Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

6 minutes ago, plameni said:

Тогава бяха втори с 642 165 гласа, сега са първи със 7500 гласа по-малко - 634 649.

Изчаквам обявяването на официалните резултати и ще постна няколко сравнителни таблици и графики, на които се виждат доста неща.

Да, имах предвид, че спечели тези избори, без да си увеличи гласоподавателите, а както казваш дори леко са паднали. Красота, а ? :))

Добре е че не печели нови, но с толкова твърд електорат от една страна и всичките ни минуси от друга, има да си гласуваме още дъъъъълго време :)

 

Ще кажеш, че всичките четат едни и същи инструкции Какво се случи след речта на Путин и как руските знамена се озоваха на боклука - Свят | Vesti.bg 

С малко уточнение, че снимката в края на новината е от мартенската акция, но и така е показателна за ситуацията - "дим и огледала" :)))

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, plameni said:

 

Ти верно си наивник, че някакво огромно мнозинство ще се трогне, па ще се занимава и "със софта за гласуване" и т.н. 

Спомняш ли си колко беше разликата в гласовете за Герб между изборите през април и през юли? Почти 200 000 гласа минус, щото циганите не гласуваха.

Тая мантра за противопоставянето на неподкупните избиратели и компенсиране на вота, би важала за страни с много по-голямо население и не толкова голям процент бедни и неграмотни етноси.

 

Опорката, че и в момента всичко е нагласено (която и ти ревностно защитаваш), си е пропаганда, с цел намаляване на участващите в гласуването.

 

 


Аз може да съм наивник, но за мен друго решение няма. Иначе както виждаш си боксуваме на едно място по един и същи начин. За капак и надолу вървим смело - пример са последните случайници, които не само нищо не свършиха, а тотално се осраха.
И тая мантра не виждам защо да не важи като е реално единственият изход, може би, евентуално. При това прогресивно изпростяване и обедняване колкото повече се бавим, толкова повече хора ще бягат навън, където гласът им се губи и вече се уморих да повтарям - тулупа ще печели с клатикурците на хранилка и читавите фирми
 

31 minutes ago, ARPAnet said:

И за съжаление успя да спечели със същият брой гласове 

 

27 minutes ago, plameni said:

 

Тогава бяха втори с 642 165 гласа, сега са първи със 7500 гласа по-малко - 634 649.

Изчаквам обявяването на официалните резултати и ще постна няколко сравнителни таблици и графики, на които се виждат доста неща.
 


Аз тия резултати ги знаех. Сега на следващите избори може и никой да не гласува хептен. И може би е време за един масов бойкот на измислените избори, ама невъзможно с такива хора. А другаде отдавна дръпнаха... Ама навреме ги изтребиха и изпомачкаха. Тука нищо така и не се промени.  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:
  • ЕДИТ: Той не е мой тоя израз, на сърбите е :laughing1:

И познанията ти по сръбски език са на същото ниво както всичко останало :bowdown:.

 

Link to comment
Share on other sites

Не знам какво сте се хванали за това електронно гласуване. С ТОЗИ ПАРЛАМЕНТ И ИЗБОР моето решение да гласувам изобщо е продиктувано от това колко време ще загубя от свободния си ден защото избора ми към днешна дата винаги ще бъде НЕ подкрепям никой. За този избор искам да изгубя възможно най-малко време. Ако имаше опашки например - нямаше да гласувам изобщо. Ако има избор, за който аз лично, а не вие мислите, че си заслужава - ще почакам и на опашка дори. Такъв не виждам от времето на Царя (тогава вече можех да гласувам, та за това го давам като пример). Не помня дали гласувах за първия мандат на Герб или не защото някъде тогава спрях да гласувам изобщо до сегашните избори. 

 

Не оспорим е факта, че ако трябваше да пътувам до друг щат за един глас.... Няма шанс 

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DON_CHEFO said:

Не знам какво сте се хванали за това електронно гласуване. С ТОЗИ ПАРЛАМЕНТ И ИЗБОР моето решение да гласувам изобщо е продиктувано от това колко време ще загубя от свободния си ден защото избора ми към днешна дата винаги ще бъде НЕ подкрепям никой. За този избор искам да изгубя възможно най-малко време. Ако имаше опашки например - нямаше да гласувам изобщо. Ако има избор, за който аз лично, а не вие мислите, че си заслужава - ще почакам и на опашка дори. Такъв не виждам от времето на Царя (тогава вече можех да гласувам, та за това го давам като пример). Не помня дали гласувах за първия мандат на Герб или не защото някъде тогава спрях да гласувам изобщо до сегашните избори. 

