Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

10 minutes ago, RaptoR said:

Аз моите сметки няма да ти ги показвам, но ако се преборя за достатъчно пелети ще са ЧЕТИРИ ПЪТИ ПО-НИСКИ. Германия затва ли реве кат вдовица за кор да й пуснат газта по северен поток? Нещо май нЪли... Мерки те ПАК ПОВТАРЯМ погледна ли ги? Ще спират отоплението на басейни, ще работят от вкъщи да не топлят обществени сгради - 21 век! 

Да бе, мерките ги говорят вече цяла седмица. Някак си не ме впечатляват, не е като да сме се запътили към каменна ера. Ужас невероятен, немците няма да ходят по гащи в домовете си цяла зима, според плана. И то немците зависими от централно отопление нали, другите ще си ходят ..

12 minutes ago, RaptoR said:

Те просто си умират да изчукат Европа къде как може и ако има как да я унищожат. Щото са боклуци от световна класа.

Е товаа ме убива .. руснаците се опитват да те изнасилят .. вдигат цените спекулирайки с ниско предлагане .. идва американската газ която Декември/Януари всъщност доведе до спадане на цените, защото се появи ново предлагане.. но ние продължаваме с "американците са боклуци", в този контекст . Както и да е.

16 minutes ago, RaptoR said:

Ей тая маллоумна тъпотия "важното е, че газ ще има" ме влудява. ДА, ЩЕ ИМА, МА НЯМА КОЙ ДА СИ Я ПОЗВОЛИ. Не знам като на какви бастуни да ви го обясня вече. То и диаманти има по принцип!!! Ама не са за всеки поради нЕкои причини. 

Не само бизнеса ползва газ. За домашните потребители (в чехия са много) е важно да я има. А цифрите при домашните потребители са други все пак. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Реално не били спрели енергийните компенсации за бизнеса, просто не били гласували средства :D

Бах тоя Бойко Борисов какво я направи тая държава.

Заради него и председател на КЕВР няма.

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, chasti said:

Заради него и председател на КЕВР няма.

 

Утре ще има:

Парламентарната комисия по енергетика прие бившият председател на КЕВР Иван Иванов да се върне на поста до избирането на нов председател.

Предложението беше направено от „Има такъв народ” след решението на Конституционния съд да обяви избора на Станислав Тодоров за председател на КЕВР за противоконституционно. За да стане рокадата факт, трябва да се гласува и в пленарната зала.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, chasti said:

Бах тоя Бойко Борисов какво я направи тая държава.

Идея си нямаш колко си прав за дълбоките поражения върху държавата и държавността, направени от тази престъпна мутра.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Godfather said:

Идея си нямаш колко си прав за дълбоките поражения върху държавата и държавността, направени от тази престъпна мутра.

Колко време горе долу ще ни трябва за да се оправим?

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, chasti said:

Колко време горе долу ще ни трябва за да се оправим?

От къде да знам, не съм врачка. Вероятно няма да е скоро или поне докато подобни престъпници не са в затвора, където им е мястото.

 

ПП. Ето някои пресни заглавия, които напълно потвърждават песимизма ми по отношение на "оправянето":

 

ГЕРБ, ДПС и "Възраждане" останаха докрай срещу прокурорите на Кьовеши

 

Прокуратурата оневини Пеевски и Желязков по "Магнитски"

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, chasti said:

Колко време горе долу ще ни трябва за да се оправим?

Около петйансет години СЛЕД вкарването на тулупа и в затвора и изчегъртването на всички калинки от държавните учреждения.

Link to comment
Share on other sites

Да си дам и моето обобщение до момента, като нищо неразбиращ:

НАТОвските подлоги: сметнах и ги изкарах 278, при сегашни 185, т.е. пазаруваме газ с 1/3 по-евтина от на Гъзпром.

Раптор: отказвам да смятам каквото и да било, дори да проверя за грешки в сметките на НАТОвските подлоги, няма по-евтина газ от руската. Невъзможно е да има.

Засега предполагам е ясно кой печели дебата в сърцата на неориентираните с несамотни мозъчни клетки.

