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Lucky Luciano said:

От няколко дни ръчкам два телевизора и през главата ми минава, че Сони са загубили битката в тоя сегмент, пък каквото ще да ми приказват.

LG отвява Сони, дори при картината, а за обработката на картината, изобщо дума не може да става. При това LG-то не е последен писък. За мрежата няма да коментирам...

Това, което ме учуди много е, че Android на Sony е голас водас, пред WebOS. Абе, немам думи. Имах идея за Сони, остава LG-то КАТЕГОРИЧНО!

 

Зависи от класа. В горния клас на LED телевизорите, нещата седят различно.

 

11 minutes ago, Mockingbird said:

Шса сетиш.... 

От години не им обръщам никакво внимание, особено покрай затворените им екосистеми... Според мен LG и Samsung в момента са топ на топовете. Имам дърт смарт LG (на 5 години) и бих го ъпгрейднал само с LG. 

 

"Затворените екосистеми" и споменаваш точно двете марки, които използват затворена екосистема. :D 

Sony е с Android. По-отворено от това няма на къде.

Освен това, освен Sony, другите не поддържат DTS след една година и много хора ще останат изненадани, когато си пуснат филм от Замунда и той няма звук. :) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, w00x said:

 

Зависи от класа. В горния клас на LED телевизорите, нещата седят различно.

 

 

"Затворените екосистеми" и споменаваш точно двете марки, които използват затворена екосистема. :D 

Sony е с Android. По-отворено от това няма на къде.

Освен това, освен Sony, другите не поддържат DTS след една година и много хора ще останат изненадани, когато си пуснат филм от Замунда и той няма звук. :) 

 

Аз за горния клас говоря. А най-якото е, че LG е с няколко месеца по-старо от Сонито. И пак да кажа - нищо общо! А дори не съм влизал в сервизните да ровя. И някак, не съм убеден, че и през сервизното, ще докарам Сонито на 80% /поне/ от LG-то. И пак да обясня - двата са един до друг. Сигналът е един и същ, разликата огромна. 

Link to comment
Share on other sites

AG нещо си. Май AG9 или AG900.

А и още нещо, което LG са коригирали - звукът. Перфектен, без да криви. Какво не пусках - супер. Сонито също. Но Сони традиционно е напред със звука. 

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

OLED, да.

Имам и LED 7660 на LG и там имам лека забележка в подсветката, но е заяждане от моя страна, по-скоро, защото се вижда само вечер, при максимална подсветка и т.н.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

При OLED телевизорите, LG са ненадминати. Най-идиотското при Сони е, че пускат конзола с 4K@120Hz, а в същото време няма нито един свестен (само един модел в ниския клас), който да поддържа това и HDMI 2.1 (за G-Sync да не говорим), което е просто срам и позор за Сони.

 

Аз май тези дни ще отида да взема един 65'' LG CX и ще приключа със сагата.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Lucky Luciano said:

 

А и още нещо, което LG са коригирали - звукът. Перфектен, без да криви. Какво не пусках - супер. Сонито също. Но Сони традиционно е напред със звука. 

Кой звук е супер? Който излиза от говорителчетата на телевизора ли?

Link to comment
Share on other sites

Аз пък карам някакъв отвратителен и гнасен вирус от бързия тип. Цял ден не мога да стана, но одеве се раздвижих, млатнах една вряла пилешка супа и... 20201103212159_1.jpg

DON'T YOU EVER BRING YOUR TRASH TO MY MOTHERFUCKIN' HOUSE!!!

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Lucky Luciano said:

OLED, да.

Имам и LED 7660 на LG и там имам лека забележка в подсветката, но е заяждане от моя страна, по-скоро, защото се вижда само вечер, при максимална подсветка и т.н.

 

Те са с една и съща матрица. Само процесорите им са различни.

По това, което съм видял, OLED телевизорите на Sony са по-кадърни в motion-а.

За момента мисля, че Panasonic Z1000/Z2000 и моделите на Philips (от 8-ма серия нагоре) са доста добре. LG CX също, съответно.

Сравнението за телевизорите, което гледах, беше преди CX да излезе. Сравняваха Panasonic-а и Philips-а с C9.

