Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

Не, не ми се обеснява за енти път. Връщай се назад още от началото на конфликта у чети, как и какво съм приказвал и как магически станах русороб... 

И не говоря лично за тебе и Ончо. Виж медиите, виж целия промит свят. Всички приказват врели некипели. Само когато им изнася. 

 

Този клип пак ще го пусна, че ми харесва....

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, vinyl_master said:

Този клип пак ще го пусна

И аз намирам за remarkable как подобни видеа стават популярни основно когато Русия се оака. :))))

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vinyl_master said:

и как магически станах русороб...

Ти винаги си си бил ;). Не е нещо ново. Сещам се как преди сума ти години си гледаше пропагандните клипове на съветски оръжия и им се възхищаваше. Да ти намирам ли и точните клипове?

Link to comment
Share on other sites

1. Видеото прекъсва преди отговора.

2. Някак е нормално да "мълчи като налапала уй", при положение, че срещу нея някой продължава да говори. Пак опираме до обноски...

Link to comment
Share on other sites

Нещо таваришчите са се умълчали и не обаждат нищо за ударите по северномонголски бази на стратегически бомбардировачи дълбоко в територията на северния бантустан. Едната от базите в Рязанска област е само на 180 километра от Масква. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Украйна май не е потвърдила, че тя е отправила ударите. Може някой да е пушел пак. А и доколкото разбирам, са целели амунициите, а не самите бомбардировачи.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, w00x said:

Украйна май не е потвърдила, че тя е отправила ударите. Може някой да е пушел пак. А и доколкото разбирам, са целели амунициите, а не самите бомбардировачи.

Няма значение какво точно е ударено - има разрушения, че и жертви. Бункерния дребосък започва да усеща жегата зад ъгъла. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Преди малко видях и снимка с минималните поражения за които говорят рашистите :))

 

 

 

И друга новина мина тихичко. Новите Москвичи ! :D 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ARPAnet said:

Новите Москвичи ! :D 

 

Тия се оказали някакви китайски трошляци, нещо като китове, които щяли само леко да ги досглобяват в опразнения от Рено завод в Масква и да им бият логото "Масквич". :lol:

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Godfather said:

Няма значение какво точно е ударено - има разрушения, че и жертви. Бункерния дребосък започва да усеща жегата зад ъгъла. :lol:

 

Четох някаква непотвърдена новина по информация на вътрешни лица, че имал рак на отделителната система с приходящите усложнения.

 

Също така, из населението на Русия се разпространява информация, че след нова година ще има още една мобилизация. Този път на 1 000 000 души, 300 000 от които жени.

Много от мобилизираните, които в момента са на фронта, се надяват, че ще могат да се приберат след като им изтече договора. Други знаят, че това няма да се случи.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Този път на 1 000 000 души, 300 000 от които жени.

Не ми се вярва чак толкова да са изпаткали.

Дори да викнат милион, едва ли ще опрат до жени. Те не са малка държава с малко население.

Link to comment
Share on other sites

Ами, ще се разбере. Тоя момент с "не ми се вярва чак толкова да са изпаткали" го играем вече за 4-ти път. Още след втория трябваше да спрем да сме изненадани. :D 

Link to comment
Share on other sites

Покрай това с мобилизацията проверих в един сайт за статистика на населението.

https://www.worldometers.info/world-population/russia-population/  - ей тук

Тъжното е, че колкото и да алкохолизирани, и зле и т.н както се говори, според този сайт ние с ме с по-голяма смъртност при деца и новоредени на 1000 от тях.

Да не говорим как намаляваме с 50к+ на година като население.

По отношение на смъртността при децата зад нас са само Молдова, Румъния и Македония така като прегледах набързо.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Както знаете, има доста напреднали планове и практически тествания на терен за премахването на физическите пари и преминаването към дигитални такива (издавани и управлявани от централната банка на всяка държава).

 

Предвидено е всяка държава да има възможност самостоятелно/ суверенно да вземе решение дали да запази сегашната си национална валута и начин на разплащане (включително в брой, на ръка или кеш), или да премине към новия вид - така наречените cbdc (central bank digital currencies).

 

Новата система позволява на централните банки пълен контрол над сметките на всеки индивид - включително въвеждане на ограничения какво и колко може да купува той, в какъв периметър може да го прави, в колко часа може да го прави, какво и кога изобщо прави и т.н.

 

Гореописаното го намирам изложено във връзка с дебата дали да се отказваме от българския лев. В единия случай, ако запазим българската валута, ще имаме право сами да изберем как да бъде у нас.

 

Ако пък сме на евро, решението относно дигиталните нововъведения ще бъде спускано от европа...

 

 

 

 

 

 

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

И като вкарат и едни пари с изтичащ срок, както опитват китайците - става мазало.

Всякаква такава централизация е гадна.

Ще почне пак натурална търговия и плащане с ценни метали.

