Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

Те търпят в името на родината, а за всичко описано от теб е виновен Западът и САЩ. Според населението, войната е нужна, за да се защитят.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Quote

 

Русия се уплаши от пораженията на летището в Енгелс

5 стратегически ракетоносци ТУ-95мс са повредени, а 17 души са загинали, 26 са ранени, от които трима са в тежко състояние при вчерашната атака на украински дрон на летището в град Енгелс, Саратовска област, което е на 700 км навътре в руска територия. Това собщава известният украински журналист Владимир Золкин. Според Золкин е разрушена и диспечерската кула, предаде телеграм каналът "База".

 

Казах ли ви, че обосрания бункерен дребосък започна да усеща жегата зад ъгъла? :lol: :rofl:

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Godfather said:

 

Казах ли ви, че обосрания бункерен дребосък започна да усеща жегата зад ъгъла? :lol: :rofl:

Още не е потвърдена информацията за всички поражения. Но дори и да са преувеличени, само факта, че Украйна два пъти удря военно летище дълбоко в Русия ми е повече от достатъчен :laughing: Великото им ПВО не се справя с антични дронове :laughing:

 

Предполагам, че разговорите в Русия в момента са по този модел :bgrin:

 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, ARPAnet said:

Още не е потвърдена информацията за всички поражения.

Така е, но това изобщо не е важно. Дали са унищожени 5 или 15 орки и колко точно стратегически бомбардировача са дали фира е без значение. Важното е, че дребосъка усеща сериозно вече жегата зад ъгъла. Все пак въпросната авиобаза е на 600 км. от фронтовата линия. Което ще рече, че Масква е напълно в обсега на въпросните дронове. Блядовете трябва да са благодарни, че украинците на този етап педантично целят само военни обекти. Защото при положение, че изобщо не им е никакъв проблем да нацелят така база със стратегически бомбардировачи, какво ли ще стане ако решат да почнат да целят гражданска инфраструктура, като електроцентрали да речем, така както го правят северномонголските диваци? Колко ли ще е "трудно" да се потопи Масква в мрак. :lol:

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, RaptoR said:

Краварите ще воюват до последния укропитек! :rofl:

Абе не знам, ама украинците така яко ви наритват задниците в момента, че орките дават фира в по-големи мащаби от Втората световна война. А можеш ли да си представиш какво би се случило, ако се включат и "краварите"?  :lol:

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Godfather said:

Абе не знам, ама украинците така яко ви наритват задниците в момента, че орките дават фира в по-големи мащаби от Втората световна война. А можеш ли да си представиш какво би се случило, ако се включат и "краварите"?  :lol:

Никой няма да се включи. Ще продължат да дават оръжие и до там. Това не е средата на миналия век дето ядреното оръжие е било блян. В тоя ред на мисли защо Путин започна това и защо не срине половин Украйна... Ако някой може да обясни като за прост човек. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, DON_CHEFO said:

В тоя ред на мисли защо Путин започна това и защо не срине половин Украйна... Ако някой може да обясни като за прост човек. 

Защото се опита, но се оказа, че не може. Успя да срине само един-два града като Мариупол в началото на войната и това доведе до още по-голяма сплотеност на Украйна и най-вече до настоящата военна помощ от Запада, която обърна хода на войната. Обосрания бункерен дребосък не разполагаше поначало с такива възможности, пък после като лъсна цялата продънена същност на армията му стана кристално ясно, как тая няма да я бъде по никакъв начин. За да сринеш една държава из основи, първо ти трябва тотално превъзходство във въздуха. В момента това е абсурд с факта, че Украйна вече разполага с почти всички модели от интегрираната ПВО система на Запада. Затова и Путлер пуска само крилати ракети отдалече от които почти не му остана нищо и някакви ирански таралясници, като от всичко това до целите си достигат едва десетина процента - всичко останало се сваля. С такива жалки възможности, няма как да сринеш и едно село, какво остава цяла държава. Да не говорим, че орките вече почнаха да получават и удари по каските дълбоко в територията си (виж по-горе за атаките на авиобази на 600 км във вътрешността на северния бантустан). Та толкова за възможностите на изперкалия дребосък да срине Украйна. Казано на техния език, апят абасралис или хатели как лучше, палучилас как всегда. :lol:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DON_CHEFO said:

Никой няма да се включи. Ще продължат да дават оръжие и до там. Това не е средата на миналия век дето ядреното оръжие е било блян. В тоя ред на мисли защо Путин започна това и защо не срине половин Украйна... Ако някой може да обясни като за прост човек. 

