Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

Аз мога да ти кажа защо (според общините) не чистят доста улици. В Сиатъл вали сняг 2 пъти в годината и имали малко машини и снегорини. Миналата година снега изненада и Мадрид и Барселона, които са в Испания. И там нямаха достатъчно снегорини :). В градове като Ню Йорк, Чикаго и дори източната част на щата Вашингтон, където снега е цяла зима, там нещата са коренно различни и се чисти всичко до основи. Просто по радиото постоянно говорят как не трябва да излизаш, съответно много малко хора ходят на работа, затварят училищата и университети и така докоато снега се разтопи след 2-3 дена обикновено. Тези снежни дни не са повече от 10 в годината (и то в доста снежна година). Миналата година нямаше грам сняг. Иначе магистралите са изчистени до основи. Днес снега почти се разтопи

Edited by Botev1912
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Снегорините на тази улица най-много да ти направят някое шоу в стил Максим Ставийски на кънки :) При заледен път под такъв наклон не виждам солта с какво ще помогне. Трябват хора с кирки, каски и много мерак. В крайна сметка по-рационално е просто да изчакаш този ад да мине за няколко дена - през това време пеша до съседната спирка, или си държиш просто колата някъде на по-сигурно далеч от улиците ала Сан Франциско. Ясно се вижда колко пешеходци има по улиците - не знам дали за Сиатъл пешеходенето е често срещано явление, но където съм бил (Калифорния и Невада) хората ходят пеша само ако има мноооого сериозна причина за това. Като гледам половината са си оставили колите някъде на по-сигурно и продължават пеша към домовете си.

 

П.П. Какви неща съм виждал като завали дъжд в ЛА не е истина. В една уредена страна като САЩ бихте се изненадали от гледна точка на дъжда колко идиотско се проектира почти всичко. Вземе ли да вали става кошмар и се обявява бедствено положение, пък който иска да се пази, който не иска - не :) САЩ е много по-различна страна от Европа и за доста хора е трудно да се разбере какво значи истински див капитализъм и персонална отговорност.

 

П.П. Повечето автомобилни застраховки не признават "той беше виновен". Участваш ли в ПТП, застраховката ти скача нагоре. Кой е виновен си е за твое лично успокоение, на застрахователя на му пука много-много :)

Edited by PlayMate
Link to comment
Share on other sites

П.П. Повечето автомобилни застраховки не признават "той беше виновен". Участваш ли в ПТП, застраховката ти скача нагоре. Кой е виновен си е за твое лично успокоение, на застрахователя на му пука много-много :)

това не е така, щото ако другия е виновен, неговата застраховка плаща, а твоята застраховка не плаща нищо. Тоест няма за какво да ти я вдигат. Какво си виновен, че както си стоиш на светофара някой отзад те думне? Това е все едно да те глобят за нещо, за което нямаш вина

Edited by Botev1912
Link to comment
Share on other sites

Вероятно е въпрос на застрахователен план. Факт е, че на една позната й вдигнаха застраховката защото друг я удари отзад на светофар. Да не говорим, че дори друг да те удари, дедактъбъла на повечето застраховки изобщо не е малък. Нейният беше $1000.

Edited by PlayMate
Link to comment
Share on other sites

Нейният беше $1000.

Че това си е направо евтиния. Моят дедъктъбъл за компактен седан е $1600 при това с почти максималната отстъпка от 35% или нещо такова за дълги години изрядно шофиране. Не случайно водим класацията по този показател. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Че това си е направо евтиния. Моят дедъктъбъл за компактен седан е $1600 при това с почти максималната отстъпка от 35% или нещо такова за дълги години изрядно шофиране. Не случайно водим класацията по този показател. :ph34r:

В Канада застраховките са ужасно скъпи до колкото знам. Тук стандартния deductible e 500, а много хора имат и 100. И това е само ако искаш да покрива твоята кола. Ако трябва да покрива чуждата няма никакъв deductible, а има лимити като 30,000, 50,000, 100,000 зависи от плана ти.

