Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

14 hours ago, ARPAnet said:

Много готино видео, помощ от публиката, събиращо ситуацията в кратко 30 минутно обяснение

 

Доразвиват в детайли една от причините, която беше изложена във видеото им два дена след началото на войната. 

Бях го постнал тук.

В исторически, геополитически и икономически план, причините и обясненията са още по-комплексни.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 hours ago, plameni said:

 

Доразвиват в детайли една от причините, която беше изложена във видеото им два дена след началото на войната. 

Бях го постнал тук.

В исторически, геополитически и икономически план, причините и обясненията са още по-комплексни.

Мислех си, че ми е познат сетъпа на видеото, изцяло бях забравил за твоето, а го гледах тогава. :)
Добре стоят заедно :)

Link to comment
Share on other sites

Велика Ирини както винаги:

 

Quote

Наскоро прочетох едно изказване на г-н Христо Грозев от Белингкат, което гласеше: „Слуховете за смъртта на Путин са психологическа операция на украинските служби, които, естествено, имат право, и се занимават с контрапропаганда, включително с такива слухове”.
Доста ме впечатли това „естествено”. Всъщност, г-н Грозев казва, че лъжата и манипулацията вече стават официално част от арсенала в тази и така мръсна война. И това, според него, е естествено.
Не че съм особено изненадана, помнейки колосалното количество мръсотия, подлост и пропаганда за войната в Сирия. Има си хас да не помня лъжите за „химическите атаки”, с които Асад избиваше де що има бебе, млада майка и последна болница в Алепо. Атаки, които след време бяха опровергани от независими западни журналисти, организации, та дори и висши военни. Има си хас да не помня старателно излъскания имидж на крайни ислямисти, които охраненото котило на капките ни представяше за „умерена опозиция”. Има си хас да не помня хилядите случаи като този с Омран – окървавеното дете в линейката, което световните медии с месеци разнасяха на първите си страници като “жертва на Асад”, докато се оказа, че бащата е поддръжник на правителството, а детето е пострадало от удар на “умерената опозиция”. За което същите медии и грантови инфлуенсъри по-късно не мъцнаха и дума, защото рязко загубиха интерес. 
Убийте ме, но аз не разбирам това „естествено”. 
Естествено ли е да представиш старец, плачещ насред площад с трупове в Донецк, и да напишеш, че това е в резултат от руските бомбардировки?
Естествено ли е да развяваш навсякъде снимка на мъж, плачещ до трупа на жена си, отново в Донецк, и да напишеш, че това е в резултат от руските атаки?
Ще ти повярват веднъж, два пъти, три пъти. После и от двете страни, ще останат по една зомбирана маса от платени негодници и неплатени полезни идиоти, които така или иначе поемат безкритично всяка пропаганда (Имам немалко хора от приятелската ми листа тук, които споделиха новината от украински медии, че Путин пие кръв на украински бебета. Буквално, не метафорично. Вероятно ще се засмеете и ще решите, че е шега. Ами не, оказва се, че тези хора искрено вярват, че кремълският джуджак пие детска кръв. Същите хора с радост споделят всяка откровена глупост, стига да импонира на пристрастията им.)
А останалите, по-умните, ще започнат да се съмняват във всичко. Все пак живеем във времената на Телеграм, където всяка официална медиийна информация може да се провери за секунди. Като например новината за "евакуацията" на Азов. Докато родните медии ни обясняваха как смелите защитници на Мариупол са "успешно евакуирани", в Телеграм азовци благодаряха смирено пред руските камери за "тьоплий суп".
Наскоро в няколко медии под сурдинка мина информацията за уволнението на  украинския омбудсман по правата на човека Людмила Денисова, която самите украински депутати освободиха от длъжност, и то по инициатива на партията на Зеленски. Причината? Неестествената фиксация на дамата върху “сексуални престъпления на руски войници спрямо украински бебета, деца, жени и мъже, извършени по неестествен начин, които не могат да бъдат потвърдени с доказателства и само вредят на Украйна”. Някои от описаните от Денисова случаи са откровено абсурдни според самите украинци – като случаят с руския войник-акробат, който ритал бебе по главата, докато го изнасилвал. С други думи, украинският омбудсман с месеци е публикувал на страницата си информация за стотици сексуални престъпления и извращения, за които не е представил  нито едно доказателство. Ако ви е интересно, вижте видеото на украински журналист, който е направил обширен репортаж по темата. Аз се хванах за главата като видях за какво малоумие иде реч. 
Прочетох, че тези дни се е състояла и друга акция на украински бежанци. Гробовете на известни личности като Оскар Уайлд, Щопен, Балзак, Пруст, Молиер, Джим Морисън, Крис Корнъл са осъмнали с лепенка „Ако бях жив, щях да подкрепя Зеленски”. И повярвайте ми, западняците далеч не са във възторг. Съчувствието към жертвата е едно, но минаването на всякакви естетични и морални граници - съвсем друго.
Войната в Украйна е мръсна работа и Русия несъмнено е агресор. Но с този подход украинците хич не си помагат. "Най-много се лъже на война, на избори и на риболов" - е казал г-н Бисмарк. Прав е железният канцлер, спор няма. 
Казал е също така "Не си стройте въздушни замъци, защото те най-лесно се издигат, но най-тежко рухват".
https://www.youtube.com/watch?v=1mRxfnC3n44
https://www.wsj.com/.../ukraine-s-parliament-dismisses...

