Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

Тази тема се разраства само от клипове и

снимки , но не авторски за жалост..!!!

 

Стана като говорилня ...

Щом ще е така , нека променят името на темата ...!!!!

 

 

 

-------------------------

Може да пускате и вие снимки, но за предпочитане да са авторски

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Прав си...не всеки успява да щракне в нужния момент ситуацията, покрай която минава, а пък специално да се спре и да започне да снима не е много етично. Вариантите са два - или да променим заглавието на темата, като позволим поставянето и на чужди снимки/клипове, или да спрем с офтопиците и темата да бъде ъпвана 1-2 пъти годишно с нещо авторско. Решавайте - и двата варианта си имат плюсове и минуси. ;)

Link to comment
Share on other sites

Виждал съм доста катастрофи, но винаги след като са станали, а аз карам и няма как да извадя апарата и да снимам.

В интерес на истината единствената сериозна катастрофа на живо аз я направих, ако намеря снимките на пикапа ще ги кача.

Link to comment
Share on other sites

Тази тема се разраства само от клипове и

снимки , но не авторски за жалост..!!!

 

Стана като говорилня ...

Щом ще е така , нека променят името на темата ...!!!!

Как виждаш ситуацията в ПРЯСНА катастрофа и ...да спра да снимам, за да я кача в булфорОм...за да НЕ съм офффтопик...ай сиктир ;)

 

НИКОГА няма да снимам катастрофа през, която минавам. А ти чак и за жалост ми говориш...майко мила

Link to comment
Share on other sites

4152749k.jpg

4152752h.jpg

4152750A.jpg

За това говорих, радвщото е че се измъкнах с няколко драскотини.

 

Не знам колко се разбира от снимките, ама тавана е опрял във волана и посредата в скоростния лост.

Edited by naka_g
Link to comment
Share on other sites

 

За това говорих, радвщото е че се измъкнах с няколко драскотини.

 

Не знам колко се разбира от снимките, ама тавана е опрял във волана и посредата в скоростния лост.

 

Абе, брат, тоя голф какъв е бил... Прескачал ли те е, газил ли те е, 'бах маа му.... Добре че си жив и здрав...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Нееееее....това не е истина...:blink: :blink: :blink: ....след такава катастрофа, след като чак колата се разцепи на две и ония изпопадаха насред пътя - да станат и да продължат да си ходят като терминатори....или Господ е бил с тях в колата, или просто не може да е истина! :ghost

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ей тоя човек с колко е карал не знам, ама много поразии е направил X_X. И като си представя, че на мястото на бакшиша можеше и да съм аз, карайки си съвсем спокойно, без да подозирам нищо и изведнъж някъв от насрещното прелита и те почупваblink.gif

http://news.plovdiv24.bg/346750.html

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

Километражът му е заседнал на 180 след катастрофата - данни от дознателката по случая, тъй като в същото това такси, което се молиш да не си бил ти, а и всеки разумен човек, са се возили на мой работник тъщата и тъста и сега са в болница. Тъста е с опасност за живота :(

 

А иначе точно твоите мисли са били и на шофьора на таксито, който е със счупен таз - нищо не е можел да направи, първа кола на сфетофара и изведнъж една кола лети към тях и просто се врязва.

Link to comment
Share on other sites

Е затова камери на всяко кръстовище и снимките се таксуват, както следва:

+ 10 км - 1 х цената на колата по Шваке

+ 20 км - 2 х

 

и т.н.

 

да видим, кой е баровец.

 

Да знам, че е радикално, знам, че в друга държава може би.

Link to comment
Share on other sites

В коментарите под статията имаше предложение за легнали полицаи през 200 метра из целия град. Все пак мисля, че камерите са по-елегантното решение и бързо ще се изплатят, тъй като легналите полицаи няма как да съберат пари за общината, а и самите те не струват малко. ;)

Link to comment
Share on other sites

Километражът му е заседнал на 180 след катастрофата - данни от дознателката по случая, тъй като в същото това такси, което се молиш да не си бил ти, а и всеки разумен човек, са се возили на мой работник тъщата и тъста и сега са в болница. Тъста е с опасност за живота :(

 

А иначе точно твоите мисли са били и на шофьора на таксито, който е със счупен таз - нищо не е можел да направи, първа кола на сфетофара и изведнъж една кола лети към тях и просто се врязва.

Предполагам 180 е било максимума на километража. Едва ли е карал чак с толкова, просто е къса отсечката там. А показанието се дължи на "технически особености" на километражите. Дано се оправят роднините ти!

 

Не знам кой отговаря за трафика в Пловдив. Един човек ли е, въртят ли се през годините, но са за уволнение от поне 5 години. Абсолютно неадекватни мерки от години, по казуси, които са решени отдавна по света и в България.

Link to comment
Share on other sites

Точно на тази отсечка трябва да има камери с радари.Сега след като го ремонтираха всички карат като изтребилети,а оня светофар е много тъпо направен...Святка червено на пешеходния 2 минути преди да светне червено на главният светофар.

Link to comment
Share on other sites

А иначе точно твоите мисли са били и на шофьора на таксито, който е със счупен таз - нищо не е можел да направи, първа кола на сфетофара и изведнъж една кола лети към тях и просто се врязва.

