Jump to content
BulForum.com

Електронни разплащания и трансфер на пари


plameni

Recommended Posts

1 minute ago, SpI7_FiRe said:

Някой ползва ли Google Pay?

Харесва ми идеята да си плащам в магазините от телефона, без да си вадя портфейла, но някак нямам доверие да ми се запазва информация за картите на телефона. Досега при всичко, което купувам онлайн, си въвеждам картата ръчно и даже си знам наизуст номера, но ми е супер досадно. И все пак бих искал да чуя мнения преди да се престраша.

Аз карта за плащане в магазин не съм ползвал от много време.Андроид телефон с Google pay,и Револют виртуална карта,сигурно и отлично работещо решение.При плащане Google "маскира" номера на картата с техен,още един слой сигурност.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 607
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 minutes ago, HEMO said:

Аз карта за плащане в магазин не съм ползвал от много време.Андроид телефон с Google pay,и Револют виртуална карта,сигурно и отлично работещо решение.При плащане Google "маскира" номера на картата с техен,още един слой сигурност.

А запазва ли се картата, за да не се попълва ръчно при всяка покупка?
Също да попитам за Revolut Bank има ли смисъл да се присъединявам и има ли някаква уловка? 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, SpI7_FiRe said:

А запазва ли се картата, за да не се попълва ръчно при всяка покупка?
Също да попитам за Revolut Bank има ли смисъл да се присъединявам и има ли някаква уловка? 

Ако питаш за Google pay,да запазва се картата. Не въвеждаш нищо,като искаш да платиш нещо само отключваш телефона

и го доближаваш до терминала.Револют банк дали ще се присъединиш за момента-зависи какви средства минават през акаунт-а.В бъдеще се очаква да предлагат класически банкови услуги като кредитни карти,кредити и тн.Тогава вероятно би имало разлика,за момента у нас ако имаш Револют,няма никаква разлика какъв ти е акаунта.Аз лично съм с Револют банк,не намирам никаква разлика от преди,освен евентуална защита на средствата при фалит(100к евро).

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, HEMO said:

Ако питаш за Google pay,да запазва се картата. Не въвеждаш нищо,като искаш да платиш нещо само отключваш телефона

и го доближаваш до терминала.Револют банк дали ще се присъединиш за момента-зависи какви средства минават през акаунт-а.В бъдеще се очаква да предлагат класически банкови услуги като кредитни карти,кредити и тн.Тогава вероятно би имало разлика,за момента у нас ако имаш Револют,няма никаква разлика какъв ти е акаунта.Аз лично съм с Револют банк,не намирам никаква разлика от преди,освен евентуална защита на средствата при фалит(100к евро).

Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

На ОББ се оказа, че депозит на банкомат работи само с пластика, и то КОНТАКТНО! Такива подводни камъни няма кой да ти каже докато човек сам не се сблъска с това след като вече мине всички процедури да си направи сметка, да изчака 10 дена дебитна карта да дойде, да чака да се активира, после да направи контактна операция за да се активира безконтактната функция, да я дигитализира, и при опит за депозит да остане супер неприятно изненадан! :angry1 Аз ако съм знаел тая педерастия, изобщо нямаше да стана клиент, и даже ще си закрия сметките и акаунта при тях.

Толкова други неща/негативи намерих при тях, които в ПИБ са много по-добре, логични, функционално направени...

 

Иначе за Google pay, зависи и от телефона - до еди колко си (5-6) плащания минават без отключване на телефона - нещо с което аз не можах да свикна. Имам google pay и workaround-a ако реша да платя с него, е че по дефолт имам зададен my fibank, като друга опция е зададена - ако отворя друг платежен апп, да се ползва той ако е на предна линия (иначе дефолт-а) и така е по-Ок.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, SpI7_FiRe said:

А запазва ли се картата, за да не се попълва ръчно при всяка покупка?
Също да попитам за Revolut Bank има ли смисъл да се присъединявам и има ли някаква уловка? 

 

Плюс на това запазване е, че по същия начин можеш да плащаш и в разни сайтове, които поддържат Google Pay. Не си въвеждаш информацията на техния сайт, а директно ползваш Гугъл Пей. Те си комуникират с разни енкриптнати ключове, които са еднократни и данните ти са още по-сигурни, отколкото ако платиш директно с карта написана ръчно в сайта.

Единствено трябва да си запазиш Гугъл акаунта сигурен. Аз съм си активират 2FA с телефона и при всяко влизане в гугъл акаунта иска да потвърдя на телефона си с един клик.

 

Иначе запазването на данни в сайт наистина не е добра идея по принцип.

Link to comment
Share on other sites

Вчера направих ескперимент с превод на пари. Първо на Уникредит им отне 2 часа за да обработят трансфера, след това на Бисера отне още 2 часа докато парите стигнат в ДСК...

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, mIRCata said:

ДСК от няколко дни са в киреча. Май всичките им електронни услуги барабар с банкоматите са долу

Те и Булбанк бяха зле. Наредих 3 превода между мои сметки и един към ДСК. По принцип между собствените сметки стават за секунди(до 20 часа, след това не работи онлайн банкирането!!!). Първият превод се осъществи за 10-15 минути. За другите 2 трябваха около 2 часа... Едва след това прехвърлиха и към ДСК, а до там отне още 2 часа. Като се замисля Пейсера и Револют за колко време правят преводи.

