Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

2 hours ago, biodesign said:

В статията нямаше договори. Всъщност никъде досега не съм видял публикуван договор, но всички смело ги коментират.

Когато намериш договор, с удоволствие ще го коментирамЕ. Дотогава, мълчанието е една добра алтернатива.

Не, но в статията има информация какви клаузи има в договорите :))) И тъй като Ти я даваш като източник на информация, едва ли имаш против да базирам мнението си на нея. Или си избираме какво ни е удобно ? ;)
А ако си такъв фен на прецизността .. то имаш ли неопровержимо доказателство на твърдението ти, че Австрия е минала по новата схема ? ;)  

36 minutes ago, Godfather said:

Умник е той Путлер, нали това ти казвам. Сам ни освободи от енергийна зависимост - щото го може. Пак да повторя, трябва да му се издигне паметник в центъра на София! А това, че русоробите още не можете да се усетите Путлер какъв ви го, хм, заби, е съвсем отделна тема.  :lol: :rofl:

Някои усещат, паричните потоци секват :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Малко офтопик...

Спомням си как като малко дете, някъде на около 3 годинки, един топъл и слънчев ден реших да напълня една изоставена в двора ни метална лейка с вода. Та, започнах да я пълня с пластмасовата си кофичка. Бягам до чешмата в двора, пълня кофичката, припкам до лейката и сипвам водата вътре. И така изсипах доста кофички ала лейката не може да се напълни. Нищо, казвам си, лейката е много голяма а кофичката е малка. Ще сипвам докато се напълни. При едно от поредните изсипвания на кофичката се спънах в лехата, където беше лейката и я катурнах. Водата се изсипа. Разплаках се. Изправяйки лейката видях, че на дъното и има огромна дупка. Тогава разбрах едно нещо: продънена лейка не можеш да напълниш. Колкото и да се мъчиш.

Край на офтопика.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Godfather said:

Умник е той Путлер, нали това ти казвам. Сам ни освободи от енергийна зависимост - щото го може. Пак да повторя, трябва да му се издигне паметник в центъра на София! 


Скоро не е чупен тъпомера така.... 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, RaptoR said:


Скоро не е чупен тъпомера така.... 

Само нема да ми се плашункаш! Ако имаш някакви проблеми с това - звънни едно телефонче на дребното фюрерче в Кремъл. :lol:

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, netrootbg said:

Момчил е изцяло прав. Ще разбереш защо след няколко години.


Пълни глупости както винаги. Още миналото лято предупредих, че се задава кошмар и той започна още есента. Тази есен ще е по две. От вашите тъпотии си събирам бисери. Какви няколко години те гонят бе, момче? Без газ бизнесът загива прав. Наличностите приоритетно ще отидат по тецовете, защото естествено няма как да се остави народа на студено и предприятията ще са поставени в ужасяваща ситуация. Дори да дойде отнякъде газ, тя ще е на цена, която ще ни попилее. И без това едвам избутахме този сезон, нашите загуби са в десетки хиляди и растат ежедневно, не ми се мисли какво става в едрия бизнес.. Предната година от сметки 3500-4000 минахме на 7500-8500, като сега може да стигнем спокойно над 11000-12000 лева. И това е само газта! А инфлацията е поголовна и лавинообразна. Офертите, които получавам вече важат 36-72 часа макс, след което се сменят цените. Ще има още фалити, още проблеми, а дебилите, които са на власт - най-тъпите копелета в историята след 1989, вероятно и преди това - трошат тъпомера почасово. Само че сега няма да могат да удържат цените за частните потребители и ще стане веселба тогаз. И с компенсациите, които раздават, за да задържат положението се източва хазната, което пък води после до затъване в нови и нови дългове. 
Тази година освен всичко друго може да имаме и глад (не че нямаме масов и в момента). В момента цената на торба селитра е вече 100 лева. Какво означава това оставям да се сетите сами, понеже сте разбирачи ... на клавиатура. 
Междувременно докато разни дебили квакаха да се вее украинско знаме в София, токът скочи със 75%. Това в момент в който аз фактурирах на 70 ст. благодарение на скока на борсата през декември.
Ама копченатискачи, особено такива дет нямат и понятие какво става в България като цяло има дай да лаят като латерни за Путлер и Русия....  
 

