Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

8 minutes ago, RaptoR said:

ЕДИТ: Ясене, като гледам така на Путлер му през путлерчето къмто момента. Чета че си сключва и разни споразумения с Иран, не виждам с нещо да е притеснен - не че ме интересува, разбира се. Интересува ме ТУК какво става. 

То и останалата част от света не е спряла да съществува. :)) А аз питам защото в онзи цитат се притесняват кое как се отразявало на Путлер :))

2 minutes ago, RaptoR said:

цяла Европа се тресе

Spain rejects Commission’s plan to reduce gas consumption – EURACTIV.com

Испания не изглежда разстресена, северозападна Европа и там са сравнително спокойни май май. Чехия и тя имала запаси поне до Януари, без нови доставки, които се очакват да потекат много преди това. 

Тааа коя е Цяла Европа? Поименно колега, поименно ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Де да знам бе, Ясене, де да знам! Ще се види скоро! 

https://btvnovinite.bg/svetut/ek-shte-objavi-konkretni-merki-za-zimnija-sezon-zaradi-namalenite-dostavki-na-gaz.html?fbclid=IwAR1CcBhNQj6183f26rPBGqnGD4lQ6m-29f3oPM8hiKWG1Kc_je3_Ig_y0C0

Цитирам - мерките може да бъдат ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ! Ти па си ми говори глупости. 
И да - нищо не е спряло да съществува, само дето една криза такава се вихри и се разраства... Верно - бахти катилите... 

Link to comment
Share on other sites

Междувременно газът по Северен поток-1 тръгна и в момента е на 40% от капацитета на тръбата. Цената му веднага падна с 4,8 процента.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kotora said:


Тва е смешно направо - типично писание тип в-к Уикенд - "наши източници" хахаха... Като видя Нигерия се сещам за топ измамници, нищо повече. Обърни внимание, че в това .... нещо .... не е спомената нито една цифра освен населението на държавата, което какво по дяволите значение има?!?! Лично аз сефте чувам, че имат газ, че и за продан тия... Да докарват - не ми дреме откъде идва, стига да е евтина! 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, plameni said:

Междувременно газът по Северен поток-1 тръгна и в момента е на 40% от капацитета на тръбата. Цената му веднага падна с 4,8 процента.


А добър ти вечер! 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, RaptoR said:

А добър ти вечер! 

 

Може би някой се е стреснал, че наистина са решени да минат без него, та е отвъртял кранчето. А?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, plameni said:

 

Може би някой се е стреснал, че наистина са решени да минат без него, та е отвъртял кранчето. А?


Абе ти не четеш ли?!?!? 
 

Quote

 

Европа гадае от седмици дали газоподаването за Германия ще бъде възобновено на 21 юли когато приключи годишната планова поддръжка на съоръженията. А Путин изпрати най-категоричния до този момент сигнал, че известни количества ще има: тръбата ще работи на 20% от капацитета си през идната седмица. Това ще се случи, ако изпратената за ремонт в Канада част, попаднала в капана на санкциите, не се върне на руската страна, след което друга част, която в момента е в Русия трябва да отиде на поправка. 

"Ако дойде и другата част, двете ще работят заедно, ако не - само по 30 млн. куб м суровина ще се помпат средно на ден", каза на репортерите руският президент след края на срещата на върха в Иран в късните часове на 19 юли. Той допълни, че иска устройствата обратно в страната си, заедно с цялата документация по ремонта.

След истерични дипломатични усилия на Германия, Канада свали санкциите от турбината и тя е напът към Русия.

В момента никакво руско синьо гориво не се подава по най-големия газопровод за Европа заради планови ремонтни дейности. Преди тях съоръжението работеше на 40% от капацитета си.

 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RaptoR said:

Абе ти не четеш ли?!?!? 

 

Чета, разбира се.

Само че освен това, гледах на живо пресконференцията на Путин след срещата в Техеран. Начерта едни апокалиптични картини за Северен поток-1. Това към 1 часа вечерта.
След има-няма 24 часа, газът тръгва.

Какъв извод да си направя? 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, plameni said:

 

Чета, разбира се.

Само че освен това, гледах на живо пресконференцията на Путин след срещата в Техеран. Начерта едни апокалиптични картини за Северен поток-1. Това към 1 часа вечерта.
След има-няма 24 часа, газът тръгва.

Какъв извод да си направя? 


