Jump to content
BulForum.com

Електронни разплащания и трансфер на пари


plameni

Recommended Posts

2 hours ago, RaptoR said:

Ако някой иска да изкараме по 50 лева от Револют - сега е момента. Не остава много време по-малко от 3 часа да каня хора.

След като го поканиш има условия, които трябва да изпълнят:

-депозират средства

-да си поръчат физическата карта

-да направят 2-3 покупки с физическата карта

 И всичко това трябва да се случи в периода, които пише, че ти остава приложението. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 607
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

11 hours ago, sasshko said:

След като го поканиш има условия, които трябва да изпълнят:

-депозират средства

-да си поръчат физическата карта

-да направят 2-3 покупки с физическата карта

 И всичко това трябва да се случи в периода, които пише, че ти остава приложението. 


Това е пределно ясно и периодът изтече... Забелязахме обаче, че само канещият получава 50 лева. 

Link to comment
Share on other sites

Ето - пускам превод от Revolut към сметката на кредитната карта и ми викат - ще дойде най-вероятно на 31.01.

Но е към левова сметка. Освен това да има значение. Знам, че SEPA-та е за евро.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mIRCata said:

Ето - пускам превод от Revolut към сметката на кредитната карта и ми викат - ще дойде най-вероятно на 31.01.


Ти па за чий чеп пускаш от Револют към картата? Обратното е по-логично. :laughing1:
Между другото забелязах, че като пусна пари КЪМ Револют става на мига. 

Link to comment
Share on other sites

Ми много ми е удобна функцията Сейф на революта - превеждам си пари и си ги деля за различни неща. Например всеки месец си превеждах пари за на голямата курса по английски. Тази седмица го платих и си пратих сега парите от револют към кредитната карта да оправи баланса. Щото те си бяха за това.

Иначе да, идват парите от карта към револют веднага. Отчита го като плащане на пос, само, че те не се бавят да осчетоводяват 2-3-4 дена.

Link to comment
Share on other sites

Нещо не ти хващам логиката, Слакър... Поради что от Револют захранваш други работи се чудя... Аз го правя, за да имам достъпни турски лири като ида в Одрин например. И лично при мен веригата е точно обратната - кредитната ми карта захранва Револют. Ти например как си захранваш сметката в Револют тогава? Явно си измислил некви други схеми :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Револют не е само да имаш турски лири в Одрин Виден-а. Има една камара функции. Както писах горе ползвам сейфовете да си организирам и управлявам пари за различни неща през годината без да се смесват.

Аз пак си я захранвам с КК, щото не ми се занимава  с превод.

Но пък понякога това за което заделям пари идва момента да си го взема/платя и заделените за това се употребяват.

Ако пък в Одрин попаднеш на магазин без терминал, тоя револют не знам как точно щети помогне.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Днес и за уикенда аз лично получих съобщения, че банките внедряват някаква нова система за преводи на БИСЕРА и РИНГС и ще има прекъсвания до утре или Неделя.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, netrootbg said:

Вече Бисера преводите ще са почти мигновенни. Цяло чудо си е.

За това ли е това "внедряване" този уикенд?

Толкова скоро ли го имплементират.... интересно, мислех че ще чакаме години. Значи от понеделник обикновен бисера превод (междубанков), ще е мигновен? (или там колкото, до 5-10 минути?)

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Quote

Максималното време за изпълнение на нареждане за незабавен превод в БИСЕРА6 е 5 секунди, като това включва времето от постъпването на нареждането за превод до изпращането за заявка за потвърждение към банката на получателя и времето от постъпването на потвърждение от страна на банката на получателя до потвърждението за успешен сетълмент.

 

Link to comment
Share on other sites

Това и да го видя, няма да повярвам, то по-дълго ще се бави уеб сървъра да върне отговора :Р . Ще има уловка, и ще е по-бавно сигурно цялата операция. Но и 1, и 5 мин. пак би било много добре.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, tedy said:

Това и да го видя, няма да повярвам, то по-дълго ще се бави уеб сървъра да върне отговора :Р . Ще има уловка, и ще е по-бавно сигурно цялата операция. Но и 1, и 5 мин. пак би било много добре.

Има си разписани правила, срокове за изпълнение, описания и изисквания на процедурите. Напр. най-късно до 25-тата секунда трябва да се получи Time Stamp, иначе операцията няма да се счита за валидна и т.н.

Уеб-сървърът и уеб-браузърът само визуализират крайния резултат, та е нормално да са по-бавни. Самата операция се извършва значително по-бързо. Да не забравяме, че минава по гарантирани връзки.

Например, случва се при SEPA instant превод от Paysera към сметката ми във Wise, да получавам push-нотификацията за приключен превод още преди да се е опреснил интерфейса на app-а.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Постът ми е само няколко минути след твоя, даже не го бях видял.

Отделно, "до 1 час" означава, че ако нещо се случва на всеки час, в най-добрия случай може да стане и за 1 секунда, в най-лошия за 59 минути и 59 секунди, а средно за 30 минути.

След 1 Февруари ще направя тестове и ще видим дали ще са до 5 секунди. Дано да са, защото някакси и 1 час ми се струва малко множко. А и нали беше 5 сек, а не 20-30.

 

PS. Набързо попрегледах документа, нямам нерви да го чета целия. Там се говори, че БИСЕРА6 поддържа както незабавните преводи с 5-те секунди (които реално могат да станат 25 с таймаутите!), така и пакетни преводи, за които се говори за 20 минути.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Че е събитие, събитие е, ама чак пък Революция...

Не откриваме топлата все пак. Между английските банки от години преводите в паунди минават за секунди.

Link to comment
Share on other sites

А каква е била изобщо първоначално идеята зад "бавните" преводи, които се случват 1 до 3 пъти дневно, и ако го направиш примерно след 15:30 или когато там, минава на другия ден.. ?

И сега става възможно да става автоматично и бързо. От техническа гл. точка е по-добре да не минават на бач-ове, а да са си разпределени през деня/нощта по-равномерно.

Link to comment
Share on other sites

Не ми се вярва. При сигурно десетки и стотици хиляди преводи на ден... ръчно да се обработват... пък и защо.

Вероятно ако всичко беше дигитално като пари, нямаше да има никакъв смисъл от "бавни" преводи.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...