Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

18 hours ago, vinyl_master said:

Стефче, брат, няма да забравя, бяхме на една от поредните ф1 срещи в Крушево, когато сподели, че си спечелил зелена карта и се чудиш какво да правиш. Не знам, сигурно беше преди 10 години. Аз, и бате Виден ти казахме да не го мислиш и да бягаш. Не знам дали си направил грешка или не, нито знам дали аз съм направил грешка или не за съвета, но ми е тъпо. Давам 3к заплата и служебна кола, ако решиш да се върнеш :)

Никога не казвай никога, но нямам такива планове. Работа и кариера не търся, а клатикурство... Повече от половината ми живот сигурно е минал - искам вече пенсия. И понеже КогИ е можело и трябвало да се краде на голямо моите родители ги е било шубе - сега гърбим на чужди територии. Освен това и жена ми не иска да чуе за България.... За сега. Евентуалното връщане ще е когато направя достатъчно пасивен доход от дивидент да живея добре в България (няколко хиляди долара месечо ще ми стигнат да си лоча Маргарити по цял ден. Не повече от 3000.) Грандомани колкото щеш - при мен мързела е водеща сила... Което е смешно на фона на часовете работа дето правя към днешна дата. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 minutes ago, kotora said:

Ее как бе Румбата си е топ президент, независим бивш комунист от Армията :lol: 

Той и като военен май е пълна нула. Спомням си как обясняваше, че Украйна ще изгубят войната. Как за няколко дена орките щели да завладеят и Киев. Пълен фатмак. Вероятно в следващите години ще го канят на посещения само някъде из Азия по примера на агент гоце.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, RaptoR said:


Не го чакай, батьовата... Той изтегли цялото си семейство там вече... И са вече май над 10 години... А какви хубави времена бяха... 

----------------------------

А тия приказки за Радев и гешев... Колко мега хипер зле трябва да си да ръсиш подобни тъпотии?!??!? Няма измислен фейспалм... 

Пенсията задължително ще е в България....или Коста Рика.... Някъде където долара купува много. Територията за мен почти няма значение. Носталгия и патриотизъм не изпитвам....дори понякога свирепа омраза, че заради тия нашите боклуци съм поредния в статистиката с разделени семейства (деца от родители) 

Link to comment
Share on other sites

Две страници колосални простотии. Да повторя - няма такива фейспалмове, та ще си ползвам форомния... 
Няма такива потресающи злета... Тва и тулупа да се напъне да чете Форум ще припадне от смях..
:Facepalm::Facepalm::Facepalm: 
Абе, "умници", що спряхте да лаете срещу служебното правителство? Гледах ви сеира умишлено. Нали е "на Радев"?!?! Хората опитаха да видят какво ще стане с Газпром (и напълно логично, понеже не са кретени), ония напълно очаквано ги отсвириха както се очакваше, пуснаха гръцкото трасе (или по-скоро свърши строителството и са прибрали вече и техниката хората), дори заговориха за купуване на още американски таралясници! И ибриците рЕзко млъкнаха! Смях до скъсване! :rofl:
 
==================================

Стефче, дали ще доживея да си дойдеш и пак да събереме на село на скари и бири... И Коста Рика е много добра идея ама ми е малко далечко :bgrin:

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Потресен съм от глупостите които са написани в последните две страници, имах съвсем друго мнение за способноста ви да мислите. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, charmock said:

Потресен съм от глупостите които са написани в последните две страници, имах съвсем друго мнение за способноста ви да мислите. 


Албумче, албумче с глупостите трябва! 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, UzITo said:

 

Познай дали ползваме отстъпката с която се търгува техният петрол. Не знам защо изобщо сме изключение при положение, че имаме морски излаз и терминали за внос. Явно е било голяма битка и реване да се случи това.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, plameni said:

Не разбирам... Дерогацията е за петрол, а в статията се говори за внос на горива.

"Изгубени в превода" или е нещо ново?

Толкова могат "журналистите" от plovdiv24.bg.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, RaptoR said:

Две страници колосални простотии. Да повторя - няма такива фейспалмове, та ще си ползвам форомния... 
Няма такива потресающи злета... Тва и тулупа да се напъне да чете Форум ще припадне от смях..
:Facepalm::Facepalm::Facepalm: 
Абе, "умници", що спряхте да лаете срещу служебното правителство? Гледах ви сеира умишлено. Нали е "на Радев"?!?! Хората опитаха да видят какво ще стане с Газпром (и напълно логично, понеже не са кретени), ония напълно очаквано ги отсвириха както се очакваше, пуснаха гръцкото трасе (или по-скоро свърши строителството и са прибрали вече и техниката хората), дори заговориха за купуване на още американски таралясници! И ибриците рЕзко млъкнаха! Смях до скъсване! :rofl:
 
==================================

Стефче, дали ще доживея да си дойдеш и пак да събереме на село на скари и бири... И Коста Рика е много добра идея ама ми е малко далечко :bgrin:

Трудно... Няма толкова свободно време, а като има предпочитам да надувам текили в Мексико. Никой не може да ги бие тия хора за 1000 кинта на калпак... Само оргии не предлагат (то има ама с пясък на море...) 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, RaptoR said:

Абе, "умници", що спряхте да лаете срещу служебното правителство?

Ахахахахахаха, Мисир, ами щото има нов парламент бе и трябва скоро да изплюят новото правителство. Аз викам мутрите, потурнаците и копейкте да се прегръщат и да се приключва с цирка. :lol:

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, netrootbg said:

Толкова могат "журналистите" от plovdiv24.bg.