Edited by earache
Link to comment
Share on other sites

Два цитата. Не са на агент Димитър, но...

 

Илиян Василев:

Quote

За тези седем танкера съм скептик. Зная компанията и схемата на работа. Правителството на Радев няма да допусне този договор, защото реализацията му означава, че няма смисъл от договор с Газпром, а без този договор пресъхват финансовите стимули за мрежа от топ политици, магистрати, медии и т.н.
Ако действително са вързани с цените на Хенри Хъб е ОГРОМНО постижение, защото американският е най-ликвидния пазар в света. Но Радев и служебно правителство ще измислят причина
Първата е класическа - няма слотове за регазификация, няма капицет за пренос /тази опорка я използваха широко при азерския газ, където излъгаха че няма капацитети в гръцката преносна система/.
Втората - руският газ най-големия газ - без него няма да има сигурност. Ще подпишат всякакви договори с Газпром, за рубли, за донги, за каквото и да е. Това е фикс идеята на Радев и кохорта. За това ще познаете, какво кой е подготвил за министър на енергетиката - Николай Павлов.
Приказките за "колапс в енергетиката" са само оправдание за "извънредността" на мерките, които хората на Радев ще предприемат за да обосноват договор с Газпром..

 

 

Васко Начев:

Quote

Какво се случва с използването на руски нефт в Европа.
До края на годината се очаква потреблението на руски нефт в Европа да достигне скромните 0,7 милона барела/ден. В началото на годината руснаците стартират с  3,5 милиона барела/ден.
Сега ясно ли е, защо доставките на газ за Европа са пропити с  голяма доза реваншизъм!?

 

Link to comment
Share on other sites

Не го знам агент Димитър но това не може да е вярно.

Радев е Евроатлантически лидер!

Той се бори за откъсването на България от руското влияние!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chasti said:

Не го знам агент Димитър но това не може да е вярно.

Радев е Евроатлантически лидер!

Той се бори за откъсването на България от руското влияние!

Резидента е същия като Мутрата - в един отбор играят и на един гАспАдар се кланят и това отдавна стана очевидно на всички (тук изключвам феновете на банкянския алфа заек).

Link to comment
Share on other sites

Бах мааму ти преобърна представите ми :D

За мутрата знаехме всички че е мафиот, него го арестуваха от европейската прокуратура.

Ама за резидентът не знаех, че е мафиот.

Кои останаха чистите? Дето ще ни оправят.

Курнелия?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, netrootbg said:

Два цитата. Не са на агент Димитър, но...

 

Илиян Василев:

 

 

Васко Начев:

 

 

И като се подпише договор с Газпром, Русия ще ни "награди" за послушанието с евтина газ, за да покаже на всички колко е благосклонна великата СССР. И хората, на които в момента им бъркат в джобовете със скъпата газ, ще са доволни. И ще започнат отново да членуват във Фейсбук групата "Искам служебното правителство да стане постоянно". И ще се създаде нова партия, и тоя филм вече сме го гледали.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, w00x said:

 

И като се подпише договор с Газпром, Русия ще ни "награди" за послушанието с евтина газ, за да покаже на всички колко е благосклонна великата СССР.

Корекция, цената никак няма да е по-евтина, напротив. Просто русоробите ще млъкнат и изведнъж ще се окаже, че по-високата цена на газа някак си хич няма да им прави впечатление, щом става въпрос за северномонголски газ. Виждали сме го стотици пъти през годините този "ефект". :lol:

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, chasti said:

Кои останаха чистите? Дето ще ни оправят.

Може би когато народа порастне и спре да “чака” новият месия да го оправи…

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Чак сега си дадох 20-ина минути да прегледам скандалния запис на заседанието на ДБ. Но имам въпрос - какво беше толкова скандалното?

Единственото, което ми направи лошо впечатление, че на няколко пъти си преговориха и те техните "опорки" (даже точно тая дума използваха), но друго?