 

Със 100% сигурност може да ти отговори само един човек и той не посещава Булфорум.

Теориите са назад в страниците.

 

1. Грандомания и болни амбиции.

2. Пари.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, DON_CHEFO said:

Никой няма да се включи. Ще продължат да дават оръжие и до там. Това не е средата на миналия век дето ядреното оръжие е било блян. В тоя ред на мисли защо Путин започна това и защо не срине половин Украйна... Ако някой може да обясни като за прост човек. 

Путин никога не е имал за цел да срине Украйна с тотална война. Каквото и да ти пишат тук форумните "разбирачи", Путин винаги е бил отстъпчив. Да във всяка война има жертви, но той не би допуснал геноцид. Целта на тази война е унищожаването на тъй наречените батальони Азов и още някой си там, които реално са най-голямите престъпни групировки и то финансирани от държавата, както и да се попречи да се дислоцират ядрени площадки в близост до Москва. Никой, ама никой лидер на държава не би допуснал това. Също така ми е адски чудно как хората, много бързо забравиха за зверствата в Донбас от урките. Генерал Суровикин знае как да води война и ще я спечели, да ще бъде пирова победа, но пък тази война рано или късно щеше да стане и това го знае всеки който поне малко чете и се интересува от геополитика. Много западни аналитици и висши военни се убедиха какво представлява Украйна, факт е, че почти 60% от пратеното оръжие заминава за вторичния пазар, някъде из Африка и близкия изток. Много скоро и това кранче ще спре. А това за модерното ПВО дето имат украинците и съответно това пречило на Путин да изравни Украйна е просто такъв смях, че не си заслужава коментирането.

Link to comment
Share on other sites

Значи ако украинската армия с около 40% от военната помощ успява да направи това, което прави срещу "втората" армия в света, представете си какво щеше да е с 80% или 100%...

Понякога наистина се пишат врели некипели тук... Путин бил отстъпчив ... батальоните Азов били целта.... Тя тая цел се промени 100 пъти от февруари насам, ама не съм и се и съмнявал, че някой от булфорум знае на 100% целта на войната.

Link to comment
Share on other sites

Тази глупост с оръжията нали BBC доказаха, че е фейк? Постнал съм линк назад в темата.  

 

1 hour ago, evropata said:

Тя тая цел се промени 100 пъти от февруари насам, ама не съм и се и съмнявал, че някой от булфорум знае на 100% целта на войната.

Точно исках да напиша същото :laughing: Но така става, когато им закъсняват сигналите от кораба майка :D 

2 hours ago, charmock said:

както и да се попречи да се дислоцират ядрени площадки в близост до Москва

Ядрени площадки в близост до Москва? От къде ги мислите такива фантасмагории ? :laughing:

- На Украйна беше отказано членство в НАТО още преди войната ==> Няма как войната да пречи на някакво дислоциране

- Членство в НАТО =/ ядрени площадки .

- НАТО вече има 3 държави със същата близост до Москва ==> Няма нужда да чака за Украйна, не виждам Путлер да "пречи" нещо там..

- И нека цитираме самият ПутлерPutin says Russia has ‘no problems’ with Finland, Sweden in NATO – POLITICO . Финландия и тя като една много отдалечена страна, изглежда е ОК да бъде член на НАТО ;)

12 hours ago, DON_CHEFO said:

В тоя ред на мисли защо Путин започна това и защо не срине половин Украйна

Предполагам, че въпроса ти е - защо не може да среине половин Украйна с ядреното си оръжие? 

До колкото разбирам - има достатъчно договори против използването на ядрено оръжие в случаи различни от защитата. И дано не се случи, защото всеки ще поиска да се сдобие с ядрено оръжие след това, като начин за защита от ядрените държави. Е тогава ще ни се такова таковата. 

 

Edit: 

https://youtu.be/lwkWIQkoWU8

 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Аз не разбирам логиката зад това да вземеш хора от собственото си население, които не искат да воюват и не са обучени да воюват, и да ги пратиш да "спасяват" други хора (значително по-малка бройка), на територията на съседна държава, които биват измъчвани вече 8 години под егидата на войски, спонсорирани от теб самия. И всичко това, докато голяма част от населението на собствената ти територия, тъне в мизерия.

