Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Дават им най-стриктните инструктори от Хасково, защото останалите не чак толкова стриктни едвам смогват да дадат книжки на всичките серсеми от онзи район. Не знам ходил ли си там скоро но по-големи "джигити" от Хасковлии не съм виждал.

Link to comment
Share on other sites

Заебете Хюстън. КАК КАМАЗ ЩЕ ВЛЕЗНЕ НАПРЕЧНО НА КОЛОНА В ЗАДРЪСТВАНЕ И НЯМА ДА УЛУЧИ НИТО ЕДНА КОЛА?!?! КАЖЕТЕ МИ, ЧЕ НЯМА ГОСПОД СЛЕД ТАЯ СЛУЧКА!

Link to comment
Share on other sites

Дават им най-стриктните инструктори от Хасково, защото останалите не чак толкова стриктни едвам смогват да дадат книжки на всичките серсеми от онзи район. Не знам ходил ли си там скоро но по-големи "джигити" от Хасковлии не съм виждал.

.... чумата да ги тръшне, тухли четворки да кендзат..., синове да им се раждат - зетьове да им водят... Днес една такава мамина гугутка с някакъв прогнил Пасат (пълен с голи до кръста и потни селски беци, най-вероятно мангали)... кви странни коч-маневри правеше по Брезовско (към 17:30 - ако ти говори нещо този час)... и какво безумно обръщане направи, баш на прелеза (явно селджука беше объркал пътя или се сети нещо)... Как се размина с челен удар в един тир..., не ми стана много ясно.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Вчера на отбивката за Балканстар:

Често стават катастрофи там. Мн кофти място е първо тея който идват от магистралата си карат сякаш все още са на нея, второ тея дето пресичат пътя мн често немогат да преценят скоростта на идващия автомобил

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

http://www.plovdivmedia.com/32894.html

Много беше тежко. Случайно минавах оттам... Много тежко. Всички мислехме, че жената е починала... Хората се панираха, че линейката не може да достигне до жената, защото имаше задръстване...На пешеходната пътека... Не ми е хрумнало дори да снимам, защото беше много тежко!

Link to comment
Share on other sites

Половината катастрофи стават заради предимство.Оня ден така са ударили майка ми на колелото до гара Тракия.Един й е отнел предимството и след това друг е изкривил отзад тенекиите.Много малоумници се навъдиха по пътищата в Пловдив броят им е наистина голям.

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Мале какъв дъжд се изсипа на магистралата... и как се размаза едно спотно мерджанче малко преди мен... не видях как точно поднесе но имаше разпилени стъкла на 15тина метра. Не видях да е закачил манринелата но внимавах да го заобиколя без да настъпя някое по-голямо парче.

Link to comment
Share on other sites

.... не видях как точно поднесе но имаше разпилени стъкла на 15тина метра. .....

 

Вероятно се станало нещо подобно на това, с разликата че не успял да овладее колата....

Link to comment
Share on other sites

И това при положение, че 90% от колите са огромни каици. Също така и пример колко малоумна става комбинацията 4х4 + автоматик в такива условия tounge.gif

Link to comment
Share on other sites

автоматичните скорости са най-малкия проблем. С ръчни е същото. Най-големия проблем е, че е стръмно. Просто такава е природата

Edited by Botev1912
Link to comment
Share on other sites

автоматичните скорости са най-малкия проблем. С ръчни е същото. Най-големия проблем е, че е стръмно. Просто такава е природата

Абсолютно. Тази комбинация от заледена основа и пресен слой сняг отгоре е смъртоносна и няма значение с ръчна ли си или с блокиращи диференциали на всеки мост. Много малко хора могат да се справят реално в такава обстановка. От видеото си личи, какво е значението да си професионалист - в случая поведението на пожарната, макар и машината да е екипирана с електронен автоматик.

 

Огромен проблем са

При каране и особено при затъване в сняг да. Тогава ръчната трансмисия има предимството, че с умелото използване на полусъединител можеш да контролираш въртящия момент. Иначе върху лед няма разлика. Във всички случаи обаче единствено от значение са уменията на задкормилния субект.

Link to comment
Share on other sites

автоматичните скорости са най-малкия проблем.

