Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

То е по малко, ама е западна газ, въздух под налягане и реално е по малко. Руската газ, най "газовата" газ в света.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

18 hours ago, charmock said:

Аз имам пети клас, имам и висше образование, жена ми също, както и доста от приятелите и познатите ми които са гласували за тях.

Аз винаги съм бил патриот, ако искам мога да живея в Америка, но не го правя. Защо винаги патриотизма трябва да върви с Русия????

И какво стана, прехвърли се от бялата златка на сивата златка...

Български патриот и русия не трябва да се употребяват в едно изречение. Ти си отявлен русофил. Не виждам как може да си едновременно с това и патриот. Двете неща са взаимоизключващи се.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kotora said:

Аа фейк news са това ! Щом нямаме Руска газ, значи не се пълни ;) 

 

Гнусна инсинуация! Как да нямаме?

Станислав Балабанов още преди два месеца публично каза:
"Така или иначе, каквато и газ да идва в България, няма какво да се лъжем, тя е руска.
От Азербайджан пак е руски газът
"

Източник: Здравей, България (08.08.2022), 39:18 и 39:46

 

Не ги помните тия фундаментални изказвания :lol:

 

ЕДИТ:

Обаче аз бях забравил следващото фундаментално твърдение:

41:28 - "Когато говорим за енергийна независимост, а купуваме през посредници руска газ, тя е няколко пъти по-скъпа."

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, plameni said:

 

 

Отвън да ни "оправят". Не мислех, че продължаваш да вярваш в щъркели или в Дядо Коледа/Мраз... 

Дори и да се случи нещо подобно, ясно се видя колко изкривен и неадекватен може да бъде вотът по отношение залитане към някои политически формации.

Помниш ли миналата година?

 

Според последните резултати от преброяването, сме една шепа народ. Вече има поне няколко структури/организации/формирования, с достатъчно натрупан капитал, че да могат да си позволят разходите за мащабен контролиран вот.  

Етническият вот има потенциал за поне още 500 хил. гласа, икономическият - два пъти повече. И пак ще стигнем до същата ситуация.


Вярвам, защото знам какви хора заминаха навън. А и без значение аз какво вярвам, два милиона гласа ПОВЕЧЕ срещо константните примерно 300к турци все ми се види по-добре. Няма да хванат и 10% барабар с рейсовете и фалшификациите. 
Жалко е, но повечето свестни и разумни хора вече са навън. Болшинството. И лично аз смятам, че трябва да им се даде възможност да участват на изборите без да им се извиват ръцете. Колко според теб отиват да висят като паяци на опашки, изминавайки стотици километри и колко отдавна махат с ръка? 
Като гледам така втория ти абзац - ми то изобщо никой тогава не трябва да гласува... Стъкмистиката ти е страшно куца. 
 

4 hours ago, Godfather said:

Мисирчо е като малко детенце по отношение разбирането на политическите процеси. Значи в България над 4 милиона като него не евават да гласуват, той си мисли, че всички в чужбина чакат да се отвори електронно гласуване и да се юрнат до един. Хал-хабер си няма завалията, че на повечето българи в чужбина, дори да им почукаш на вратата с избирателната урна (нещо като тия в окупираните украински територии, като изключим калашниците), не само пак няма да гласуват, ами и сигурно ще извикат полиция да арестуват нахалниците.  :lol:


Не съм очаквал точно ти да напишеш такава изумителна глупост, особено бидейки строен фен на комунистическите подлоги от дай България... аз лично не се сещам за нито един мой познат, роднина и т.н. (говоря за стотици хора), който не би гласувал.
Четирите милиона тук не гласуват, защото им писня! И ги разбирам. Първия път бяха два милиона, втория три, сега четири, аз отдавна го казах. Изпирателната активност спокойно може да падне под 10% скоро, особено пък ако махнем мъртвите и фантомите.  
 

2 hours ago, kotora said:

Аа фейк news са това ! Щом нямаме Руска газ, значи не се пълни ;) 


Има, как ще няма... Само дето е през посредници. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, RaptoR said:

Вярвам, защото знам какви хора заминаха навън.

 

Всички 2 милиона ли познаваш?

И аз познавам доста хора, които обаче общуват със страшно много българи на място и оценката им за сънародниците ни не е много ласкава. Да не говорим пък способността им да се ориентират в политическата обстановка у нас. Колко от българите в чужбина отделят от времето си и познават задълбочено ситуацията?

