Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

Аз виждам страшно много простотии и съм ги казал няколко пъти поне основните. Не знам какво се хайпвате толкова по т.нар. "виене". Никой не вие - чудят се постоянно какви мазгали и кал да измислят срещу киро тъпото, а той всеки ден им подсигурява матрял. Междувременно нека понезнамсикойпътя - пълно сране в борбата с бившите! Арестуването на Бойко по най-некадърен и в крайна сметка отново неграмотен и неправилен начин го бетонира. Сигурен съм, че си е умрял от смях след тая пародия! В момента не могат го пипна и както виждаш не смеят, понеже се насраха до уши. Нито един, айде пак с големи букви - НИТО ЕДИН няма вкаран никъде дори обяснения да дава. Гешев маа гащи и ги пази, те ще пазят него до откат. Тъпата пухла Сутляши (Кьовеши) потъна в дълбокия стол и мълчи като шаран. Това беше ясно от ден едно че ще се случи, но както и да е - и там разни се хайпваха, ся нещо си траят. 
Та като цяло освен нищоправенето по важните въпроси се сере мащабно в икономиката и дипломацията. Нали се сещаш, че няма как да му се радвам на киро тъпото. Пак да повторя - имах надежди, че е нов внос, то се оказа същия гнилоч!!! Шуробаджанащина, калинки (ти видя ли го оня педал прост на прозореца?!?!), ето почнаха и схеми с депутати - абе точно гроб две!!!   

ЕДИТ: Никола, баш ама баш си прав. Точно така си е! Аз ако нямах такива обвързаности и бях на вашта възраст отдавна да съм се установил другаде в тия времена! Честно го казвам! 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 minutes ago, RaptoR said:

Аз виждам страшно много простотии и съм ги казал няколко пъти поне основните. Не знам какво се хайпвате толкова по т.нар. "виене". Никой не вие - чудят се постоянно какви мазгали и кал да измислят срещу киро тъпото, а той всеки ден им подсигурява матрял. Междувременно нека понезнамсикойпътя - пълно сране в борбата с бившите! Арестуването на Бойко по най-некадърен и в крайна сметка отново неграмотен и неправилен начин го бетонира. Сигурен съм, че си е умрял от смях след тая пародия! В момента не могат го пипна и както виждаш не смеят, понеже се насраха до уши. Нито един, айде пак с големи букви - НИТО ЕДИН няма вкаран никъде дори обяснения да дава. Гешев маа гащи и ги пази, те ще пазят него до откат. Тъпата пухла Сутляши (Кьовеши) потъна в дълбокия стол и мълчи като шаран. Това беше ясно от ден едно че ще се случи, но както и да е - и там разни се хайпваха, ся нещо си трят. 
Та като цяло освен нищоправенето по важните въпроси се сере мащабно в икономиката и дипломацията. Нали се сещаш, че няма как да му се радвам на киро тъпото. Пак да повторя - имах надежди, че е нов внос, то се оказа същия гнилоч!!! Шуробаджанащина, калинки (ти видя ли го оня педал прост на прозореца?!?!), ето почнаха и схеми с депутати - абе точно гроб две!!!   

 

Добре де, ти според мен си имал твърде големи очаквания явно. Какво искаш да се случи тука за 5-6 месеца? И то в условията на безпрецедентна икономическа криза и инфлация с тенденция към стагфлация съвсем скоро и  война на 300км от границата ни?

А и мисля ти е ясно след 12 години на власт гроп как са се окопали и подсигурили гърба, та "изриването" вероятно изобщо, ама изобщо не е лесна задача. Нали виждаш какво се случва на турската граница. Спряха им една лапачка за 50-тина милиона на година  и стана страшно. Представи си за какво ще иде реч в наистина големите далавери, където сумите са по милиарди: магистралите, лукойл и тн. Години ще отнеме дори и при най-добро желание да се изрине кочината. Ако изобщо е възможно да се изрине...

Срането в дипломацията (предполагам имаш предвид Македония) най-вече го насраха ченгетата от вмро и плондера каракачанов, защото едно приемане на Македония в ЕС ще им секне далаверата с паспортите. А и Киро изобщо не е дал индикации за валяне на ветото към момента, разните му там "анализиатори" а ла ПИК само се плюнчат по темата....

 

п.п.: за педераса на прозореца тихо сега, че ми е селски :lol:  . В неговия замрежен поглед е надеждата да оправят пътя до селото, че иначе ще трябва джип да купувам скоро :) или трактор...