5 hours ago, Godfather said:

Само нема да ми се плашункаш! Ако имаш някакви проблеми с това - звънни едно телефонче на дребното фюрерче в Кремъл. :lol:


Както винаги силен в изказванията и стабилен в аргументите. Но то е така, когато проблемите ти са дали в Канада на пристана има круиз кораби или не... 

Link to comment
Share on other sites

Цените на енергията скочиха основно заради така наречената зелена сделка. Войната в Украйна допълнително наля масло в огъня. Голятама инфлация се дължи на бясното печатане на пари в последните години. То започна доста преди ковид кризата. След това пък трябваха пари за да се спасяват хората. Това нещо е във световен мащаб и сегашното управление няма нищо общо. Между другото няма намаляване на количествата газ за Бг. Не е руска газ обаче. Въпросът е тези количества да останат за постоянно и да нямаме повече договор с орките. Напълно постижимо е това. Газта можеше да е много по - евтина в Бг, но русоробите в направиха всичко възможно за да не се случи това. Предишният директор на Булгаргаз подписа анекс с който доброволно се отказваме от азерският газ. Беше на много по - ниски цени и така няма как да захранва корупционерите. Без договор с Газпром ще вият на умряло. Те вече почнаха де. Начело с фатмака дето се води президент. Както върви ще излезе валат от политиката и натирен в ъгъла. Той и гоце беше натирен, но излезе като един от много богатите политици.

Link to comment
Share on other sites

Инфлацията напоследък изобщо не е свързана с печатане на пари!  Именно цените на всичи видове горива и суровини водят до тази инфлация, която тази година ще е кошмарна с последните събития Като ни отперат 1.50-2 лв за киловат, като скочи сега още газта с бог знае колко и при тия цени на петролните ще бъде ад. Само че вместо да се вземат мерки, да се търсят решения, нашият неграмотен тъпак ми ходи на срещи с украинския учиндолец! Поради какво?!?! С какво ни помага това на нас?!?! Към момента всички, които имаме спестени пари вече реално сме загубили една трета от тях, верятно и повече. Примери мога да давам бол, но тука не четат, така че няма да се хабя. Да знаех миналата година пролетта да купя няколко тира желязо и дървен материал, сега щях само от това да съм изкарал милион поне.
За капак на всичко няма и пелети - от Бисер Олива в момента не си вдигат телефона на клиент като нас, представям си какво значи това - или не могат да смогнат, или всичко се крие с цел спекула. Дървените пелети са на безумни цени, растящи всеки ден... При нас буквално живота на 60 ШЕСТДЕСЕТ човека, за които се грижим 24/7/365 зависи от тези неща, понеже не сме сергия на пазара. Тия игри с газта ни убиват и може и да фалираме ако продължава така. Януари вдигнахме цените, сега ще трябва пак да ги вдигаме, за да оцелеем. И не само ние - стотици, хиляди бизнеси са в това положение. 
Ей затова не понасям дебилни кретени. Още като видях, че тоя бастун е по-малък от мен ми светна лампата, но се надявах на пустите западни образования. Уж да имат поне някакви познания, то е ясно, че от политика хабер си нямат. То излезнаха толко тъпи копелета, че минаха и тулупа, и чалгара с 200!!! В момента, в който видя някой некадърник първата му работа да е да вдига минималната заплата и почвам да му кова ешафода!!! Изроди тъпи, малоумници! Оставям настрана ежедневната логорея и непознаването на българския език, където също подминаха тулупа, ами се говори вече сериозно, че го гонят и в шуробаджанащината... Ще ни съсипят тия боклуци. 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Другарю, можехме да сме с най - ниската цена на газ-а в Европа. Хората като теб които ги мързи да отидат да пуснат по една бюлетина задържаха мутрата на власт 12 години. Сега ще си плащаш за тези неща.

Link to comment
Share on other sites

Толкова са обезверени хората тук, че вместо да обвиняват този, който спира газа, обвиняват този, на който му спират газа.. По същия начин не обвиняват Русия, че напада Украйна, а Украйна, че ги била провоирала.

Това е просто... отчайващо. И жалко. Още по-жалко е, че има някакви индивиди, които се радват, че са ни спрели газа....