Имаше организиран и сляп тест на 4 телевизора с потребители на AVSForums, където Philips-а събра най-много гласове във всяка категория.

На 2 години е, но за 2 години нещата не са се променили чаааааааааак толкова много. А и те се променят за всички производители. Не е като само едните да прогресират, а другите да си седят със старите модели. :) 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Говорим си за SmartTV, като моята представа за SmartTV изключва Фильо и Панчо. Филипс са пълни с дефектни матрици от високите си серии, Панчовците имат добра картина, но смартът им не струва, също като TiZen на Гнусмас.

 

А по темата с Фильовците - имам два в апартамент, който давам под наем. Купих ги заради промото, което беше МНОГО добро. Купих 43 и 32 инча за 800лв. двата общо, при това FullHD.

Та 43-ката се оказа "смарт", което разбрах след около година, при това без да искам, дори не помня как. Нещо ръчках и ми излезе нещо за update, при което разбрах, че има Wifi и след още малко ръчкане, видях, че има нещо като хъб, ама точното определение е НЕЩО КАТО ХЪБ. Иначе работят де, не се оплаквам.

 

@RaptoR А ти си караш коронка, ма давай по-бързо, че да има вариант за антитела!

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Искам да уточня, че говоря единствено за OLED моделите на Филипс. Аз друг не бих погледнал. Матриците са на LG отново. Всички ползват един и същи панел. Единствената разлика е начинът, по който обработват картината, операционната система, екстрите (ambilight, покрития на екрана) и звука.

 

А Smart е последното нещо, което търся при един телевизор. Имам си Android бокс и смарт функционалността не е от абсолютно никакво значение за мен. Даже ако можеше да си вземат лицензите, кодеците и приложенията, но да ми дадат телевизора на по-ниска цена - аз съм навит. :)  Звука също ако може да си го вземат. Не ми трябва и никога повече няма да ми трябва. :) Ако ще със саундбар ще седя, но аз вкъщи звук от телевизор отказвам да слушам доброволно и по избор, до края на живота си. 

Link to comment
Share on other sites

Идея нямам кои са им дефектните на Филипс, но съм виждал и даже сме коментирали с теб /някъде тук/, за ТВ-тата на мои приятели с петна или нещо такова.

Изобщо не ги следя, не ме интересуват и не им обръщам внимание. За мен битката е LG и Sony, но последните ме разочароваха, сякаш.

 

Относно Android бокса - там не чакай качество. Графиката им е :sickКато това можеш да го "хванеш" само, ако сравниш на един и същ ТВ, сигнал от :sick и истински такъв от MAG или приложение на дадения ТВ. Единствено NVidia Shield, може да се вмести, НИЩО друго, особено китайските боклуци по 50-60$.

Както казва един мой приятел, когато си говорим за телевизия или по-точно за качествена телевизия:"Има MAG и той работи най-добре".

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Пак да кажа, че LED на Филипс не бих препоръчал на никой да вземе. :) Само за OLED говоря. :) 

 

Някаква грешка има. Няма никакъв проблем с картината. :) 

Как да пусна филм през MAG-а (предполагам, че говориш за примника на Куулбокс?)? През флашката? Аз говоря за филми, а не за IPTV.
Правил съм тест/сравнение между вградения плейър в телевизора и Андроид бокс(ове). Никаква разлика.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

 

 

"Затворените екосистеми" и споменаваш точно двете марки, които използват затворена екосистема. :D 

Sony е с Android. По-отворено от това няма на къде.

Освен това, освен Sony, другите не поддържат DTS след една година и много хора ще останат изненадани, когато си пуснат филм от Замунда и той няма звук. :) 

Е, върни се малко в миналото де....Преди андроид на Сони.

Но честно да си кажа, единствената смарт функция която ползвам е DLNA-то и не ме интересува много останалото.... А да де, и преди всичко картината, все пак е телевизор... 

Link to comment
Share on other sites

Ами да ама сега сме в настоящето и ако затворените еко системи са били проблема, пак трябва да започнеш да им обръщаш внимание. :)

А и преди всички без изключение бяха със затворени екосистеми.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...