Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

ясно ми е вече що стават задръстванията и кво се мота оня ****** ******* в началото на колоната - кара бавно за да снима :laughing:

 

В интерес на истината бяха поспряли движението за малко...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Този уикенд (4,5,6 юни) на Калояново трябваше да има "Speedshow", което се очертаваше да бъде доста интересно и в него участие щяха да вземат едни от най-добрите ни професионални пилоти - Ники Златков (Ауди S1 / 780 к.с.), Коцето Щерев (със Субару-то), Румен Дунев (с Мицубиши-то + други 2 коли), Боби Борисов (със Субару-то + Порше + Ферари), Владимир Арабаджиев (с кола~800 к.с. + картинг, с който взима пистата за 52 секунди - по-бързо от Аудито на Ники Златков ;))... и още много други.

 

За съжаление шоуто май няма да се проведе или поне не по предварителната програма и в предварителния шоу-формат, тъй като вчера, при шоу-състезание между картинг и мотор е загинал двукратният шампион по картинг Даниел Кисимов. На правата (доколкото разбрах) му е блокирал я двигателя, я управлението и с висока скорост се удря в предпазната стена, от което чупи шиен прешлен и по-късно почива в болницата. Парадоксът е, че на пистата обикновено винаги има линейка (понякога даже и две) - аз когато се завъртях след правата и се ударих в предпазната стена, линейката кацна още на втората минута. Вчера обаче е нямало нито една, та се е наложило да викат линейка от Калояново. :blink:

Не се познавам с Даниел, но съм го засичал на Лаута, (когато все още карах редовно там). Нека почива в мир.

 

 

Едит: Ето едно любителско видео от инцидента. Самият удар не е заснет, но може да се добие представа за атмосферата в този момент. Наистина е нямало линейка...баси...:sick

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Това още веднъж показва, колко уязвими сме всички водачи на МПС-та - изключая пилотите ползващи HANS системите. Жалко за човека.

Link to comment
Share on other sites

Тая стена е много гадно че са я сложили там. Виждал съм как няколко човека се блъскат в нея (2 от колите бяха 100% тоталки), а с картинг или мотор е...

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали разбра точно за коя стена става дума - точно по средата на правата (срещу "кроасана"), бетонната стена "прелива" в редове гуми от камиони, на практика твърди като самия бетон...и след това гумите отново преминават в бетон. Та именно в тези гуми се е ударил (по моя преценка там той развива 130-140 км/ч., очевидци казват дори 170, но ме съмнява, понеже още е средата на правата). Подочух, че воланът му бил изхвърчал - дали преди удара поради повреда или след него, но каквото и да е било, ударът е бил жесток, той е бил изхвърлен от карта, освен счупения прешлен на врата е имал и доста кръвозагуба, чакането на линейката, последвалото пътуване в нея и...човекът си е отишъл още по пътя. :(

 

П.П. Да оставим настрана, че асфалтът и състоянието на пистата в момента далеч не са подходящи за скоростно каране даже с големи коли, какво остава пък за малките гуми на картовете. Тази писта отдавна си плаче за нова настилка, но тъй като това е най-скъпоструващият ремонт - няма кой да го финансира и затова Ицо предпочита да прави нови трибуни, паркинги и други по-евтини манипулации. :ghost

 

Арабаджиев ми се мерна по едно време на клипа. Защо баща му не вземе да финансира малко нещата? Все едно сина му не кара и той там...

 

Баща му финансира предостатъчно скъпата кариера на сина си в GP2 (доколкото съм запознат - около 2 милиона евра на година) и къде ли още не, а ако започне да ръси пари за всяка една писта, която посещава Владимир - ще фалира на втория месец. Този спорт наистина изисква адски много пари.

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Арабаджиев ми се мерна по едно време на клипа. Защо баща му не вземе да финансира малко нещата? Все едно сина му не кара и той там...

Link to comment
Share on other sites

Даниел Кисимов се заби фатално в предпазната стена от гуми

 

Смърт на сътезател по картинг хвърли в шок организаторите на SPEEDSHOW 2010 на пистата "Дракон" в с. Калояново край Пловдив. Даниел Кисимов изгуби контрол на пистата и се удари в предпазната стена от гуми. За нещастие при инцидента момчето счупи прешлен и почина по пътя към болницата.

