Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

Фон дер лайна:
 

Quote

По-конкретно, Брюксел призовава всички държави от ЕС доброволно да намалят потреблението си на газ с най-малко 15 на сто между 1 август и 31 март, като същевременно се дава възможност да бъдат разпоредени допълнителни ограничения на разходването на гориво в случай на сериозна газова криза.


 Испания и Португалия явно не вдяват мача :laughing1:

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 7/25/2022 at 10:14 PM, netrootbg said:

Цените скачат в цял свят на газта. И азерският газ се качва като цена.

 

Някой май не си е научил урока. Още от времето на римската империя се знае, че намалянето на златното съдържание на монетите води до повишаване на цените, защото никой няма да продава същото количество стока за по-малко количество злато.

 

Същото се случва когато се печатат пари в големи количества, което стана покрай локдауните - ИНФЛАЦИЯ.  Стойността на парите падна и цените скочиха.

Link to comment
Share on other sites

И както си и знаехме, гроб се връща на бял кон... Тиквата още днес е тръгнал с таралясника да обикаля и само по мухите около него е очевадно.
С какво ще запомним киро тъпото:
 

1. Национално предателство 
2. Спряна възможно най-евтината газ 
3. Бетониране на тулупа с некадърен и неграмотен псевдоарест. 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, ARPAnet said:

Руската пропаганда наистина започва да дразни масово щом и такива статии излизат :))) https://m.dnevnik.bg/analizi/2022/07/26/4373683_cheli_li_ste_tozi_tekst_niama_bitka_za_ukraina_ima/

 

Така става, когато троловете изкопават и "изтупват от праха" статия от преди 8 години и масово я репостват.

Направо повярвах, че САЩ са нападнали Русия... на украинска територия :lol:

 

Междувременно:

Утре БСП връща мандата неизпълнен, след като парламентът бламира законодателната програма

 

Пак ще се ходи на избори (който ходи)

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, RaptoR said:

2. Спряна възможно най-евтината газ 

Ще обясниш ли пак, че нещо не ми се връзва?

В момента е 185 лв/мвч, ако беше останала газпромската ти сметнаха, че щеше да е 278 лв/мвч. Къде са грешни тия сметки?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, earache said:

Ще обясниш ли пак, че нещо не ми се връзва?

В момента е 185 лв/мвч, ако беше останала газпромската ти сметнаха, че щеше да е 278 лв/мвч. Къде са грешни тия сметки?


Къде ги тия цени ПОД предишните, че нещо не съм ги видял? Съчинения ли си правите? То е просто - чисто физически няма как да дойде по-евтин газ. 

Link to comment
Share on other sites

Та къде пак да питам видя цени ПОД предишните, щото пак имаме едни 30% отгоре ако си чел. И ще дойдат още. А като не си купил един кубик от Газпром как им определи цените? По радио "свободна" Европа? 

 

-------------------------------------------

https://btvnovinite.bg/svetut/spira-oshte-edna-turbina-ot-severen-potok-1-s-20-po-malko-gaz-za-evropa.html?fbclid

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, RaptoR said:

Та къде пак да питам видя цени ПОД предишните, щото пак имаме едни 30% отгоре ако си чел.

Никой не ти каза спрямо предишните, защото това не е функция само на "има или няма газпром".

Казаха ти, че ако не бяха ни спрели газта, сега щеше да е 278 лв цената му, при сегашни 185. Ето това е вече функция на "има или няма газпром".

Та имат ли грешки в сметките?

Link to comment
Share on other sites

Just now, earache said:

Никой не ти каза спрямо предишните, защото това не е функция само на "има или няма газпром".

Казаха ти, че ако не бяха ни спрели газта, сега щеше да е 278 лв цената му, при сегашни 185. Ето това е вече функция на "има или няма газпром".

Та имат ли грешки в сметките?


Как реши, че цената на Газпром сега щеше да е по-висока от настоящите цени? Откъде ги изкара тия сметки? 

Link to comment
Share on other sites

ИК-10 вам не IKEA: Экономика: Облгазета (oblgazeta.ru) Почти ще ме убедят да не пазарувам от Икеа вече :laughing:

 

4 hours ago, plameni said:

Така става, когато троловете изкопават и "изтупват от праха" статия от преди 8 години и масово я репостват.

Направо повярвах, че САЩ са нападнали Русия... на украинска територия :lol:

И то така са ги финтирали, че руснаците да нападнат първи, но всъщност САЩ са започнали. Да-да :laughing:

 

@RaptoR Има си формула по която смятат цените, формулата е известна. Изглежда някой е седнал и е сметнал каква би била цената от Газпром при сегашните цени на газа. А цената която си получавал от Газпром е в зависимост от цените по европейските борси, там расте и твоята расте. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, RaptoR said:

Как реши, че цената на Газпром сега щеше да е по-висока от настоящите цени? Откъде ги изкара тия сметки? 

