Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

8 hours ago, chasti said:

 

Май открихме фена на плешивия мертек :lol:
 

  

7 hours ago, vinyl_master said:

Само аз ли си мисля, че ПП и ИТН са абсолютно еднакви, накрая бате Бойко пак ще яхне джипката.... 

Един от министрите в настоящото правителство ми е роднина и имам щастието да го познавам на живо. Дори и той да е единствения свестен в ПП - пак е по-добре от ония учиндолски селяндур и бандата му гъзолизци...

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Един от настоящите депутати на ПП пък е съпруг на моя съученичка и близка приятелка. Също рядко свестен и образован човек. Та ето- двама станаха :) 

Проблемът на ПП е, че имат от много малък до нулев политически опит, което им пречи в тая джунгла в парламента. Но пък явно бързо се учат, с оглед на това как финтираха чалгаджията вчера. :lol: 

Тая сутрин гледам във фейса всички комундели, гербопитеци, ДС ченгели и руски проксита вият на умряло. Значи всичко е точно. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, deus_pld said:

Тая сутрин гледам във фейса всички комундели, гербопитеци, ДС ченгели и руски проксита вият на умряло. Значи всичко е точно. 

Именно. Киро бил рядко тъп според някои, обаче за няма и 6 месеца накара всички задкулисни тарикати да извадят картите на масата. А най-фино го освети Чалгаря, който дори не разбра как сам си го сложи. Северномонголската мафия вие на умряло, а това единствено може да е ода на радостта за ушите на последния нормален българин останал в тази държава.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Godfather said:

Именно. Киро бил рядко тъп според някои, обаче за няма и 6 месеца накара всички задкулисни тарикати да извадят картите на масата. А най-фино го освети Чалгаря, който дори не разбра как сам си го сложи. Северномонголската мафия вие на умряло, а това единствено може да е ода на радостта за ушите на последния нормален българин останал в тази държава.


Като ги пишеш тия глупости вярваш ли си, за пореден път да питам? :laughing1:
Никой нищо никъде не е вадил, тиквата беше подготвен за падането си и го бОли фара. И той, и Доган щракат пръсти и наште, читави фирми са си там. При едни избори сега ще се завърне гробаджийството или най-малкото ще е решаващ фактор - трагедия. Няма да се учудя изобщо ако киро тъпото не влезне в парламента. Между другото ако почнем да броим "геройствата" му бая ще се посмеем - нито един лев няма върнат от крадените (само се лае), нито един човек не е вкаран в затвора (нито един), а арестуването на тулупа го бетонира тотално. Черешката на некадърността и простотията! Гешев си маа каскета и се праи на стожер дори! 
За икономическите баламурщини и милиардите заеми да не говорим - там е класическа трагедия на некадърността и зурладжийството. Ще дойде есента. После и зимата.
Политическата некадърност и неграмотност е потресающа, като само дипломатическата я подминава относно срането по македонския въпрос... Като цяло - ужасяваща история. И накрая един чалгар ти дърпа килимчето, окончателно самоубивайки се и доказвайки, че хората му са били там само за кокала. В момента,  в който им го подхвърля киро тъпото хукват натам... Представете си само за какви плазмодии става реч... 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Dunc said:

Тая неспирна опарка за невижданите изтеглеми заеми още ли се върти ?

Да. А в момента държавата е с по - малко дългове отколкото преди година...

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Dunc said:

Тая неспирна опарка за невижданите изтеглеми заеми още ли се върти ?


Невиждани? То и цените на газта от тоя кораб дето нищо не се чува за него не са виждани например... Както и цял куп глупости, издрънкани от киро тъпото остават невидими. 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:


Като ги пишеш тия глупости вярваш ли си, за пореден път да питам? :laughing1:

Аз не боравя с вяра, а с аргументи. Вярвате такива дето ви подхвърлят малоумни опорки от едно пАсолство на Драган Цанков и "преводачите" им от петата колона. :lol:

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Godfather said:

Аз не боравя с вяра, а с аргументи. Вярвате такива дето ви подхвърлят малоумни опорки от едно пАсолство на Драган Цанков и "преводачите" им от петата колона. :lol:


Освен пак да ти кажа, че си латерна... Къде ги тия аргументи? И се борави с факти обикновено, не с лаладжийските локуми на киро тъпото и компания, което разбира се важи и за останалите. Изброих ти няколко по-важни факта, които съвсем не са единствени. Да ги повторя ако искаш и пак не си ги прочел? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:


Невиждани? То и цените на газта от тоя кораб дето нищо не се чува за него не са виждани например... Както и цял куп глупости, издрънкани от киро тъпото остават невидими. 

 

"невиждани" = огромни. 

