Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

1 hour ago, netrootbg said:

Тъкмо да започна да ти отговорям с детайли, но реших, че не си струва дори и минута в писане.

Радвам се, че си разбрал намека в предния ми пост.

В интерес на истината, по-добре да не се излагаш повече.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Предният ти пост се отнася към друг потребител. Нетруут не е писал до момента.

 

Един съсед татар, собственик на Рено Еспейс, преди малко ми каза "Ако не може да различи потребителите в един форум, значи и за политика не може да говори."

Край на цитата.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

Татар, собственик на Рено Еспейс

Това пък защо беше нужно?!

И без него, изречението пак има същия смисъл. Поне за мен.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, biodesign said:

Дръж се малко по-адекватно и по възможност възпитано. 

Като гледам и ти си един от морето анонимници!

Ти нещо май ми се правиш на отворен? Попитах те кой те е оторизирал да представляваш българския интерес?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Godfather said:

Ти нещо май ми се правиш на отворен? Попитах те кой те е оторизирал да представляваш българския интерес?

А ти чий интерес представляваш???

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Godfather said:

Моя си собствен, защо?

Щото явно българския интерес нещо не ти изнася. В случая напълно съм съгласен с BIODESIGN.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, charmock said:

Щото явно българския интерес нещо не ти изнася. В случая напълно съм съгласен с BIODESIGN.

Как така реши, че българския интерес не ми изнася? Или и ти се опитваш да пробуташ интереса на някакво зомбирано задунайско малцинство за "български"? Българският интерес се определя от Народното събрание, а там все още действат принципите на мнозинството. От десетилетия насам този български интерес е неизменно да сме неразделна част от Европейската цивилизация, в това число ЕС и НАТО. На мен този интерес напълно ми допада.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Godfather said:

Как така реши, че българския интерес не ми изнася? Или и ти се опитваш да пробуташ интереса на някакво зомбирано задунайско малцинство за "български"?

Тук малко се обърка мисля. До един месец това правителство ще падне, щото ще се окаже, че "задунайското" малцинство всъщност е болшинство.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, charmock said:

Тук малко се обърка мисля. До един месец това правителство ще падне, щото ще се окаже, че "задунайското" малцинство всъщност е болшинство.

И какво точно ще се случи ? Ще започнат да си пращат децата да учат в Русия, вместо в Англия? Ще се възползват от огромният пазар и ще започнат да купуват лади без електроника, вместо всичко западно? Че то и сега може, но като се замисля, не се сещам за руски возила във форума, може би пропускам някого, или някой не се е похвалил. 
Да не ви липсват вносните мита от ЕС?

 

  

On 4/25/2022 at 6:21 PM, biodesign said:

Българският интерес.

А българският интерес е там, където са горивата, суровините и големият пазар с малки претенции откъм качество.

Българският интерес е в изграждане на ядрени мощности и транзитиране на газ към европейските джендъри и балканите, дето тиквоний го спря по нареждане на европейските и американски педали.

Там някъде е българският интерес, където са парите за взимане.

Българският интерес е най-малко там, където двама си мерят пишките. И България да застане с гол гъз между тях.

Голям пазар? Та те са минимална част от нашият експорт. Ако не се лъжа се класираха някъде зад Северна Македония:laughing:. И колко па голям пазар да са ? По-малък от Италия ..

Мхм, транзитираме газ та се пара се вдига, да видим дали ще си върнем 3те милиарда за турски поток :)) 

М/у другото, ние също сме европейци, винаги сме били, не ни бъркай с азиатци ;)

Но ние сме там, няма как да се изпарим от света. И ние не сме неутрални, членове сме на НАТО и ЕС, а Русия официално ни обяви за неприятелска страна. И как в този контекст, е в наш интерес да игнорираме съюзниците си, и да се коткаме с тези които ни смятат за неприятелска страна? :confused Това много ми намирисва на един чужд интерес, не наш ;) 

 

 

Lolol https://www.dnes.bg/obshtestvo/2022/04/26/gazprom-ni-spira-dostavkite-na-priroden-gaz-ot-27-april.528189

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, charmock said:

Тук малко се обърка мисля. До един месец това правителство ще падне, щото ще се окаже, че "задунайското" малцинство всъщност е болшинство.

