Jump to content
BulForum.com

Електронни разплащания и трансфер на пари


plameni

Recommended Posts

7 hours ago, tedy said:

Аха, само това ли..

 

Ти сериозно ли вярваш, че съществува услуга, която може да удовлетвори абсолютно всичките ти претенции? Няма такова животно, както няма и универсален painkiller.

Комбинираш няколко и съчетаваш предимствата им и най-добрите им страни.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 607
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Нямам неземни изисквания или очаквания. Затова питах за някакви уникални features, които биха могли да бъдат интересни именно за съчетаване и с други портфейли (каквито ползвам няколко или съм тествал), за да се получи някакво обединение на широка функционалност. Но явно няма нищо уникално, което да не се постигне с 1 или два други портфейла. Моите изисквания са удовлетворени като цяло, с револют, пейпал, и банковото приложение, питах просто дали пък няма нещо, което да ми хареса в това и го няма в другите (поне бг алтернативи). Защото бг ИБАН имат и другите, а ако е само това, то явно няма да си играя да го пробвам.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, plameni said:

Безплатни SEPA Instant преводи за физически лица.

Да, това е интересно, но като гледам го имат и други, icard, tbi, paynetics..

И малко встрани от това - за мен лично това точно е маловажно на тоя етап, защото 1) изключително рядко правя SEPA банкови преводи (1-2 пъти в годината дали се събира), 2) налага се само ако търговеца не приема други плащания, с карти, с някой портфейл като пейпал примерно.. За 2021 само веднъж ми се наложи да купя нещо така - един ден за превод, и после за около 4 раб. дни дойде продукта.

Като се замисля като че ли по-важно е в рамките на страната да въведат инстант преводи, как се наричаше тая система дето бях чул за нея наскоро..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tedy said:

Да, това е интересно, но като гледам го имат и други, icard, tbi, paynetics..

 

Струва ми се, че си набрал скорост и без да си проверил, пишеш "по инерция"...

Може ли да ми посочиш в тарифите им, къде пише, че SEPA Instant преводите са безплатни?

Като споменаваш paynetics, как могат да се ползват услугите им от физически лица?

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tedy said:

Да, това е интересно, но като гледам го имат и други, icard, tbi, paynetics..

И малко встрани от това - за мен лично това точно е маловажно на тоя етап, защото 1) изключително рядко правя SEPA банкови преводи (1-2 пъти в годината дали се събира), 2) налага се само ако търговеца не приема други плащания, с карти, с някой портфейл като пейпал примерно.. За 2021 само веднъж ми се наложи да купя нещо така - един ден за превод, и после за около 4 раб. дни дойде продукта.

Като се замисля като че ли по-важно е в рамките на страната да въведат инстант преводи, как се наричаше тая система дето бях чул за нея наскоро..

icard не бих ги препоръчвал на никой ! Имал съм контакти в предишната ми работа с техните продукти и бих казал, че са тотално Out of space. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kotora said:

icard не бих ги препоръчвал на никой ! Имал съм контакти в предишната ми работа с техните продукти и бих казал, че са тотално Out of space. 

Само като прочетеш първите резултати в търсачката и бЕгаш с 200...

 

Айкарт“ е българска компания за електронни пари, оперираща на местния и международен пазар. Централата на компанията е базирана в град Варна. „Айкарт“ и нейният мажоритарен собственик Христо Георгиев е свързан със затворената от европейския регулаторен орган финансова пирамида „Сатабанк“ – Малта.

Link to comment
Share on other sites

Струва ми се, че си набрал скорост и без да си проверил, пишеш "по инерция"...

Забравил си горе да удебелиш "безплатни", оттам дойде объркването. За другото се сещай сам. Сигурен съм, че ще разбереш какво имам предвид.

 

За iCard, ползвах го малко време, като цяло бях доволен. Отказаха ме две неща, които между другото важат и за Револют.

kotora, все пак би ли споделил кое смяташ за "out of space"? Има неадекватни такси за внасяне и изнасяне на кеш, малко "офиси", и лоши курсове. Но за някои основни неща могат да вършат работа. Някои хора им стигат основните неща, дори само липсата на такси и бг IBAN.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, tedy said:

Забравил си горе да удебелиш "безплатни", оттам дойде объркването. За другото се сещай сам. Сигурен съм, че ще разбереш какво имам предвид.

 

Но пък беше с главна буква. Извинявам се за пропуска с удебеляването. Не знаех, че започваш да четеш изреченията от втората дума.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Явно пак не си разбрал контекста, колко учудващо. Както и да е.

 

Да питам - ОББ дебитни карти имат ли такси при зареждане на револют (с карта)? Малко си промених мнението за тях като поразгледах тарифите им спрямо преди години и изглеждат доста добре, поне за моя начин на работа, та това е един фактор, който ми е важен.

Link to comment
Share on other sites

Да имат такса за входящ превод от друга банка е странно. Хем плащаш за изпращане, хем за приемане. Ако сложат такси за преводи от определена банка ще ги скъсат от дела.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, mIRCata said:

Да имат такса за входящ превод от друга банка е странно. Хем плащаш за изпращане, хем за приемане. Ако сложат такси за преводи от определена банка ще ги скъсат от дела.

