Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ОТ 24ти февруари Сименс са спря поддръжката и доставката на части за Sapsan влака. Скоро елита ще се вози на старите влакове :lol: 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

On 11/16/2022 at 9:09 AM, Mockingbird said:

грешки стават…

Особено, когато се използват северномонголски таралясници като С-300 (с които и ние сме все още яко набълбукани). За сметка на това, NASAMS до този момент показват умопомрачителна 100%-ова успеваемост при свалянето на блатните таралясници. :punk

 

 

Link to comment
Share on other sites

https://www.reuters.com/business/energy/gazprom-export-says-court-ruled-finlands-gasum-must-pay-more-than-300-million-2022-11-17/

 

Ако някой все още се чуди защо Nord Stream гръмна. Защото ако не беше, тези дела щяха да са в обратната посока. Който не е по Северен Поток и им е казал да си гледат работата с рублите, сега ще получи дела, че не си потребявал обещаното по договор. Които вероятно ще бъдат спечелени само в Руски съд, съответно, но както видяхме, Русия смята, че е центъра на света и само нейните решения имат значение.

 

А vinyl_master-а щеше коте за галене да дава. Още си чакаме. Отново празни приказки от русофилите...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, w00x said:

Отново празни приказки от русофилите...

Една корекция - това не са и не може да са русофили. Индивиди, които се подмокрят по сатрапи, работещи твърде усилено за тоталната изолация и разпад на превърнатата бивша държава от тях в изпрекал терористичен бантустан, няма как да са русофили.

Link to comment
Share on other sites

Woox, гали котето... педал неземен!

 

Трудьо като говори звучи по-реално от горния канадски цървъул... Сметни, само като се сетиш последните му изцепки...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ARPAnet said:

Не е ли е енот сега? :laughing1:

Много се закучи тридневната специална операция,  втора зима :))))

 

Учителката пита Вова:
- Вова, обясни какво е нюанс.
- Ще обясня с пример. На 2 март 2022 г. руските войски освободиха Херсон. И на 11 ноември руските войски освободиха Херсон. Но има един нюанс...

Link to comment
Share on other sites

Какво пречи да използваш обратните - примерно еврофили, евророби, че го лъскат на Байдън, северно мексиканци?

 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, vinyl_master said:

Woox, гали котето... педал неземен!

 

Трудьо като говори звучи по-реално от горния канадски цървъул... Сметни, само като се сетиш последните му изцепки...

 

И котки пак няма... Разочарование след разочарование.

 

23 minutes ago, mIRCata said:

Какво пречи да използваш обратните - примерно еврофили, евророби, че го лъскат на Байдън, северно мексиканци?

 

 

Интелекта и възпитанието.

Link to comment
Share on other sites

Woox, котката си ти е в гащите, ма нали имаш изобилие от интелект, не ти дойде на акъла..толкова време

Иначе се трогнАх!

След няма и 15-20 г.

Screenshot_2022-11-20-12-34-09-53_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, vinyl_master said:

Woox, котката си ти е в гащите, ма нали имаш изобилие от интелект, не ти дойде на акъла..толкова време

Иначе се трогнАх!

След няма и 15-20 г.

Screenshot_2022-11-20-12-34-09-53_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

 

Момченцата нямат котки в гащите, по принцип. Твоят опит явно е различен.

Ако беше някаква интелигентна обида, да се досети човек, пък то....

Недей. Не е много ласкателно да се държиш като .... така.

Link to comment
Share on other sites

On 11/19/2022 at 12:28 PM, vinyl_master said:

 

de98a1aa941909922cf0650f08314c56.jpg

Интересно как така хем не даваш никакви fucks, хем пък скачаш на барикадата и сам се припознаваш, без никой да те е посочвал? :lol: :rofl:

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, vinyl_master said:

Иначе се трогнАх!

След няма и 15-20 г.


Руми, рие се дъното, батьовата, рие се с гредер, какъвто и тракторът ми не може влачи... Само погледни какви "хора" си позволяват да говорят за интелект и възпитание. Пародия. Виня и себе си донякъде, че го допуснахме това. Но да не задълбавам, че ще станат картинки интересни. А ти бъди спокоен - има такова нещо като видовден, проверил съм го.

ЕДИТ: Я да взема да бръкна с боксова ръкавичка пак да оправя хемороидите :laughing1::
 