 

И тоя профански въпрос подет със заемите още от герб, лесно се проверява, че няма нищо такова, като се прочетат официални отчети от държавата. Но един път казал един, че постоянно се теглели нови и нови заеми, че сме щели да ги плащаме още 1750 години и че общата задлъжнялост растяла главоломно. А истините са, че първо заемът е изтеглен, за да покрие падежа на един друг заем, изтеглен преди това от герб. Алтернативата е, държавата да фалира. Истината е, че в момента дълга е по-малък от преди това. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Изброих ти няколко по-важни факта, които съвсем не са единствени.

Опорните точки и лъжите не са факти, съжалявам. Факт например е, че държавния дълг е намалял за последната година, което става с доста повече приходи, ерго, по-малко крадене. Това показват данните, а ти плямпаш лъжите на сарайската мафия, спонсорирана от масковските блата. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Според БНБ

Декември 2020

Quote

Брутният външен дълг1 в края на декември 2020 г. е 36 824.6 млн. евро (61.1% от БВП 2 ), което е с 1646.4 млн. евро
(4.7%) повече в сравнение с края на 2019 г. (35 178.2 млн. евро, 57.4% от БВП)

 

Март 2022

Quote

Брутният външен дълг1 в края на март 2022 г. възлиза на 41 542.1 млн. евро (55.3% от БВП 2 ), което е с 2488.3 млн.
евро (6.4%) повече в сравнение с края на март 2021 г. (39 053.8 млн. евро, 57.5% от БВП)

Като абсолютна стойност расте, но пък като % от БВП пада - от 61 на 55% т.е икономиката е генерирала повече БВП.

 

Общата тенденция е към спадане спрямо БВП, само 2020 се е увеличил като %.

Link to comment
Share on other sites

Латерните стават всеки ден, всеки час, все повече за смях.... Ама на Момчил например кво му дреме, той си вее кайсиите на морето (да е жив и здрав). Ние да му мислим, защото ние патим от киро тъпото. И как ще патим само тепърва... 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

ПРО100 Киро ми напомня на един друг подобен индивид, живял в изгнание в чужбина, който дойде и си оправи "личните" неща за 100 дена. Та подобно на онзи дет едно изречение по смисъл не може да сътвори на чист български език тръгнал премиер да става. Да си ходи в харвард и да преподава теория  на такива като Лена...

Link to comment
Share on other sites

Кирил Петков не е живял кой знае колко време извън България... Винаги ми е било странно как се изтъква едва ли не, че не е живял в Бг.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, w00x said:

То това трябва да е позитив по принцип, а не негатив.

И аз така го разглеждам. Още повече какво е свършил през това време и най - вече какво е направил след прибирането си.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, vinyl_master said:

Стана ли премиер противоконституционно ?

Не. За разлика от симеон и другаря станишев.

Link to comment
Share on other sites

Прави ми впечатление, че форумните лелки ПП са бетер лелки гроб у фб... Ебати веселбата! Очаквам скоро ода за киро тъпото в стил оная баба дето пишеше за тулупа :laughing1:

Едно писание, което ми попадна през познат и е много добре списано, естествено за четящи и мислещи:

https://ahtezimedii.com/2022/06/13/vav-vihara-na-kurolacziyata/?fbclid=IwAR3fe4LKsA01x1XJch550ut4W7KQCRK9C_5yQthss-aq00dHMbDR08mDB_g

=========================

Междувременно от гроб не си губят времето и действат на мига:

https://gospodari.com/gerb-vnasyat-vot-na-nedoverie-kam-pravitelstvoto-v-sryada-video/?fbclid=IwAR2KfRF6VGJxkHzlW2W1srglpv3e3wobF0qoW8rJ1K5QP_H0QogcArmeJ6s

=====================

Абе, купуването и продаването на депутати престъпление ли е? :laughing1::effemine2::laughing1:

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Аз пък като една обикновена форумна ПП леля не разбирам овчия ти възторг от това, което се случва. Хубаво, махаме Киро, майната му на канадеца. Не е невъзможно, с оглед предстоящия вот на недоверие.

От там опциите са две: гроп, след като получат мандата от президента, както е по конституция, правят правителство на мутрите с дпс и солташаците им- възраждане и каквото там остана от чалгарите- в тази комбинация ще имат мнозинство. Или опция 2: отиваме на избори наесен, където в следствие на 20%-ната избирателна активност, която се очаква,  гроп и възраждане печелят и правят правителство със златния пръст на дпс. 

В смисъл, в коя вселена точно това ще е по-добре от сегашната ситуация? И наистина ли си вярваш, че ако ги махнем Кировците изведнъж газа ще поевтинее, нафтата ще стане 1,80лв и всичко ще си е по старому? Обясни моля, , че наистина не разбирам, явно съм бая тъпа леля... 

