Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

Една, която трябва да бъде спряна (на 26-и) и да се изпрати към Канада за профилактика, все още работи. 

т.е. като пристигне изпратената, веднага ще се свали от експлоатация другата и пак ще са само две.

 

Сигурно някъде в обясненията по медиите е имало "изгубени в превода".

Ето тук лично обяснява:

 

5 турбини

1 - резервна;

1 - изпратена в Канада, като е трябвало да получат турбина, която да я смени (това е въпросната под санкции, сега "заседнала" в Германия);

1 - която трябва да работи до 26-и и след това да замине към Канада ;

1 - повредена;

1 - работи;

 

Две работещи има в момента.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Спука се гърнето...

 

 

"Слави Трифонов обяви, че "Има такъв народ" няма да подкрепи правителство с мандат на БСП"

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Quote

Бяха поканили експерт от „Отворено общество“ и Васил Велев, председател на Управителния  съвет на Асоциацията на индустриалният капитал в България. 
Велев изтърпя известно време експерта и рече: „Това са глупости!“ 
И тогава научихме някои любопитни подробности от газовите ни перипетии. 
Най-скандалната от тях е, че заради отказа ни от дългосрочен договор с „Газпром“, губим всеки месец по 125 милиона лева. 
Велев: „Ние се отказваме от дългосрочен договор, който ни дава стабилност и в който 30% от цената е такава, каквато е на азерския газ. Тоест, месечно, при тези цени ние губим около 125 милиона лева от този свой отказ. И ако някой иска да се прави на мъж, на голям храбрец и инат, нека да не е за наша сметка!"


Киро тъпото ДИРЕКТНО на бесилка и до него да се поклаща кокорчо с педалската си дзурличка.... 

Link to comment
Share on other sites

Каква стабилност като ни спряха газа въпреки, че имахме договор :lol:

 

Все едно на теб да ти спрат тока, въпреки, че си го платил. Логика няма ама газа го спряха ;) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kotora said:

Каква стабилност като ни спряха газа въпреки, че имахме договор :lol:

 

Все едно на теб да ти спрат тока, въпреки, че си го платил. Логика няма ама газа го спряха ;) 


Ти още ли не си вдянал защо го спряха точно на нас и на Полша или си заспал на копчетата по онова време? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Ти още ли не си вдянал защо го спряха точно на нас и на Полша или си заспал на копчетата по онова време? 

 

Дали имаш обяснения, защо България предплащаше газа, за разлика от други държави, които го правят "по фактура", след като са получили конкретни обеми?

Link to comment
Share on other sites

Just now, plameni said:

 

Дали имаш обяснения, защо България предплащаше газа, за разлика от други държави, които го правят "по фактура", след като са получили конкретни обеми?


Нека да позная - такъв договор е подписан най-вероятно.... Освен това като постоянен консуматор кво ти дреме освен да следиш цените и баланса към съответна дата? 
Ще ти дам и пример - на мен ми се е случвало да дублирам фактура към ЕВН, което е равно на ефективно предплащане на ток - ми просто ми я балансираха в следващи сметки. 
 

Link to comment
Share on other sites

Значи още едно потвърждение че другарите се подкрепят взаимно. Дори се цитират. Да пляскаш тук изявления на васил велев... За него не съществува друг газ в света освен този от газпром. И не ние сме се отказали от договора, газпром спряха едностранно доставките. Не знам колко малоумен трябва да е някой да обвинява правителството за спирането на доставките от страна на газпром. Хубавото е,че дори и при огромно желание от страна на разни русороби, вече няма как да се подпише нов договор с тях. Защо е така ще оставя вие да потърсите информация.

Link to comment
Share on other sites

Анекс от 2020-а, в който имаш:

- променен модел на ценообразуване;

- предплащане на газ;

 

Това няколко месеца преди да започне стремителното покачване на цената на газа. Слочаенос?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, plameni said:

Анекс от 2020-а, в който имаш:

- променен модел на ценообразуване;

- предплащане на газ;

 

Това няколко месеца преди да започне стремителното покачване на цената на газа. Слочаенос?


Тук не мога да кажа - не съм го подписвал аз. 

Иначе не е ясно колко трябва да си малоумен, че да не вденеш очевадната вина на киро тъпото и компания и незатъкваемите им дзурли за спирането на газа от страна на Газпром.... 

Link to comment
Share on other sites

 

42 minutes ago, RaptoR said:

Иначе не е ясно колко трябва да си малоумен, че да не вденеш очевадната вина на киро тъпото и компания и незатъкваемите им дзурли за спирането на газа от страна на Газпром.... 

 

Аз пък не знам как някои продължават да не вдяват, че условията на Газпром за плащане през април и в края на май бяха различни.

През април имаше вкарване на трета страна в разплащането. 

Българската страна не е получавала предложение за плащане по променените условия, които ползват другите държави.

И до ден днешен се правят заявки за доставка, които не се изпълняват.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Гледам никой тук не иска да спомене, че Кирил Петков успя да договори още 1млрд. кубика от Азербайджан. Така доставките от тях ще са 2млрд. Допълнително Овъргаз чакат и те към края на годината 1млрд през Албания. Това превишава годишното ни потребление и то без ВПГ. А и такава възможност имаме. Довиждане газпром, няма да ни липсваш. На резидента радев, румен петков, р. овч., бялата златка, сивата златка и всякакви продажници.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, plameni said:

Потвърди ли се?

Вчера говореше за между 1/2 и 1 млрд.

Имаме отдавна договор за 1млрд. Преди няколко дена при посещението си там договори още 1млрд. Не знам защо медиите не вдигат шум за това нещо. По - точно знам де и ти знаеш.

Link to comment
Share on other sites

Договорил е на майка си п%€$та патологичният лъжец... Явно никой не чете какво пише по-назад дори тук в тая тема. Няма такова нещо като азърбейджански газ - това е достатъчно да не пиша повече. А като знам, че ще дойде с примерно 1/3 отгоре ако изобщо дойде, тъй като азерите имат проблеми с количествата и обещанията и киро тъпото баш в п$€№$та от която е излезнал искам да го навра с шутове. 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Никъде не се споменава на каква цена ще е газа ?  Ще го има ли до есента, ще бъде ли запълнен Чирен ? Колко % ще дигнат топлоенергията ? 

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, kotora said:

Никъде не се споменава на каква цена ще е газа ?  Ще го има ли до есента, ще бъде ли запълнен Чирен ? Колко % ще дигнат топлоенергията ? 


сЕди глЕй мача!!!! Както посраните танкери тайно ни начукаха по-скъпа от руската газ. Само стой и гледай. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kotora said:

Никъде не се споменава на каква цена ще е газа ?  Ще го има ли до есента, ще бъде ли запълнен Чирен ? Колко % ще дигнат топлоенергията ? 

 

От това което разбрах, допълнителните количества ще бъдат доставени зимата когато е по - голямо потреблението. В момента газът от там е един от най - евтините в Европа. Чирен и в момента се пълни, а не купуваме руски газ ;). Другарите още не могат да осъзнаят този факт.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, netrootbg said:

От това което разбрах, допълнителните количества ще бъдат доставени зимата когато е по - голямо потреблението. В момента газът от там е един от най - евтините в Европа. Чирен и в момента се пълни, а не купуваме руски газ ;). Другарите още не могат да осъзнаят този факт.


Тая тъпотия и поредна лъжа да я докажеш по някакъв начин? Че пак сме с руски газ е ясно, на каква цена искам да видя обаче. 
Нещо на разсеян ми се правиш за дай българия - наакано е дупето май... Умирам си от смях. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...