Quote

САШКО, ШЕНГЕН, ДУПКАТА, РАШКОВ
Какво ще си помислите за телевизия, която в пет свои предавания разговаря с едни и същи хора – примерно, спасителите на малкия Сашко?
И какво ще си помислите за тази телевизия, ако тя получава във 
всичките си предавания едни и същи отговори - и все се задоволява с тях?
Просто е: явно въпросите не струват.
Когато въпросите не струват, всичко друго е излишно.
Известно е: много често въпросите са по-важни дори от отговорите. 
Така е и в политиката: едни и същи герои - едни и същи отговори. 
Истината остава захвърлена в някоя кална локва.
Не съм привърженик на теориите на конспирацията - съветвам ви и вие да не се заплесвате много по тях.
Макар че, те се явяват там, където Истината е спестявана.
Случаят със Сашко - да е жив и здрав! - е уникален. 
Оцеляването на това дете е едно истинско чудо - и тъкмо заради това трябва да се изследват всичките му аспекти: медицински, психически и пр. 
Възможно е, когато природата ти отнема нещо, да те дарява с друго - какво е то?
Най-известният аутист, изобщо, в света, е Ким Пик – прототипът на 
героя на Дъстин Хофман от зашеметяващият филм „Рейнман“. 
Разговарял съм с него - интервюто можете да откриете в сайта www.vsyakanedelya.com
Уникално създание, Божие.*
В света на политиката обаче няма никакви чудеса – там властват 
баналните повторения.
Европа ни удари един ритник, с който ни съобщи да забравим за 
„Шенген“/Шенгенското пространство.
По начало, ползите от Шенген за обикновените хорица са съмнителни.
Шенген по-скоро е един тенекиен медал, с който да се накичат политиците: Народът гладува, обаче сме в Шенген! – вижте, колко ни харесват.
Само че ритникът е по-силен от фантазиите.
За кратко време убиха трима български полицаи: един край оградата срещу бежанци, другите двама в центъра на Бургас.
Само това е достатъчно, за да не ни допуснат до никакъв Шенген.
Обаче нашите фантазьори продължаваха да се надяват. 
Убийството край оградата е особено показателно: без теории на 
конспирацията или други залисии, дупката в нея вероятно е била функциониращ канал, макар и примитивен.
Но кой да ти обърне внимание на някаква дупка – цялата ни държава
да се превърне в една дупка, все тая. 
Истинско удоволствие е да се слушат конспирациите, които Бойко Рашков създава специално за нуждите на телевизиите – въпреки, че повечето от тях, ако не и всички, имат трайността на бенгалски огън. 
Все пак, има и нещо реално, с което може да се похвали нашият 
Агат Кристи: това са предупредителните протоколи, които хиляди хора  бяха принудени да подпишат в навечерието на едни предишни избори. 
Някои твърдят, че става дума за 9 хиляди протокола – ако е вярно, 
това си е една истинска болшевишка вихрушка. 
По-добре Рашков да беше обходил 9 пъти оградата. 
*Ким Пик е човекът- компютър, чиито феноменални способности привличат вниманието дори на учените от НАСА.
Той е един от петдесетината умствено непълноценни гении в целия свят, страдащи от „Синдром на учения”, който превръща мозъка в уникално хранилище за информация.
Ким Пик, геният- аутист, е наизустил 10 000 книги и е запечатал в паметта си невероятни знания от 15 области.
Разговорът с него е излъчен в „Гореща линия“ на „Всяка неделя“ 
на 17 април 2005 година.
Телевизионен мост със Солт Лейк Сити, САЩ.
***


ЕДИТ 2: Момчиле, не се прави на праснат с мокър парцал. Не ти отива, дори да си мисир на мисирите пак не ти отива. 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, jozo said:

 

Надявам се да се бъзикаш? Мога да ти кажа, че не сме дарили никакви самолети. Виждам ги с очите си и не вярвам на статии.

 

Да не говоря, че ние нямаме изправни. Имахме 8 летящи Су-25, единия падна наскоро, вече са 7. Миг-29 бяха 7 летящи, сега предполагам, че са 3-4, че няма ресурс. Та няма какво да им дарим от към авиация, само политиците си говорят разни глупости.

Не ми търси мнението ми в тази тема затова ще ти пратя статиите, където го пишеше: 
01.03.22
https://news.bg/int-politics/tass-pishe-che-balgariya-dava-30-samoleta-na-ukrayna.html 
02.03.22 и после опровергаването като може да видиш и снимка от украинската страница какво са лъгали 
https://www.dw.com/bg/украйна-няма-да-получава-изтребители-от-българия-полша-и-словакия/a-60980583 
И аз знам, че не сме пращали защото нямаме, НО това пише в wikipedia като въоръжение за България и съм на 90% сигурен, че някой е обиколил държавите в уикипедиа и е изпльокал тази лъжа. 

Link to comment
Share on other sites

Словаците все още се договарят за миговете си, вече ги "пенсионираха" Slovakia's neighbours to patrol its skies, freeing MiG jets for Ukraine | Reuters , но предполагам чакат да им предложат нещо интересно, или ги де модернизират, казва ли ти някой :)

Link to comment
Share on other sites

Словакия вече трябваше да имат Ф-16. Те са първи на редичката, на която и ние чакаме. След тях са Саудитска Арабия с 32 самолета, след това са нашите 8.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, jozo said:

Словакия вече трябваше да имат Ф-16. Те са първи на редичката, на която и ние чакаме. След тях са Саудитска Арабия с 32 самолета, след това са нашите 8.

 

"Нашите" дараци докато ги получим, ако изобщо някога ги получим, ще са на нивото на Клипера от българската Мачбокс серия... 

Link to comment
Share on other sites

@jozo мен количеството фалшиви новини, които Украйна генерираха силно ме подразни. Иначе и аз съм в състава на тези без другарчета, че никой от двата лагера не ми харесват. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...