И какво точно предричаш, че ще стане? Идиотите от иZраждане ще вземат властта и ще извадят България от ЕС и НАТО? Ами good luck! :)

 

ПП. На български се казва мнозинство.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Godfather said:

И какво точно предричаш, че ще стане? Идиотите от иZраждане ще вземат властта и ще извадят България от ЕС и НАТО? Ами good luck! :)

 

ПП. На български се казва мнозинство.


Няма да са Израждане. ГЕРБ ще са. Израждане са последните никакъвци с безмозъчни избиратели. Същите, които избираха АТАКА преди.

В момента, в който се опитат да въведат пак казарма, платените им избиратели ще обявят и тях за "предатели" и там каквото беше друго.

 

Из. Цели и програма на "Възраждане"

 

Quote
  • Възраждане ще преструктурира армията по формулата „Въоръжен народ, желаещ да се защитава”. Армията ще има три основни елемента – изцяло кадрова редовна армия, наборни сили, както и резерв, заедно с прилежащите към него граждански асоциации. Разходите ще се оптимизират чрез намаляване на администрацията във въоръжените сили до необходимия минимум, за сметка на бойните части. 
  • Ще се извърши методична подготовка на цялото население за мобилизационна готовност и отбранителни дейности и периодични обучения на запасните формирования чрез система от практически обучения, създаващи и поддържащи необходимите бойни умения, по модела на швейцарската армия. 
  • Редовната армия ще бъде изцяло професионална. В рамките на тази категория влизат високотехнологичните формирования от Военновъздушните и Военноморските сили, както и Специалните сили и част от Сухопътните войски. Ще бъде определен минималния брой въоръжени сили по видове войски и минималния процент от БВП за разходи за отбрана
  • Наборните сили ще бъдат окомплектовани с професионален офицерски и сержантски състав, преминал през бойните части, който ще подготвя и обучава теоретично и практически наборните войници. Службата в наборните военни сили ще е задължителна за всеки пълнолетен български гражданин от мъжки пол и ще бъде в рамките на няколко седмици. В наборните сили ще бъде сведено до минимум отвличането с битови дейности и ще се набляга на практическото  обучение и тактическото използване на най-съвременни бойни средства и въоръжения.    

 

Играли сме го тоя филм. Помните ли групите "Кирил Петков за Премиер!" и "Временното правителство да стане постоянно!", когато беше част от служебното правителство и пусна БМВ-то на онзи министър на търг? Същите тия преди това гласувата за Слави, а след това отидоха и гласуваха за ПП. Когато Кирил Петков каза, че въвежда зелен сертификат, скочиха срещу него, започнаха да пишат, че е родоотстъпник, да обиждат и т.н. Сякаш са го избрали да изпълнява техните лични желания и предпочитания. След това отидоха в лагера "Възраждане".

 

Това са хора, които менят настроения и предпочитанията си с вятъра, а дори не са си направили труда да прочетат целите на партията, която подкрепят. Те подкрепят едно единствено и много конкретно собствено желание. "Прекратяване на пандемията", "вдигане на мерките", "братство с Русия" и други, докато не видят последиците от това си желание. Тогава вината вече не е тяхна, а политиците, на които са се доверили да изпълнят въпросното желание, са "идиоти и мошеници".

Link to comment
Share on other sites

Какво означава "всички са измекяри"? "Измекяра" за един и добър кандидат за друг.