Кои имат такса входящ превод? То има ли такава банка изобщо?

Link to comment
Share on other sites

Офф, не съм те разбрал правилно. Ти пишеш от банката към револют, а не обратно.

Всичко зависи според мен как разглеждат това зареждане. В пиб има разлика ако е от КК и дебитна карта

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Ами ПИБ напоследък сериозно започва да ме дразни с кварталния банкомат, честичко се налага някакви суми да вкарвам с депозитната функция, и доста често не работи и не го оправят с дни.

Не ми е писнало съвсем само заради възможността от апп-а да започна касова операция и директно като вляза да отида на касата да ги внеса. Рядко има над 1-2-ма на опашка пред касите, половината случаи няма никой и веднага минавам.

И се питам и сравнявам всички услуги, които аз ползвам, и се питам дали на ОББ банкоматите ги поддържат по-добре, защото наблизо имат клон пак с депозитен банкомат, изглежда по-модерен, но дали е надежден, не знам. А и нямат такава опция за внасяне на каса директно, и внасянето е мин. 1 лв такса. Явно няма пълно щастие.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте! Малко не съм много в час с всички условия и такси, та да питам: имам пари в кеш, които искам да вкарам в Револют. Имам сметка в ДСК, но преди година и половина захранвах със 100 лева и ми бяха взели някаква такса 4 лв и от тогава съм се отказал да вкарвам пари и да тегля от банкоматите. Какъв вариант имам да си вкарам кеша в сметката в Револют с възможно най-малко такси?

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, tedy said:

Кои имат такса входящ превод? То има ли такава банка изобщо?

До преди 2-3 години всички български банки имаха такса за входящ превод във валута. 7 евро беше последно. При някои банки достигаше до 10 евро на превод. Представи си, че ти знам сметката и ти наредя 100 превода по 1 евро...

Аз си получавам на всеки 2 седмици заплатата и на година само от тези преводи оставях по 200 евро на банката. Отделно другите такси.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

До преди 2-3 години всички български банки имаха такса за входящ превод във валута. 7 евро беше последно. При някои банки достигаше до 10 евро на превод. Представи си, че ти знам сметката и ти наредя 100 превода по 1 евро...

Аз си получавам на всеки 2 седмици заплатата и на година само от тези преводи оставях по 200 евро на банката. Отделно другите такси.

Ясно. Аз не получавам преводи (поне не и скоро след като има алтернативни начини) във валута различна от лв, затова явно не съм в час дали има още при другите валути. Ще проверя, но мисля че последно като гледах тарифите, поне за евро май няма в пиб и обб.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, tedy said:

Ще проверя, но мисля че последно като гледах тарифите, поне за евро май няма в пиб и обб.

Вече няма такса. Задължиха ги от Европа да я премахнат. Както и да намалят цените за SEPA преводи. Добре, че има кой да ги натиска.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, netrootbg said:

Вече няма такса. Задължиха ги от Европа да я премахнат. Както и да намалят цените за SEPA преводи. Добре, че има кой да ги натиска.

 

Решението никога не е било за да се упражни натиск върху БГ банките.  Част от регламента на SEPA е.

От 15 декември 2019, таксите за SEPA-преводи в никоя страна, не могат да надхвърлят таксите за местни преводи. 

Link to comment
Share on other sites

Друг въпрос ми изникна. След като си вкарах парите в сметката в банката кой е по-добрия начин да ги преведа към Револют? Чрез свързаната дебитна карта или чрез превод?

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, SpI7_FiRe said:

Друг въпрос ми изникна. След като си вкарах парите в сметката в банката кой е по-добрия начин да ги преведа към Револют? Чрез свързаната дебитна карта или чрез превод?

Най-вероятно чрез дебитната. Ще заредиш ЛВ. Трябва да видиш има ли такса за това. И каква е, дали е % и т.н. Защото сепа превод към револют ще ти е около 1 лв но трябва да е в евро, а там имаш превалутиране. И да не стане пък с превод да излиза по-евтино. Зависи коя банка.

 

Аз иначе вече съм клиент и на ОББ, изцяло през приложението и с Евротръст стана всичко без да ходя до клон. Това беше яко. Гледам курсовете им са маалко по-лоши от на ПИБ, но с около 0.2ст. Интересно дали реално е така, защото пък в Пиб като съм правил плащания в $, крайния резултат винаги е бил маалко по-добре от това в сайта на курс Продава.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, SpI7_FiRe said:

Друг въпрос ми изникна. След като си вкарах парите в сметката в банката кой е по-добрия начин да ги преведа към Револют? Чрез свързаната дебитна карта или чрез превод?

 

Aз лично съм си вързал дебитната карта и така го захранвам. Аз нямам такса, но някои банки имат и трябва да провериш дали ти имаш и каква е :) . В другия случай превода ще ти е 1-2лв

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...