Вторият ми абзац е валиден само ако се разреши някакъв вид отдалечено гласуване.

Link to comment
Share on other sites

Явно доста различни хора познаваме. И е нормално да не бъдат всички под един знаменател. Без да правим излишни стъкмистики ФАКТ е, че огромна маса хора не гласуват, защото нямат възможност. По-голямата част от тази маса хора са стойностни и мислещи, дори като извадим дюлгерите и тираджиите пак остава огромна маса умни и разсъдливи хора, които не могат да гласуват. 
За втория абзац ти казах - по-добре изобщо да не се провеждат избори тогава...  

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, RaptoR said:

За втория абзац ти казах - по-добре изобщо да не се провеждат избори тогава...  

 

Изобщо не съм съгласен. Гласуването с машини е най-доброто и най-сигурното, което сме имали до момента.

Разбира се и тук има още много какво да се направи. 

Например:
Разширяване на машинното гласуване и за по-малки секции. Сега е над 300 избиратели в секция, може би да стане над 100.
Възможност за избирателните комисии електронно да проверяват и отчитат гласувалите в централен регистър. Така ще отпадне писането на декларации и възможността за повторно гласуване.
И евентуално, по-екзотичното - активна електронна регистрация за изборите до последния ден преди тях. Публичен достъп до информацията за броя регистрирани в реално време. 
 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Коментирали сме отдавна, че спокойно може да се направи сигурно електронно гласуване, няма какво да се повтаряме. Гласуването с машини е същата баламурщина, след като те обвързва с място. Идеята е да можеш да гласуваш спокойно без да се налага да бъхташ път, да чакаш и да се блъскаш със стадото. И помни ми думата - в това е бъдещето. 
Иначе с последните две изречения - напълно съгласен. 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, RaptoR said:

спокойно може да се направи сигурно електронно гласуване

 

Сигурно, по отношение достоверността на гласуването - да, но по отношение на контролирания вот - не.

Събирам ви 10-20-30 човека. Гласувате пред мен. Плащам и толкоз.

Как ще ме спреш?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, plameni said:

 

Сигурно, по отношение достоверността на гласуването - да, но по отношение на контролирания вот - не.

Събирам ви 10-20-30 човека. Гласувате пред мен. Плащам и толкоз.

Как ще ме спреш?


И с какво е по-различно сега??? Плащам на 20 човека, влизат на машината и гласуват! Как ще ме спреш? И това са едни и същи преварително подковани и/или платени хора.

А ся добави хайде не два - един милион дето няма кой да им влияе като на тия тук и не се продават за 50 лева?


Че той всеки вот е някак контролиран - казах ти, дай да няма избори изобщо тогава...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RaptoR said:

И с какво е по-различно сега??? Плащам на 20 човека, влизат на машината и гласуват! Как ще ме спреш?

 

1. Имаш проблем с проконтролиране за кого точно са гласували в секцията.

2. Имаш проблем с неграмотните.

3. При отдалечено гласуване имаш възможност физическото гласуване да е "далеч от хорски очи".

и т.н.

Link to comment
Share on other sites

И пак нищо, ама нищо не е променено. Те сами си знаят за кого са гласували в секцията и ще го направят пак и пак и пак, както го правят вече 30 госини. Какъв ми е проблема с неграмотните? Те пак гласуват както знаем и една от идеите е именно да са по-малък процент в общото, както и циганите, както и турците.
Гласуването далеч от хорски очи пак нищо не променя при платените и подкованите. 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RaptoR said:

И пак нищо, ама нищо не е променено. Те сами си знаят за кого са гласували в сецията и ще го направят пак и пак и пак, както го правят вече 30 госини. Какъв ми е проблема с неграмотните? Те пак гласуват както знаем и една от идеите е именно да са по-малък процент в общото, както и циганите, както и турците.
Гласуването далеч от хорски очи пак нищо не променя при платените и подкованите. 

 

Да използвам твоя израз: На улав ли се правиш?

Неграмотните сега НЕ гласуват с машините, но с дистанционен вот ЩЕ МОЖЕ да се направи.

Link to comment
Share on other sites

Не те разбирам - искаш да ми кажеш, че неграмотните са лишени от право на глас ли? Че това ми е стара мечта, ама кога са го направили, че нещо съм пропуснал?

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, RaptoR said:

Не те разбирам - искаш да ми кажеш, че неграмотните са лишени от право на глас ли? Че това ми е стара мечта, ама кога са го направили, че нещо съм пропуснал?

