Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

3 minutes ago, earache said:

Е ти верно ли?

Уравнението "лаборатории за биологични изследвания = лаборатории за биооръжия" нищо нередно няма?


Каква работа имат американците да правят "биологични изследвания" на територията на Украйна? Има си хас щатската патка да каже в прав тескт лаборатории за оръжие или каквото са там... 
Питам аз - кому чепа дирят там? Да не би да се презастрои сащ, че няма къде да си построят лаборатории за изследвания? Да - изприказваха се страшно много простотии по темата, но я посмисли обективно и безпрострастно - кому чепа биолаборатории в Украйна, баш па там? 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Тука малко спекулираш. Затва и аз ще спекулирам - правят изследвания върху биологичните оръжия, разработки от съветско време, най-вече как да ги спрат от попадане в грешни ръце. Примерно?

Пак да кажа, горе нищо смислено не казвам, също като теб.

Link to comment
Share on other sites

Това са стари руски лаборатории с Руски разработки, отпреди разпадането на СССР.

 

Възраждане внесли законопроект. Викате интелигентни хора гласуват за тях, а? Дори така да е. Дали пак ще гласуват?

 

May be an image of text

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, earache said:

Тука малко спекулираш. Затва и аз ще спекулирам - правят изследвания върху биологичните оръжия, разработки от съветско време, най-вече как да ги спрат от попадане в грешни ръце. Примерно?

Пак да кажа, горе нищо смислено не казвам, също като теб.


Ок, няма проблем. Ако това са стари руски разработки, то е ПРЕДЕЛНО ЯСНО, че руснаците си ги имат тия разработки и най-много да ги взривят, че да не идат при американците или азовските кретени. 
Хайде сега да помислим пак - ако това са някакви безобидни лаборатории за развитието на човешкото благо, то как така баш американците пак се притеснили за доброто на света? Ти да видиш! Понеже това им е професия на тях както знаем! Как така не се притесни някой от СЗО да речем, а баш тъз реднешка свиня? Много странна тъз ралта! 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, RaptoR said:

Ако това са стари руски разработки, то е ПРЕДЕЛНО ЯСНО, че руснаците си ги имат тия разработки и най-много да ги взривят, че да не идат при американците или азовските кретени. 

 

Да ги взривят с "високоточните" им оръжия, с попадение в съседната сграда, предизвиквайки само разхерметизиране и свободно разпространение?

 

7 minutes ago, RaptoR said:

Хайде сега да помислим пак - ако това са някакви безобидни лаборатории за развитието на човешкото благо, то как така баш американците пак се притеснили за доброто на света?

 

Хайде сега да помислим, колко струва рутинен лабораторен труд на квалифицирани изследователи в САЩ и колко, ако го изнесеш в Украйна?   

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, plameni said:

Хайде сега да помислим, колко струва рутинен лабораторен труд на квалифицирани изследователи в САЩ и колко, ако го изнесеш в Украйна?   


Айде сега приказки! Е как па ТОЧНО в Украйна го изнесоха?!?! Що го не изнесат тука!!! Най-евтино е! Или в Мексико? Или в Зимбабве да речем. Абе спрете да търсите начини да ги оправдавате тия дебили! И едните и другите са маскари! 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, RaptoR said:

Айде сега приказки! Е как па ТОЧНО в Украйна го изнесоха?!?! Що го не изнесат тука!!! Най-евтино е! 

Не съм чувал средният доход в Украйна да е по-висок от нашия.

 

11 minutes ago, RaptoR said:

Или в Зимбабве да речем.

Да речем, че имам известни съмнения за квалификацията на Биологичния факултет на Зимбабвийския Свободен Университет :lol:

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, plameni said:

Не съм чувал средният доход в Украйна да е по-висок от нашия.

 

Да речем, че имам известни съмнения за квалификацията на Биологичния факултет на Зимбабвийския Свободен Университет :lol:

 


О, то щото украинскиите и нашите са цъфнали и вързали!!!
 

