Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

1 hour ago, RaptoR said:

Пламене, къде ги тия танкери? Танкерите бяха от топ лъжите на киро тъпото.

Що не си пиеш гинко-билобата?

Един танкер е договорен за този месец, а другите шест бяха отказани, въпреки, че впоследствие се оказа, че е можело да се намерят слотове за разтоварване.

 

Христов уточни, че доставката на втечнения природен газ през октомври ще бъде в Турция, както бяха доставени и предишните два танкера на компанията „Шиниър“.

...

„Благодарен съм и на компанията „Шиниър“, която прояви гъвкавост и запази условията за доставка на един танкер“, посочи Христов.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

14 minutes ago, plameni said:

Що не си пиеш гинко-билобата?

Един танкер е договорен за този месец, а другите шест бяха отказани, въпреки, че впоследствие се оказа, че е можело да се намерят слотове за разтоварване.

 

Христов уточни, че доставката на втечнения природен газ през октомври ще бъде в Турция, както бяха доставени и предишните два танкера на компанията „Шиниър“.

...

„Благодарен съм и на компанията „Шиниър“, която прояви гъвкавост и запази условията за доставка на един танкер“, посочи Христов.


Няма какво да пия аз - нито първите два видяхме, това за "договорените" беше ТОТАЛНА лъжа. Лъжи до безкрай. В първия случай киро тъпото у е участвал в схема за продаване на руски газ през посредници и с кокорчо си го признаха в ефир щото са тъпаци (но да речем първите два танкера са дошли - все още никой не им знае цената), а във втория всичко беше вятър. Ако и един дойде ще се изненадам. А ти си вярвай на Христов, няма проблеми. 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Just now, RaptoR said:

нито първите два видяхме

:Facepalm:

и очилата сложи:

Христов уточни, че доставката на втечнения природен газ през октомври ще бъде в Турция, както бяха доставени и предишните два танкера на компанията „Шиниър“.

 

 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, plameni said:

:Facepalm:

и очилата сложи:

Ти нищо не разбираш. Шиниър доставя северно-монголски газ ;). В света не съществува друг газ освен него.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, netrootbg said:

Ти нищо не разбираш. Шиниър доставя северно-монголски газ ;). В света не съществува друг газ освен него.

Че аз кога съм оспорвал произхода на газа??? 

Само метода на доставка :lol:

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, RaptoR said:

Абе, "умници", що спряхте да лаете срещу служебното правителство?

 

Да продължим тогава:

Премиерът уволни един от хората, осветили скандала "Капитан Андреево"

Служебният премиер Гълъб Донев, по препоръка на агроминистъра Явор Гечев, е уволнил шефа на Българската агенция за безопасност на храните Христо Даскалов, който заедно с Иван Христанов, бе главно действащо лице по осветяването на скандала "Капитан Андреево" и който върна държавния фитосанитарен контрол на пункта, като го иззе от частната фирма "Евролаб 2011".

...

Христо Даскалов обаче посочи пред Mediapool, че във вторник е подписал заповеди, с което е осуетил опит на служебното правителство да върне отново на границата частната фирма.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, netrootbg said:

Ти нищо не разбираш. Шиниър доставя северно-монголски газ ;). В света не съществува друг газ освен него.

 

Няма. Само под територията на Русия има газ. Както разбрахме, в Африка също няма ни газ, ни петрол. И в анексираните територии на Украйна също няма залежи, колкото тези на Русия.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, plameni said:

:Facepalm:

и очилата сложи:

Христов уточни, че доставката на втечнения природен газ през октомври ще бъде в Турция, както бяха доставени и предишните два танкера на компанията „Шиниър“.


Пламене, ти къде ВИДЯ тия танкери бе?!?!?! Аз мога да уточня по същия начин, че 5 самолета газ са дошли!!! :Facepalm:
И пак да повторя - така и не им разбрахме цената, защо ли така стана? И за съвсем неграмотната група, дето хал хабер от газ няма, но много знае - Булгаргаз продава газ на Овергаз. Дали Овергаз на мен ми я продава на същата цена? А? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Пламене, ти къде ВИДЯ тия танкери бе?!?!?! Аз мога да уточня по същия начин, че 5 самолета газ са дошли!!! :Facepalm:

 

Не знам дали знаеш, обаче на река Марица в Пловдив, а и в България НЯМА терминал за втечнен газ.

Забележи обаче, че потвърждението идва от служебния министър на енергетиката.