Ето ги тия сметки:

On 7/26/2022 at 10:16 AM, plameni said:

 

Ммда... Преди две седмици:

  

 

"При разчет 182 евро на TTF - за България това означаваше  278 лева на мегаватчас. Сега цената на TTF малко падна, така че можем да си представим 260-265 лева на мегаватчас", пресметна той за Bulgaria ON AIR. Начев е на мнение, че "всички си искат руския газ, но никой не казва колко би струвал".

източник - ON AIR

Къде им е грешката?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ARPAnet said:

 

@RaptoR Има си формула по която смятат цените, формулата е известна. Изглежда някой е седнал и е сметнал каква би била цената от Газпром при сегашните цени на газа. А цената която си получавал от Газпром е в зависимост от цените по европейските борси, там расте и твоята расте. 


Мхм - и пак няма начин физически да пристигне по-евтина газ. Отделно резилът, че ще ми продават същата газ по-скъпо. Тия формули у лево. Като видя цена на Газпром тогава я коментирам. Сега ни цена, ни газ. 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, RaptoR said:

Мхм - и пак няма начин физически да пристигне по-евтина газ.

Но цената на газа не е просто физическият транспорт. :)

3 minutes ago, RaptoR said:

Тия формули у лево

Е няма как да спорим с твоите си чувства каква би трябвало да е цената :)

Не виждам и някой от другата страна да е казал - сега плащаме толкова, но ако бяхме останали на Газпром щяхме да плащаме еди колко си. Или пропускам нещо?

Link to comment
Share on other sites

Just now, ARPAnet said:

Но цената на газа не е просто физическият транспорт. :)

Е няма как да спорим с твоите си чувства каква би трябвало да е цената :)

Не виждам и някой от другата страна да е казал - сега плащаме толкова, но ако бяхме останали на Газпром щяхме да плащаме еди колко си. Или пропускам нещо?


Аз също не казвам нищо, освен че физически по-евтина газ от тяхната няма как да дойде. Останалото са гадания на боб в стил Алена. Затова и не правя такива. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, RaptoR said:

Аз също не казвам нищо, освен че физически по-евтина газ от тяхната няма как да дойде.

Транспорта може да им е евтин. :) Но това не ти е цялата цена на газа. 

Разликата м/у тези две стойности със сигурност прави възможно да получаваш газ с по-скъп транспорт, но по-ниска цена на самата газ. Или ако говорим в борсови цени .. от една цена на горе и американците могат да участват със своята газ, защото ще си избият производствената цена, транспорта и ще спечелят. Руснаците това правят, вдигат така цените, че транспорта не е водещ вече :)

0Z6Whtz.png

 

Link to comment
Share on other sites

Никъде не съм коментирал ценообразуването. Казах два пъти - чисто физически няма как да дойде по-евтина от тяхната газ. Ако някой ми докара ще я посрещна с удоволствие, па както ще да си формира цените. Ама няма как да стане. Назад казах вече да си го набиете, че без руска газ Европа е в гъза. САЩ потриват ръце, щото ще дерат по три кожи и вече го правят, а европейските държави ЧЕТИ ЕДИН ПЪТ ПОНЕ какви мерки предвиждат. В 21 век. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, RaptoR said:

САЩ потриват ръце, щото ще дерат по три кожи и вече го правят, а европейските държави ЧЕТИ ЕДИН ПЪТ ПОНЕ какви мерки предвиждат. В 21 век. 

Те САЩ щото не продаваха още Декември/Януари месец .. Още там цената за тях стана такава, че да им е интересно да продават. Кажи спасибо на руснаците :)

Ти нали виждаш от кога цената ти не е 25 лева на мегават ? :) Като искат да продават само те да свалят цените, иначе сами отварят пазара за другите, което пък е добре за нас защото не могат да раздуват цената до безкрай.  В момента нямаш състезание към дъното, че да философстваме кой може да доставя най-евтино. 

Няма нужда от големите букви, ти нали сам прочете какво казаха Испания, Португалия?  Да говорим ли за онези северняците които сами експортират газ и петрол? Та "европейските държави" според мен трябва да стане мааалко по-конкретно. :) 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ARPAnet said:

нНяма нужда от големите букви, ти нали сам прочете какво казаха Испания, Португалия?  Да говорим ли за онези северняците които сами експортират газ и петрол? Та "европейските държави" според мен трябва да стане мааалко по-конкретно. :) 


Ясене, на кой му пука кво са казали?!?! Приемат ли се тия мерки стават ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ. На никой не му дреме за мнението на Испания и Португалия. Виж Орбан твърдо заявява, че нищо няма да спре квото и да става.
А САЩ си умират от кеф щото ще дерат с тяхната пиклива втечнена газ. И както казах вече го правят. 70% от износа им тая година е за Европа 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, RaptoR said:

Казах два пъти - чисто физически няма как да дойде по-евтина от тяхната газ.

Това нито ФИЗИЧЕСКИ е вярно, още по-малко пък, че има нещо такова като ФИЗИЧЕСКА цена, която ти някак си си решил, че съществува и че онзи изперкал дребосък ще ти я дава.  :Facepalm:

 

6 hours ago, RaptoR said:

1. Национално предателство 
2. Спряна възможно най-евтината газ 
3. Бетониране на тулупа с некадърен и неграмотен псевдоарест. 