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

И аз не разбирам говеждия ентусиазъм за всяка издънка и "издънка" на ПП. Щото ако не са те - се връща мутрокрацията и си продължаваме по старому с баце на белия джиБ. И аз ще си търся друга държава...

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, deus_pld said:

Аз пък като една обикновена форумна ПП леля не разбирам овчия ти възторг от това, което се случва. Хубаво, махаме Киро, майната му на канадеца. Не е невъзможно, с оглед предстоящия вот на недоверие.

От там опциите са две: гроп, след като получат мандата от президента, както е по конституция, правят правителство на мутрите с дпс и солташаците им- възраждане и каквото там остана от чалгарите- в тази комбинация ще имат мнозинство. Или опция 2: отиваме на избори наесен, където в следствие на 20%-ната избирателна активност, която се очаква,  гроп и възраждане печелят и правят правителство със златния пръст на дпс. 

В смисъл, в коя вселена точно това ще е по-добре от сегашната ситуация? И наистина ли си вярваш, че ако ги махнем Кировците изведнъж газа ще поевтинее, нафтата ще стане 1,80лв и всичко ще си е по старому? Обясни моля, , че наистина не разбирам, явно съм бая тъпа леля... 


Да те питам само къде видя възторг??? Нещо силно си се объркал. От месеци повтарям, че не само нищо хубаво не се случва, но ням и да се случи! Не мога да разбера като казвам нещо някой разбира ли го, на делфински ли пиша тука или просто всеки пише сам за себе си? Нима не казах АЗ няколко пъти, че с простотията си киро тъпото ще върне гроб на власт? Ти сляп ли си и не виждаш ли, че кликата на киро тъпото е на практика нов гроб? Имат всички характеристики и извършват същите действия. Или понеже са на пълна контра с Русия трябва да им се кланяме? Щото на тях това им е мантрата нон стоп. 
И не - никой не очаква чудеса, лайната са изсрани, глупостите са изречени, връщане няма. Надеждата е да не става още по-зле. И не знаех, че и ти си фен на киро тъпото, но ще го имам предвид. 

ЕДИТ: Помните ли веднъж преди години как бях споменал, че може би единственият начин е да си внесем правителство? Все още не виждам друга алтернатива... Така и така досегашните некадърници ни излизат по-скъпо от всеки един екип от най-елитни експерти във всяка една сфера. 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:


Да те питам само къде видя възторг??? Нещо силно си се объркал. От месеци повтарям, че не само нищо хубаво не се случва, но ням и да се случи! Не мога да разбера като казвам нещо някой разбира ли го, на делфински ли пиша тука или просто всеки пише сам за себе си? Нима не казах АЗ няколко пъти, че с простотията си киро тъпото ще върне гроб на власт? Ти сляп ли си и не виждаш ли, че кликата на киро тъпото е на практика нов гроб? Имат всички характеристики и извършват същите действия. Или понеже са на пълна контра с Русия трябва да им се кланяме? Щото на тях това им е мантрата нон стоп. 
И не - никой не очаква чудеса, лайната са изсрани, глупостите са изречени, връщане няма. Надеждата е да не става още по-зле. И не знаех, че и ти си фен на киро тъпото, но ще го имам предвид. 

ЕДИТ: Помните ли веднъж преди години как бях споменал, че може би единственият начин е да си внесем правителство? Все още не виждам друга алтернатива... Така и така досегашните некадърници ни излизат по-скъпо от всеки един екип от най-елитни експерти във всяка една сфера. 

 

Объркването явно е всеобщо. Не съм "фен" на Киро. Ако под "фен" имаш предвид, че съм гласувал за него- тогава ОК, но ако си мислиш, че получавам лека ерекция всеки път като му чуя гласеца- еми не, объркАл си се. Просто гледам съвсем обективно на нещата и не виждам АБСОЛЮТНО НИКАКВА алтернатива към момента. Всякакъв вариант за сваляне на правителство и нови избори води до гроп, което ако се случи, по всяка вероятност ще започна да търся варианти за емиграция. 

 

Не знам ти какви простотии виждаш, но факта, че от едно известно време цялата ченгеджийска и мутренска пасмина, със все кенефните им медии вият на умряло и са хвърлени на абразурата, за мен е показателно, че посоката е вярна. А инфлацията, газа, нафтата, цените на храните, имотния балон са световна тенденция и причината за тях е отвъд океана. Киро е последния човек, точно преди мен и теб, от който нещо зависи. 

 

п.п.: това със вносното правителство не е лоша идея. Но трябва да сме убедени, че нямат българска жилка поне 5 поколения назад, за да даде ефект :) 

Link to comment
Share on other sites

Общо взето си е евало капаците. Не ми се ходи в друга държава, но ако се наложи ще отпътувам. Имам чувството, че тук, ако нямаш познат лекар, адвокат и полицай, си жив умрял. 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...