Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

3 hours ago, RaptoR said:

https://www.bgonair.bg/a/4-world/261109-iznenada-sasht-vnasyat-s-43-poveche-ruski-petrol-podhlaznaha-evropa?fbclid=IwAR2nYzXtI7fynfPtlpcblnD_tEP0vcCyN1R0VPJfVS-oMfVHTe_PXH1gnAs

Винаги готови да се пожертват за другите, най-вече за братския ирански народ. Мръсни, гадни, долни, шибани и лицемерни либерастки изчадия. 

baby-toddler.gif

 

Ама как само кълвеш като изгладнял шаран на гола кука. :lol::rofl:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

19 minutes ago, Godfather said:

Ама как само кълвеш като изгладнял шаран на гола кука. :lol::rofl:

 

Дали можеш да осъзнаеш какъв точно оксиморон е ти да го кажеш това? :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Явно поредния фейк, също както и химическите атаки на Асад.

Quote
Кадрите от Буча са изпепеляващи сърцето.
Ако Русия и нейните войници стоят зад това, следва да бъдат съдени като военнопрестъпници и този позорен акт да влезе в учебниците по история.
Изчетох внимателно руската позиция и имам проблем. И този проблем е, че руските версии са две.
Версия 1: Кадрите са фейк и цялата касапница е постановка, защото във видеото ясно се вижда как единият от труповете мести ръката си, а след това се изправя в огледалото за обратно виждане. Мисля, че експертите много лесно могат да установят дали това е така, което би дискредитирало изцяло украинците. Фейковете и постановките в Сирия бяха разобличени в крайна сметка, нали така?
Версия 2: Видео с кмета на града и видео от 2 април, качено на сайта на Националната полиция на Украйна, показват кадри от града след изтеглянето на руснаците, където все още няма помен от трупове. Труповете, реално, са избити украинци с бели ленти на ръкава, които ленти символизират бялото знаме, т.е. готовността да се предадат на руснаците. И според втората руска версия, украинските военни, влезли в Буча в началото на месеца, са избили всички "предатели" в периода 2-4 април.
Ок, ама едната версия изключва другата и обратно. Как можеш да поддържаш две взаимноизключващи се версии? Как може един труп хем да е жив, жем да е убит от украинците?
Мисля, че в Буча трябва да влезе международна комисия и да направи независима експертиза. И виновните за този ужас да бъдат наказани и опозорени завинаги.

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, charmock said:

Явно поредния фейк, също както и химическите атаки на Асад.

 

Quote

1. Русия никога не е извършвала геноцид, не извършва в момента и няма да извърши!

2. Всеки който е против руските окупатори е нацист или в краен случай фашист и трябва и ще бъде деанацифициран!

3. Руската окупация е най хуманната окупация и не е никаква окупация, а освобождение!

 

И още нещо:

Quote

Държавата, която “изфабрикува” среща на Путин със стюардеси “извади” и доказателства за фалшив геноцид...

 

Link to comment
Share on other sites

Химическите атаки на Асад са такъв фейк, че руските излгации са си направо топ новини. МЕГА, УЛТРА, ХИПЕР идиотски фейк, който после сами си признаха колкото точно е фейк. Като хлапето в линейката.... Затова съм казал много назад - надлъгването е страшно и истината няма да разберем скоро. Както и никога в нейната пълнота. 
Междувременно за момент ще погледна новини и веднага ще съжаля - всичко и навсякъде така се отразява

277747384_10226257820089497_646213598916

Поздрави от първата дама! 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, earache said:

От това, което цитираш е явно, ама като бял ден направо! Хахах!

Кое точно е явно, или само си разработваш клавиатурата? А може би и ти ще ми повториш за емнайсти път простотията за биенето на негрите?