Когато си зомбиран русороб, нищо не може да ти отвори очите за ФАКТИТЕ. Като елементарния факт, че не Киро спря газа, а ИЗПЕРКАЛИЯ ФЮРЕР В КРЕМЪЛ, при това едностранно и нарушавайки договора, който ние чинно си спазвахме.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Godfather said:

Когато си зомбиран русороб, нищо не може да ти отвори очите за ФАКТИТЕ. Като елементарния факт, че не Киро спря газа, а ИЗПЕРКАЛИЯ ФЮРЕР В КРЕМЪЛ, при това едностранно и нарушавайки договора, който ние чинно си спазвахме.


Латерната си е латерна промита ибрикчийска. Няма да повтарям пак как не ми пука нито за Путин, нито за Русия... Но ДА - изперкалият фюрер в Кремъл спря газта ЗАРАДИ НЕМЛЪКВАЩИТЕ ДЗУРЛИ НА КИРО ТЪПОТО И КОКОРЧО!!!! Набий си го това в главицата!!! 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RaptoR said:

А САЩ си умират от кеф щото ще дерат с тяхната пиклива втечнена газ. И както казах вече го правят. 70% от износа им тая година е за Европа 

  

1 hour ago, RaptoR said:

https://btvnovinite.bg/svetut/spira-oshte-edna-turbina-ot-severen-potok-1-s-20-po-malko-gaz-za-evropa.html?fbclid

Какво да ти кажа, САЩ определено се радват на решенията на Русия. Какво са виновни те? Русия ти разду цените и вкара САЩ на пазара. Важното е, че газ ще има.

М/у другото не те ли кефи Германия която все пак не се отказва от плана си да спре последните си ядрени електроцентрали до края на годината?   

И докато бункерното джудже си играе на мускули с Европа, кой ще издържи повече .. ЕС ще бъде принуден да намали активно зависимостта си от газ и зависимостта си от 1 доставчик. 

 

М/у другото на фона на този разговор на мен ми дойде изравнителната сметка за последните 9 месеца. Въпреки всякакви увеличения, въпреки сериозно по-голямата площ минавайки на ток за отопление вместо газ се изрази в някакви си 10% увеличение в месечната ми сметка, невероятните 40 лв :laughing: Та кфо да кажа .. минавайте на ток :laughing:

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ARPAnet said:

  

Какво да ти кажа, САЩ определено се радват на решенията на Русия. Какво са виновни те? Русия ти разду цените и вкара САЩ на пазара. Важното е, че газ ще има.

М/у другото не те ли кефи Германия която все пак не се отказва от плана си да спре последните си ядрени електроцентрали до края на годината?   

И докато бункерното джудже си играе на мускули с Европа, кой ще издържи повече .. ЕС ще бъде принуден да намали активно зависимостта си от газ и зависимостта си от 1 доставчик. 

 

М/у другото на фона на този разговор на мен ми дойде изравнителната сметка за последните 9 месеца. Въпреки всякакви увеличения, въпреки сериозно по-голямата площ минавайки на ток за отопление вместо газ се изрази в някакви си 10% увеличение в месечната ми сметка, невероятните 40 лв :laughing: Та кфо да кажа .. минавайте на ток :laughing:

 

Аз моите сметки няма да ти ги показвам, но ако се преборя за достатъчно пелети ще са ЧЕТИРИ ПЪТИ ПО-НИСКИ. Германия затва ли реве кат вдовица за кор да й пуснат газта по северен поток? Нещо май нЪли... Мерките ПАК ПОВТАРЯМ погледна ли ги? Ще спират отоплението на басейни, ще работят от вкъщи да не топлят обществени сгради - 21 век! 
САЩ много ясно че не са виновни! Те просто си умират да изчукат Европа къде как може и ако има как да я унищожат. Щото са боклуци от световна класа.
Ей тая маллоумна тъпотия "важното е, че газ ще има" ме влудява. ДА, ЩЕ ИМА, МА НЯМА КОЙ ДА СИ Я ПОЗВОЛИ. Не знам като на какви бастуни да ви го обясня вече. То и диаманти има по принцип!!! Ама не са за всеки поради нЕкои причини. 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, RaptoR said:


Латерната си е латерна промита ибрикчийска. Няма да повтарям пак как не ми пука нито за Путин, нито за Русия... Но ДА - изперкалият фюрер в Кремъл спря газта ЗАРАДИ НЕМЛЪКВАЩИТЕ ДЗУРЛИ НА КИРО ТЪПОТО И КОКОРЧО!!!! Набий си го това в главицата!!! 

Бахахахахаха, имаме малък напредък - значи призна за дребосъка, сега остава да се сетиш, че кой какво е приказвал (ако изобщо е приказвал нещо) НЯМА НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ, КОГАТО ИМА ДЕЙСТВАЩ МЕЖДУНАРОДЕН ДОГОВОР! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...