Link to comment
Share on other sites

Just now, deus_pld said:

п.п.: за педераса на прозореца тихо сега, че ми е селски :lol:  . В неговия замрежен поглед е надеждата да оправят пътя до селото, че иначе ще трябва джип да купувам скоро :) или трактор...


Ща изям хахахахахахаха

Аз съм последния човек, който може да си помислиш, че живее с илюзии. Имах някакви бегли надежди, не съм и помислял за чудеса, но определено не очаквах нещата да са още по-зле! Вместо да се мачка яко гроб и компания както добре се беше почнало, те се накендзаха (пак от бързане да се покажем и некадърност) с тулупа, а Доган си е нейде по сараите и също съм сигурен си умира от смях. То е ясно, че ще им спрат безочливото и нагло крадене, но какво правим с вече откраднатите милиарди? Халал да им са? Те не че не са се погрижили да ги покрият отдавна, но няма ли някой ей така да ги подгони малко, ама грамотно и издържано, да ги постресне? Кога? Като изтекат всички давности ли? Докога ще търпим каскета? Там не ежедневна - почасова преса трябва. Защото той ще ги пази на амбразурата до гроб

Link to comment
Share on other sites

Свалянето на главния прокурор е поредната стена, в която се сблъскват новите. Законът е умишлено така изкован от герп, че той да е недосегаем, сещаш се защо. Правосъдната министърка (която, между другото е от квотата на Да България) полага усилия в тази посока, но каквото и да направи или вкарват процедурни врътки в заседанията на ВСС, или трябва да се ходи към конституционни промени, за което трябват 160 депутата, т.е. невъзможно към момента. 

Изобщо, не е лесно никак. 

Не знам, аз съм на мнение, че трябва да им се гласува по-дълъг хоризонт на доверие на тия за да може нещо да се разтръгне работата. Каквито и да са, към сегашния момент са най-доброто, с което разполагаме. Не казвам, че са най-добрите по принцип, но алтернатива, различна от нови 12 години мутромафия към момента просто няма. 

Link to comment
Share on other sites

Големият проблем идва от това, че за последните два мандата управление, герб успя да промени толкова много закони, правила и процедури, че успя да направи голяма част от схемите напълно законни. На прицел сега са само случаите, в които дори не са си правили труд да спазват собствените си правила, а са го удряли съвсем през просото. Да не говорим, че с практиката, чрез промени в заключителните разпоредби на един Закон, да се променя друг, е създадена отвратителна каша в законодателството ни.

Сега поне се разбра, откъде е идвало и забавянето в промяната на законите. Веднага се сещам за "Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател", а тук даже са четирима.

 

Снощи по БНТ чух някакъв политолог ли беше, социолог ли беше, не разбрах, да казва, че борбата с Мафията е работа на Държавата. Как тук цели шест месеца нищо не се прави и даде за пример Италия преди години, когато държавната машина се била впрегнала и само за няколко години преборила Мафията...

Хвана ме яд, че не знам сръбски, че да си попсувам половин час, без да повтарям :censored2: :censored2: :censored2:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, plameni said:

Хвана ме яд, че не знам сръбски, че да си попсувам половин час, без да повтарям :censored2: :censored2: :censored2:


Признавам, че ни бият в тва отношение... Иначе аз го докарвам докато ми свърши дъха, но онези са гении просто... 
А в съдебната система трябва жестока метла - от-до.  Имам поглед отвътре - нямата сеи представа за каква корупция иде реч и как се решават нещата. А който не е корумпе го сплашват и си трае. Там трябва поголовна лопата - има хора, окопани дори отпреди гроб да съществува и диктуват събитията с по едно телефонно обаждане. Отделно го играят като отбор и се пазят взаимно. Не че и другаде не е така, но тука е потресающа ситуацията. А прокурватурата винаги е дийствала под диктовка. 
И като споменах прокурватурата - не съм проверявал, но трябва ли като говорим за самосезиране непременно каскета с тлъстата си тиква да го извърши? Нима не може други прокурори да образуват следствия? 
И след като явно гешефтатурата е тотално корумпирана (сутляши блее като тъпа подпухнала спрънджа) какво стана с терасите, апартаментите, къщите за тъщи? Нима нямаме други органи, които да атакуват гробдпсарите?!!?!? Ей там трябва да се натиска!!! А не да се бута киро тъпото в Украйна!  

