Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

Ми не,станало е в движение виж следите от предния диск по асвалта...по вероятно някой ''доброжелател'' да му е развил болтовете-едната джанта беше в градинката :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Като гледам, това е в Тракия срещу Св. Седмочисленци. Преди време имах случай, в който бях спрял за малко пред Сани и след като си тръгнах и почти 5-6 изминати километра, на един от завоите преди да стигна до вкъщи, нещо отпред все едно се счупи и предницата стана нестабилна. Веднага спрях и установих, че някой ми беше приготвил двете леви джани за крадене, но явно ме е видял, че идвам и е оставил работата недовършена - задните болтове бяха само лашнати и почти нямаше какво да стягам, но предните бяха сериозно развити. Интересното е, че от Тракия до Кючука нямах никакви признаци, явно джантата беше залепнала за главината и е трябвало още малко.

Та може и на човека да му се е случило нещо подобно, което никак не е приятно.

Дано само да няма пострадали, другото се оправя.

Link to comment
Share on other sites

Появи се малко инфо за "бягащите гуми". :) Обаче не се казва какви са причините.

 

Гуми изхвръкнаха в движение от "Мерцедес" в "Тракия" и раниха човек

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 

Защото има още доста хора "знаещи" къде как се кара. Този проблем го имаше и като обърнаха предимството на кръговото дори един дядо ми се ядосваше че съм щял да го засека, като дори не спря само ми ръкомахаше тъпака, нищо че е в грешка. Понеже се афектирах го догоних и се опитах да му обясня, че движението на кръговото е сменено, при което той ми се развика, че нямало аз да го уча как да кара и той си знаел там кой бил с предимство и кой не...

Link to comment
Share on other sites

Човек, не ги догонвай! Не знаеш на какво ще попаднеш. Има АБСОЛЮТНО ВСЯКАКВИ ЛУДИ на пътя. Ще искаш да му кажеш по човешки, че ще те утрепе... той ще слезе с палка, бухалка, пистолет... не се знае. Напълно са изперкали ВСИЧКИ!

Link to comment
Share on other sites

Един път, преди години, влизах в града от Рогошко шосе и на моста на Адата отнех предимството на един момък с една Опел Тигра. Напълно неволно. Не помня каква беше причината. Някой ми говореше на главата или просто не видях знак. Както и да е. Карах бавно, той също. Аз си останах в дясната лента, той мина в лявата, дори не се наложи да спираме. Виновно си намалих малко скоростта, докато осъзная какво се е случило и му махнах за извинение. Ония смотаняк обаче даде газ, мина пред мен и спря на страни в средата на платното! Ако нямах рефлекс да извъртя волана, направо щях да влезна при него. Че тъпака и с шофьорската врата завъртя колата към мен, та на място щях да го оставя. Не съм сигурен какво очакваше да се случи по-точно, при положение, че нямаше никакъв начин да спра за толкова малко разстояние.

 

Та, да. Всякви луди.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Човек, не ги догонвай! Не знаеш на какво ще попаднеш. Има АБСОЛЮТНО ВСЯКАКВИ ЛУДИ на пътя. Ще искаш да му кажеш по човешки, че ще те утрепе... той ще слезе с палка, бухалка, пистолет... не се знае. Напълно са изперкали ВСИЧКИ!

 

Напълно съм съгласен с теб. В момента не бих го направил. Тогава той беше в моята посока та не съм го гонил специално, но въпреки това сега дори не бих си направил труда да му обяснявам нищо освен да му тегля една.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Досега съм изгледал стотици компилации от катастрофи по руските пътища, но днес попаднах на една много силна компилация от тази година. Реално всяка ситуация съм я гледал поотделно, но така накуп наистина си заслужава да се изгледат отново. Който има търпението да я гледа, ще забележи куп необясними реакции на хората по пътя, както и множество странни и нестандартни катастрофи, които спокойно могат да се приемат за характерни и за нашите пътища (и шофьори).

Link to comment
Share on other sites

Интересно колко от тези катастрофи са предизвикани от пияни водачи. Има няколко наистина необясними реакции и действия. Освен да са друсани или пияни, друг вариант няма, си мисля. Или да са загубили съзнание поради друга причина.

Link to comment
Share on other sites

Пияни руснаци......това е обяснението. Егати и дебилите...:angry: в повечето от тези "необясними" катастрофи дори липсваше и най-малкия опит да се натисне спирачка!

Edited by pamporov
Link to comment
Share on other sites

Нека се гледат! И по-честичко, и от колкото се може повече хора! Ако може да се прожектират и на предното стъкло на колата! Постоянно! Толу виж понамалеят катастрофите!

Edited by pamporov
Link to comment
Share on other sites

Горките кравички..