 

Изключително много се затрудняват да гласуват с машините, до степен, че почти не гласуват.

 

От миналата година:

https://btvnovinite.bg/predavania/tazi-sutrin/kak-se-spraviha-negramotnite-s-mashinnoto-glasuvane.html

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, plameni said:

 

Изключително много се затрудняват да гласуват с машините, до степен, че почти не гласуват.


Е па то тогава и със софта за гласуване няма да се оправят... :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Да използвам твоя израз: На улав ли се правиш?

В секцията е забранена намесата и няма кой да му помогне,

обаче с дистанционен вот ще има кой да му покаже и да му каже какво да направи.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, plameni said:

В секцията е забранена намесата и няма кой да му помогне,

обаче с дистанционен вот ще има кой да му покаже и да му каже какво да направи.


И според теб какъв е процентът на малоумниците от този тип (които повтарям и досега си гласуват), сравнен с този на хората, които ще се включат допълнително в гласуването? Нормални, мислещи, хора, които не се поддават на кебапчета? Я стига глупости... 

Link to comment
Share on other sites

Не е само до неграмотните или контролираният вот, трябва да се вземе в предвид и бройката на "грамотните" които в момента не гласуват, но биха гласували ако има онлайн система. Съответно ако добавим тези 120К неграмотни като контролиран вот, колко нов и свободен вот ще се появи като противовес ?

И другият интересен въпрос е дали човек който не е гласувал по нежелание би се напънал да си отвори телефона и да гласува чрез него поне? 

Лично аз не бих разчитал толкова много на цифрата 2 милиона за тези в чужбина.. ако с години не съм можел да гласувам заради дистанцията до секцията.. вероятно ще ми минава през кoпулативния орган, че изведнъж мога да гласувам :D 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, plameni said:

Да използвам твоя израз: На улав ли се правиш?

 

 

С присъщата ти пунктуалност следва да използваш правилния негов израз: "Що се прайш на йебан у главу":rofl:

Link to comment
Share on other sites

Ами едно и също говорим де! Новият вот ще стопи плявата поне от малко ако не изцяло! Възможно е дори да не влизат кретени в НС, току виж и турците излезнат от играта. Разбира се може само да гадаем, но такива са логическите разсъждения. А тогава като видят хората, че ИМА смисъл от гласа им ще започнат и да гласуват по-масово. В момента настройката е, че всичко е нагласация - и то между другото Е. 
За мен пък откъм удобство просто няма какво да си говорим - на всякакви избори си попилявам уикенда и не мога да пътувам. Дори само това ми е пречка, другите важни неща да не ги коментираме... 
 

  • ЕДИТ: Той не е мой тоя израз, на сърбите е :laughing1:
Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, RaptoR said:

И според теб какъв е процентът на малоумниците от този тип (които повтарям и досега си гласуват), сравнен с този на хората, които ще се включат допълнително в гласуването? Нормални, мислещи, хора, които не се поддават на кебапчета? Я стига глупости... 

 

Ти верно си наивник, че някакво огромно мнозинство ще се трогне, па ще се занимава и "със софта за гласуване" и т.н. 

Спомняш ли си колко беше разликата в гласовете за Герб между изборите през април и през юли? Почти 200 000 гласа минус, щото циганите не гласуваха.

Тая мантра за противопоставянето на неподкупните избиратели и компенсиране на вота, би важала за страни с много по-голямо население и не толкова голям процент бедни и неграмотни етноси.

 

Опорката, че и в момента всичко е нагласено (която и ти ревностно защитаваш), си е пропаганда, с цел намаляване на участващите в гласуването.

 

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, plameni said:

Спомняш ли си колко беше разликата в гласовете за Герб между изборите през април и през юли? Почти 200 000 гласа минус, щото циганите не гласуваха.

И за съжаление успя да спечели със същият брой гласове 

 

Че електронното гласуване няма да го бъде в скоро време е ясно. И като знаем на какво са способни правещите разни портали, то за градини, то за винетки, може би е и за добро. :)))

 

По-интересно ми е какво ще натворят сега избраните  :)) 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ARPAnet said:

И за съжаление успя да спечели със същият брой гласове 

 

Тогава бяха втори с 642 165 гласа, сега са първи със 7500 гласа по-малко - 634 649.

Изчаквам обявяването на официалните резултати и ще постна няколко сравнителни таблици и графики, на които се виждат доста неща.
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...