Link to comment
Share on other sites

On 2/9/2022 at 8:57 PM, mIRCata said:

ДСК от няколко дни са в киреча. Май всичките им електронни услуги барабар с банкоматите са долу

 

Аз днес си платих наема и парното през онлайн банкирането. Проблеми не съм имал. Чудех се защо по дяволите за 7лв сметка ми иска пин като плащах в магазина. Явно заради проблемите със системата е било :)

Link to comment
Share on other sites

на 10-на безконтактни плащания с карта иска пин.

Ако плащаш през gpay през телефона не иска. Плащал съм стотици левове сметка през телефона с КК и gpay и не ми иска нито пин нито нищо. Лошото е,че почвам да го забравям и ще трябва да си го запиша някъде. :) Старост нерадост

Link to comment
Share on other sites

Всяко плащане на сметките ми към ЕВН днес приключва с тоя екран:

Server Error in '/' Application.


Runtime Error

Description: An exception occurred while processing your request. Additionally, another exception occurred while executing the custom error page for the first exception. The request has been terminated.

 

Господа, копченатискачи - какво иде да рече тая тъпня? В сайта ми излизат етикети "в процес на плащане" на въпросните сметки, което се получава винаги при успешно нареждане... 

ЕДИТ: Сега проверих и кредитната ми карта не е заверена с тия суми... Някой дебилен смърмучкан копченатискач определено му браждят ушите от псувните ми в момента, защото боклуцитe са прекъснали тока на баба ми без да получа аз известие... Аман от тая бананова република... 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

On 2/15/2022 at 11:25 AM, RaptoR said:

Всяко плащане на сметките ми към ЕВН днес приключва с тоя екран:

Server Error in '/' Application.


Runtime Error

Description: An exception occurred while processing your request. Additionally, another exception occurred while executing the custom error page for the first exception. The request has been terminated.

 

Господа, копченатискачи - какво иде да рече тая тъпня? В сайта ми излизат етикети "в процес на плащане" на въпросните сметки, което се получава винаги при успешно нареждане... 

ЕДИТ: Сега проверих и кредитната ми карта не е заверена с тия суми... Някой дебилен смърмучкан копченатискач определено му браждят ушите от псувните ми в момента, защото боклуцитe са прекъснали тока на баба ми без да получа аз известие... Аман от тая бананова република... 

Коя банка ? 
Звъниш им на тия и им дигаш скандал :) 

Попринцип банковите приложения са супер зле. 

 

Може тоя копченатискач да е на Хероинова терапия, щото е прекалил с белото... цък.

 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

На мен по скоро ми прилича да плаща от сайта на ЕВН или ЕВН плюс се водеше. Там вече са си техните клатипишковци. 
При мен днес на Райфанзен плащането към ЕВН мина без проблеми. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kotora said:

Коя банка ? 
Звъниш им на тия и им дигаш скандал :) 

Попринцип банковите приложения са супер зле. 

 

Може тоя копченатискач да е на Хероинова терапия, щото е прекалил с белото... цък.

 


Не е банката. Всичко беше станало в крайна сметка, ток имаше след 30 мин. Но плащане не беше минало. 
 

32 minutes ago, UzITo said:

На мен по скоро ми прилича да плаща от сайта на ЕВН или ЕВН плюс се водеше. Там вече са си техните клатипишковци. 
При мен днес на Райфанзен плащането към ЕВН мина без проблеми. 


Баш НАСРАНИЯ сайт на ЕВН. Оттам плащам на тия боклуци. 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, RaptoR said:

Баш НАСРАНИЯ сайт на ЕВН. Оттам плащам на тия боклуци. 

Днес си платих единия ток през е-pay от телефона,за първи път виждам да стои не взета сумата при потвърдено плащане.Явно сайта на Еvn нещо се е сгънал.След около час мина плащането...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, HEMO said:

Днес си платих единия ток през е-pay от телефона,за първи път виждам да стои не взета сумата при потвърдено плащане.Явно сайта на Еvn нещо се е сгънал.След около час мина плащането...


Тоя сайт и преди беше дрисня, но след последния "ъпгрейт" е ТОТАЛНА дрисня... Лагав, некадърен, скапан.
Да не ти разправям сайтът на НАП на какво прилича в новия си вид. Отделно какви са ги срали около опцията да минеш към стария. Общо взето копченатискачите, чиито творения са тия лайна ако ми попаднат Хостел ще им се види като коледен филм! 

Link to comment
Share on other sites

Всеки копченатискач изпратен на морското дъно при адвокатите. Само спомага за здравето на планетата и добруването и просперитета на човечеството!

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, gado said:

Всеки копченатискач изпратен на морското дъно при адвокатите. Само спомага за здравето на планетата и добруването и просперитета на човечеството!

Ама  Пък тогава нямаше да постигнеш такива висини в Elite Dangerous ;) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...