 

Всъщност е нещо ново. Наистина става въпрос за горива:

България няма да спази забраната за възлагане на договори с руски фирми. Служебното правителство одобри дерогация

Явно са намерили вратичка в европейското законодателство..

 

Малко по-подробно тук:

Spoiler

 

Според плановете на ЕС и Комисията, след влизането в сила на санкциите, България трябва да забрани на "Лукойл" да участва в обществени поръчка в страната. Това обаче е много трудна задача, защото към момента почти всички държавни организации, които използват платено от хазната гориво, имат договори за доставка на гориво от "Лукойл".

При прекратяване на договорите - тези ведомства остават без горива. Подобни мотиви са записани и в проекта на приетото днес постановление. Според властта, "подобно развитие на ситуацията поставя под риск живота и здравето на българскаите граждани, както и сигурността на държавата и обществения ред."

Заради това и кабинетът решава, че трябва да поиска право на дерогация от общите правила за Блока, като позволи на министерствата и въобще на всички бюджетни организации, да сключват нови договори за доставка на горива. Не става ясно обаче как кабинетът ще защити пред ЕК и ЕС тази своя идея, защото според правилата на санкциите дерогация се позволява само, ако стоката или услугата не може да бъде предоставена от друг доставчик.

В този смисъл не е известно кабинетът да се опитвал да намери други източници на гориво, освен "Лукойл". Възможно е проблем да се окаже фактът, че предполагаема голяма част от претола на западните компании у нас - например ОМВ или ШЕЛ, идва отново от "Лукойл", но след препродажба.

 

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Godfather said:

Ахахахахахаха, Мисир, ами щото има нов парламент бе и трябва скоро да изплюят новото правителство. Аз викам мутрите, потурнаците и копейкте да се прегръщат и да се приключва с цирка. :lol:


Вселенски мисир до последно... :Facepalm:
Какъв нов парламент, бе!!! Аз говоря за поне месец назад! 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, RaptoR said:


Вселенски мисир до последно... :Facepalm:
Какъв нов парламент, бе!!! Аз говоря за поне месец назад! 

Ахахахахахахах, е нема такъв Мисир! Значи ти спа цял месец, в един момент се събуди и реши да се включиш в политическия коментарлък. Направо си разлях виното заради теб. :lol: :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Godfather said:

Ахахахахахахах, е нема такъв Мисир! Значи ти спа цял месец, в един момент се събуди и реши да се включиш в политическия коментарлък. Направо си разлях виното заради теб. :lol: :rofl:


Момчиле, абе ти тъп ли си, кво ти става бе човек?!?!?! Я се погледни какви тъпотии пишеш! Ха сега прочети ПАК какво съм казал, па вземи го осмисли, че стана за смях съвсем! :effemine3:

Link to comment
Share on other sites

В твоите очи всичко е възможно. Ама не съм аз този, който сам си признава, че говорил за неща от преди месец, дето никой не го вълнуват в момента. :effemine2::lol:

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Godfather said:

В твоите очи всичко е възможно. Ама не съм аз този, който сам си признава, че говорил за неща от преди месец, дето никой не го вълнуват в момента. :effemine2::lol:


Ама верно няма думи в нито един човешки език да ти опишат мисирщината!!!!!!! Хайде като за слабоумни тогава! След първоначалното бълване на тъпотии и плюнчене при опитите на служебното правителство да говори с Газпром от обичайните трима, същите млъкнаха като тръгна газ през Гърция, а последно се заговори за купуване на още щатски бракми. Това мноооого преди избори, нов парламент (дет не е отворил) и т.н. А аз през това време следя тия новини и просто ви гледах сеира. Ся вдяна ли?!?!?! Аз нищо не съм говорил - гледах сеир. А нещата съм ги казал още преди служебното правителство. 

Link to comment
Share on other sites

  

19 hours ago, kotora said:

Това с газта беше пълен смях. Падна правителството, дойде служебното и се почна, ааа тука няма танкери, руската газ си е най-евтина. Успяха да подкарат тръбата от Гърция, дойдоха европейските лидери да ги похвалят. И нашите направо все едно това преди 2 месеца не се е случило. 

 

"Хаос и разруха в енергетиката!", "Създава се кризисен щаб, който да предложи решения за овладяване на хаоса!"

И изведнъж вчера
"България е обезпечена с газ за зимата. Ние сме сериозен производител на електричество и нямаме проблеми и с него. Това, че нямаме енергийни проблеми, може да привлече много компании, които да инвестират в страната ни", съобщи служебният министър на икономиката Никола Стоянов в предаването “Лице в лице“.  

Link to comment
Share on other sites

 

On 10/4/2022 at 4:56 PM, plameni said:

Изчаквам обявяването на официалните резултати и ще постна няколко сравнителни таблици и графики, на които се виждат доста неща.

 

Търсех някаква сравнителна статистика от изборите през последните години, обаче не успях да намеря точно каквото търсех и затова реших сам да си я направя.
Исках да видя какви всъщност са тенденциите. Може ли да се отчете влиянието на машинното гласуване, как спада 4% граница и т.н.
Не съм отчитал гласовете и мандатите на всички партии и коалиции, а само на тези, които все още имат над 1% от гласовете

И те така...

table-Total-2013-2022.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

Веднага се вижда как при първия, изцяло машинен вот за секции над 300 избиратели, между април и юли миналата година, изчезват едни 550к гласа.
И после пак някой да ми говори, че преди е нямало контролиран, полуграмотен и неграмотен вот.

 

Твърдото ядро на Герб е около 600к, на ДПС е под 350к, а гласовете за БСП са се стопили 4-5 пъти за последните 5 години.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...