Ти как си я представяш тая работа по принцип? 7 000 000 кандидат-депутата, по един за всеки гражданин, че поне един да не е "измекяр" за всеки един избирател? Или да си изберем един цар за поне 30 години, та да станем като Русия, Северна Корея, Венецуела, Катар и т.н.? Ма и той ще е "измекяр".
Изберателната активност е ниска, защото много хора си мислят, че "няма смисъл", "мързи ги" и т.н. Дори перфектния за тях кандидат да е в листата, много ще си кажат "Е, той тоя ще спечели така или иначе, аз закво да се разкарвам да гласувам?".

Нали добавиха "Не подкрепям никой", за да се следи избирателната активност, дори да не ти харесват кандидатите? Да ходят и да избират тази опция.

Link to comment
Share on other sites

Много интересна логика, значи аз като си изказвам моя личен интерес и логика, излизам че съм путлерис, русофоб и "масква" ми говори...

Браво! Уникален..

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, ARPAnet said:

И какво точно ще се случи ? Ще започнат да си пращат децата да учат в Русия, вместо в Англия?

Ще спомена нещо от християнската митология - Мойсей обикалял 40 години из пустинята не защото не е могъл да намери обетованата земя, а за да умрат всички родени в робство.
 

  

7 hours ago, w00x said:

Това са хора, които...

...правят каквото им каже телевизора. "Телевизора" в случая е метафора за източник на информация, който се приема за истина без капчица критичност. А тези източници се контролират от определени хора...

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vinyl_master said:

Много интересна логика, значи аз като си изказвам моя личен интерес и логика, излизам че съм путлерис, русофоб и "масква" ми говори...

Браво! Уникален..

Не е така. При теб е първо русоробството и след това от него произтича гласуването.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, w00x said:

Какво означава "всички са измекяри"? "Измекяра" за един и добър кандидат за друг.

Ти как си я представяш тая работа по принцип? 7 000 000 кандидат-депутата, по един за всеки гражданин, че поне един да не е "измекяр" за всеки един избирател? Или да си изберем един цар за поне 30 години, та да станем като Русия, Северна Корея, Венецуела, Катар и т.н.? Ма и той ще е "измекяр".
Изберателната активност е ниска, защото много хора си мислят, че "няма смисъл", "мързи ги" и т.н. Дори перфектния за тях кандидат да е в листата, много ще си кажат "Е, той тоя ще спечели така или иначе, аз закво да се разкарвам да гласувам?".

Нали добавиха "Не подкрепям никой", за да се следи избирателната активност, дори да не ти харесват кандидатите? Да ходят и да избират тази опция.

Просто винаги всички се надяват, че ще дойде някой по-добър. Така беше с Царя, така беше и с Бойко в началото. След това се видя, че не е баш така.  В парламента 90%от депутатите влизат да си гонят лични интвреси. 

 

 

Поне сегашното правителство се опитва да намали държавната администрация като направи доста от услугите електронни. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antares said:

Ще спомена нещо от християнската митология - Мойсей обикалял 40 години из пустинята не защото не е могъл да намери обетованата земя, а за да умрат всички родени в робство.

Имаш предвид да се смени поколението през това време? При средна продължителност на живота около 40 години по това време...

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, netrootbg said:

Не е така. При теб е първо русоробството и след това от него произтича гласуването.

 

Хахах... решаваш вместо мен, после аз като реша вместо теб надигаш вои... Пореден бистър и остър ум...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antares said:

Ще спомена нещо от християнската митология - Мойсей обикалял 40 години из пустинята не защото не е могъл да намери обетованата земя, а за да умрат всички родени в робство.

Хахаха, бях започнал да пиша за умиране, но реших, че може да засегна някого та се отказах :laughing:

 

Ройтерс: Руски газ продължава да тече към България и Полша | manager.bg

На някой са му нашокали канчето :laughing:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vinyl_master said:

 

Хахах... решаваш вместо мен, после аз като реша вместо теб надигаш вои... Пореден бистър и остър ум...

Нищо не решавам. Просто ти казва кое е следствие на кое.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...