 

Знам, че това НЕ е за тук. Знам, че е трагичен случай. Но с Оувърдрайв и Хост имахме спор относно картофената нива наречена "ПИСТА". Човека загина защото така наречената предпазна стена е била от ТИР-ови гуми. БЕЗ бандажна лента. Без каквато и да е адекватна реакция от организаторите, БЕЗ стюарди. Линейката от Варна сигурно щеше да дойде по-бързо от колкото тази, която е била извън пистата. Няма дори някакво подобие на СЕЙФТИ КАР или както искате го наречете, което да закара какъвто и било доктор по най-бързия начин до пострадалия. Напълно НЕадекватна реакция. Изобщо трябва да ни се забранят такива неща в тая бананова република.

 

- бройте секундите след удара и вижте какво се случва. Годината ще питате коя е - 1994-та. Сега сме 2010...ама с тая подробност, че сме И в България(та все едно сме 30-те години) - ТРАГИЦИ(организаторите)

 

Това още веднъж показва, колко уязвими сме всички водачи на МПС-та - изключая пилотите ползващи HANS системите. Жалко за човека.

Ханс в картинга не е задължителен. Къде е организацията? Не ми се спори на тая тема, че само псувни заслужават ония...ТИРОВИ ГУМИ МАЙНА. Това на какво прилича?

 

Не знам дали разбра точно за коя стена става дума - точно по средата на правата (срещу "кроасана"), бетонната стена "прелива" в редове гуми от камиони, на практика твърди като самия бетон...и след това гумите отново преминават в бетон. Та именно в тези гуми се е ударил (по моя преценка там той развива 130-140 км/ч., очевидци казват дори 170, но ме съмнява, понеже още е средата на правата). Подочух, че воланът му бил изхвърчал - дали преди удара поради повреда или след него, но каквото и да е било, ударът е бил жесток, той е бил изхвърлен от карта, освен счупения прешлен на врата е имал и доста кръвозагуба, чакането на линейката, последвалото пътуване в нея и...човекът си е отишъл още по пътя. :(

 

П.П. Да оставим настрана, че асфалтът и състоянието на пистата в момента далеч не са подходящи за скоростно каране даже с големи коли, какво остава пък за малките гуми на картовете. Тази писта отдавна си плаче за нова настилка, но тъй като това е най-скъпоструващият ремонт - няма кой да го финансира и затова Ицо предпочита да прави нови трибуни, паркинги и други по-евтини манипулации. :ghost

 

 

 

Баща му финансира предостатъчно скъпата кариера на сина си в GP2 (доколкото съм запознат - около 2 милиона евра на година) и къде ли още не, а ако започне да ръси пари за всяка една писта, която посещава Владимир - ще фалира на втория месец. Този спорт наистина изисква адски много пари.

 

2 милиона в малки тимове. Може да стигне и до 4 ако си в бившия тим на Люис Хамилтън или Нико Хулкенберг ;).

 

Арабаджиев ми се мерна по едно време на клипа. Защо баща му не вземе да финансира малко нещата? Все едно сина му не кара и той там...

Една птичка пролет не прави. И по-скоро пича Пламен Кралев по-добре да хвърля парите си по някой млад талант. А не на тая възраст да ми се пробва в OPEN WHEEL и да мисли за Ф1. НЕсериозно е просто. Ама много. Той във Ф2 не може да отлепи от дъното. Пълно е с абсурди просто.

 

Във Ферари Челинч се справяше много добре, но управлението на болид(какъвто и да е той) е съвсем друга бира

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Да съм казвал, че пистата е перфектна? Казвам, че по-добра от нея у нас няма. Това са различни неща - и пак не прави нещата по-малко трагични, и съм съгласен с казаното от теб.

Link to comment
Share on other sites

...Човека загина защото така наречената предпазна стена е била от ТИР-ови гуми.