Link to comment
Share on other sites

За да вярвяш на каквото и да е, излизащо от "гаварит масква", трябва да си загубил и последните остатъци на себеуважение и достойнство. Това са същите гнусни лъжци от "гаварит масква", които се плюнчеха до последно как било някакъв абсурд всичката тази струпвана войска от гащници да нападне Украйна. Това забравихте ли го? Колко месеца ги тръбяха тези лъжи буквално минути преди да нахлуят от всички посоки на 24-ти февруари, някой може ли да ми припомни? Гледаха директно в камерите и лъжеха, както и дърт циганин не може да лъже, че даже и се подиграваха на точните предупрежденията на западните разузнавания. Е няма такава наглост! :Facepalm::Facepalm:

Link to comment
Share on other sites

То вярно една там се беше изтъпанчела и искаше да и казвали кога са щели да нападат, че да си планирала отпуските.

Link to comment
Share on other sites

Асене, аз просто ще пусна тук за финал онзи пост в целия му вариант - той покрива почти на 100% моето мнение за украинската завера и край от мене, че наистина ми се вдигат рЕзко нервите от немислещи балъци. Знам, че малко хора ще го прочетат, още по-малко ще го разберат и знам поне трима дето 100% няма да го прочетат, но ще го коментират....  И линковете ще сложа, дето ХЕПТЕН няма никой да погледне. 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Здравейте, не сме се виждали 30 дни, защото Фейсбук реши да ме накаже за статус без нито една неприемлива дума. Почти съм сигурна, че и този статус го чака същата съдба, но пък кога ли цензурата ме е спирала. Разбира се, горещата тема е войната в Украйна, всеобщата амнезия за неудобните факти и пропагандата.
Факт номер 1
ТОВА Е ВОЙНА И РУСИЯ Е АГРЕСОР. ТОЧКА.
Осемдесет години след края на една кошмарна и кървава световна война с над 60 милиона жертви, Путин извърши немислимото и нападна суверенна държава. Не само суверенна държава, но и братски, не само на думи, народ. И загуби тази война в момента, в който произведе първия изстрел. Загуби тази война в момента, в който руснак вдигна ръка да убие украинец.
Независимо как се развие самата война, оттук нататък, той ще остане в историята като лидерът, подпалил Европа в 21 век. Защото реално, Путин подпали не само Украйна, той подпали Европа, подпали света. Тази война е най-вече цивилизационна и без съмнение, ще доведе до пренареждане на световния ред, връщане към двуполюсния модел и желязната завеса. 
Изслушах внимателно речта на Путин за денацификация на Украйна и имам само един коментар: Да твърдиш, че цяла една нация е „нацифицирана”, е болно. Да избиваш украински цивилни, за да отмъстиш за избитите в Донбас цивилни, е болно. Едно престъпление не може да оправдае друго престъпление. 
Да, Украйна не спазваше минските споразумения, но вместо Путин да я напада, да беше алармирал света, да беше викнал де що има комисии за правата на човека, да беше направил филми и репортажи за тези мъчителни осем години, в които цивилните на Донбас бяха подложени на терор.
Огромният провал на Путин е, че направи точно това, в което обвиняваше САЩ - нахлу в суверенна държава чрез “мироопазващи мисии” и „специални операции”, напук на международното право, използвайки безсрамни лъжи, с цел подмяна на законно и инсталиране на марионетно правителство. Русия изостави ролята си на геополитически играч от сферата на дипломацията и се превърна в агресор.
Дали Путин е вярвал, че го чака нов Крим, където ще го посрещнат като спасител? Дали е мислил, че наистина ще проведе „специална операция” с минимум цивилни жертви, бързо предаване на военните и инсталиране на марионетен режим? Ако е така, това говори за тежки грешки на руското разузнаване по отношение на военно-политическата ситуация в Украйна. Всъщност правителството на Зеленски се укрепи (при президентски рейтинг 25,5% към декември 2021 и сериозни обвинения в корпуция), военните на Украйна се бият като лъвове, а цивилните жертви са няколко хиляди. Тоест, ако е вярно, че Путин е разчитал да „сгъне” Украйна за 3-4 дни (това го говореха западните военни експерти в началото на войната), то реалността е съвсем друга – украинската армия не само оказва ожесточена съпротива, а на всичкото отгоре е и великолепно въоръжена. 
