Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

@3dfx Че то в нашият закон дори няма понятие зимни гуми. Всичко се изчерпа с това да имаш поне 4 мм грайфер. Изпълняваш ли това условие значи си ОК.

 

 

А за колоната - едно е в хубаво време някой да се лагне в лява лента на магистралата, тогава всеки може да се нерви и т.н..

Но при кофти видимост трябва да се кара бавно и внимателно, какво като е колона? Не е казано, че трябва да се изпреварва на всяка цена, то и това си е вид преценка на ситуацията.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Баси, не казах ли, че съм карал със 80-110 на извънградско, не магистрала, гпс-са показа средна скорост от 76 км/ч допреди да се кача на магистралата. Пак казвам, карал съм в рамките на разумното за мен, изпреварвал съм при видимост и тн. Ако е мокро, заснежено, мъгливо или температурите под нулата е най-нормално за мен да намаля скороста и да стигна с половин час по-късно, вместо с 5-6 часа закъснение да чакам пътна помощ, кат и недай си боже линейка. Ако не бях намалил (скочил на спирачката) за случката която споменах по-рано, означаваше аз да съм участник в ПТП със челен сблъсък.

Пазя си първо моя живот, дали идиота е пред мен или зад мен, не ми пука.

Предизвикал съм колона като карам със средна скорост около 100 на извън градско?

Карам доста и ако ме настигне друга кола по пътя или кара по-добре от мен или по-хубава кола или е изрод дето може и мен да утрепе, затова ако ме застигне кола я пускам.

 

ПС. Това, че умение за карене се трупа със стаж, си е точно така. В поне 80% от времето знам каво ще направи другия на пътя.

Edited by naka_g
Link to comment
Share on other sites

Ами точно за това категорията е "B"...не се явяваме за супер лиценз на ФИА за пилот на Ф1. Тва първото. После, по пътищата все пак има ограничения и щом човека си ги спазва не мисля, че той е виновния, а тези, които искат да карат по-бързо.

 

Като е сухо със сликове ли да караме, а на полумокра настилка интермедиите ли да извадим от багажника?

 

С категория B е по-разрешено да се правят катастрофи отколкото с категория C ли?

А и не виждам къде съм писал за сликове. Трябва да има изискване през зимата да се кара със зимни гуми, а през лятото - с летни. А и не само за дълбочината на протектора, но и за възрастта на гумата. Масово се кара с някакви 18-та употреба гуми, които се внасят от сметищата на Западна Европа... Колко "тунинг ентусиасти" съм виждал, които едвам събират пари да си купят най-големите джанти, които им се побират в калниците, само за да могат след това да обиколят всички пловдивски гумаджийници за най-евтините летни галоши, които карат целогодишно докато им се покажат теловете...

Но както и да е... Вие си знаете.

Link to comment
Share on other sites

С категория B е по-разрешено да се правят катастрофи отколкото с категория C ли?

А и не виждам къде съм писал за сликове. Трябва да има изискване през зимата да се кара със зимни гуми, а през лятото - с летни. А и не само за дълбочината на протектора, но и за възрастта на гумата. Масово се кара с някакви 18-та употреба гуми, които се внасят от сметищата на Западна Европа... Колко "тунинг ентусиасти" съм виждал, които едвам събират пари да си купят най-големите джанти, които им се побират в калниците, само за да могат след това да обиколят всички пловдивски гумаджийници за най-евтините летни галоши, които карат целогодишно докато им се покажат теловете...

Но както и да е... Вие си знаете.

 

Има и друго по-лесно решение. Да се карат автомобили до 5 годишна възраст и всеки сезон да се купуват чисто нови гуми(зимни и летни). Минималната цена на гумата да е 150 лв. Така ще се решат няколко проблема ....рязко. Няма да има задръстване, въздуха може би ще стане по-чист, народа ще стане по-здрав...щото ще трамбова до бачкането и обратно, ще е по-богат(няма да може да си кара колата) нищо, че заради немотията това е скрапта на западна Европа.