 

Не оспорим е факта, че ако трябваше да пътувам до друг щат за един глас.... Няма шанс 

Стефче, брат, няма да забравя, бяхме на една от поредните ф1 срещи в Крушево, когато сподели, че си спечелил зелена карта и се чудиш какво да правиш. Не знам, сигурно беше преди 10 години. Аз, и бате Виден ти казахме да не го мислиш и да бягаш. Не знам дали си направил грешка или не, нито знам дали аз съм направил грешка или не за съвета, но ми е тъпо. Давам 3к заплата и служебна кола, ако решиш да се върнеш :)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, plameni said:

Чакай сега.

Първо, кой назначи Иван Гешев? Бойко Борисов или Румен Радев?

 

https://www.google.com/search?client=opera&hs=M3q&q=кой+назначи+иван+гешев&spell=1&sa=X&ved=2ahUKEwj7pZSen8f6AhUJRvEDHd_aDgkQBSgAegQIARA6&biw=1377&bih=745&dpr=1.1

 

Второ, тия полицаи известно ли е да са симпатизанти/ членове на някоя политическа партия?

 

Трето, шефът на тия полицаи, кой го е назначил на работа?

 

Четвърто, това твърдение на Демерджиев доказано ли е, къде е отказа на прокуратурата, да се запознаем с него?

 

Пето, един комунист внесъл жалба срещу друг, която прокуратурата уважила. Доказано е, че жалбата е уважена. Къде тука е ГЕРБ?

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, chasti said:

Първо, Второ... Пето...

 

На разпит ли съм? 

При десетките откази от производства, при наличие на томове документи и евентуални доказателства, това ли беше най-важната и експресна работа на клатикурата? 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, chasti said:

Чакай сега.

Първо, кой назначи Иван Гешев? Бойко Борисов или Румен Радев?

 

Не се прави на луд, Радев подписа назначението на Гешев за главен прокурор защото друг не посмя да се кандидатира по времето на Борисов. Радев беше конституционно задължен да подпише, а не защото е искал.

Link to comment
Share on other sites

Изобщо как политическа партия ще назначава главен прокурор:confused

И как после друга ще може да го отстранява? 

Това са абсурди!

 

И защо в болния мозък на някого, ще е ОК партиите/президентът да освобождават неудобен за тях главен прокурор и да го заменят с удобен? Кои партии ще е ОК да го правят и кои не?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, chasti said:

Изобщо как политическа партия ще назначава главен прокурор:confused

И как после друга ще може да го отстранява? 

Това са абсурди!

 

И защо в болния мозък на някого, ще е ОК партиите/президентът да освобождават неудобен за тях главен прокурор и да го заменят с удобен? Кои партии ще е ОК да го правят и кои не?

 

Оставам с все по-трайното впечатление, че доскоро си живял на друга планета или в някаква оранжерия.

Демонстрираш абсолютно непознаване на политико-икономическата ни история от последните години и причинноследствените връзки между лица и събития.

 

Гешев получи този пост най-вече заради това, което НЕ свърши по делото с фалита на ТБ и за изпирането и излъскването на светлия образ на Прасчо.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, charmock said:

Не се прави на луд, Радев подписа назначението на Гешев за главен прокурор защото друг не посмя да се кандидатира по времето на Борисов. Радев беше конституционно задължен да подпише, а не защото е искал.

Резидента си подписа с кеф. Той си е партия с мутрата и пеефски. Най - големият провал като президент. Може би на едно ниво с агент гоце. Онзи беше в други времена иначе си е същият боклук.

1 hour ago, vinyl_master said:

Давам 3к заплата и служебна кола, ако решиш да се върнеш :)

3К в София... Кой нормален човек ще се върне за такова нещо.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, netrootbg said:

Резидента си подписа с кеф. Той си е партия с мутрата и пеефски. Най - големият провал като президент. Може би на едно ниво с агент гоце. Онзи беше в други времена иначе си е същият боклук.

3К в София... Кой нормален човек ще се върне за такова нещо.

Ъъъъ ти сериозен ли си, или просто си разработваш клавиатурата? Хайде без безсмислени клишета моля, най-малкото не ти отива.