Аз не знам какви жокери има в ръкава Путин и на какво разчита, защото към момента виждам само колосалните загуби за Русия от предприетата от него агресия: Безпрецедентен съюз на държавите в ЕС и НАТО срещу руската заплаха; Интерес на неутрални досега държави към влизане в НАТО; Мащабни антируски настроения; Изтегляне на чуждестранния бизнес от Русия, което автоматично означава дефицит на стоки и услуги, огромни дупки в бюджета и сериозна безработица; Колосален срив на рублата; Главоломно повишаване на цените; Тежки санкции и търговско ембарго; Нефтено ембарго и вероятност да се наложи да се обърне към източните пазари, където да продава на ниски цени; Икономическа депресия; Дипломатическа изолация; Болезнена деградация на цялата икономическа и социална инфраструктура; Емиграция на младите и несъгласните; Тежка цензура и контрол на медии; Репресивни мерки спрямо опозицията; Загуба на статута на държава с търговски преференции; Замразяване на Северен поток 2; Увеличено присъствие на НАТО по руските граници. А дори не съм започнала да смятам руските жертви на терен, деморализацията на голяма част от военните и цивилните, както и развенчаването на мита за православното братство, при изпратени 12 000 чеченци в Украйна.
Какво печели? Евентуални бездоларови плащания между Русия и страни като Китай, Саудитска Арабия, Индия; Все по-стягаща прегръдка с Изтока („глобална система на управление“ и „алтернативна система за глобален икономически растеж в Евразия”, която ще сближи Европа и Азия чрез „инфраструктурна свързаност“, високоскоростни железници и разпределение на енергийни ресурси). 
Е да, Русия държи суровините и ресурсите. И ако реши да „наказва” Европа и САЩ, може да го направи, като спре износа на пшеница, газ, петрол, паладий, никел и т.н. Въпросът обаче е – самодостатъчна ли е Русия? Може ли да си позволи да накара народа си да затегне още три дупки на колана, за да навреди на Запада?
За съжаление, тези действия ще имат сериозни и необратими последици в най-близко бъдеще, но не само за Русия. Анализаторите предвиждат, че другите големи губещи от всяка гледна точка са Украйна, Европейският съюз (включително България) с предстоящо рекордно поскъпване на базова енергия, суровини и храни. 
Моята лична позиция е пълна солидарност и предоставяне на безусловна хуманитарна помощ на украинските бежанци – особено майки с деца. Виж, военната помощ е нещо друго. Първо, все още никой не е отговорил ясно на въпроса, въоръжаването на Украйна означава ли въвличане на България във войната? Второ, какво точно ни чака, ако оставим атомната ни централа, например, без адекватна въздушна отбрана? Трето, ако тази агония продължи с месеци, ние няма ли да бъдем съучастници в удължаването й? Четвърто, голямата пропиляна възможност на България, бидейки културна, православна и донякъде дори историческа прародина на руснаци и украинци, беше ролята на активен посредник. Роля, която в момента играе Турция и затвърждава позициите си на макрорегионален играч.
Факт номер 2
САЩ ИЗИГРАХА ПРЕВЪЗХОДНО КАРТИТЕ СИ
Тук ще цитирам един материал на Wall Street Journal. На 22 декември 2021, два месеца преди самата инвазия, изданието публикува мнение на Джон Дени, изследовател в Atlantic Council – тинк танк, основан от Съединените щати и съюзническите държави, който де факто функционира като мозъчен тръст на НАТО. Материалът е озаглавен „Стратегическият казус с риска от война в Украйна“. Тезата на Дени е, че всеки възможен изход е в полза на американските интереси. Ако Путин се оттегли без сделка, ще бъде огромно унижение за него. Той би загубил образ и положение вътрешно в страната си и на световната сцена. Но Путин, тръгващ на война, също е изгоден. На първо място, това ще даде на НАТО повече легитимност, като изкове още по-силен анти-руски консенсус в Европа. На второ място, една мащабна атака ще предизвика следваща порция още по-унищожителни санкции, отслабващи руската икономика и способността й да си съперничи с Щатите за глобално влияние. Трето, една инвазия е вероятно да отприщи партизанска война, която би отслабила силата и духа на руската армия, като ще удари вътрешната популярност на Путин и ще намали влиянието на Русия в глобален план.”