Link to comment
Share on other sites

Другарю, как предлагаш да се смени гешев с тази бройка депутати в парламента. ВСС и те са се окопали. Нормално е да няма нито един осъден. прокуратата нарочно саботират всички дела. За тази цел в момента се напъват да променят леко закона за КПКОНПИ и да слогат Рашков начело. Целта им е да избегнат прокурата и следствието. Това в голяма част се дължи на това, че превърнаха КПКОНПИ в бухалка през годините. Закриването на спец съда и прокурата е голям успех. Трябва си време за да могат да се справят. Където и да пипнат излизат много неща. Ако усепят да разкарат гешев в даден момент и получим нормален съд и прокурата, няма да ни стигнат затворите. За това обаче ще се искат доста години. А Кьовеши не я мисли. Тя си изпипва делата преди да ги внесе в съда. Малко време се иска там. Не можеш да тръгнеш от нулата и да искаш кой знае какви резултати в рамките на година. Да не говорим как се опитваха да я саботират тук като и пробутваха некадърници и послушковци.

Link to comment
Share on other sites

Да ти припомня за пореден път, че не си ми никакъв другар и за разлика от тебе аз нямам капка дори политически зависимости. 
Останалото на всички е ясно. А в момента се опитват с измислени промени да НЕ стигне Рашков до ръководния пост. Пак не си разбрал. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, RaptoR said:

Да ти припомня за пореден път, че не си ми никакъв другар и за разлика от тебе аз нямам капка дори политически зависимости. 
Останалото на всички е ясно. А в момента се опитват с измислени промени да НЕ стигне Рашков до ръководния пост. Пак не си разбрал. 

Не съм ти другар. Просто знам, че обичаш такива обръщения към теб. Нали така се поздравявате в ДС?

Аз нямам участие и политически зависимости. Даже минавам проверка за такова нещо. Нямам право и да участвам в партии и организации. А за Рашков си е много показателно ДПС как се опитват да го спрат за поста с измисленият лимит за възрастта.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, netrootbg said:

Не съм ти другар. Просто знам, че обичаш такива обръщения към теб. Нали така се поздравявате в ДС?

Аз нямам участие и политически зависимости. 


Ще припадна от смях! 

А за Рашков виж се какво си написал по-назад. И евентуално си го оправи. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RaptoR said:

...няма ли някой ей така да ги подгони малко, ама грамотно и издържано, да ги постресне? Кога? Като изтекат всички давности ли? Докога ще търпим каскета? Там не ежедневна - почасова преса трябва.

 

Ми... няма хора...

Събитията от последните дни са чудесен повод да се замислиш, дали не трябва да прекратиш отказа си да гласуваш, докато няма възможност за електронно гласуване.

Не виждаш ли, че когато трябва да са гласуват закони, които има шанс да доведат до някаква радикална промяна, мнозинствата тутакси се разпадат и нищо не минава. Как очакваш някой да приеме нещо, което може да се обърне срещу него? Нали не вярваш, че щъркелите ще ти го донесат износено и родено? Ако пък тръгне в тази посока, бъди сигурен, че го прави, защото е намерил механизъм да го използва за себе си.

Видя се, че машинното гласуване даде възможност за удар по мафиотското статукво и точно затова се заговори че искат да го махат и пак да се върнем към бюлетините.

С тези твърди електорати, при 40% избирателна активност няма как да се случи събирането на критична маса, която да помете тая сволоч.

От теб също зависи! Както и от тези, които мислят и (не) действат също като теб.

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, plameni said:

 

Ми... няма хора...

Събитията от последните дни са чудесен повод да се замислиш, дали не трябва да прекратиш отказа си да гласуваш, докато няма възможност за електронно гласуване.

Не виждаш ли, че когато трябва да са гласуват закони, които има шанс да доведат до някаква радикална промяна, мнозинствата тутакси се разпадат и нищо не минава. Как очакваш някой да приеме нещо, което може да се обърне срещу него? Нали не вярваш, че щъркелите ще ти го донесат износено и родено? Ако пък тръгне в тази посока, бъди сигурен, че го прави, защото е намерил механизъм да го използва за себе си.

Видя се, че машинното гласуване даде възможност за удар по мафиотското статукво и точно затова се заговори че искат да го махат и пак да се върнем към бюлетините.

С тези твърди електорати, при 40% избирателна активност няма как да се случи събирането на критична маса, която да помете тая сволоч.

От теб също зависи! Както и от тези, които мислят и (не) действат също като теб.