Link to comment
Share on other sites

И спомняте ли си думите на мутрата как имаме 100% диверсификация. Сигурно е визирал почти 100% зависимост от един доставчик, но е объркал смисъла на думата. Много сложна му идва за неговият изказ.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, w00x said:

Толкова са обезверени хората тук, че вместо да обвиняват този, който спира газа, обвиняват този, на който му спират газа.. По същия начин не обвиняват Русия, че напада Украйна, а Украйна, че ги била провоирала.

Това е просто... отчайващо. И жалко. Още по-жалко е, че има някакви индивиди, които се радват, че са ни спрели газа....

Защо да се сърдим на Путин .. повече бих се сърдил на тия https://imgur.com/a/VbbYzOh

Интересно е че вече няколко пъти виждам твърдението, че азерският газ е в пъти по-евтин .. което само отваря въпроса - а защо не сме на него? Или плана не е да сме на него от секундата в която изтече договора с Русия?

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, netrootbg said:

Другарю, можехме да сме с най - ниската цена на газ-а в Европа. Хората като теб които ги мързи да отидат да пуснат по една бюлетина задържаха мутрата на власт 12 години. Сега ще си плащаш за тези неща.


Поредно счупване на тъпомера... Ей затова си събирам бисери аз. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ARPAnet said:

Защо да се сърдим на Путин .. повече бих се сърдил на тия https://imgur.com/a/VbbYzOh

Интересно е че вече няколко пъти виждам твърдението, че азерският газ е в пъти по-евтин .. което само отваря въпроса - а защо не сме на него? Или плана не е да сме на него от секундата в която изтече договора с Русия?

Не сме на азерски газ защото предишното ръководство на Булгаргаз не искаше да го купува. Даже си съчиняваха истории как нямало от къде да се внесе. Всичко беше опровергано и въпреки това не купуваха. Загубите за бизнеса се оценяват на стотици милиони надплатени. МВР предадоха документите на прокурватурата и вече няколко месеца нищо не се случва. Докато каскета е начело, нищо няма да се случи с това дело.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, netrootbg said:

Докато каскета е начело, нищо няма да се случи с това дело.

 

Изобщо докато тоя помияр властва там властва гроб и на пракитка дори не е прокурватура - никакватура е... Проблемът е, че както е тръгнало гроб и тулупа може да се върнат на бял кон като резултат от малоумната дебилщина на сегашните мегакретени. Защото както прогнозирах на панаирите миналата година избирателната активност спада всеки път, накрая ще трябва да се измисли някакъв "кворум", а кохортите на гроб и тиквата се хилят от храстите и с "наши, читави фирми" и персонала им под строй ще вземат връх. 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Схемите са гласени с години. Не можеш да очакваш, че за 2-3 месеца ще успеят да се подобрят нещата. Бавно става всичко и трябва да им се даде шанс. Обаче точно ти да говориш за ниска избирателна активност...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

Схемите са гласени с години. Не можеш да очакваш, че за 2-3 месеца ще успеят да се подобрят нещата. Бавно става всичко и трябва да им се даде шанс. Обаче точно ти да говориш за ниска избирателна активност...


Естествено че аз ще говоря за избирателна активност - както ясно се вижда, някак си все познавам. Всеки път. С изключение на един тази година. Не като някои, които бъркат всеки път. Без изключение. 
А тия некадърници прости никога не съм имал илюзии, че ще оправят нещо. Надявах се поне да спрат тулупските орди временно докато се прегрупират останалите. Кретените успяха дори да влошат нещата... 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, chasti said:

АН-124 летят по принцип под украински флаг. Даже от сили на НАТО се ползват доста. Постоянно кацат на наши летища за пренос на товари. Дори и на пловдивското летище идват често. Нищо не означава, че е в София. Ако все пак почнем директно да помагаме ще е много добре.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, netrootbg said:

Ако все пак почнем директно да помагаме ще е много добре.


Някакво дори на светлинна година от здравата логика обяснение как ще добре това за нас, че и много? Ще ти вдигнат заплатата може би? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:


Някакво дори на светлинна година от здравата логика обяснение как ще добре това за нас, че и много? Ще ти вдигнат заплатата може би? 