 

За ТИР-овите гуми си прав - аз съм се удрял с около 100-тина км/ч в стена от автомобилни гуми, които са доста по-благодатни от камионските и пак си беше преживяване за мен + бая вложени финанси за възстановяване на колата. Само мога да си представя какво е да се удариш с по-висока скорост с карт в TIR-рови гуми, които от слънцето и времето са станали като камък! :sick :sick :sick

Само, че гумите са една малка част от проблема - пистата НЕ СТАВА за картове!!! Неравностите по нея с твърде много, дори и за нормална кола, като една от най-големите е точно на правата преди завоя, там дето си с най-висока скорост. Организацията в петъка също е била под всяка критика, а номерът с липсващата линейка просто не ми се побира в главата! :confused

 

П.П. Извинявам се на останалите, че тук заформихме дискусията, но така или иначе темата е най-вече информативна за станали някъде катастрофи. Ако натежава от дискусията, кажете да я преместя другаде или да отворя нова тема (въпреки, че не виждам смисъл от цяла тема).

Link to comment
Share on other sites

- бройте секундите след удара и вижте какво се случва. Годината ще питате коя е - 1994-та. Сега сме 2010...ама с тая подробност, че сме И в България(та все едно сме 30-те години) - ТРАГИЦИ(организаторите)

 

Изцепки насякъде се случват

http://www.youtube.c...h?v=Hh53ciwjopg

http://www.youtube.c...feature=related

това е 1998ма на Fuji Speedway, няма линейка и във втория клип го товарят като торба с картофи на буса, обаче после ги е осъдил човека за незнам си колко милиона, докато тук друг път ще осъдиш някой за безотговорна организация...

 

точно за бетонената стена и гумите говорех, просто са така сложени, че излетиш ли от пътя веднага се размазваш там, а както казва мидекс е лесно да излетиш заради неравностите или ако влезеш в завоя преди правата с идиотска скорост, но самата писта е такава, че ако я няма стената може да се забиеш челно в някой отсреща.

Edited by Overdrive
Link to comment
Share on other sites

За ТИР-овите гуми си прав - аз съм се удрял с около 100-тина км/ч в стена от автомобилни гуми, които са доста по-благодатни от камионските и пак си беше преживяване за мен + бая вложени финанси за възстановяване на колата. Само мога да си поредставя какво е да се удариш с по-висока скорост с карт в TIR-рови гуми, които от слънцето и времето са станали като камък! :sick :sick :sick

Само, че гумите са една малка част от проблема - пистата НЕ СТАВА за картове!!! Неравностите по нея с твърде много, дори и за нормална кола, като една от най-големите е точно на правата преди завоя, там дето си с най-висока скорост. Организацията в петъка също е била под всяка критика, а номерът с липсващата линейка просто не ми се побира в главата! :confused

 

П.П. Извинявам се на останалите, че тук заформихме дискусията, но така или иначе темата е най-вече информативна за станали някъде катастрофи. Ако натежава от дискусията, кажете да я преместя другаде или да отворя нова тема (въпреки, че не виждам смисъл от цяла тема).

 

Май точно Владо каза, че тази картофена нива става за всичко друго, но не и за карт. Дори да пренебрегнем всичко.....липсата на линейка на СЕКУНДАТА е потресаваща. Тука не говорим за смяна на гуми, за зареждане с гориво, а за човешки живот.

 

Изцепки насякъде се случват

http://www.youtube.c...h?v=Hh53ciwjopg

http://www.youtube.c...feature=related

това е 1998ма на Fuji Speedway, няма линейка и във втория клип го товарят като торба с картофи на буса, обаче после ги е осъдил човека за незнам си колко милиона, докато тук друг път ще осъдиш някой за безотговорна организация...

 

точно за бетонената стена и гумите говорех, просто са така сложени, че излетиш ли от пътя веднага се размазваш там, а както казва мидекс е лесно да излетиш заради неравностите или ако влезеш в завоя преди правата с идиотска скорост, но самата писта е такава, че ако я няма стената може да се забиеш челно в някой отсреща.

НЕ знам дали сравнението е точно. Сигурно съм МНОГО пристрастен, но след смъртта на ВЕЛИКИЯ Аертон Сенна имаме една катастрофа на Вилньов, една на Хакинен, една на Рубенс и една на Кубица - всички разминали се с натъртвания. В спорт, в който 300 км в час се вдигат за под 13 секунди ;)

 

Говоря за сериозни катастрофи. Просто нещата тук са на нивото на 19-век. Можем само да се молим кръга от WRC да мине гладко ;)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Гледах видеото от Калояново. На мен и друго ми направи впечатление - там един живот си отиваше, а нямаше един човек да седи до него и да му стисне ръката поне. Това е елементарна човещинка, която може да даде много сила на пострадалия. Горкия човек беше буквално заеб@н на асфалта за дълги периоди от време, а докторът, който слезна от линейката започна да се суети как да отвори вратата на линейката, а не да види състоянието на пилота. Не го познавах и се надявам Бог да прости човечеца.