 


Пламене, обяснил съм изоснови защо не участвам в предварително нагласен панаир. Между другото електронното гласуване не беше ли на върха на мегафона на лайкучките киро тъпото и кокорчо? Умишлено сега не го споменавах, понеже сме в много по-тежка криза и има по-важни неща, НО - желязото се кове доде е горещо... Сега пак се разсъхнаха нещата, а ето как логично чалгарницата се разпада и съществува хипотетична възможност за избори... Кво праим? 10% активност поради тотално отвращение и тулупа на бял кон...
Аз не мога да си позволя да гласувам за идиоти. Подавал съм и бюлетина "никого не ща", но вярваш ли, че това има ефект? Изобщо виждал ли си отблизо как се правят избори с хартийки, или хайде - само с хартийки? Да те разходя из наште села ако искаш... Това не са избори - това е пародия и панаир. 
 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Магарии по селата, туризма и т.н. имат значение единствено когато по-голяма част от населението не гласува.

А аз винаги съм бил учен, че ако не гласувам нямам правото да се оплаквам. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, plameni said:

Видя се, че машинното гласуване даде възможност...

 

Продължаваш да си говориш за хартийките...

Гласувай машинно. 

 

Помниш ли, че още през 2014 година беше решено, че машинното гласуване трябва да стане повсеместно и в закона имаше само две изключения - за местните избори през 2015 и за президентските избори през 2016 година. 

Link to comment
Share on other sites

При 80-90% избирателна активност няма да има абсолютно никакво значение какви пародии и панаири стават по селата. Не знам как някои хора продължават да не могат/не искат да го проумеят това. 

Link to comment
Share on other sites

Относно електронното гласуване или пък гласуване по пощата, познавайки манталитета на българина ('бал съм ги, да се оправят), считам, че е абсолютна заблуда, че ще се повиши драстично избирателната активност. 10% - 15% - 20% максимум. 

 

Да добавя, че машинното гласуване се оказа сериозна спирачка срещу неграмотния (като образование или като незнание на езика) вот.

 

От друга страна, който и от двата метода (поща или електронно) да се въведе, мога да гарантирам, че избирателната активност в махалите и в съседна нам държава ще скочи до 99.7% - 99.99%, защото ще има възможност да се организира и изпълни (при това без "изборен туризъм"). Както и купения вот, естествено.

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, plameni said:

 

Продължаваш да си говориш за хартийките...

Гласувай машинно. 

 

Помниш ли, че още през 2014 година беше решено, че машинното гласуване трябва да стане повсеместно и в закона имаше само две изключения - за местните избори през 2015 и за президентските избори през 2016 година. 


Гласувах машинно - кво от тва?!?!? Основно "гласовете" са в чували, протоколите се пишат от платени клакьори, абе аре да не почвам! Ти верно ли си мислиш, че машините помагат с нещо, освен да отвеят мангалските кръстчета? И то до нейде само? 
 

2 hours ago, deus_pld said:

При 80-90% избирателна активност няма да има абсолютно никакво значение какви пародии и панаири стават по селата. Не знам как някои хора продължават да не могат/не искат да го проумеят това. 


Така си е - но как се постига това? Като дадеш на хората достъп до гласуване. И аз да съм, найш кога ще  се емна да пътувам 2 часа, за да вися още три часа и да ме правят на луд? КЗЛ дето се вика! Ей така остава твърд електорат. И ей така половината не гласуват. 
 

2 hours ago, plameni said:

Относно електронното гласуване или пък гласуване по пощата, познавайки манталитета на българина ('бал съм ги, да се оправят), считам, че е абсолютна заблуда, че ще се повиши драстично избирателната активност. 10% - 15% - 20% максимум. 


Нека не си говорим глупости - има 2+ милиона българи в чужбина, основно ценен матрял, които за разлика от тираджиите и чистачките не гласуват поради невъзможност. Дай им право да гласуват от телефона със съответен сертификат и глей сеир как дори ДПС няма да влезе в парламента. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, RaptoR said:

Гласувах машинно - кво от тва?!?!? Основно "гласовете" са в чували, протоколите се пишат от платени клакьори, абе аре да не почвам! Ти верно ли си мислиш, че машините помагат с нещо, освен да отвеят мангалските кръстчета? И то до нейде само? 

Личи си колко си запознат с изборният процес :Facepalm:.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, RaptoR said:

 


Нека не си говорим глупости - има 2+ милиона българи в чужбина, основно ценен матрял, които за разлика от тираджиите и чистачките не гласуват поради невъзможност. Дай им право да гласуват от телефона със съответен сертификат и глей сеир как дори ДПС няма да влезе в парламента. 