9 minutes ago, mIRCata said:

То това май е повече за да се посмеете малко

Тия изплискаха пак легена от възраждане

https://www.parliament.bg/bg/bills/ID/164424


Те са си висш пилотаж тия. Плаща им се за това. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, plameni said:

Да речем, че имам известни съмнения за квалификацията на Биологичния факултет на Зимбабвийския Свободен Университет

Те са откривателите на гъша хуйня! Ако иде Виден, може и мисирска хуйня да открият :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Всъщност за прословутото изказване си има цяло обяснение ’U.S. bioweapons labs in Ukraine’ claim is Russian disinformation - The Washington Post

 

8 minutes ago, mIRCata said:

То това май е повече за да се посмеете малко

Тия изплискаха пак легена от възраждане

https://www.parliament.bg/bg/bills/ID/164424

Сутринта четох мнение по темата Facebook

Spoiler

Знаете ли какво е нужно да се унищожи българската наука, колкото и крехка да е тя, да задушиш култивирането на интелигентни индивиди и да прогониш хората, които упражняват труд с изключително висока добавена стойност?
Просто дайте власт в ръцете на група хора, които на думи се борят за страната с действия, които защитават чужди интереси.
В случая "Възраждане" са внесли закон, който е пряко копие на руска алтернатива, за който не е направен анализ какви последици ще има от него, но пък се прилага директно.
Законът предвижда всеки, който пише статии някъде (а всички ние пишем статии в блогове, медии, социални мрежи, хартиени издания), има чуждестранно финансиране, трябва да се самообяви за "чуждестранен" агент и на него ще му бъде забранено да преподава, да заема държавни длъжности, да участва в политиката.
Въпросът ми е какво става с учените?  Вие всички знаете, че науката у нас се финансира с пари от чужбина. България пари за наука не дава. Пари идват от фондации, грантове, дори от "чужди държави", което Костадинов толкова мрази. Бенефициентите на тези пари са част от интелигенцията на България, която предава познанията на младото поколение. Същите тези хора са и публицисти, пишат навсякъде.
Означава ли, че трябва веднага интелигенцията да бъде наказана? Да бъде изгонена от БАН, университетите, училищата и там да останат да работят само мързеливите хора, които не търсят откъде да намерят един лев, едно евро, един долар, за да създадат някаква форма на наука, да създадат нещо с добавена стойност?
Трябва ли да се наказват хората, които работят и да им се лепи етикет? Сякаш си държавен предател, ако си можещ и работещ? 
И трябва ли ние младите хора да спрем да пишем, защото може да получим пари от чужбина или да не получаваме финансиране, за да може да пишем и да не бъдем обявени за "чужди агенти"?
Тъжното в тази ситуация е, че аз и вие работим по цял ден, за да може тези от снимките да си купуват къщи и да ни унищожават живота, докато за самите тях се говори, че са "чуждестранни агенти" ...
1 ноември мина, но благодарение на Възраждане все по-малко будители ще има в България.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, plameni said:

И все пак, при тях е по-евтино.


Няма начин да знаеш къде колко е евтино - ако ти се занимава провери. Пак тъпотии да се хванем за думата. Да не забравиш и Мексико! Че там си е близичко ми се струва. 

Link to comment
Share on other sites

Да обобщим малко за статията: На никой нищо не му е ясно, биологични оръжия ли, биологични отпадъци ли... Само някакъв изперкал дядо Димитър Кеворкян отсъдил на последна инстанция: Фабрики за смърт!

Тая статия е резил и за най-слабия БГ журналист, па кво остава за най-добрия.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, earache said:

Тая статия е резил и за най-слабия БГ журналист, па кво остава за най-добрия.


Е ти като един световно велик и известен журналист няма как просто да не го разконспирираш и оцениш! :laughing1:
Разбрахме вече какво е твоето мнение. 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Същото може да се каже и за твоето мнение - ти като какъв журналист го оцени?

Твоето звучи точно като либерастите, дето само ги хейтваш - само жена може да определи какво е жена.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, RaptoR said:

Няма начин да знаеш къде колко е евтино - ако ти се занимава провери. Пак тъпотии да се хванем за думата.