Link to comment
Share on other sites

Още резидента радев не е взел властта и вече излизат интервюта на мутрофанова как били готови да възстановят доставките... Следете действията следващите месеци. Ще измислят някаква неотложност и ще търсят начини за доставка. Не за друго, иначе резидента ще излезне валат от политиката. Няма да търсят начини да внесат договорните количества ВПГ. Вероятно и интерконектора с Гърция ще се опитат да бойкотират.

Link to comment
Share on other sites

Сега попаднах на това мнение писано от Евгени Кънев. И идея си нямам кой е, но доста точно е посочил основни моменти.

 

Quote

Връщането на мандата пак издаде фиксацията на Радев върху енергетиката.
Дали е в тежко положение? Разбира се, не!

Но преди това.

Най-силно руското влияние у нас протича по две линии: сектор енергетика и сектор отбрана и сигурност.

От енергетиката Русия изсмуква ресурси, като част от тях връща обратно под различна форма (откат), с който поддържа своята българска колона от около 50,000 души. Това става през надутите цени на Лукойл, Газпром и резервните части и горива за АЕЦ Козлодуй - плащани от всички нас и от които се заделя отката.

Бенефициентите са:
(1) политици от ДПС, ГЕРБ и БСП (комисионери)
(2) управителните бордове на енергийните компании (бонуси)
(3) заетите в цялата система на внос на руски енергийни ресурси и блокиране вноса на конкурентни горива и енергийни проекти.

Тази колона е денонощно по ТВ да обяснява как България ще загине без руския газ - защото засега руският петрол не е под въпрос ( а за цените му на пазара ни КЗК е в непробуден сън). Затова спирането на руския газ стана причина за максимална мобилизация за сваляне на кабинета “Петков”. След като го свалиха - следващият за отстраняване беше шефът на КЕВР.
Защо? Защото цената на водата и енергията  е основен инструмент за шантаж и пропаганда, а хаосът в системата най-лесно се продава като провал на кабинета.
Което направи и Радев.

КС - който никога не е вземал решение в ущърб на ГЕРБ и ДПС - беше сезиран именно от ГЕРБ за процедура за избора на шефа на КЕВР, която според всички мнения на компетентни юристи е напълно редовна. А мотивите - за липса на политически плурализъм и конкуренция при избора -  звучат като виц. Сякаш някой е конкурирал някога калинките на ГЕРБ.

И така КС свърши мръсната работа по завръщане на енергетиката в лоното на проруската мафия. (Както ВАС миналата седмица върна частната граница на Капитан Андреево, а КЗК и АПИ вчера - спряха редовни обществени поръчки, за да останат избраните строителни фирми).

И разни добревци пищят от трибуната на парламента за цената на газа - че Булгаргаз бил поискал с 50% по-висока цена до 300 лв/мвч.  

А кой да каже, че цената в Европа е вече 440 лв? Че ако бяхме продължили да купуваме от Газпром, 70% от цената му се формира от тези 440 лв? Че Газпром нарочно спира доставките, за да изстреля тази борсова цена, с която да напомпа цената на своя газ, който продава на “приятели”.
Включително на Унгария! Да, на товарищ Орбан!

Кой да каже на българите, че те не само продължават да плащат една от най-ниските цени на газа в Европа. И че България е сред страните с най-ниско тегло на газа в енергетиката в цяла Европа! Говорим за 15-20 по-големи предриятия, 2-3 топлофикации и 1-2 процента от населението. Защото ние сме страна, която не ползва газ за производство на ток!

Но газ, евтин газ, руски газ - газ до дупка в ТВ пропагандата как потъваме.
А както казва шефът на щаба на Навални - който сега настоява за руски газ е или корумпиран или полезен идиот!

Та Радев затова стана спешно енергетик.
След като - идвайки от отбраната - направи каквото можа да блокира НАТО и модернизацията на армията с натовско оръжие. Зер, какво ще правят неговите военни друзья, които цял живот се хранят от и чрез руска военна техника? А комисионите от вечните ремонти в Русия? А целият ни сектор сигурност обучаван от и в Русия?
Какво по-хубаво е за Русия да има своя колона без НАТО до Украйна?

Това е вододелът - #КОЙ защитава да продължават плащанията към Русия  - по време на нейна война до нас! В енергетиката и сигурността  - двата воденични руски камъка, заради които не можем да изплуваме.