Войната, започната от Путин, омаломощава Русия финансово и морално и отваря тлееща язва на руската граница. Нещо повече – тя слага край на американските притеснения за евентуален съюз между руските ресурси и германската (европейската) икономика. 
Има ли право Украйна да влезе в НАТО? Разбира се, че да - би казал простодушно всеки нормален човек – всяка суверенна държава трябва да може да прави свободно своите геополитически и цивилизационни избори. Разбира се, че не, би казал всеки, който има три грама понятие от геополитика и международни споразумения по сигурността. Години наред Путин повтаряше, че интеграцията на Украйна в НАТО и нейното въоръжаване от западните сили представляват „червена линия“ за Русия и искаше „гаранции за сигурността ”. Историята помни вече един такъв казус (Карибската криза от 1962), когато Фидел Кастро се опита да сложи съветски ракетни бази с ядрено оръжие в Куба. И реакцията на САЩ по онова време е абсолютно правилна, защото това действие на руснаците поставя Съединените щати под заплаха от ядрена атака. 
The Economist публикува обширна статия на професора по политически науки Джон Миършаймър, който застъпва тезата, че  безразсъдното разширяване на НАТО е провокирало Русия. Неговата интерпретация на събитията изцяло противоречи на официалната медийна версия, която представя разширяването на НАТО като нямащо отношение към кризата в Украйна, а вместо това етикира Путин като полудял диктатор. Без да оневинява Путин (как изобщо може да се оневини политик, подпалил война?), Миършаймър заявява, че няма друга причина, поради която руският лидер атакува Украйна, освен ексзистенциалната заплаха за сигурността на Русия от агресивното раширяване на НАТО. И дори напомня множеството случаи, в които червената линия е била премината. „Моят прочит за причините за конфликта не би трябвало  да бъде спорен като се има предвид, че много видни американски експерти по външна политика предупреждават срещу разширяването на НАТО още от края на 90-те години на миналия век. Американският министър на отбраната по време на срещата на върха в Букурещ Робърт Гейтс призна, че „опитът да се вкарат Грузия и Украйна в НАТО беше наистина прекомерен“. 
Да си спомним и програмната статия на Кисинджър от 2014, в която заявява, че „Украйна не бива да влиза в НАТО”, защото отговорът на Русия ще бъде незабавен.
Единственият въпрос, който ми хрумва, е следният -  щом експертите са знаели, че има една червена линия, която не бива да се пресича, защото Русия ще отговори с война на всяка заплаха за нейната национална сигурност, как така обрекохме Украйна на тази агония? 
Факт номер 3
УКРАЙНА – ВСЕОБЩАТА АМНЕЗИЯ ПО ОТНОШЕНИЕ НА НЕУДОБНИТЕ ФАКТИ 
Да, Украйна е жертва на ужасяваща агресия от страна на Русия. Но пък моралът и обективността изискват да погледнем в лицето ЦЯЛАТА истина, колкото и да е мръсна и нелицеприятна. Тук ще цитирам само официални медии, за да разсея масовата амнезия по отношение на конкретни събития от последните няколко години в Украйна:
bTV 2015: „Десетки етнически българи са загинали заради кризата в Украйна. За това съобщиха пред bTV организациите на нашите сънародници в страната в криза. Освен заради военните действия, някои са починали от глад… Колко точно са жертвите не се знае, заради характера на военните действия. Украинската армия не влиза в контактен бой, а воюва основно с реактивни снаряди.”