Някой ще ми обясни ли?

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, ARPAnet said:

Тази глупост с оръжията нали BBC доказаха, че е фейк? Постнал съм линк назад в темата.  

 

Точно исках да напиша същото :laughing: Но така става, когато им закъсняват сигналите от кораба майка :D 

Ядрени площадки в близост до Москва? От къде ги мислите такива фантасмагории ? :laughing:

- На Украйна беше отказано членство в НАТО още преди войната ==> Няма как войната да пречи на някакво дислоциране

- Членство в НАТО =/ ядрени площадки .

- НАТО вече има 3 държави със същата близост до Москва ==> Няма нужда да чака за Украйна, не виждам Путлер да "пречи" нещо там..

- И нека цитираме самият ПутлерPutin says Russia has ‘no problems’ with Finland, Sweden in NATO – POLITICO . Финландия и тя като една много отдалечена страна, изглежда е ОК да бъде член на НАТО ;)

Предполагам, че въпроса ти е - защо не може да среине половин Украйна с ядреното си оръжие? 

До колкото разбирам - има достатъчно договори против използването на ядрено оръжие в случаи различни от защитата. И дано не се случи, защото всеки ще поиска да се сдобие с ядрено оръжие след това, като начин за защита от ядрените държави. Е тогава ще ни се такова таковата. 

 

Edit: 

https://youtu.be/lwkWIQkoWU8

 

Не.. Не ми е това въпроса. А защо най-богатия човек на света си разваля рахата 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

Ами ако не го разваля, а се опитва да го запази?

 

Може да погледнеш как са завършили другите преди/като него.

Де да знам. Аз лично не бих го направил. 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, w00x said:

Аз не разбирам логиката зад това да вземеш хора от собственото си население, които не искат да воюват и не са обучени да воюват, и да ги пратиш да "спасяват" други хора (значително по-малка бройка), на територията на съседна държава, които биват измъчвани вече 8 години под егидата на войски, спонсорирани от теб самия. И всичко това, докато голяма част от населението на собствената ти територия, тъне в мизерия.

Някой ще ми обясни ли?

Никой (освен лудите) не иска да ходи на война в 21ви век с всички благинки на живота СЕГА.... Заеби ти. Не отивам да се бия за НИКОЙ 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DON_CHEFO said:

Никой (освен лудите) не иска да ходи на война в 21ви век с всички благинки на живота СЕГА.... Заеби ти. Не отивам да се бия за НИКОЙ 

Така де, ама той обосрания дребосък си седи в бункера и праща зомбираните балъци насила да се бият, сещаш ли се? :lol:

 

 

18 hours ago, mIRCata said:

Стана ми интересно. Източник?

 

gavaritmaskva.png

Link to comment
Share on other sites

On 12/29/2022 at 10:02 AM, mIRCata said:

Стана ми интересно. Източник?

На мен това видео ми го преведе сестра ми от френски. Има начини да разбереш за какво става въпрос. Това е бивш полковник от швейцарското разузнаване, който говори във френското радио заедно с експерт по международната политика.

Ето ти и видео на основателя на Моцарт, отговора на руската Вагнер.

On 12/29/2022 at 10:14 AM, evropata said:

Значи ако украинската армия с около 40% от военната помощ успява да направи това, което прави срещу "втората" армия в света, представете си какво щеше да е с 80% или 100%...

Понякога наистина се пишат врели некипели тук... Путин бил отстъпчив ... батальоните Азов били целта.... Тя тая цел се промени 100 пъти от февруари насам, ама не съм и се и съмнявал, че някой от булфорум знае на 100% целта на войната.

 

Целта никога не се е променяла. А какво точно е направила украинската армия? Щото според мен, освен да се крие в жилищни сгради друго нищо не е направила. Както казах и по горе, Путин ако е искал да помете Украйна, до сега вече отдавна ввойната да е свършила. А пък вие си сънувайте мокрите сънища за ебати и мощната украинската армия.

On 12/29/2022 at 10:45 AM, ARPAnet said:

Тази глупост с оръжията нали BBC доказаха, че е фейк? Постнал съм линк назад в темата.  

