Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

Да бе, ужасТ, направо ме затапи. Я кажи десните на кой са хранилка...щото май и ДОСТ клони към вас. Между другото в последно време забелязвам, че постовете са ти абсолютно еднообразни и общо взето в тях има само хейт и плюнки по Русия. Всъщност това е типична реч на повечето либерасти.  

Не знам да са на хранилка към някоя друга държава, но да уточним нещо. Русия ни цака с най - скъпият газ в Европа, осъдиха ни неправомерно за Белене. Мутрата пък побърза да го плати без да обжалва. Тази скъпа цена на газа беше договорена от БКП(БСП). Руски фирми ни цакат с цените на горивата. Изобщо само хубави неща от тях идват насам. За сметка на това са мизерен партньор в икономическо отношение. И колкото са мизерни толкова повече се бъркат какво да се случва в страната. И сега понеже сигурно ще споменеш американските централи. Високата цена за изкупуване на произведената от тях електроенергия е пак договорена от БКП-то. И по - точно от енергийният гении Р. Овч. Изобщо вместо да се гледа как да се развие страната. Да има повече инвестиции и свобода на бизнеса, хората гледат в миналото. Аз не съм такъв. Гледам напред и гледам да си подсигуря хубав живот. Виждаме комунистическите и авторитарните страни къде са. Вижда се и другите страни от източна Европа как се развиват. Ние кретаме и изоставаме жестоко. И с идеите си БКП ще закопае още повече страната. Не че герберастите ще направят нещо. Те все пак са си коалиция. Даже много добро определение прочетох. Има една основа партия в Бг: ГЕРБСП

Хич не ме интересува мнението на социолозите. Просто съм сигурен какво ще стане. Аз знам, че ти подкрепяш десните партии и няма нищо лошо в това, но те нямат никакъв шанс да влезнат в парламента като управляваща партия/сила.

Това им е целта на тези които са се окопали във властта. Да приказват как няма алтернатива и трябва да се избере някоя от двете партии. Изключително много гласове се разпределят по този начин. Доста познати даже приказват, че щели да гласуват за ГЕРБСП защото другите нямали шанс. Ами как да имат шанс когато гласовете им се разпиляват така. Трябва всеки да гласува за тези които подкрепя. И да не ги подкрепя сляпо. Да следи какво предлагат и какво правят покрай тези си предложения.

Така и така съм почнал. Да взема да напиша и други разсъждения. Лично съм на мнение, че администрацията трябва да бъде съкратена поне с 80%. Прекалено много хора има които само харчат пари от данъците на хората. Явно самите хора не могат да проуменят, че администрацията не произвежда нищо. Само харчи пари, а те пари идват от всички. Могат да се насочат към подобряване на пътищата, детски градини. Изобщо държавата трябва да подсигури инфраструктора и спазването на законите. Не е нейна работа да създава работни места. Това е изцяло в ръцете на хората и частният бизнес. Изключително голям ресурс се разхищава в раздутата администрация. Заплати, коли и т.н. Трябва минимална намеса на държавата в живота на хората. Между другото по времето на БайХуй администрацията доби чудовищни размери. На няколко места имам поглед от първа ръка. Страшно е! А колко накадърни хора назначиха на всякакви позиции не е истина. Идеите на КУРнелия са точно за повече държава. Щяла да купува ЧЕЗ и незнам си какво още. Щели да строят заводи... Май взима пример от Венецуела. Има достатъчно предприемчиви хора в страната които да развият големи фирми. Даже чак се чудя как успяват на фона на цялата глупост която е около тях. Веднага се сещам и с пресният пример от София Тех Парк... Поредните стотици милиони изляти в държавната дупка. "Безплатното" саниране на сгради и то е една дупка. Да взимаме от всички за да може наши фирми да санират на мега завишени суми на шепа хора. Този ресурс от 2 милиарда можеше да се вкара в къде по полезни неща. Инфраструктора за привличане на повече инвестиции и туристи примерно. Изобщо да се насочат към нещо което ще вкара повече пари в джобовете на хората. Но ще ги вкара под формата на инвестиции и заплати. Нещо което ще ги храни с години напред. Еднократното крадене не помага с нищо за развитието.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ДПС на хранилка от Русия!!! Е верно няма, не съществува и не може да бъде измислен челоплесник за тоя бисер!!! 

На хранилка от Турция ли мислиш са? Че те са пълни с агенти на ДС. Даже лидерът им има забрана за влизане в Турция. Ама вярвай си де. Ние всички знаем, че по всяка една тема която съществува и такава която не съществува имаш вътрешна информация и няма по - запознат човек от теб!

Link to comment
Share on other sites

Гласувам за едно лайно, щото то ще спечели е най-малоумната логика евър...

 

Абсолютно съм съгласен с това!!! Интересното е, че почти всички хора с които разговарям и те ще гласуват точно за някоя от двете партии между, които и аз се двоумя (ДА България и Нова република), но платените социолози почти не им дават шансове за влизане...

 

Абсолютно съм съгласен тук с теб! Това е много глупаво разсъждение да гласуваме за ГЕРБСП, защото нямало други! Лошото е, че успяха да докарат народа до толкова изпростяло състояние, че се радва на такива неща: "безплатно саниране", строежи на безсмислено скъпи съоръжения като колодрума в Пловдив и други подобни...