 

Вероятно е въпрос на застрахователен план. Факт е, че на една позната й вдигнаха застраховката защото друг я удари отзад на светофар. Да не говорим, че дори друг да те удари, дедактъбъла на повечето застраховки изобщо не е малък. Нейният беше $1000.

тук нещо бъркаш. Ако този отзад те удари неговата застраховка плаща. За това нейния deductible дори да е 3000 това няма никакво значение, щото тя няма да плаща. А ако този, който я е ударил няма застраховка и САМО ако тя има пълна застраховка (тоест покрива и собствената кола), нейната застраховка плаща и тогава компанията почва да съди тоя дето е нямал застраховка. Но тогава пак не ти вдигат застраховката, щото нямаш вина. Ако ти откраднат колата е същата работа. Единствено могат да ти вдигнат цената на застраховката ако ти удариш някой или имаш много глоби. А ако си примерен шофьор и нямаш провинения ти смъкват цената. Разбира се винаги има изключения, всяка компания е различна и може да е имало някакъв опит за прецаквация

Edited by Botev1912
Link to comment
Share on other sites

Добре, какво искаш да ти кажа - ок, аз съм луд и тя също ли? Чети какво съм написал - дедактъбъла нямаше общо с нейния случай, а по принцип го казах като пример за дисциплиниращите застраховки в щатите. При нейния случай тя нямаше НИКАКВА вина и й вдигнаха застраховката заради това. Един друг тип, който шофира от доста години (човекът е на 55 в момента и е в САЩ от 18 годишен) каза, че такава е системата и винаги е била такава. Дали те ползват кофти застрахователи не мога да ти кажа. Дедактъбъла на колата която карах това лято беше $1000 - VW Routan. А за прецаквацията не мисля, защото мадамата за която ти говоря е от огнения балкански тип, който и кило злато от златарски магазин да открадне, пак ще вдигне скандал, че полицията докато я е арстувала й е причинила неудобство.

 

П.П. И все пак не мога да споря на 100%, моят директен опит със застраховките в САЩ е като съм си плащал застраховка за кола под наем - нито имам МПС в САЩ, нито гражданство, така че всичката ми информация по този въпрос се базира на трети източници, но за сметка на това са все хора, на които имам доверие и на които думата тежи на място.

Edited by PlayMate
Link to comment
Share on other sites

автоматичните скорости са най-малкия проблем. С ръчни е същото. Най-големия проблем е, че е стръмно. Просто такава е природата

 

За последно съм карал автоматик преди 16-17 години, в смисъл карал като основна кола, това което си написал е абсолютно точно. Можеш да държи контрол за приплъзването и с автоматик, но си иска тренинга, както го имаме с ръчните. При автоматика (механичния) също има "полусъединител" и е въпрос на усет. За типтроника нямам опит на лед и сняг. Но за човек свикнал със съединителя си е малък ужас да му го отнемеш :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Разваления телефон работи усърдно - аз чух за 50 коли, късно следобед за 60, до утре може да са 80...

 

Нищо ново. "Разваленият телефон" е отколешно явление :-)

 

Кой може да се съмнява в това?

Link to comment
Share on other sites

Днес точно 2 коли пред мен се треснаха челно на Гладстон. Единия опитващ се да заобиколи опашката чакащи за светофара и да завие към А.Велешки а другия излизащ оттам. Този който излизаше къде бля не знам, другия му примига такъв да го пусне щото вече се беше наврял здраво в насрещното (то аз карах и аз към него и се почудих къде да спра да го пусна пък после да го освиркам и напсувам че е нахал) но този 2 коли пред мен просто не спря ми със засилка направо се тресна в него... ЧЕЛНО! :rofl: Не знам какви поражения са имали но със сигурност видях паднали броните. Чу се доста красив звук... и аз реших че е по-правилно да завия към А.Велешки вместо да кибича зад тях и да гледам сеир.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Happy-New-Year-2011-2011-happy-new-year-smiley-emoticon-000947-facebook.gif

 

 

ЧНГ на читателите (и "писателите") на тази секция! :)

 

Ето една подборка от миналогодишни катастрофи, с пожелание към всеки да кара с подходяща скорост така, че винаги да може да спре когато се наложи и никога да не му се случва наживо някоя от ситуациите в клипчето...