90% от моите съученици, роднини и приятели са в чужбина. Никой от тях не е чистач или тираджия, освен че гласуват винаги, пропагандират активно за гласуване. 
Споделям само мои, реални наблюдения, според които електронното гласуване, не е фактор, който пречи. По-скоро лична осъзнатост за правото на глас, която липсва в България.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, netrootbg said:

Личи си колко си запознат с изборният процес :Facepalm:.


В пъти повече от тебе, много пъти. И не само с изборния порцес - с политиката, с дипломацията, с много, много неща. Гмуркай се там на воля. 

 

35 minutes ago, XMD said:


90% от моите съученици, роднини и приятели са в чужбина. Никой от тях не е чистач или тираджия, освен че гласуват винаги, пропагандират активно за гласуване. 
Споделям само мои, реални наблюдения, според които електронното гласуване, не е фактор, който пречи. По-скоро лична осъзнатост за правото на глас, която липсва в България.


Горе долу същото и при мен. Само дето от тия 90% около 75% нямат физическата възможност да гласуват. Остави България - половин България е навън! А 3/4 от тукашната е наредена манджа - роднина, милиционер, на хранилка, милиционер, наши фирми, пожарникар и най-големият плужек - държавната администрация. 

ЕДИТ: 

1. Гроб внесоха вота на недоверие днес - браво киро, браво тъпо. Ей ся ще видим кой кого е купил. Замо си представете как парят нечии телефони в момента и каква търговийка се върти...
2. Из пространството плъзват слухове, че газта от танкера е по-скъпа от тази на газпром - засега нищо сериозно, но пък пълното покриване на всичко по сделката кво ли подсказва... 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

В пъти повече от тебе, много пъти. И не само с изборния порцес - с политиката, с дипломацията, с много, много неща. Гмуркай се там на воля.

Другарю, машините си генерират сами протоколите. Не се пишат на ръка, нито пък се смятат на ръка ;). Отделно се записват и във флашка чрез която се подават после в РИК(ЦИК). Точно там им е големият проблем на хората на мутрата. Няма дописване и смятане на ръка. Ама от къде да знаеш такива неща...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Гласувах машинно - кво от тва?!?!? Основно "гласовете" са в чували, протоколите се пишат от платени клакьори, абе аре да не почвам! Ти верно ли си мислиш, че машините помагат с нещо, освен да отвеят мангалските кръстчета? И то до нейде само? 

Бях застъпник на предпоследните избори. Резултатите от машинното гласуване се разпечатват готови, преброени от машината, разпечатката се прибира и се запечатва. 
В моята изборна секция нямаше платени клакьори. Ако повече хора жертват една вечер(нощ) от врмеето си - може би шмекериите ще намалеят.

Link to comment
Share on other sites

Като стана дума за газа, видяхте ли какво става?!?! "Плащайте газа в рубли и ще получавате - да, да ама не!". Вчера орките намалиха доставките по северен поток, от днес затварят полека кранчето и към Италия. Създаваме дефицити да дигаме цената...... В началото и аз бях против да отказваме схемата на Газпром, ама сега като гледам поне за това, ще са прави от П.П. Онея от изток не са сигурен доставчик и могат да си правят каквото си искат, пък ти си реви след това. Тук веднага се наместват всички енергийни експерти(бивши ковид специалисти) как видиш ли освен по тръба и от Русия по-евтин газ няма, целия газ на планетата е руски, няма как с кораби от другия край на света да е по-евтино от златната тръбичка и прочие. Да не забравяме обаче, че дори от орките да имахме газ, сега нямаше да е по-евтин. Тиквата 2019 година(дано не бъркам) за да свалят цената, предоговориха нови условия за ценообразуване свързани и с цената на борсата. О.К. тогава цената на борсата беше ниска и ни устройваше много повече от твърда цена в договора, ама като взе да се дига цената там какво правим? Седим си и си чакаме случайно на борсата да падне, ако големия вожд реши да отвори някой друг кран.... Та вече съм напълно убеден, че специално за природния газ се движим в правилна посока. В момента, в който се договорят алтернативни доставки и трасета, орките няма къде да ходят и ще заголят дупенце и щът-нещът ще продават в долари, евро, марки, франкове и каквато и да е била валута на много по-ниска цена!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...