Link to comment
Share on other sites

http://play.novatv.bg/programi/zdravei-bulgariya/825669?autostart=true

 

Пуснете си точно от 30-тата минута(даже най - добре от 29:50). Само 10 секунди е. Няма такива ИЗРОДИ! И КУРнелия как се смее. Присърце са и такива приказки. Едно и изказване на Маги Халваджиян по темата:

 

 

 

„Жалко, че дядо ми и баща ми не са живи, за да чуят и видят до къде може да стигне нечия наглост! Нескопосаният хумор е невъзможно да заличи гаврата с човешките съдби и унищожените в миналото животи! Не трябва да се шегувате, а трябва да ви е срам и да се извинявате от сутрин до вечер на хората! И никога, ама Никога да не се занимавате с политика! Този народ му разкатахте фамилията за 45 години, после продължихте и през 1997 ви изгониха с камъни от парламента! Преди 2 години пак вие накарахте хората да излязат за 8 месеца по площадите! Знам, че разчитате на кратката памет на хората, но с хумор от този вид паметта на много хора ще се върне!“

 

Не ми е от най - големите любимци, но е изцяло прав. Някакъв коментар от тези които смятат да гласуват за БКП?

Link to comment
Share on other sites

То пък нали изборите не се манипулират, та му дреме на някой, за кой ще гласувате.

Ти пък, те в Щатите още разследват дали Русия не се е намесила в изборите им, а ние тук сме с безупречна сигурност, как ще манипулира някой, каквото и да било :D Шегата настрана, аз ще си пусна за Нова република сигурно, пък вече на манипулациите няма как да повлияя...

Link to comment
Share on other sites

След резила на Глас Народен, аз мисля да НЕ гласувам. Отделно в неделя откриваме сезона и за пръв път ще бъда гост, не домакин... Предвид, че старта е в 7 сутринта, едва ли ще променя мнението си, а и цялата работа ми се вижда безумно безсмислена. Това са може би най-идиотските избори от поне 20 години насам

Link to comment
Share on other sites

Дам, като чета, скоро няма да се отървам от ГЕРБ/БСП 

Иначе и аз клоня към Да България. 

"пребит" е Емил Джасим.

това е оня със странните, но пък модьерни възгледи за исторически личности (Левски -дебел терорист, Паисий - млад безбрад пенсионер на 40 години....).

публикувам я и тука защото има неочакван обрат - същия е кандидат от тази партия.

Link to comment
Share on other sites

"пребит" е Емил Джасим.

това е оня със странните, но пък модьерни възгледи за исторически личности (Левски -дебел терорист, Паисий - млад безбрад пенсионер на 40 години....).

публикувам я и тука защото има неочакван обрат - същия е кандидат от тази партия.

Дам! Той е и една от причините да ме разколебае да гласувам за тази партия...

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

След резила на Глас Народен, аз мисля да НЕ гласувам. Отделно в неделя откриваме сезона и за пръв път ще бъда гост, не домакин... Предвид, че старта е в 7 сутринта, едва ли ще променя мнението си, а и цялата работа ми се вижда безумно безсмислена. Това са може би най-идиотските избори от поне 20 години насам

Бе ще кацнете на моя всички накрая ама що трябваше толкова години да се повтарям не знам :)

Link to comment
Share on other sites

"пребит" е Емил Джасим.

това е оня със странните, но пък модьерни възгледи за исторически личности (Левски -дебел терорист, Паисий - млад безбрад пенсионер на 40 години....).

публикувам я и тука защото има неочакван обрат - същия е кандидат от тази партия.

Знам, по принцип пише доста кадърно :)
Link to comment
Share on other sites

Бе ще кацнете на моя всички накрая ама що трябваше толкова години да се повтарям не знам :)

 

Да кацнеме там дето си знаем? 

 

Знам, по принцип пише доста кадърно :)

 

Ясене, трябва ли да дойда до Чехско и да те наплескам?  :grin:

 

 

 

Както биха Болен... 

Link to comment
Share on other sites

Коментар отсното вчерашното изказване при гостуването на КУРнелия в сутрешният блок на Нова ТВ.

 

Представям си как в немска телевизия влиза германски политик и казва:

"Закъснях, защото с едни други нацисти крояхме планове как да пускахме газ на едни евреи".

Вие представяте ли си го? А че има живи хора, които ще гласуват за тази измет представяте ли си?

Link to comment
Share on other sites

Събота ще местим часовника 1 час напред, дано в неделя не го преместим 70 години назад...

 

Заплахата е много сериозна...

Link to comment
Share on other sites

Сигурно няма да мога да гласувам, защото съм на другия край на контитента по важна работа. Ако комунистите спечелят, заклевам се повече да не се интересувам от българска политика. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ако комунистите спечелят...

Какво означава да спечелят? Да вземат най-много гласове? Да сформират правителство? или не знам какво още...

Link to comment
Share on other sites

Сигурно няма да мога да гласувам, защото съм на другия край на контитента по важна работа. Ако комунистите спечелят, заклевам се повече да не се интересувам от българска политика. :lol:

 

Помни кво си казал, макар че тарикатски си си оставил 15 вратички.  :laughing:

 

Какво означава да спечелят? Да вземат най-много гласове? Да сформират правителство? или не знам какво още...

 

Ако това стане верно требе да закриваме държавата. 

Link to comment
Share on other sites

Даваха репортаж за изборния ден в Турция. Как едва вървяла опашката, защото трябвало да си попълват декларацията, а не знаели Български. Вън взеха интервю от чакащи, които едва говореха на Булгарски език. Говореха за бъдещето на децата си. Егати пародията.

 

Дано изобщо не могат да гласуват!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...