 

Ако си изкараш главата от пясъка и се поразровиш по надълбоко, ще прочетеш, че още Порошенко молеше американците да им дадат ядрено оръжие. Ти си сигурно си с розови очила и си мислиш, че ако Украйна влезе в НАТО, америка няма да им инсталира ядрени площадки в близост до Москва. Щото ако американците не го направят ще спечелят златен скункс за най-тъпи парчета на света.

7 hours ago, Godfather said:

Така де, ама той обосрания дребосък си седи в бункера и праща зомбираните балъци насила да се бият, сещаш ли се? :lol:

 

 

 

gavaritmaskva.png

Понякога си мисля, че ти си някакъв бот. Честно човек, поне веднъж вкарай малко мисъл и не се дръж като 10 годишен.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, DON_CHEFO said:

Де да знам. Аз лично не бих го направил. 

 

Ако си седиш на Eames фотьойлчето у вас в двореца и си пиеш уискито за хиляди долари, но все повече усещаш, че може скоро да ти се развали рахата, като в най-добрия случай ще останеш без пари, а в най-лошия - без глава, няма ли да предприемеш превантивни мерки, за да не се случи това? При положение, че си го правил вече поне 2 пъти в миналото и ти е "минавал номера"?

 

48 minutes ago, charmock said:

Ето ти и видео на основателя на Моцарт, отговора на руската Вагнер.

 

Различни тълкувания на думата "отговор" имаме.

 

image.png

 

image.png

 

Link to comment
Share on other sites

Да сравняваш Моцарт с Вагнер е като да сравняваш Диня с Трактор. Нищо общо...

 

АЕЦ Козлодуй ще сключат договори с 2 фирми за доставка на ядрено гориво :) https://www.segabg.com/hot/category-economy/sled-uestinghaus-aec-podpisva-i-framatom-za-yadreno-gorivo

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, charmock said:

А какво точно е направила украинската армия? Щото според мен, освен да се крие в жилищни сгради друго нищо не е направила. Както казах и по горе, Путин ако е искал да помете Украйна, до сега вече отдавна ввойната да е свършила.

 

Маркираните в бяло територии са били завладени от руската армия... но вече не са:

War-map-2022-12-24.jpg

 

...заради няколко поредни "прегрупирания".

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, charmock said:

Щото според мен, освен да се крие в жилищни сгради друго нищо не е направила

Пламени е отговорил, но все пак -> Как се освобождават градове с криене в жилищни сгради ?

3 hours ago, charmock said:

Както казах и по горе, Путин ако е искал да помете Украйна, до сега вече отдавна ввойната да е свършила.

Сериозен въпрос - как се вписва допълнителната мобилизация от около 300К човека с това ти твърдение? Защо говорят за нова мобилизация? 

3 hours ago, charmock said:

Ако си изкараш главата от пясъка и се поразровиш по надълбоко, ще прочетеш, че още Порошенко молеше американците да им дадат ядрено оръжие. Ти си сигурно си с розови очила и си мислиш, че ако Украйна влезе в НАТО, америка няма да им инсталира ядрени площадки в близост до Москва. Щото ако американците не го направят ще спечелят златен скункс за най-тъпи парчета на света.

Моля ти се, отвори си картата и виж колко НАТО държави има на същата дистанция от Москва. По отношение на дистанция Украйна не носи абсолютно нищо ново.  Съответно ако целта е била да се поставят ядрени ракети близко до Москва -> Можеха да го направят много отдавна, без да се занимават с Украйна. 

И отново, причината "НАТО" е измислица, защото на Украйна беше отказано членство още преди войната. Очевидно на Путин не му пречи да има още една НАТО държава - реакцията му към Финландия. 

Да си напомним, че Украйна имаше ядрени оръжия? И кои държави гарантират целостта и?  

 

Еволюция на украинският войник през годината : https://photos.app.goo.gl/XhYKuRsB1r4s3PKL8

On 12/29/2022 at 8:26 AM, charmock said:

батальони Азов и още някой си там, които реално са най-голямите престъпни групировки и то финансирани от държавата

 

3 hours ago, charmock said:

отговора на руската Вагнер.

Като си говорим за престъпници -> Да не забравяме, че руската Вагнер си набира хората от руските затвори в момента. Тези определено са престъпници. 

И понеже Азов са главна причина, и най-големите престъпници, какво направи Путин? Размени ги за своят кум и т.н... Нали? И изведнъж руснаците спряха да говорят за Азов. Сега сме на сатанисти и блябля. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...