По изходящите парични потоци към Русия ще ги познаете. Защото оттам идват входящите - към техните джобове.

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/28/2022 at 8:53 AM, earache said:

Да си дам и моето обобщение до момента, като нищо неразбиращ:

НАТОвските подлоги: сметнах и ги изкарах 278, при сегашни 185, т.е. пазаруваме газ с 1/3 по-евтина от на Гъзпром.


Тоест ти се опитваш да ме убедиш, че руснаците може би, евентуално, според бобовите зърна на Алена биха били продавали газта си с огромно завишение от цели 30% спрямо сегашното положение? Да не си се надишал от някой вентил? Че ако стане така едно трябва да са малоумни и второ няма да продадат един кубик газ, освен ако всички купуващи случайно не са малоумни... 

================================================

 

Междувременно започвайте да свиквате с тия схеми, защото вече ще са ежедневие:
 

Quote

Атака по ЦСКА - София и България дойде от северномакедонския сайт Sportmedia.mk. От Скопие призовават УЕФА да започне процедура срещу българския вицешампион, който елиминира снощи тима на Македония Гьорче Петров в Лигата на конференциите. Северномакедонците твърдят, че на стадион "Българска армия" фенове на "червените" скандирали "българи, българи", което било "срамота и реч на омразата"


Едно от основните наследства след киро тъпото. Сега всеки път при такива помии ще го псувам до откат. За съжаление обаче без особен ефект. 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Всички разбраха, че цената на руснаците сме подписали(Тулупа) да се формира по определена формула и по договор плащаме по тази формирана цена, само ти не вдяваш още.

Има договор. За разлика от остреща, ние го спазваме. И сме нахеднрени.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, RaptoR said:

Тоест ти се опитваш да ме убедиш, че руснаците може би, евентуално, според бобовите зърна на Алена биха били продавали газта си с огромно завишение от цели 30% спрямо сегашното положение? Да не си се надишал от някой вентил? Че ако стане така едно трябва да са малоумни и второ няма да продадат един кубик газ, освен ако всички купуващи случайно не са малоумни... 

Ами били са малоумни вече (случвало се е да увеличат цената с 30%), ето кога:

image.png.d5f3ccfb62daf672400b58f368179094.png

Но не ми беше идеята да те убеждавам в каквото и да било. Неслучайно съм написал, че нищо не разбирам. Просто ви наблюдавам спора, в който страни сте: ти от една страна, срешу @Godfather+@netrootbg от другата. Те ти дават някви сметки, макар и възможно кръчмарски (не знам), ти от другата страна обаче я караш на мантри. Една проста сметка не си ударил, нито пък си проверил тяхната дали не е грешна случайно...

Link to comment
Share on other sites

Момент!!! Това увеличение там не е свързано със сегашната ситуация по никакъв начин! То няма нищо общо. И не е малоумието в това, малоумие би било да имаш с 30% по-евтина газ и да купиш с 30% по-скъпа! Аз такова нещо не съм видял дотук! 
И мантрите са точно на ибрикчиите, аз сметки не правя, аз сметки ПЛАЩАМ реално. Пък и как да ги правим тия сметки? Някой да ми е показал договор, условия, цени за пренос и транспорт? Защо скриха всичко около сделката с двата изпърдяни танкера, дето никой не е видял на снимка дори? Защо Лена говореше за 4 пъти по-евтина газ - меганагла и безочлива лъжа като всичко свързано с киро тъпото? Как пък един журналист не се разходи да ги заснеме на терминала ей така за спорта! Защото газта им дойде по-скъпа от тази на Газпром, естествено. И мълчат като насрани! 
А пък дойде ли евтина газ - там съм, не ми пука откъде, 15 пъти повторих. Само дето не виждам както ти казах опции ФИЗИЧЕСКИ да стане. И естествено спекулата повлича крак, газта върви само и единствено нагоре, в момента и пелети не можеш намери, да не ти говоря какво са цените... И това ако продължава, а то продължава усилено, няма как да се оцелее.  

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...