Link to comment
Share on other sites

гледайте какво става в Сиатъл като завали сняг и се заледи. Това е от понеделник Гледайте цялото видео. Заслужава си.

 

http://www.youtube.com/watch?v=rhZCyQ3emQg

 

А тоя с камерата седи и гледа сеири....

 

Нали го знаете тоя виц от серия гадни:

- Къде сте го помъкнали тоя хляб?

- Станала е катастрофа, отиваме да топим.

 

Изненадала ги зимата американците.... Също както изненадваше Бойко Борисов, докато беше кмет на София и понеже му писна да го изненадва стана минпред. :D

Edited by Zingam
Link to comment
Share on other sites

Изненадала ги зимата американците....

 

А японците май няма какво да ги изненада - в тия планини (на снимките долу) падало сняг до 20 метра на сезон и пак го чистят като гледам...:punk

 

 

yaponiya001.jpg

 

yaponiya002.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Някой има ли информация какво се е случило днес, към 17:00 и 17:15 на бул. България, между кръстовището на Новотела и панаирното колело ? Минавайки от там успях да мерна (само) две патрулки с пуснати буркани, една линейка и носилка с тяло върху нея, на което вече му бяха метнали чаршафът на главата....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Шофьор изхвърли автомобил от пътя и уби водача на място

 

Около 19.30 часа лек автомобил "Фолксваген", управляван от М.У./ 32 г./ от Пловдив, блъснал отзад движещия се пред него "Фиат Пунто" с водач 46-годишната Б.М. също от Пловдив. В резултат на удара фиатът изхвърчал от пътя и се обърнал по таван в крайпътен напоителен канал. Б.М. е починала на място. След случилото се М.У. е избягал от местопроизшествието, но малко по-късно е бил заловен от полицията. Той отказал да бъде изпробван за алкохол с техническо средство.
Link to comment
Share on other sites

След случилото се М.У. е избягал от местопроизшествието, но малко по-късно е бил заловен от полицията. Той отказал да бъде изпробван за алкохол с техническо средство

 

Странно. Не знаех че изобщо са му дали избор след като са го хванали.

Link to comment
Share on other sites

Странно. Не знаех че изобщо са му дали избор след като са го хванали.

Винаги можеш да откажеш проверка за алкохол. Ако откажеш с дрегер ще те изпратят за кръвна проба. Също можеш да я откажеш. Не знам обаче каква е процедурата после. Вероятно ще приемат, че си пиян и ще те глобят с максималната сума.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Починалата е моя бивша колежка,а въпросния убиец си е извикал такси и избягал вместо да и помогне!Пунтото е смачкано почти до шофьорската седалка и гледката е грозна.Убиеца е карал със 140км/ч при ограничение 60 !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

След земетресението в Япония бях изумен от едни снимки, показващи как за 1 седмица е бил ремонтиран пропаднал участък от пътя, което ако се беше случило в България, сигурно щяха да го оправят за 1 година (Цъкнете върху снимките, за да си го припомните).

 

675cdd574a1f83a9.jpg ecbe5da17def68cd.jpg

 

 

 

 

Сега попаднах на едно клипче с масова катастрофа в Абу-Даби. На някакъв участък от пътя била паднала не много гъста мъгла и тъй като там карат доста бързо (120+ км/ч) - един в друг са се ударили 127 автомобила...един човек починал, 60 били ранени и т.н.

 

Друго обаче ме впечатли - целият този хаос бил разчистен и пътят отново бил функционален в рамките на 1 час!!! :blink: Представяте ли си това ако се случи на магистралата тук колко време ще им трябва на наш'те, за да извозят ранените, да разчистят колите и да пуснат отново движението?!

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=x-vhtRA7_mc&feature=player_embedded

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...