Нищо им няма на кравичките, ей' и на

- байкъра и мотора се омазаха, а кравата само се изправи и продължи с бавния ход, все едно нищо не е станало. :laughing1:
Link to comment
Share on other sites

Той бая бързичко караше, съдейки от пушенето на гумите при спирането. А иначе аз преди много години (когато ти още не си имал книжка, щот' си бил още ученик в началното училище :devil) карах през един планински път с жигулата на баща ми и по едно време гледам как с бавен ход една крава тръгнала да пресича пътя. И тъй като соц-колите не се славеха с добри спирачки, аз натискам яко, ама колата не спира така, както ми се иска и аха-аха да спре...ама последните 20 сантиметра не ми стигнаха и с около 5 км/ч спрях в кравата. :bgrin: От което тя само се обърна с възмутен поглед от типа "К'во пра'иш ти на тоя път, след като аз съм тръгнала да го пресичам..." и си продължи бавничко и невъзмутимо. Това кравите са съществата с най-дебели нерви - почти нищо не може да ги изкара от равновесие.

Затова от тогава знам, че като видя отдалече крави покрай пътя, винаги трябва да намаля, защото вероятността някоя крава да реши в последния момент с бавна стъпка да отиде да опасе на отсрещната страна, клони към 99.999%. :))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

На 02.01 около 15:00 часа на АМ ТРАКИЯ в близост до Пазарджик на разклона за Панагюрище е станала ужасна катастрофа със загинали млади хора. По стечение на обстоятелствата МПС-то на роднина на колега от Форд форума е участвало в нея и той дава най-подробно описание и снимки. Никъде по медиите не се споменава участието на други МПС-та в катастрофата.

 

Дълбоко разочарован съм от коментарите в интернет. Толкова злоба се лее, а никой не се замисля че тези момчета и момичета на по 18-20 години са нечии деца и приятели... Дано ранените се възстановяват бързо.

 

Линк към темата във форума на Форд

 

Изпреварване през аварийната лента и несъобразена скорост са причините за ужасяващата катастрофа на АМ “Тракия” вчера, при която загинаха двама младежи, а други трима са в болница със сериозни наранявания, съобщават от ОД на МВР Пазарджик. Петимата души, возели се в колата, са млади хора - между 16 и 20 години. И петимата са жители на столицата. Критично е състоянието на двама от ранените на "Тракия"

 

Водач на джипа BMW X5 е бил 20-годишният А.М. Движейки се с несъобразена скорост, той предприел изпреварване през аварийната лента, но изгубил контрол над возилото. BMW-то се блъснало най-напред в разделителната мантинела, а после се забило в носеща колона на надлеза между селата Динката и Щърково при 82 километър на магистралата. Автомобилът се е движел в посока София. В резултат на сблъсъка на място издъхват 18-годишната С.Н. и 18-годишният Ф.З. Шофьорът на автомобила и 16-годишен младеж са в тежко състояние с опасност за живота. Те са настанени в МБАЛ - Пазарджик. Най-стабилно засега е състояните на 19-годишно момиче с инициали Р.Ф. Тя е с фрактура на рамото и охлузвания.

 

На шофьора на возилото е взета кръвна проба за лабораторен анализ. На мястото на местопроизшествието е извършен оглед, образувано е дознание.

 

 

029374782.jpg

 

029374784.jpg

 

029374786.jpg

 

029374787.jpg

 

029374790.jpg

 

029375397.jpg

Link to comment
Share on other sites

Мярнах новината още когато се появи в пространството и наистина не пишеше за втори автомобил. Не съм чел коментарите под статията, но гледайки схемичката - каква му е била работата да изпреварва отдясно се чудя...просто защото е в голяма (и скъпа) кола и го може ли? Щото моята кола не е голяма и не е скъпа, ама и аз също го мога, само че не го правя, просто защото не се прави от там. Да оставим настрана, че и гумите му май са летни като гледам, а аварийната лента съвсем не е толкова чиста като основните платна...:ghost

Link to comment
Share on other sites

И пак виновният чукундур е жив, а загиват невинни пътници в колата... Жалко, наистина жалко. Поредно потвърждение колко стават за шофьори днешните пишлигари и колко е редно да им се дават в ръцете мощни и бързи автомобили. За пореден път ще кажа, че е КРАЙНО време да се въведат сериозни ограничения за шофьорите с под 5 години шофьорски стаж! Докога вчерашни пикльовци, които колело не могат да карат, ще убиват хора по пътищата?

 

В този ред на мисли само преди 2 месеца наши комшии в Банкя бяха пометени в аварийното платно от изпреварващ отдясно урод. Съпругът бе смлян на място, а жена му береше душа в болницата, не зная дали е оцеляла... Хората спират съвсем нормално в аварийна лента и без дори да разберат биват размазани...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...