 

Link to comment
Share on other sites

Чудя се дали ще има поне един път в който да публикуваш нещо което да е писано поне от някое прикрито руско прокси? Тази от години се изявява като видно такова.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, netrootbg said:

Чудя се дали ще има поне един път в който да публикуваш нещо което да е писано поне от някое прикрито руско прокси? Тази от години се изявява като видно такова.

Значи всичко което не ти отърва е руско прокси? Познавам се с мъжът на въпосната персона писала това и ти гарантирам, че не е ничие прокси. Но сериозно се съмнявам за теб, щом с такъв явен плам и ентусиазъм отичаш фактите.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, netrootbg said:

Чудя се дали ще има поне един път в който да публикуваш нещо което да е писано поне от някое прикрито руско прокси? Тази от години се изявява като видно такова.


Каза натовската слуга и аз си падам от смях.... 
 

5 minutes ago, charmock said:

Значи всичко което не ти отърва е руско прокси? Познавам се с мъжът на въпосната персона писала това и ти гарантирам, че не е ничие прокси. Но сериозно се съмнявам за теб, щом с такъв явен плам и ентусиазъм отичаш фактите.


Много ясно, Асене - требе се цуцат ония фалшиви пари на корем и всички ние сме .... знаеш епитетите... Но ИСТИНАТА я знаем... 

Link to comment
Share on other sites

Ако не е руско прокси, интересно дали се оплаква по такъв начин от руската пропаганда? Или само украинската и пречи?  :)

 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, charmock said:

Значи всичко което не ти отърва е руско прокси? Познавам се с мъжът на въпосната персона писала това и ти гарантирам, че не е ничие прокси.

Даже не си направих труда да го прочета цялото. Още като видях кой е автора и как защитава асад и реших, че няма смисъл да си губя времето. Въпросната личност и преди сме я обсъждали тук. Не знам дали в тази или в друга тема.

 

 

29 minutes ago, RaptoR said:

 

Така и не отговари на това което те питах. Вероятно се притесняваш нещо.

 

 

3 minutes ago, ARPAnet said:

Ако не е руско прокси, интересно дали се оплаква по такъв начин от руската пропаганда? Или само украинската и пречи?  :)

Не мога да се сетя за какво точно я обсъждахме преди, но винаги позициите са и във възхвала на лилиПутко.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, netrootbg said:

Даже не си направих труда да го прочета цялото. Още като видях кой е автора и как защитава асад и реших, че няма смисъл да си губя времето. Въпросната личност и преди сме я обсъждали тук. Не знам дали в тази или в друга тема.


Точно па за Асад в малкия си джоб слага такива като тебе... И винаги го е правила и точно затова започнах да я уважавам. Да е жив и здрав Асад и последната хубава стъпка на Путин бе, че му помогна да изринат създадената от америкаснката сган идилска сволоч... 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, netrootbg said:

Даже не си направих труда да го прочета цялото. Още като видях кой е автора и как защитава асад и реших, че няма смисъл да си губя времето. Въпросната личност и преди сме я обсъждали тук. Не знам дали в тази или в друга тема.

Всеки номален и трезвомислещ човек би защитил Асад, включително и болшинството от сирийците.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, charmock said:

Всеки номален и трезвомислещ човек би защитил Асад, включително и болшинството от сирийците.


Което е разбира се факт, както и че спряха да хвърчат християнските глави и да се трепят жени с камъни... Но разбира се слугата на боклуците как ще отдели време да прочете, да погледне... 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, RaptoR said:
Quote

Наскоро прочетох едно изказване на г-н Христо Грозев от Белингкат, което гласеше: „Слуховете за смъртта на Путин са психологическа операция на украинските служби, които, естествено, имат право, и се занимават с контрапропаганда, включително с такива слухове”.

 

 

6 hours ago, RaptoR said:
Quote

Наскоро в няколко медии под сурдинка мина информацията за уволнението на  украинския омбудсман по правата на човека Людмила Денисова, която самите украински депутати освободиха от длъжност, и то по инициатива на партията на Зеленски.

 

Преди да забравя :)

Интересно противоречие. Оплакваме се от пропагандата от страна на Украйна и като аргумент даваме акт на Украйна против пропагандата. :hmmm: :wtf:

Ама да се възмутим от другата страна, която м/у другото заплашва и България? Meh, важното е да демонстрираме раболепие, за всеки случаи. 