 

Огромен проблем са, въпреки че ако наистина по тоя иначе не голям склон е стъкло разликата няма да е съществена, но има такава (особено при белия Лексус например). Да не навлизаме в подробности, ледът си е лед tounge.gif

Link to comment
Share on other sites

Аз пък, след като изгледах клипчето се запитах - тия, аджеба...нямат ли си там сол и пясък?? Мога да го разбера ако клипчето беше от някой български град - незаинтересованост, прехвърляне на отговорност, липса на средства и т.н., ама в Щатите да не могат да си оправят своевременно наклонените улици...явно и тях зимата ги изненадва...;)

Link to comment
Share on other sites

Само тук сме свикнали да мрънкаме толкова яко. В щатите (всеки град и щат е различен естествено) се чистят пътищата от сняг, но си длъжен да се съобразяваш с обстановката, защото не могат да огреят навсякъде при тези огромни разстояния там. Вижте улицата от клипа - само с къщи с дворче е. На такава улица в България ще живеят поне към 200 души, тук я има 15-20, я няма... следователно разстоянията за почистване и поддържане са огромни и за да не се пилее излишен ресурс просто се обявява, че си длъжен да внимаваш и от там нататък всеки си взима решението. Нали затова има застраховки :)

 

То и аз се зачудих това. И тази пача вместо да се обади, спешно да дойдат да поръсят, тя седи и гледа сеир...

Е кой да дойде и да поръси? Да не мислиш, че само тази улица е така? Защо да е по-специална от останалите и да е приоритетна...

Edited by PlayMate
Link to comment
Share on other sites

Прав си за някои неща и не си прав за други. Никой не може да ме убеди, че всичките улици в това градче са под наклон и са еднакво опасни. Факт е обаче, че тази улица в скоро време ще убие някой, а тогава застраховката няма да е от особена полза ; освен това надали това е първата зима с лед за това градче, следователно за страната на неограничените възможности и в частност конкретната община, не виждам да й е някакъв проблем да прати 2 камиона с пясък и препарати да обезопасят улицата-убиец, защото е въпрос на време някой автобус или камион да се стовари върху лека кола или пресичащ пешеходец...:ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Прав си за някои неща и не си прав за други. Никой не може да ме убеди, че всичките улици в това градче са под наклон и са еднакво опасни. Факт е обаче, че тази улица в скоро време ще убие някой, а тогава застраховката няма да е от особена полза ; освен това надали това е първата зима с лед за това градче, следователно за страната на неограничените възможности и в частност конкретната община, не виждам да й е някакъв проблем да прати 2 камиона с пясък и препарати да обезопасят улицата-убиец, защото е въпрос на време някой автобус или камион да се стовари върху лека кола или пресичащ пешеходец...:ph34r:

 

защото както ти намекнаха там силно важи принципа на самоорганизирането.ако сдружението на собствениците на имоти на улица "еди коя си" събере пари за 2 камиона пясък и някоя висшите членки на тва сдружение (една от онези с професия "домякиня") благоволи да отвори жълтите страници да намери раздел "камиони с пясък и сол" и да набере някой от рекламираните там телефони то ще има наръсен пясък на улица "едикояси". а ако някое от условията не е изпълнено - общината не им е длъжна с нищо. особено в затворените квартали - гигантските парцели, дет ги девелопират са си частна собственост. а там частната собственост не е разтегливо понятие.

също така доста им се отдава самоорганизирането и самооблагането, но предвид че мерки не са взети, а всички само кибичат, то може би в квартала се е нанесъл поне един българин, който им дава лош пример :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Мобо, когато споменах за страната на неограничените възможности, имах предвид, че и ний (в частност аз) сме закачили от някои благинки на цивилизацията и чат-пат гледаме 'енимъл планет', където съм виждал как за някоя улична котка паднала случайно в тръба на 10 метра под земята или някой помияр, който си е заклещил главата между 2 вътрешни стени, пристигат цели екипи, които копат цял ден с машини докато стигнат до котката или къртят и бутат целите стени, за да може помиярът да си извади главата. Та...не го разбирам аз това милосърдие - да ангажираш екипи и техника целодневно за животните, а да си правиш пас за улици-убийци (на хора най-често), когато на всичкото отгоре тия хора издържат с данъците си общината, а и не се изискват генерални капиталовложения да поръсиш с пясък и сол (или препарат) няколко от най-опасните наклонени улици в града ти.

 

П.П. Предлагам да спрем да обсъждаме какво е там и какво е тук, че доста се отплеснахме от нещата, които обикновено обсъждаме в тази тема...то аз май бях причината за това, ама извинявайте за което....

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...