 

 

Стегнете се малко и си отворете очичките. Не се намираме в Германия. Тука сигурно 70 и нагоре % от колите са дараци. Божичко, дори в момента пред блока ми има спряна Лада. Какво, това не са хора ли, те нямат право да шофират ли?

 

За едно нещо съм съгласен...пишман тунингистите.

 

Когато няма никой в главата и Ферари и Лада да караш....белята може да бъде бая голяма

 

едит: забравих. Да се махнат и GL-те на "инвалиди"...ама то па тогава ще останем без черни джиБове по пътищата...сълза издайница тръгна по дясната ми буза

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

... Божичко, дори в момента пред блока ми има спряна Лада. Какво, това не са хора ли, те нямат право да шофират ли?

 

....

 

Когато няма никой в главата и Ферари и Лада да караш....белята може да бъде бая голяма

 

Да не си видял ладата на баща ми случайно? :laughing: Баси, пасата върви като пушка, сумати време кръстосва с него пътищата на България, ама още като го взимаше думите му бяха "Ладата няма да я продавам, по-добре да си стои пред блока за всеки случай ако се развали VW-то"....ама пусто VW - корава машина, не ще да се разваля и вече трета година баща ми плаща данъци и застраховки за 2 коли, не е у ред тоз' човек. :P

 

А иначе си прав, че гледайки клиповете с катастрофите из руските сайтове (а аз съм изгледал стотици) - в огромна част от катастрофите там участват точно лади.

Link to comment
Share on other sites

Да не си видял ладата на баща ми случайно? :laughing: Баси, пасата върви като пушка, сумати време кръстосва с него пътищата на България, ама още като го взимаше думите му бяха "Ладата няма да я продавам, по-добре да си стои пред блока за всеки случай ако се развали VW-то"....ама пусто VW - корава машина, не ще да се разваля и вече трета година баща ми плаща данъци и застраховки за 2 коли, не е у ред тоз' човек. :P

 

А иначе си прав, че гледайки клиповете с катастрофите из руските сайтове (а аз съм изгледал стотици) - в огромна част от катастрофите там участват точно лади.

 

Не. Колата е в движение и се кара. Момчето наистина на скоро си взе Пасат комби...от тия дето нямат живи дизайнери. Но Ладата я ползват за товарно муле и за планината

 

Данъка на Ладияка колко е? Не повече от 8 лева. Гражданската обаче е дръвце :).

 

Е, в Русия Ферарита ли да има повече от Лади :D :D

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

2 БМВ-та и един Голф до момента... не че нещо ама днес гледах как един кретен зави по бул. България от Победа на много узряло червено... със вратите настрани... голяма изненада е че автомобила с който го направи беше... БМВ

 

Никога ама НИКОГА няма да си купя автомобил от тази марка ако ще на половин цена да ми го дават... има явно някакви химии вътре попиват през волана в кожата или през седалката, които те карат да шофираш идиотски явно

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

2 БМВ-та и един Голф до момента... не че нещо ама днес гледах как един кретен зави по бул. България от Победа на много узряло червено... със вратите настрани... голяма изненада е че автомобила с който го направи беше... БМВ

 

Никога ама НИКОГА няма да си купя автомобил от тази марка ако ще на половин цена да ми го дават... има явно някакви химии вътре попиват през волана в кожата или през седалката, които те карат да шофираш идиотски явно

Катo стана въпрос за bmw-та се сетих за този клип !

Edited by KyPo
Link to comment
Share on other sites

2 БМВ-та и един Голф до момента... не че нещо ама днес гледах как един кретен зави по бул. България от Победа на много узряло червено... със вратите настрани... голяма изненада е че автомобила с който го направи беше... БМВ

 

Никога ама НИКОГА няма да си купя автомобил от тази марка ако ще на половин цена да ми го дават... има явно някакви химии вътре попиват през волана в кожата или през седалката, които те карат да шофираш идиотски явно

 

Ти ми дай една седмица, пък гледай какъв идиот ставам после... Няма такива глупости. Един човек ако е кретен, той ще бъде кретен и с трабант и с Ламборгини

Link to comment
Share on other sites

Не е точно така. Возил ме е един и същи човек с Мерцедес C и S класа, возил ме е с тойота, опел и VW (пасат), но като ме повози същия с едно BMW не можах да повярвам че ме вози същия човек. И ако трябва да съм честен - таралясниците (опела и тойотата) ги караше по-зле от хубавия VW и Mercedes-ите. Най-спокойно ми беше когато ме караше с S класата но може да е било защото я пазеше. Факт е, че като се качи същия този на BMW-то почна като на рали да го юрка.