Ако не е имало танкери, какъв интерес има той да лъже, при положение, че се опитваха по всякакъв начин да злепоставят правителството на ПП???

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, chasti said:

@plameni

Тия неща хубави ли са или лоши?

 

Ако това е вярно "Подписах заповеди, с които попречих частната фирма "Евролаб 2011" отново да върне лабораторията си на границата. Установих, че в мое отсъствие е подготвяна почвата за това от моя заместник, назначен от служебното правителство.", за ГЕРБ би трябвало да е много добре, защото в БАБХ няма място за хора като Христо Даскалов, които само пречат да се върне пак схемата със златната кокошка Евролаб.

 

По втората тема, не считам, че имам достатъчно компетенции, че да мога да дам оценка. Ако си следил разговора, щеше да видиш, че  първоначално имаше недоразумение и само давам повече детайли, които липсваха в първоначалната информация.

В чисто морален аспект, за каквато и стока да се дават сега пари на Русия - лошо е.

Link to comment
Share on other sites

 

9 minutes ago, plameni said:

не считам, че имам достатъчно компетенции

Тук ме изненада :D

 

Да разбирам, че по-скоро не одобряваш управлението на служебния кабинет на обединителя на нацията?

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, chasti said:

Тук ме изненада :D

Кое те изненадва? Че нямам познания в дебрите на Европейското право или че повдигам моралната страна на въпроса?

 

46 minutes ago, chasti said:

Да разбирам, че по-скоро не одобряваш управлението на служебния кабинет на обединителя на нацията?

Как очакваш да одобря хора, които умишлено се опитаха да създадат несигурност и паника у народонаселението ("Хаос и разруха в енергетиката!", "Създава се кризисен щаб, който да предложи решения за овладяване на хаоса!"), а две месеца по-късно, без да са свършили нищо съществено, да обявят, че всичко е "цветя и рози" и с разчекнати обятия чакаме инвеститори в нашия енергиен оазис?

Или пък действия, които заплашват да провалят бъдещия арбитраж с "Газпром", както преди време направи с АЕЦ Белене един генерален директор на НЕК, после зам. министър на енергетиката - ваш безценен кадър. Толкова безценен, че след оставката си (традиционен повод - апартамент), го сложихте за представител на държавата в Лукойл и където естествено не си мръдна пръста за нищо.

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, plameni said:

Кое те изненадва?

Определено първото!

 

Аз пък нищо не разбирам от енергетика :(

За Белене особено, проект от 80те, там са се изсрали десетки правителства, кой е произвел най-голяма купчинка идея нямам...

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chasti said:

...там са се изсрали десетки правителства, кой е произвел най-голяма купчинка идея нямам...

 

До подписването на обвързващата клауза в т.нар. Анекс 12, нищо не беше фатално. Обаче след това, последствията за нас се измерват с девет нули, че и отгоре.

Незаконен подпис = минус 1 200 000 000 лв.

Спорен е въпросът, дали по време на арбитража, поведението на българската страна не е произвело затвърждаваща "купчинка".

И те така... Ако тръгнат да се сумират милиардите и милионите с които Герб са ощетили държавата и всички нас, и то предимно в полза на Русия или на руски фирми... аз не мога да броя толкова големи числа...

 

Като гледах действията на сегашния служебен кабинет, съвсем естествено е да се подозира умисъл тогава.

 

ЕДИТ:

Минавайки от национално на местно ниво, да попитам, някой разбра ли, как така изведнъж се оказахме в частично бедствено положение и кметът (от коя партия?) възлага обществена поръчка по процедура "Договаряне без предварително обявление" за минимум 1 250 000 лв. без ДДС?

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, RaptoR said:

Пламене, къде ги тия танкери? Танкерите бяха от топ лъжите на киро тъпото.

Ахахахаха, Мисир, ти къде искаш да ги видиш тия танкери бе, в езерцето на Рибарника ли? :Facepalm: :rofl:

 

 

ПП. Тия развяха белите знамена. :lol:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Гледах го това първото видео. Впечатление прави колко по-добре са екипирани Украинските войници в сравнение с тези на Русия. Чисто като дрехи говоря. Бронежилетки, ботуши, каски и т.н.

Също така:

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Godfather said:

Аз се чудя как китайците не са почнали още да анексират насевер.  :lol:

Чакат първо да се разпаднат сами. Така или иначе имат цели региони които владеят икономически.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...