Простичък и ясен - Германия е ревала като булка за к§р канадците да върнат турбините на руснаците, турбините са си дошли точно навреме и газта тръгва точно навреме - какво не е ясно? ПАК? Заслепени и с пяна на уста в омразата към Русия не виждате и очевидното. Няма нормално, независимо аналитично мислене. И се трупа колекцията тука. 
40% са, защото набърже са върнали и двете турбини отремонтирани, инак щяха да са 20%. Всичко е както е написано.

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

И още по простичък и ясен извод - Путин публично излъга, че още не знае дали и в какво състояние (със съответната съпътстваща документация) ще ги получат.

И изведнъж, хоп, за 24 часа пристигнали, монтирали ги, тествали ги и ги пуснали.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, plameni said:

И още по простичък и ясен извод - Путин публично излъга, че още не знае дали и в какво състояние (със съответната съпътстваща документация) ще ги получат.

И изведнъж, хоп, за 24 часа пристигнали, монтирали ги, тествали ги и ги пуснали.


Айде чети пак!!! Путин откъде да знае дали Германия ще ги измоли от Канада?!?! Бе ти просто не четеш! 

Link to comment
Share on other sites

е да, ама информацията е имал вече, щото нещата не стават за 24 часа. Когато е говорил разни работи вече са били договорени нещата, доставени и т.н

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, RaptoR said:

Айде чети пак!!! Путин откъде да знае дали Германия ще ги измоли от Канада?!?! Бе ти просто не четеш! 

 

Айде пак прочети!

Пресконференцията беше към 1 часа на 20.07.

В 7 часа на 21.07 Германия вече докладва за нормализирани доставки.

 

Тя Канада е ей там зад ъгъла и инсталацията е "ори, мели и яж"

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Ето я отнво цялата статия! Като за малоумни. Някак си тия хора явно са пророци, след като всичко, което са написали се е случило както са го описали! Бахти медиумите!!! Магьосници направо! 

https://www.banker.bg/obshtestvo-i-politika/read/putin-puska-gaza-no-pod-uslovie?fbclid=IwAR0oxvdTc_SJJh0atcMwIvuAUtcztWo9G36xsBeQ8jlUQYKI0thP1kKt0XQ

Какво ми пука на к§ра на мене какво е говорил някой на пресконференция?!?! Всичко може да каже според зависи какво иска да предизвика и прочее! Бахти катилите, трети път го казвам... :Facepalm:

Ти какво се опитваш да ми внушиш тука, че Путин, подплашен от фалит на Русия снощи внезапно е пуснал газта на Германия за без пари, която преди това е спрял за кеф, а не поради планов ремонт?!?!? 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, RaptoR said:

Простичък и ясен - Германия е ревала като булка за к§р канадците да върнат турбините на руснаците, турбините са си дошли точно навреме и газта тръгва точно навреме

 

Пак не си разбрал:

Quote

Тя е била натоварена на самолет, вместо да бъде изпратена по море, за да се ускори връщането й в Европа. След като бъде доставена в Германия, турбината ще бъде изпратена до Финландия. Планирано е тя да пристигне в компресорната станция Портовая, откъдето на 24 юли ще бъде взета от руския енергиен гигант "Газпром".

 

Това е първата турбина.

Link to comment
Share on other sites

Какво се опитваш да ми кажеш отново?!?!? Нещо било планирано?!?! Верно ли??? Ми явно планът се е изменил! Понеже както ЯСНО И ЧЕТЛИВО са написали хората - прочети 5 пъти оная статия! - ако е само една турбина - 20%, при две - 40%. Щомто са тръгнали 40% какво ли значи това?!?!? :Facepalm:

Едит: Втори път ми вдигаш кръвното рязко... Не знам нарочно ли го правиш или се правиш на улав, не разбирам. Повече няма да повтарям едно и също 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Путин много пъти ги прави тези работи и явно това си има цел. Затова не ебавам нито да го гледам, нито да го слушам, а чета какво ясно са написали хората

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, RaptoR said:

Путин много пъти ги прави тези работи и явно това си има цел. Затова не ебавам нито да го гледам, нито да го слушам, а чета какво ясно са написали хората

 

Ами пак стигам до същото. При положение, че нарисува апокалиптична картина за възможността Северен поток 1 изобщо да не тръгне, в крайна сметка тръгна по график. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, plameni said:

 

Ами пак стигам до същото. При положение, че нарисува апокалиптична картина за възможността Северен поток 1 изобщо да не тръгне, в крайна сметка тръгна по график. 


Да вярваш политик пред камери... Нямам думи. Изобщо да вярваш на политик си е оксиморон. А пък на този политик и в тази обстановка - хептен. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...