Как мислите да не са му като моите, тоя за да направи подобна каскада се е движил с поне едно 120-130. Иначе хубаво, че таксито е било спряло (в покой) та поне то не е генерирало някаква сила иначе си мисля, че със сигурност щеше да има жертви. Дано всички да се оправят, а психопата да го съдят за опит за предумишлено убийствоangry1.gif

Link to comment
Share on other sites

Хич не си е къса отсечката там. Предната голяма катастрофа там беше с една девойка без книжка и много алкохол в кръвта - тя отсече стълб + помилане на мантинелите отново. Тя май се беше движила със 150 или 160 по данни на МВР.

 

А иначе скоростомера на колата, която е направила тези поразии е до 220. Не е важно дали той се е ударил с 180 или не, това не е нормално и определено единственото решение е с камери, за да може да почнат да им бъркат в джобовете на тези малоумници, които си позволяват такова каране и такива скорости. Всяка вечер ги слушам как се състезават там, писнало ми е.

 

Дано определено всичко се оправи, макар че нещата не са розови.

Link to comment
Share on other sites

В коя посока и платно се е движил джигитът, когато е направил катастрофата, че не обърнах внимание? Ако е там, дето си мисля, с мощна кола не е никакъв проблем за много кратко време да вдигнеш доста над 100...

Link to comment
Share on other sites

Е затова камери на всяко кръстовище и снимките се таксуват, както следва:

+ 10 км - 1 х цената на колата по Шваке

+ 20 км - 2 х

и т.н.

да видим, кой е баровец.

Да знам, че е радикално, знам, че в друга държава може би.

 

ПЕРФЕКТНОТО РЕШЕНИЕ.

 

Аз съм баровец, карам си кабриолета, 4-та на 3-та. ПРАААС камера с 180км/ч... на ви 1600лв глоба и ... 1ва прекъсвач, 2ра прекъсвач ОП, камера... 3200лв и така n-наброй пъти докато не намеря дете на пешеходна пътека, семейство в насрещното, велосипедист, моторист, някое дърво, стена и т.н.

 

Не разбирате, че НЕ е начина да разделяш хората на такива имащи пари и нямащи пари да си платят глобите. Въпроса е да им взимаш книжките и да ги грози опасност от принудителни мерки.

 

Иначе се разделяме на спазващи и плащащи ;)

Link to comment
Share on other sites

Идвал е от моста към колелото и е прелетял през оградата.

 

Да, намерих това:

 

По първоначални данни лек автомобил, движейки се в посока колелото на Международен панаир - Пловдив е преминал през мантинелата и е навлязъл в лентата за насрещно движение.

 

...а и на 30-тата секунда от клипчето в линка по-горе, оня с телефона го обръща към моста и се вижда колко е правата до и от светофара нататък. При липса на трафик, не е никакъв проблем за оня ако е идвал от Рогошко шосе, да се е засилил до споменатата скорост - да не забравяме, че на някои коли им трябват около 500 метра (и то със старт от място), за да стигнат такива скорости.

 

 

@host, освен глобите все пак има и точки в талон, директно отнемане на книжката при превишаване многократно на разрешената скорост, отчитане на рецидив при нарушенията и т.н.

Link to comment
Share on other sites

@host, не си прав. Глобите когато са високи друго е отношението.

 

И освен това трябва да рефлектира върху застраховката (гражданска) - имаш нарушения - според тях се вдига. Айде плащай по 1000лв гражданска вместо 100, плащай по 500лв за 20км отгоре пък пак си помисли колко голям състезател си какъвто и баровец да си. Глобите са смешни и са съобразени с хора работещи на минимална работна заплата а те не могат никакъв автомобил да си позволят освен ако не е наследство, а дон Баро си кара колата, бута по 20лв на всеки полицай и знаеш ли колко му пука? Точно изобщо не му дреме на к**а щото за него 20лв са жълти стотинки. И 2*20лв са жълти стотинки, но 500 вече са сериозно нещо - това му изяжда едно ходене на кръчма.

 

Докато има такава разлика в класите така ще е. Ако се вдигнат глобите се почва едно "ама аз взимам такава заплата какво да правя"... как какво - НЕ НАРУШАВАЙ правилата щом не можеш да си позволиш. Като че ли е нормално да се кара с превишена скорост и да се нарушават правилата та глобите трябва да са съобразени с МРЗ, че да може всеки да си го позволи. Отделно каква част от нарушенията се правят от такива с лади дето едвам вдигат 80 с много зор и каква част от такива с баварци?

 

@host, освен глобите все пак има и точки в талон, директно отнемане на книжката при превишаване многократно на разрешената скорост, отчитане на рецидив при нарушенията и т.н.

 

И какво? Някой да ми каже че глобите са високи и го е страх да нарушава правилника, защото после ще му се стъжни?

 

Глобите са СМЕХОТВОРНИ! Мои приятели в чужбина само ми приказват как ги е шубе да не се издънят защото после им се стъжнява - и застраховката им се вдига и глобата е солена, тука е дребно неудобство освен ако не се осереш много мощно.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...