Дарик 2017: „Украйна ограничи правото на българското малцинство да учи на майчиния си език в разрез с подписаната и ратифицирана рамка за националните малцинства.”
Times of Israel 2019: „Гигантска свастика е окачена в украински мол”
Филм на Дойче Веле от 2017, посветен на батальоните Азов
2016: Филм на Оливър Стоун „Украйна в пламъци”
2018: филм “Донбаска пролет”
2017: В Украйна оскверниха паметника на Българските опълченци
2021: В Украйна оскверниха паметника на Хан Кубрат
Foreign Policy 2014 „Preparing for War With Ukraine’s Fascist Defenders of Freedom
The Times 2014 „Neo Nazis give Kiev a last line of defence in the east”, 
Telegraph : “Neo-Nazis fighting pro-Russian separatists”
ZDF Германия 2014 – журналистически репортаж показва свастики на каските и униформите на украински войници
WebCafe 2022: “Нацисткото петно на Украйна”
NBCNews 2022: “Ukraine's Nazi problem is real, even if Putin's 'denazification' claim isn't”
Atlantic Council и доклад на Amnesty International от 2018: „Украйна потъва в хаос от неконтролирано насилие, предизвикано от радикални групи и тяхната пълна безнаказаност. На практика никой в страната не може да се чувства в безопасност при тези условия”.
Истината е, че тези материали са хиляди, който има здрави нерви нека изгледа филмите на британски, немски и френски медии, ще ги приложа в края на статуса. Нека ви представя, обаче, двата ми любими материала:
2014, в телевизионно предаване, известният украински журналист Богдан Буткевич казва: „Донбас е не просто регион в ужасно състояние, там има редица проблеми, най-големият от които е, че е силно пренаселен с хора, от които никой няма полза. Ако вземем, например, само Донецка област, там живеят приблизително 4 милиона жители, поне 1,5 милиона от които са излишни. Не е нужно да „разбираме“ Донбас, трябва да разбираме украинските национални интереси. Донбас трябва да се експлоатира като ресурс. Не твърдя, че имам рецепта за бързо решение, но най-важното нещо, което трябва да се направи – колкото и жестоко да звучи – е, че има определена категория хора, които трябва да бъдат унищожени.”
bTV 2022: И последната новина от Украйна, засягаща 17 български граждани, 17 български моряци от преди дни: „Украинските войски държат българите на пристанището като щит. Като жив щит” – каза сестра на моряк в ефир. И ако трябва да избирам на кого да вярвам – на хлъзгавото правителство, което мълча цял месец по казуса, или на близките на моряците, аз нямам грам колебание.
Факт номер 4
ЗА ЛИЦЕМЕРИЕТО И ТИШИНАТА ЗА МРЪСНИТЕ ВОЙНИ
„Да се сравнява войната в Украйна с други войни е абсолютно неадекватно и примитивно” – чета аз. Оу, риъли? И защо така? Защото войната на Русия е варварска (вярно е), а войните на САЩ миришат на маргаритки, а не на петрол?! Хайде да си спомним САМО ЕДИН пример. През 1996 година журналист пита държавния секретар на САЩ Мадлен Олбрайт „Половин милион деца (500 000) са загинали (заради санкциите срещу Ирак). Повече, отколкото загиналите в Хирошима. Кажете ми струва ли си цената?”. Отговорът на Олбрайт: "Мисля, че това е много труден избор, но цената, според нас, си заслужава." 
А да напомням, че САЩ влязоха в Ирак срещу една размахана епруветка и грандиозна лъжа, че Саддам има химически оръжия? Резултатът? 650 000 жертви. Та аз така и не разбрах защо да не броим точно тези жертви? А да напомням ли, че след „демократизирането” на Либия, днес в Либия ОФИЦИАЛНО има пазар за роби и това са новини на британския Time, а не на Комсомолска правда? 
Факт номер 5
ПРОПАГАНДАТА Е КАЛНА И МРЪСНА. И ОТ ДВЕТЕ СТРАНИ
Странно или не, за фейковете прочетох първо в BBC. Британската медия пусна големи 3 статии (естествено, ще бъдат приложени в края на статуса) за фейковете във войната, а най-любопитното беше, че 80% от развенчаните фейкове бяха украински. А най-странното е, че една част от тези фейскове се публикуват не къде да е, а в сайта на украинското министерство на отбраната:
