Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

Не беше фордче а АудиА4 мотора се беше залепил за задния капак все едно така е произведен, незнам моториста дали е бил жив , но такова нещо не бях виждал досега ,така се беше залепил и усукал в аудито, предполагам, че е хвръкнал при удара , защото ако е останал му колата и мотора , 1000% е мъртъв.

http://news.plovdiv24.bg/259341.html

Алкохола не прощава на никой, а господ ги пази такива мекерета и пияндури

Edited by londongunner
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Темата отдавна не е вдигана и ако питате мен - най-добре изобщо да няма поводи, по които да се вдига...

 

 

Затова сега смятам да информирам за една голяма "радост" за застрахователите в Монако. Мадамата, седяща зад волана на синьото Bentley Azure, явно е объркала спирачката с газта и по този начин е "паркирала" в няколко коли едновременно - едно Ferrari F430, едно Porsche 911, един Mercedes S-класа, един Aston Martin Rapide и най-вероятно един Rolls Royce кабриолет. Само мога да гадая колко трябва да платят застрахователите по щетите на тези 6 супер автомобила. :bgrin:

 

 

tn.jpg

Link to comment
Share on other sites

Затова сега смятам да информирам за една голяма "радост" за застрахователите в Монако.

Абе не ги жали толкова застрахователите. Тя и застраховката на това бентли няма нищо общо като сума с тази на един фиат Пунто например. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Te освен това са свикнали. Ние си мислим че застраховката е за огънати брони но хората в щатите се застраховат основно за да им поеме застраховката медицинските разходи, тъй като последните обикновено са 5-цифрени суми за престой 3-4 дни в болница. Та в случая едва ли ще се стреснат кой знае колко.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Прав си, Ники, но отчети и фактора, че това са все коли, всяка от които струва някаква 6-цифрена сума в зелено - дори само една минимална щета като тази на долната снимка коства на застрахователя толкова, колкото ако плати щетата на една изцяло и тотално потрошена обикновена кола. Това не е като да закараш ежедневката на тенекеджията и да му кажеш "Я изчукай сега тенекиите на това Бентли и карбона на това Ферари, и кажи какво ще струва...". ;)

 

 

auto-002.jpg

 

 

Edit: Понеже днес и наш'те поместиха новината, гледам, че са сложили и цените на потърпевшите коли (RR-ът или не е пострадал, или не са му разбрали модела):

 

- Bentley - 370 000 долара

- Ferrari - 207 000 долара

- Aston Martin - 207 000 долара

- Porsche - 118 000 долара

- Mercedes - 110 000 долара

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Сега като се прибирах към Пловдив, до КЦМ-то двама се бяха натресли доста яко, защото целият път беше покрит с части и течности от колите. От двете страни на пътя имаше патрулки с пуснати буркани, а 5 минути след това 2 линейки хвърчаха от Пловдив към КЦМ-то. Можех да снимам, но вече беше тъмно и не знам какво щеше да се види...вероятно не е било нещо безобидно. :(

Link to comment
Share on other sites

Днес като се прибирах от София някъде малко преди Пазарджик на магистралата също беше станала лоша катасрофа. Малък камион още стоеше обърнат в лявата лента, а малко по-надолу лека кола беше със много лошо ударена предница. Стори ми се, че имаше и кръв по асфалта, но дано да се лъжа. Добре че имаше хора, които махаха да намалим, защото иначе можеше да стане голяма беля - камиона не се виждаше до последния момент, а нямаше триъгълници или други индикиращи катастрофа знаци...

Link to comment
Share on other sites

За тези, които имат свободни десетина минути, предлагам да изгледат една компилация от различни катастрофи....с пожелание за безаварийно каране по предстоящите мокри и зимни пътища.

 

 

П.П. Идиотите по пътищата няма да свършат никога - нека поне ние не сме от тяхната група. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Снощи каква красота стана в подлеза на пощата.... Не направих снимки защото щеше да е много грубиянска постъпка, а и бях зает с други работи.

Един дечко с някакво Ауди, че и с малко момченце в колата... така квалитетно успя да се извърти в една от носещите колони и да разкъса разделителното заграждение, че едната му гума, барабар с амортисьора и част от полуоската бяха отлетели до отсрещната страна на насрещното... Колата беше тоталка от всякъде, но поне хората вътре бяха живи и не особено наранени...