Просто е - когато всичко приключи и Северен Мордор с орките си бъдат изхвърлени от Украйна, нали се сещаш, че ще започне най-голямото възстановяване след Втората световна война. А сега се сети, кои държави ще участват във въпросното възстановяване. И друг въпрос да ти задам - след като изперкалото фюрерче ей така едностранно ни спря газа, що още трябва да продължаваме да се правим на ударени с мокър парцал? И още един въпрос да ти задам като на уж "патриот" - в Украйна има хиляди етнически българи - как ние им помагаме да се защитават от връхлитащите ги варварски орки, които бомбят на посоки, екзекутират цивилни, изнасилват, крадат и прочие? Питам аз и отговор не искам!

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Godfather said:

Просто е - когато всичко приключи и Северен Мордор с орките си бъдат изхвърлени от Украйна, нали се сещаш, че ще започне най-голямото възстановяване след Втората световна война. А сега се сети, кои държави ще участват във въпросното възстановяване. И друг въпрос да ти задам - след като изперкалото фюрерче ей така едностранно ни спря газа, що още трябва да продължаваме да се правим на ударени с мокър парцал? И още един въпрос да ти задам като на уж "патриот" - в Украйна има хиляди етнически българи - как ние им помагаме да се защитават от връхлитащите ги варварски орки, които бомбят на посоки, екзекутират цивилни, изнасилват, крадат и прочие? Питам аз и отговор не искам!


Тука отново леко силно и тотално пак си сбъркал. Ако някои ДЗУРЛИ ИЗПЪРДЯНИ, дет полк да сере в тях не мое ги затъкне просто си кротуваха тихо, никой нямаше да спре газа. Точка по тъпия ти въпрос и липсата както винаги на причинно следствена връзка. 
Второ - откъде накъде заради НЕЧИИ ДРУЗЛИ ИЗПЪРДЯНИ ще ставам аз жертва, да не говорим колко жертви няма никога да се възстановят? Питам аз и отговор не искам! 
Относно българите в Украйна - пак пълна липса на връзка с реалността. В момента на знам дали има наши жертви и дали някой ги закача, но пък някъде съм чувал, че с години ги тормозят украинците, ерго - тряя помагам на руснаците едва ли не. А ся де?!?! Ко праим бе?
Или пък мога да съм хитър и когато съм жаба да не се праа на вол, да си трая и да оцелея още една криза връз кризата някак си. 
Току що гледам новините - пак съм познал. Даже съм го дал скромно - не още 30, още 35% процента отгоре на газта! Ама ти не ми глей корабчета през терасата, а ми прати пари да си платя зимата!!!! На мен - не на украинците,м не на руснаците, на мен! И на още няколко милиона българи. Стопляш ли?
Ръсиш глупости, дето отекват във вечността просто... 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, RaptoR said:

Тука отново леко силно и тотално пак си сбъркал. Ако някои ДЗУРЛИ ИЗПЪРДЯНИ, дет полк да сере в тях не мое ги затъкне просто си кротуваха тихо, никой нямаше да спре газа. Точка по тъпия ти въпрос и липсата както винаги на причинно следствена връзка. 
Второ - откъде накъде заради НЕЧИИ ДРУЗЛИ ИЗПЪРДЯНИ ще ставам аз жертва, да не говорим колко жертви няма никога да се възстановят? Питам аз и отговор не искам! 
Относно българите в Украйна - пак пълна липса на връзка с реалността. В момента на знам дали има наши жертви и дали някой ги закача, но пък някъде съм чувал, че с години ги тормозят украинците, ерго - тряя помагам на руснаците едва ли не. А ся де?!?! Ко праим бе?
Или пък мога да съм хитър и когато съм жаба да не се праа на вол, да си трая и да оцелея още една криза връз кризата някак си. 
Току що гледам новините - пак съм познал. Даже съм го дал скромно - не още 30, още 35% процента отгоре на газта! Ама ти не ми глей корабчета през терасата, а ми прати пари да си платя зимата!!!! На мен - не на украинците,м не на руснаците, на мен! И на още няколко милиона българи. Стопляш ли?
Ръсиш глупости, дето отекват във вечността просто... 

Газа от Азербайджан като потече след два месеца ще е ПО-ЕВТИН от северномонголския със сигурност. Иначе останалите ти глупости тип Стокхолмски синдром даже не си струва да се коментират, освен може би да ти се напомни, че не е зле да си извадиш главата от радиоточката на гаварит масква и най-накрая да прогледнеш какво се случва в реалния свят. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...