Link to comment
Share on other sites

Прескачам купчините ушна кал изтропана от хора за които единственият прозорец към света е монитора. Няма пак да споменавам и сметките от ХИЛЯДИ левове седмично в магазин Жанет седмично*. Само ще спомена, че двойката, която ги правеше тези сметки е една от тези, дето са опрели до тези 40 кинта на ден. И същата тази двойка беше в хотела на приятел и много ентусиязирано използваше котлончето въпреки всичко. До колко са успявали да изплюскат и изпият всичко това за седмица, историята мълчи, а умът ми е слаб за да осмисли. Впрочем, пичът от тази двойка беше около 30те... Пращеше от здраве и си му личеше, че посещава фитнеса често. Но пък може и инвалид да е бил горкият, та за това да са го пуснали да мине от украйна в Молдова с бежанската тапия. Твърд факт е обаче, че ако попиташ хотелиер, който се е пързалял по четириесе левовата пързалка за украински бежанци, той веднага ще хукне към кенефа за да повърне. Дори и като туристи тази паплач никой не я иска, безспорен факт също. Абсолютни мизерници, дори и да не са скъсаняци. Които обаче са с претенции по голени от на средна ръка турист от Бенелюкс. И които ДЪРЖАТ да им се говори на техният диалект на руския, въпреки, че много от тях са вече трайно пребиваващи. Преди малко дни се върнах от десет дневна командировка. Малко преди да си тръгна насам, отново имах инцидент с един тъпак (сложили го за продавач на щанд). Бъкел български не разбираше, дори не си беше дал труда да научи имената на двадесетината артикула, които бяха на щанда. Три пъти се наложе да го накарам да върне вече пакетираната от него храна обратно в гастро нормите. Нарочно не му казах на руски какво точно искам. Накрая този олигофрен ме попита дали не мога да му обясня на УКРАИНСКИ. Е тогава вече нахлух с дясното рамо напред в офиса на управителката на магазина (на лявото ми рамо висеше едно чиче пенсиониран военен ли беше, полицай ли...). Помолих я учтиво да отидем до щанда и последвалият цирк беше епичен. Искрено се надявам онова говедо да не е запазило работата си или поне да са го навряли в някой склад, където да мъкне щайги и палети. Ъъ... Ей ся ми мина през главата и още нещо.... Я да попитам гугъл експертите... Абе, що така една сериозна част от тази сган, която първоначално премина транзитно от тук на път за Германия. Изведнъж реши да се върне тук и да се позаседи? Аз отговорът го знам. Гугъл по каналите на мейнстрийма обаче няма да ви го каже.

 

П.с. Знам, че съм русороб и путинофил и отдавна съм си го преместил в другия крачол. Ама ако трябва пак ще си го преместя.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, w00x said:

НАПРАВИЛ ВСИЧКИТЕ ТАБЕЛИ И МЕНЮТА НА РУСКИ ЕЗИК, ПРОДАВА ПАКЕТИ ПРЕЗ РУСКИТЕ ТУРОПЕРАТОРИ, НЕ ОТДАВА СТАИ НА БЪЛГАРИ; ОПЛАКВА СЕ ОТ РУСКИТЕ И УКРАИНСКИТЕ ТУРИСТИ | made w/ Imgflip meme maker

Хахаха,  и руски флагове над ресторантите, че и места където още преди години не ми говореха на български :laughing:

От друга страна, трябва да им се признае, агенция клю-клю работи на пълни обороти. В кой магазин, по колко на месец, сигурно знаят и любимата им марка тоалетна хартия :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Някои потребители, пишещи в тази тема, получили неизвестно защо статут на "божества" във форума, разбиращи от всичко, най-висши експерти и крайна инстанция, наистина имат сериозни проблеми. И тези проблеми не са им украинците, били те бежанци или милионери, бизнесмени и прочее. 

Само, че никога няма да го разберат.

Алеко ги е описал преди 100+ години ама...

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, evropata said:

Някои потребители, пишещи в тази тема, получили неизвестно защо статут на "божества" във форума, разбиращи от всичко, най-висши експерти и крайна инстанция, наистина имат сериозни проблеми. И тези проблеми не са им украинците, били те бежанци или милионери, бизнесмени и прочее. 

Само, че никога няма да го разберат.

Алеко ги е описал преди 100+ години ама...

Я обясни ти какъв е проблема на потребителите, явно си некъв възвишен и си по навътре в нещата от хората които реално виждат ситуацията.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, charmock said:

Я обясни ти какъв е проблема на потребителите, явно си некъв възвишен и си по навътре в нещата от хората които реално виждат ситуацията.

Т.е само те я вижат така ли?

Ето, както казах "възвишени" са, защото само ТЕ, да се свети името им "виждат". Другите сме слепи. Такива "водачи" ни трябват.

А, аз...аз не съм от възвишените.

И как и кой определя, че някой е "по-навътре" в нещата?

Че нещо Ви е много субективен критерият като гледам. Тоест, ако някой с 1000 думи и разкази от "първо лице" потвърждава моето виждане за нещата, то той става прав на 100% и неговата гледна точка е правилната и друга няма. Или по-скоро другите са: "либерастки", "русоробски", "путинофилски", "еврогейски".... Да продължавам ли или ще разбереш какво искам да кажа?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, netrootbg said:

Никъде няма да се върнем, спокойно. instinct просто е изпляскал поредната глупост.

 

Я, не ми се обяснявай!

 

Какво ми се правиш на по-умен от папата.

 

Умен и красив - айде у лево...

 

 

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...