Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

59 minutes ago, charmock said:

Ще поживеем ще видим, както казах дано не се окажа лош пророк, за това, което мисля, че ще последва.

 

Те никога не отстъпват.

Напред, напред... кръгом и пак напред...

 

03-16-vs-11-30.png

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

6 hours ago, Ferante said:

Гледам, че пак сте коментирали темата за войната…

 

всъщност БГ е едно от малкото места по света, където хора от средната класа и над нея публично подкрепят и симпатизират на  агресора и са против да протегнат ръка на мигриращите били те от едната или другата страна.
 

Жалкото е че това не е изолиран случай, а е масово явление…

Интересното е, че всички тия, които се захласват по бесните агресори и очевадни северноазиатски варвари-терористи, които на всичкото отгоре са донасяли САМО ЗЛО на родината ни, в същото време уж беснеят по отношение на уникалната корупция и мафиотско управление в България, без изобщо да схващат също така очеизвадния факт, че всичко това идва именно от онази блатна, проклета кална локва насевер от Монголия. Определено не съм специалист в тази област, но нямам друго обяснение на това, освен да е някаква масова патологична форма на Стокхолмски синдром.

Link to comment
Share on other sites

След около стотина страници споделяне на обективни източници на неутрална информация, като twitter, dnevnik и телеграм и RT, най-накрая някой да сподели нещо обективно и базирано на лични наблюдения.
Може да закривате форОма.

Link to comment
Share on other sites

Преподавателя ми по бази данни в университета разказваше как докато се возил във влак в Бавария, немеца в купето като разбрал, че е от България го попитал ма вие там не сте ли черни? Защото дотогава досега му с "българи" е бил с нашенските цигани.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Гугъл е наш приятел :)

rmYHCuQ.png

 

Предполагам, че котлончетата и пребоядисването на стаи не са достатъчно голям аргумент, че да не искат да се занимават с бежанци. :) Не е лошо, въпреки всички увеличения на тоци, отопление, инфлация като цяло. искат само 10ка отгоре на ден, 25%

Но народа ще продължава да завижда на бежанците, а хотелите тихичко ще си бутат своят интерес :))

 

2 hours ago, mIRCata said:

Преподавателя ми по бази данни в университета разказваше как докато се возил във влак в Бавария, немеца в купето като разбрал, че е от България го попитал ма вие там не сте ли черни? Защото дотогава досега му с "българи" е бил с нашенските цигани.

Хахахаха, това съм го чувал под различни форми и то не веднъж. Турци? Араби? Но наистина ли сте славяни? :laughing:

Казано под секрет, вида ни хич не е славянски и без да броим братята цигани:) 

Link to comment
Share on other sites

Значи има хотелиери и хотелиери :) Винаги може да се направи схема, но кел файда след това като ти излезне през гъза и носа. 

 

Галин не е от вчера в този бранш и има доста по-голяма яснота какво се случва реално там. Да не говорим, че имаше проблеми и забавяне с тия пари :) Не е като да ти ги дават веднага след като настаниш Бежанци.

 

А тия със скъпите коли няма да ги коментирам. Скоро по околовръстното на София мярнах една, която си караше бентлито джип с украински номера. И тя ще да е от бедните бежанци, които бягат от войната. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kotora said:

Значи има хотелиери и хотелиери :) Винаги може да се направи схема, но кел файда след това като ти излезне през гъза и носа. 

 

Галин не е от вчера в този бранш и има доста по-голяма яснота какво се случва реално там. Да не говорим, че имаше проблеми и забавяне с тия пари :) Не е като да ти ги дават веднага след като настаниш Бежанци.

 

А тия със скъпите коли няма да ги коментирам. Скоро по околовръстното на София мярнах една, която си караше бентлито джип с украински номера. И тя ще да е от бедните бежанци, които бягат от войната. 

Е точно защото има хотели и хотели, очевидно има достатъчно такива на които им е интересно, независимо от изброените проблеми и си искат. Все пак няма да го правят за първи път.

И това е нещото което ме изненадва. Отстрани звучи сякаш бежанците сами си избират да са на хотел на морето, а не, че хотелите се бутат да имат бежанци. И стигаме направо до завист към бежанците. Не, че не сме си завистлив народ, но това е вече друга категория. 

Та така, забавляват ме контрастите на "ужасно" и "искаме" :) 

 

Link to comment
Share on other sites

Ама то и към мен руснаци са се държали нагло, сякаш съм им длъжен за нещо. И са ми говорили само на руски и са ме псували, че не им отговарям на руски, ама от това трябва ли да си правя изводи за цялото население на РФ?!?!

Що за доводи дават някои хора просто....

Edited by evropata
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, vinyl_master said:

Как да отговоря на този брътвеж, брат ми и баща ми бяха на Майдана 2014 година. Как мислиш, от кое лице знам? Сигурен съм обаче, че ти преди година не знаеше къде се намира Донбас на картата. 

Така че, гали котето и хич не ме занимавай с твоите безброй области на експертизи... 

 

Ето, че намери начин. Браво!

Да предположим, че за случилото се на брат ти и баща ти през 2014-та година в Украйна, знаеш от първо лице.

За събитията в момента, знаеш от разни твои си онлайн източници.