 

Link to comment
Share on other sites

Цитирам Христо Борис. Съосновател и CEO на Payhawk.

 

Quote

Утре в Payhawk ще е неработен ден

Днес от трибуната на народното събрание Радомир Чолаков от ГЕРБ каза, че компанията е създадена през 2018-та по времето на тяхното управление и можело да се случват компании на стойност $1 млрд. без никой да им пречи. Но не знае, че:

Чакахме с месеци през 2018-та, за да има търговски регистър и да получим първата инвестиция

Над 60 инвеститора отказваха да инвестират в стартираща компания от България, защото не вярваха, че сме способни да направим успешна компания на пазарен принцип

15 дни преди да фалираме през 2019-та успяхме да привлечем един от най-успешните инвеститори в Европа, който учтиво ни обясни, че трябва да прехвърлим собствеността си в Лондон, където законите се спазват, иначе няма да инвестират

Отне ни 8 месеца да си отворим фирмена банкова сметка в Лондон, защото сме от България

550 млн. лева инвестиции не са в българската банкова система, защото тук банки фалират и наказани няма

Но въпреки това:

Върнахме десетки хора обратно в България, за да работят в родината си. Много не отидоха в чужбина, за да работят тук

Във всеки един от офисите ни в Испания, Франция, Англия, Нидерландия и Германия работят българи

Плащаме милиони за заплати и осигуровки в България и 70% от компанията е базирана тук

Всеки нов служител от чужбина прекарва 2 седмици обучение в България. Цялата компания се събира два пъти на българското черноморие и на български зимен ски курорт за тийм билдинг

Вече инвеститори от цял свят идват на крак в България, защото знаят, че в България се работи здраво и иновации се случват въпреки средата

Утре ще съм на площада, защото политиците прекрачват всякакви морални граници. Да се говори с омраза, враждебност, цинизъм е похват от едно друго време, но не и днес. Не и в моята България.

P.S. Уважаеми народен представител г-н Чолаков, не сме ги ”спечелили”, а сме ги изработили тези пари.

 

Link to comment
Share on other sites

Гледам какви протестират за Копейкин и ко, едни такива татуирани момчета, гологлавии, SS татус видях .. Абе България да не би да има проблем с нацистите ? Може би трябва една освободителна операцийка да и се спретне ? :ohmy::popcorn:

 

2 hours ago, netrootbg said:

Цитирам Христо Борис. Съосновател и CEO на Payhawk.

Само мога да кимам на казаното, никакви изненади

Link to comment
Share on other sites

Е ти какви мислиш са платените клакьори?!?! Утайки, които за парче пица и 20 лева са готови. Да не си очаквал учени от БАН?!?!?

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Antares said:

Точно бан не е най-добрия пример :lol:

Нищо не е случайно. Въпрос на мислене е. За определени другари, БАН са номер 1 в света ;).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Е ти какви мислиш са платените клакьори?!?! Утайки, които за парче пица и 20 лева са готови. Да не си очаквал учени от БАН?!?!?

Някой освободител би ти казал, че нацистите си имат партия в парламента. пък ако цитират Копейкин, те са направо целият български народ .. Пък България има история да е на страната на нацистите, вече са на освобождавали от тях един път .. 

А и освободителите вече ни заплашват със Сармат заради Лавров. Картинката се рисува :lol:

 

Едитче, симпатично видео идващо от Руснак, за разликите м/у журналисти   :)(115) ЛАВРОВ С ЖУРНАЛИСТОМ И БЕЗ - YouTube

 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Ами без да правим тъпанарски асоциации, БЪЛГАРСКАТА АКАДЕМИЯ НА НАУКИТЕ е логично да съдържа някои от най-умните хора в страната. Елементарна логика, останалото както винаги са глупости

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Ами без да правим тъпанарски асоциации, БЪЛГАРСКАТА АКАДЕМИЯ НА НАУКИТЕ е логично да съдържа някои от най-умните хора в страната. Елементарна логика, останалото както винаги са глупости

Сериозно ли го мислиш това?

Най - точното определение което съм чул за бан е на Симеон Дянков: феодални старчета!

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RaptoR said:

Ами без да правим тъпанарски асоциации, БЪЛГАРСКАТА АКАДЕМИЯ НА НАУКИТЕ е логично да съдържа някои от най-умните хора в страната. Елементарна логика, останалото както винаги са глупости

Около 5 години съм ги виждал най-умните хора в страната всеки ден, тъй като работата ми беше на 7ми километър и им обядвахме в стола (а след като го закриха, те идваха да обядват в нашето бистро). Ако тия хора са най-умните хора в страната - това прекрасно обяснява настоящото състояние на милата ни родина. Дърти и пресъхнали дребни сметкаджии, партийни връзкари, говорещи само и единствено за бюджети и начини да изцоцат още. Горния цитат ги описва изключително точно.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...