Link to comment
Share on other sites

ПИК разработват поредната опорка: САМО В ПИК! Христо Иванов - политикът, провалил три правителства! Цената обаче я плащат други - ИТН, БСП, а сега и ГЕРБ

т.е. да се знае отсега кого са нарочили за виновен :censored2:

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, vinyl_master said:

Стефче, брат, няма да забравя, бяхме на една от поредните ф1 срещи в Крушево, когато сподели, че си спечелил зелена карта и се чудиш какво да правиш. Не знам, сигурно беше преди 10 години. Аз, и бате Виден ти казахме да не го мислиш и да бягаш. Не знам дали си направил грешка или не, нито знам дали аз съм направил грешка или не за съвета, но ми е тъпо. Давам 3к заплата и служебна кола, ако решиш да се върнеш :)


Не го чакай, батьовата... Той изтегли цялото си семейство там вече... И са вече май над 10 години... А какви хубави времена бяха... 

----------------------------

А тия приказки за Радев и гешев... Колко мега хипер зле трябва да си да ръсиш подобни тъпотии?!??!? Няма измислен фейспалм... 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, charmock said:

Ъъъъ ти сериозен ли си, или просто си разработваш клавиатурата

Напълно сериозно. Резидента посвети цялата си година да напада предишното правителство. Да си чул в последните много месеци дума за мутрата, за гешев, за турски поток? Само едно нещо не мога да разбера. Партиите които бутнаха предишното правителство си имат мнозинство сега. Защо не искат да управляват заедно? И без това в една посока гледат. Идеално си пасват. Да не говорим, че голяма част са си коалиция вечд над 10 години.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, netrootbg said:

Напълно сериозно. Резидента посвети цялата си година да напада предишното правителство. 

 

Това го написах и аз тук още тогава, защото ми направи впечатление как изпълзя като мишчица изведнъж. Преди това, ни вопъл, ни стон, но изведнъж, почти всичките новини бяха за Радев.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, w00x said:

 

Това го написах и аз тук още тогава, защото ми направи впечатление как изпълзя като мишчица изведнъж. Преди това, ни вопъл, ни стон, но изведнъж, почти всичките новини бяха за Радев.

На него големият му зор беше да направи всичко възможно да продължат корупционните оркски проекти. Особено важно му беше за газта. Както се очертаваше щеше да излезе валат от властта. Явно тогава го подкрепиха финансово мутрата и сие.

Link to comment
Share on other sites

Това с газта беше пълен смях. Падна правителството, дойде служебното и се почна, ааа тука няма танкери, руската газ си е най-евтина. Успяха да подкарат тръбата от Гърция, дойдоха европейските лидери да ги похвалят. И нашите направо все едно това преди 2 месеца не се е случило. 

Link to comment
Share on other sites

Дооформиха някакви документи, отрязаха 1 лента и се възгордяха, че са свършили нещо грандиозно. Иначе пищяха как без газ от Русия нямаше да оцелеем...

Пародия.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Позиция на „Демократична България”: Внасяме проект за решение за изпращане на военно-техническа помощ за Украйна, веднага след свикването на Народното събрание.

Категорично настояваме президентът Румен Радев да не заема еднолично и зад гърба на обществеността позиции по ключови за евроатлантическата принадлежност и достойнство на страната въпроси.

Остро осъждаме решението му да бъде единственият държавен глава от Централна и Източна Европа, който отказа да се присъедини към президентите на Румъния, Полша, Чехия, Словакия, Естония, Латвия, Литва, Северна Македония и Черна гора, подписали на 2 октомври декларация срещу противозаконната анексия от Русия на територии на суверенна Украйна. Нещо повече, българският президент укри този свой акт и едва впоследствие обяви мотивите си за него.

Отказът да положи подписа си под съвместния документ заедно с лидерите на 9 страни от Централна и Източна Европа е всъщност отказ България да изрази пълната, включително военна, подкрепа за Украйна, отказ да заклейми и поиска съд за престъпленията на агресора, отказ да подкрепи суверенитета и териториалната цялост на Украйна.

Българският президент трябва да разбере, че няма легитимност сам да се произнася по стратегически за България избори и да поставя под съмнение нейната евроатлантическа ориентация. Настояваме президентът да свика Консултативния съвет за национална сигурност с легитимното политическо представителство на формациите от новоизбраното 48-о Народно събрание в него и той да обсъди рамката на позициите на българската държава по всички въпроси, свързани с войната срещу Украйна и политиката на Кремъл към ЕС и НАТО. Окончателната дума по нея има единствено Народното събрание.

За това нещо няма нужда от правителство. Ще е интересно как ще гласуват тези които уж се правят на евроатлантици: мутрата, пеефски.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...