Да, прав си. Не знаех. И какво? Ти очевидно си знаел и пак говориш/споделяш някакви неистини.

 

1 hour ago, kotora said:

А тия със скъпите коли няма да ги коментирам. Скоро по околовръстното на София мярнах една, която си караше бентлито джип с украински номера. И тя ще да е от бедните бежанци, които бягат от войната. 

 

Ти ѝ провери документите и разбра, че получава помощи от държавата? Заможните хора не ги засягат военни действия? Не съществува вариант, при който тази жена е живеела в България и преди това?
Защото аз и много преди Февруари съм виждал коли с Украинска регистрация тук. С Руска също.

Link to comment
Share on other sites

И докато си говорим, на следващите избори пак ще сме с хартиена бюлетина. А машинката явно ще е само принтер, ако не ти се пише с химикала.

 

@plameni Къде беше статистиката за ефекта от машинното гласуване, която беше публикувал по едно време? Не мога да я намеря.

Link to comment
Share on other sites

Таблиците или това:

  

On 10/20/2022 at 7:51 AM, plameni said:

При мнозинството, което имаха, какво направиха с изборното законодателство? Ще ти припомня - отмениха изцяло машинното гласуване, което трябваше да е единствената възможност след 2017-а. Докараха я до там, че местните избори през 2019-а бяха най-скъпите дотогава, защото се наеха машини на цена близка до покупната и постигнаха рекордно постижение за невалидни бюлетини - 15.1% (хартиени).

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Ся, на тия отворените, дето украинските бежанци са им проблем, да ги попитам само - каква е причината, щото тия хора да бягат, ако и да го правят с луксозните си коли? И понеже знам, че няма да го разберат това, да попитам по-директно - кой бомбардира безразборно Украйна и най-вече градовете им и гражданската инфраструктура като истински терористи? Кой нападна вероломно и вкара най-голямата войска след Втората световна война в суверенна европейска държава и почна да избива наред де-що им се изпречи за избиване? Не, не ми отговаряйте, плямпайте си там за хотелчетата и бежанците с луксозните коли, няма проблем.

Link to comment
Share on other sites

Кръстник проблема е друг, Тия знаеха, че ще има война преди да е започнала ;) И се ловя на бас, че 1 стотинка не са дали в помощ на държавата :) 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kotora said:

Кръстник проблема е друг, Тия знаеха, че ще има война преди да е започнала ;) И се ловя на бас, че 1 стотинка не са дали в помощ на държавата :) 

Николчо, кой какво е знаел предварително с нищо не променя ситуацията. Причината за огромния бежански поток от Украйна е една единствена и тя е кристално ясна - северноазиатските диваци и изперкалия им фюрер Путлер, които правят всичко възможно за да изравнят със земята една независима дъража, която просто им тегли майните и реши, че не е нормално да им се подлагат на побърканите имперски мераци.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, kotora said:

Кръстник проблема е друг, Тия знаеха, че ще има война преди да е започнала ;) И се ловя на бас, че 1 стотинка не са дали в помощ на държавата :) 

 

Как това е проблем?

Те много хора знаеха, че ще има война. Само тук не знаеха, че ще има война, защото информацията дойде от САЩ, а САЩ са Дявола.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Godfather said:

Ся, на тия отворените, дето украинските бежанци са им проблем, да ги попитам само - каква е причината, щото тия хора да бягат, ако и да го правят с луксозните си коли? И понеже знам, че няма да го разберат това, да попитам по-директно - кой бомбардира безразборно Украйна и най-вече градовете им и гражданската инфраструктура като истински терористи? Кой нападна вероломно и вкара най-голямата войска след Втората световна война в суверенна европейска държава и почна да избива наред де-що им се изпречи за избиване? Не, не ми отговаряйте, плямпайте си там за хотелчетата и бежанците с луксозните коли, няма проблем.

Screenshot_2022-12-02-09-53-35-22_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.thumb.jpg.1ea8bfc2ddad6a1b4bb17bb9867c131d.jpgScreenshot_2022-12-02-09-59-48-41_0b2fce7a16bf2b728d6ffa28c8d60efb.thumb.jpg.d9bf718ee4a803fe23c3fe0a5458cc7b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Хайде пак уатабаутизъм...
Наистина ли?!?
Пак ще попитам, трябва ли една агресия да оправдава друга агресия?
Ако съм бил против бомбардировките над Югославия имам ли право сега да съм против руската агресия височайши?

Edited by evropata
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, evropata said:

Хайде пак уатабаутизъм...

 

Да добавим за сравнение, че ударът е по един ТЕЦ, срещу 70-80% от цялата енергийна система.

Link to comment
Share on other sites

Много комфортно с тази lgbt идиом уотабоутизъм.

Това горното е двоен стандарт.

Ето, гинеколожката, начело на европа, мълчи като налапала черен уй. 

ДВОЕН СТАНАДАРТ му се вика.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ама защо да е двоен стандарт?!?

Защото така е удобно за теб ли?

Попитах те директно - ако съм бил против бомбардировките над Югославия, против нахлуването в Афганистан и Ирак, Сирия  и прочее, дава ли ми това право на МЕН да съм протов руската агресия в Украйна?

Или за товя светоглед щом е Русия може?

Виж колко елементарен въпрос ти задавам.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...