Link to comment
Share on other sites

Днес към обяд горя автомобил до с. Поповица. Надявах се да няма пострадали, но мернах бус "Криминална лаборатория". След около два часа се прибирах по същия път и този бус ме задмина. Присъствието му на мястото на пожара говори за жертви. Някой да има инфо?

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Колко е малък света...Да бяхме се запознали барем :laughing: Карали сме един до друг,на твоята кола има ли стикер с водолаз ?

Едва днес влезнах в темата. Точно зад мен си карал :).

Link to comment
Share on other sites

Пореден РЕЗИЛ laughing.gif

 

Каруцарят не спрял на подаденият сигнал и подкарал коня с каруцата бясно

 

:lol: :lol: :lol: e тва няма къде другаде да се случи

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Не че е нямало катастрофи по нашите пътища, ама да вдигна малко темата с едно клипче с катастрофи по улиците на Русия. Тъй като повечето кадри са от охранителни и други 24-часови камери, клипчето е допълнително озвучено (не много лошо), за да не е толкова скучно без звук.

 

П.П. Като изключим катастрофите, дължащи се на невъзможност да се спре поради висока скорост или тези, станали без видимост, на някои от ситуациите направо изумявам, че може да има чак толкова неадекватно поведение на пътя...трябва или да си дрогиран, или пиян (което в Русия си е съвсем в реда на нещата :P). А иначе от "случките" в клипчето, фаворитът ми е 'Терминатора' на 5.20 мин. :laughing:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Аз почти не видях пияни (имаше но по изключение), повечето бяха кретени, които карат бързо и минават на червено или решават че са джигити и останалите ще се съобразяват с тях...

Link to comment
Share on other sites

Това по-долу на линка е станало преди 5-6 дена, доколкото виждам...май нейде в Китай. Камерата като че ли е монтирана на автобус или камион - съдя по това, че снима отвисоко, а и се кара в най-дясната лента. Много гадна история...преглеждал съм го кадър по кадър - от ситуацията няма измъкване, тъй като при тази скорост просто няма време за реагиране. Късмет имаше единствено оня белия, дето се промъкна на косъм отляво, а в колата, дето занесе и се удари в мантинелата и после оня с камерата я забърса допълнително, ме съмнява да има оцелял. Между другото, преди колата да настъпи онова на пътя и да спука гума се вижда, че малко по-рано минават покрай доста други остатъци по пътя - вероятно от друга катастрофа.

 

Crash

Link to comment
Share on other sites

http://vbox7.com/play:f27a60d7

 

по това време и аз карах към София, не знам дали е същия рейс, но един доста подобен, пак сив, ни направи изключително впечатление колко рязко преминава от лента в лента.

на връщане видях катастрофата :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Типичен случай от миналата неделя...все едно съм по родните пътища нейде към/от морето например...

 

Кратко обяснение (линкът е най-долу): задръстване...бавно каране...изнервени шофьори...по някое време на някой не му издържат нервите и тръгва да изпреварва отдясно в банкета...вдига доста прах...в това време джигит с висока скорост решава, че в пушилката може да изпревари всички наведнъж отляво....за да не се удари в кола от колоната набива рязко спирачки, занася в отсрещното платно и се удря челно с такава скорост в един тежък камион-прицеп, че чак отлепя камиона от асфалта, след което пък камиона рязко завива в насрещното платно и само чиста случайност го прекара между колите и го заби в полето.

 

Баси...не бързайте, щото понякога не просто по-бавно ще стигнете, ами изобщо няма да стигнете! :excl:

 

 

П.П. Понеже също имам камера в колата, чак ми става страшно като гледам такива "риалитита" - кога ли и аз ще заснема как 10-тонен камион лети срещу мен... :JC_golly:

 

6 минутно клипче, заснето от камера в колата.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...