Link to comment
Share on other sites

Само че, нали се сещаш, че мога да те возя с една и съща кола по няколко различни начина..Всичко зависи от настроението на водача.По принцип автомобила също предразполага за различен стил шофиране, но пък тук вече опираме до кулурата на шофера....Темата е доста широка.

Но съм абсолютно съгласен, че рацерите са с БеЕмВе и гоуф...с някои дребни изключения.ФАКТ.

Link to comment
Share on other sites

Мисълта ми беше, че самата кола предразполага към агресивно каране, докато мерцедеса към значително по-спокойно. Някъде четох че има значение размера на волана, таблото и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Мисълта ми беше, че самата кола предразполага към агресивно каране, докато мерцедеса към значително по-спокойно. Някъде четох че има значение размера на волана, таблото и т.н.

 

Кога си се качвал зад волана на такава кола, бре №$€№$§€%$€%€*?

Link to comment
Share on other sites

Я, тука като сте ми всичките опитни шофЕри, поне знаете ли първа долекарска помощ как се оказва, а? Ако не знаете, вземете се научете. Понякога 5 минути навреме спасяват живот. Не е само да връткаш геврека.

Link to comment
Share on other sites

Я, тука като сте ми всичките опитни шофЕри, поне знаете ли първа долекарска помощ как се оказва, а? Ако не знаете, вземете се научете. Понякога 5 минути навреме спасяват живот. Не е само да връткаш геврека.

знаем напълно достатъчно, че да ти изпукаме 2-3 ребра от престараване. обаче без маска въздух нема ти дадем, еле па през носа!

Link to comment
Share on other sites

Мисълта ми беше, че самата кола предразполага към агресивно каране, докато мерцедеса към значително по-спокойно. Някъде четох че има значение размера на волана, таблото и т.н.

Ъъъ дедо, карам мерцедес.Понякога си изпускам десния крак в повече..... :bgrin: Но както казах по-горе, всичко зависи от моментното настроение....В 98% от времето ми зад волана, шофирам айляк с 40-60км в час...Говорим за градското бръмчене....Но като се разлюлее гюлето в главата ми, се случват останалите 2%, за които ме е срам да говоря... :laughing1:

 

Ред.Жена загина блъсната на пешеходна пътека.Шофьора с БеЕмВе.

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Дедо, зарежи БМВ-тата и си карай Авенсиса - корава машина е. Като гледам тази катастрофа, със 160 км/ч Авенсиса разполови на две един Шевролет Авео и след такъв зверски удар Авенсиса си изглеждаше в доста добро състояние. Жалко само, че шофьорът на Шевролета си е отишъл от този свят, а пътниците са влезли в болница, обаче точно виновникът с Авенсиса, който на всичкото отгоре е бил и пиян...нищо му нямало. :ghost

Link to comment
Share on other sites

Това е не защото Авенсиса е толкова як ами защото Авео-то е толкова смотано. Преди време на едно такси я изтрясках яко (по навик с повече сила, защото на Авенсиса е тежка и трябва по-силно да се побутне), и тя се огъна навътре, след което се отвори отново. Това ми се е случвало и с Дачия. Можете сами да си правите изводите колко и какви защити от страничен удар имат.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Това е от вчера сутринта в Кючука на бул. Южен, срещу "Кардамис"-а. Естествено участава голф, но този път е "победения" - по таван.

 

Два автомобила се блъснаха в Кючука, единият е обърнат по таван

 

410500.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...