Разбира се, че има начини. То стига само да видиш, че нашия БВП на глава от населението е два пъти и половина по-висок. 

Ти си широко скроена душа, но за мен 2.5 пъти разлика не е тъпотия и хващане за думата.  

Виж, с Мексико сме горе-долу на едно ниво, в края на стоте, а Украйна - чак на 137 място.

 

21 minutes ago, earache said:

Само някакъв изперкал дядо Димитър Кеворкян отсъдил на последна инстанция: Фабрики за смърт!

Не е само той. И неговият ученик Мартин Търговски, пардон, Карбовски е сред челниците в разпространение на същата опорка.

Link to comment
Share on other sites

Ако прочетете статията на WP, не са само те .. :)) Популярна опорка в определена група "журналисти" :))

И както винаги е изкарано от контекста и т.н.. :) 

И ако може да цитирам, само не става ясно къде се пънат руснаците да воюват с цивилизация която може да тренира бойни комари :laughing:

QIOpV37.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mIRCata said:

Същото може да се каже и за твоето мнение - ти като какъв журналист го оцени?

Твоето звучи точно като либерастите, дето само ги хейтваш - само жена може да определи какво е жена.


А дали е така? Или пак да почваме да слагаме на кантар количества мнения? То не е мое мнение, то е всеобщо мнение ако изобщо като един слакър познаваш журналистическата биография на Кеворкян и какво е сътворил като журналист. Разбира се винаги има шепа помияри да пробват да хвърлят кал - обикновено откровени некадърници в занаята и/или засегнати от острия му език. 
 

1 hour ago, plameni said:

Разбира се, че има начини. То стига само да видиш, че нашия БВП на глава от населението е два пъти и половина по-висок. 

Ти си широко скроена душа, но за мен 2.5 пъти разлика не е тъпотия и хващане за думата.  

Виж, с Мексико сме горе-долу на едно ниво, в края на стоте, а Украйна - чак на 137 място.

 

Не е само той. И неговият ученик Мартин Търговски, пардон, Карбовски е сред челниците в разпространение на същата опорка.


Ко речи, ко? Да видим колко е голяма Украйна и колко България и кой какво има? Да си наясно, че половин София барабар с небостъргачите е на украински олигарси? (не говоря за апартаменчета в блоковете, естествено). Ама ей го на - Мексико е на един час път (примерно), юзър френдли, езиково френдли и т.н. и т.н., някртако - няма никакъв смисъл и посока за биологични изследвания в Украйна, последна причина биха били финанси - очеизбождащо е каква е най-вероятната причина. Пак няма да разберем естествено пълната истина - ако не ги взривят руснаците ще ги взривят американците да не оставят следи. Елементарно. 

Кеворкян не помня откога кеитикува тъпотиите на Карбовски. Най-вероятно откакто спря да върши стойностни неща и изпростя. 
 

1 hour ago, ARPAnet said:

Ако прочетете статията на WP, не са само те .. :)) Популярна опорка в определена група "журналисти" :))

И както винаги е изкарано от контекста и т.н.. :) 

И ако може да цитирам, само не става ясно къде се пънат руснаците да воюват с цивилизация която може да тренира бойни комари :laughing:


Ясене, миналия ден така беше оакал последния пост, но нямах време да се забавлявам, а ти добре че го едитна, че резил. 
Аз съм бил цитирал един единствен източник от фб??? Е тва верно си е за лууулз или както там му викаш барабар с лула ямайска... Брутално сбъркано мислене, мили мой! Да, аз цитирам източник от фб, който обаче - много внимавай в картинката - НЕ Е АВТОР на събитията и фактите, които коментира!!! Капиш?!? Да поясня - някой чете нещо, което други са писали/заснели/публикували и го АНАЛИЗИРА. Нищо общо със щуротиите, които ми вменяваш неадекватно, но сам вършиш постоянно - някви дебилни туитове от НИКОГО, в повечето случаи тотални смешки.
И оценки мога да давам колкото си искам - това е свободата на нета. Или поне илюзорната такава. Но не го правя - вечно повтарям как оценката ми съвпада с тази на доста по-вътре в нещата хора. Щото моята (а и твоята в тоя ред на мисли) е горе долу в Булфорум, където има 10 души да я прочетат. Той следял историята... Смях - ти един пост не дочиташ, един линк не отваряш - следял бил! Следиш Туитър, ама той Илон ще го вкара в пътя се надявам аз, че е по-голям кенеф и от фб като гледам. 
Кога и къде ме видя да ползвам Гъгъл за нещо по темата? Да не си нещо пил газ? Кога за последно прочете един цитат и/или пост до края преди да подскочиш с някви дивотии? Кога отвори ЕДИН линк от цитат? Никога. Еми аз да не сън ти секретарка да си играя тука да ти сервирам всичко наготово? Назад в темата има всичко нужно като материал поне до момента, в който умишлено спрях да си губя времето да вадя и линковете. Имам много по-важни и приятни занимания. 
На ВСИЧКИ укролъжи кълвеш като шаран, както казва Галин ако беше риба само с тигана директно те лови... Върни се и виж какви си ги писал, какво си куоутвал  и на какво си се хилил. Като се върнеш тъкмо ще видиш и къде са изброени най-големите и нагли укролъжим признати от западните медии - всичко е в темата си стои. Който чете и помни - знае. Радва се и на измисления пилот - дъщеря ми няма да се върже на такъв фейк... 

===================================

По-горе изрично споменах, че и аз като всички с работещи мозъци не вярвам на тъпотии като комари, бълхи и т.н. Но пък че нещо има - явно има, иначе нямаше да се коментира и от двата края. 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

  

12 minutes ago, RaptoR said:

Да поясня - някой чете нещо, което други са писали/заснели/публикували и го АНАЛИЗИРА

Когато някой анализира безпристрастно и е потърсил всичката информация е едно.  Но едва ли можем да говорим за подобен анализ когато самото прочитане/изглеждане на "източника" отваря 100 въпроса, нали?  Освен ако не си доверчив до безкрайност, и просто не приемаш думите на любимката ти за 100% истина. Или просто ти се вписват в настроението, съответно не проявяваш критична мисъл. Кимаме с глава и продължаваме.  Като горният пример с фабриките на смъртта :) 

14 minutes ago, RaptoR said:

някви дебилни туитове от НИКОГО, в повечето случаи тотални смешки.

Ти нали оценяваш някого/никого според това колко го следват в соц мрежите? :) Разрових се в в по-ранните туитове които съм поствал .. Значи твойта любимка, че и забравих името, беше колко? 20К follower-а ? 30К ? Нещо такова..
Според твоята логика, тя е никой спрямо цитираните от мен с по 100К, 200К, 300К, 500К, 1М последователи, нали? Определено не най-добрият начин за оценяване на съдържание, но е твоят, та нека го приложим в обратна посока. 

23 minutes ago, RaptoR said:

един линк не отваряш - следял бил!

Сериозно? След като в рамките на не знам колко поста те разпитвах за неща които цитираш, конкретни моменти, и ти отказа да ги коментираш .. Продължаваш с "ти не четеш". Верно?  

Някой сяда и започва съвсем конкретно да пита по нещо което ти си постнал, и твоето заключение е, че той не чете?

26 minutes ago, RaptoR said:

Радва се и на измисления пилот - дъщеря ми няма да се върже на такъв фейк...

Би ли цитирал какво имаш предвид ? 

 

1 hour ago, RaptoR said:

По-горе изрично споменах, че и аз като всички с работещи мозъци не вярвам на тъпотии като комари, бълхи и т.н. Но пък че нещо има - явно има, иначе нямаше да се коментира и от двата края. 

Идеален пример за "нямам сестра" :rofl: А аз си губя да се обяснявам с такъв тип мислене. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

Обаче забелязвате ли как се мята да защитава веднага щом се спомене за някой отявлен агент на ДС :bowdown:

Стои пред клетката с жирафа пулейки се, тропа с крак и вика "нема такова животно, е па нема"! :lol: :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Неска проектозакон за личния фалит. Интересно какво ще се случва тука... Загадка си е как ще пасне на ценностната система на класическия българин.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...