 

П.п. И понеже през деня пътувах до Банско, по пътя видях три катастрофи, а на връщане на разклона за сметището до Цалапица някакъв Голф с реклами на Карлсберг тъкмо се беше размазал така, че тапицерията от тавана беше излязла през предното стъкло...

Явно просто си е било ден....

Link to comment
Share on other sites

В подлеза РЕДОВНО има малоумници, които извършват невероятни изпълнения! Отдавна е повтаряно, дори по телевизията го споменаха, че една от най-големите опасности е влизането в тъмно от светло, особено лятно време. Така рейс уби неправилно пресичаща пешеходка на входа откъм Гладстон - дори не я видя шофьора. Друг редовен номер е несъобразената скорост на влизане в тунела, като това води почти всеки път до неспазване на очертанията на платното. Случвало ми се е да се наложи да вляза в насрещното, за да не ме удари кретенът отдясно, който изпуска завоя. Виждал съм на живо пред мен как две коли се блъснаха в движение по този начин. Това е просто редовен номер. Да не говорим какво става, ако отдолу е мокро или недай си боже замръзнало....

 

Последно помня един "спортист" отнесе огромния билборд на спирката, слава богу без да избие чакащи хора....

Link to comment
Share on other sites

Мой служител е момчето с Аудито. Момчето е сравнително добре имайки предвид удара.

Да, нищо счупено нямаше, ама бая си беше изпраскал главата и висеше като дрипа щото успях да си секна кръста докато го носих към спирката. Върху горещият двигател течеше бензин и е цяло чудо, че не цъкна искра от някъде (добре, че после някакъв пич успя да измъкне масата на акумулатора без да даде искра). То всъщност това е и причината изобщо да тръгна да го местя....

 

П.п. А гаджето му е пълна овца и в паниката си ме накара да търча с брат и на ръце поне сто метра...., а можеше да даде на заден патката и с патка.

 

 

Последно помня един "спортист" отнесе огромния билборд на спирката, слава богу без да избие чакащи хора....

И на този ходих да помагам.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Снощи каква красота стана в подлеза на пощата.... Не направих снимки защото щеше да е много грубиянска постъпка, а и бях зает с други работи.

Един дечко с някакво Ауди, че и с малко момченце в колата... така квалитетно успя да се извърти в една от носещите колони и да разкъса разделителното заграждение, че едната му гума, барабар с амортисьора и част от полуоската бяха отлетели до отсрещната страна на насрещното... Колата беше тоталка от всякъде, но поне хората вътре бяха живи и не особено наранени...

Имам няколко снимки на тази катастрофа. Пиех кафе в Амадеус с няколко приятели. Когато излезнахме видях полицейската кола с включени светлини. Минах от там да направя няколко снимки, но после забравих да ги кажа тук. Утре ако се сетя ще ги кача.

Link to comment
Share on other sites

Който си има късмет - и на място да стои, пак ще му се размине. :wacko:

 

Внимавайте през зимния период с тия камиони, че много се лъзгат, трудно спират, а иначе пердашат с доста бърза скорост.

Ето още едно подобно клипче, отново без пострадали.

Link to comment
Share on other sites

После сигурно са изгребали една дюлгерска количка с лайна от купето на колата....

Link to comment
Share on other sites

Преди малко, тръгвам си от работа, и на кръстовището на Кукленско със Скопие еднооо, май ауди комби беше, яко се беше помляло.Не видях друга кола.Имаше само пожарникари и полиция.

Link to comment
Share on other sites

Преди малко, тръгвам си от работа, и на кръстовището на Кукленско със Скопие еднооо, май ауди комби беше, яко се беше помляло.Не видях друга кола.Имаше само пожарникари и полиция.

Мдаа

 

Хората май са забравили, какво е намалена видимост...

Link to comment
Share on other sites

Преди малко, тръгвам си от работа, и на кръстовището на Кукленско със Скопие еднооо, май ауди комби беше, яко се беше помляло.Не видях друга кола.Имаше само пожарникари и полиция.

Аз като си тръгвах нямаше нищо.....макар да имаше огромна опашка, ама все щях да видя обърната по таван кола.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...