- Историята за избитите и посмъртно наградени героични граничари от Змийски остров – фейк
- Експлозия в жилищен квартал в Украйна, която всъщност е от Бейрут 2014 – фейк
- Експлозия в Мариупол, която всъщност е старо видео на удар на мълния по централа – фейк
- Свален руски самолет над Украйна, който всъщност е либийски правителствен самолет, свален от бунтовници над Бенгази през 2011 – фейк
- Стари кадри на самолети, участващи в парад в Москва, представени като летящи над Украйна – фейк
- Клип на въздушен бой, озаглавен „МиГ-29 от въоръжените сили на Украйна унищожава Су-35 на руските окупатори“, се оказва видеоиграта Digital Combat Simulator World - фейк
- Клип с унищожаването на руски войски се оказва стар клип от Сирия – фейк
- Снимка на украинско момиченце, изправило се срещу тежко въоръжен руски войник се оказва палестинче, застанало срещу израелски войник от 2012 – фейк
- Видео, показващо украински пилот, свалящ руски изтребител се оказва видеоиграта Arma 3 – фейк.
- "Духът на Киев”, избиващ руски войски – фейк
- Потопеният руски кораб „Василий Биков”, който после се появяви без драскотина в Севастопол (статия на Фигаро)
- Видеото, излъчено многократно и в България, с плачещия татко, който се сбогува с дъщеричката си, се оказва татко от Донбас, който качва детето в автобус за Москва – фейк
- Снимката на плачещия старец с трупове в краката му всъщност е от Донбас, а жертвите са избити при украинска бомбардировка – фейк.
И още и още и още. Напомням, че това са материали не на руска медия, а на BBC и други западни медии. Сега, аз разбирам, че по време на война е важно да се вдига духа на местното население, но тук има два големи проблема. Първо, тези фейкове са подигравка с реалните украински жертви, пострадали от руската агресия, защото с натрупването на информация за разобличени фейкове, започваш да се съмняваш в голяма част от новините, идващи от фронта. Тук ще цитирам едно съобщение, което получих на лични: „Ирини, ти разбираш ли изобщо какво се случва в Украйна? Аз вече нищо не разбирам. Чета украинците (то руски източници май вече няма), които хем казват, че пердашат яко руснаците, хем казват на Запада „Избиват ни, дайте ни оръжия”. Хем руската армия е станала за смях в Украйна, хем ни е страх, че тая скапана армия ще нападне България, Прибалтика и Полша. Нищо не разбирам вече.” И второ, тези фейкове предполагат, че читателят е тъпо говедо, което може да бъде хранено с малоумна пропаганда.
Най-мръсното и най-жестокото е, когато горещата война започне да се превръща в информационна. Това го видях още по време на войната в Сирия. Помня позорните статии и статуси на една кореспондентка, страдаща от тежки мисловни и морални дефицити, която бълваше лъжа след лъжа за цивилни, избити с химическо оръжие. Западът, обаче, има едно колосално предимство – никога не остава неразкрити мръсните тайни на собствените си правителства, макар това понякога да отнема години. По-късно западните медии публично опровергаха опорката, че Асад е унищожавал цивилното население, но не и въпросната кралица на фейковете. Все пак нито тя, нито нейната аудитория се интересуват от фактите и истината. Хайде да видим какво казват, обаче, самите Дойче Веле:
„Но дали това престъпление наистина е извършено от Асад? Или е дело на джихадистки бунтовници, целящи именно намесата на САЩ в Сирия?... "Само въоръжените бунтовнически групировки имат сметка от подобно нападение с химически оръжия. Те са изправени до стената и де факто нямат никакъв шанс да се съпротивляват на режима на Асад с военни средства", казва пред ДВ Гюнтер Майер, ръководител на Центъра за изследване на арабския свят в Майнц.... 
Това, че въоръжената опозиция в Сирия е в състояние да извършва и химически нападения, бе описано подробно още през 2014 година в публикация на разследващия журналист Сиймор Хърш в "London Review of Books". Той цитира един документ на американската военна тайна служба DIA от 2013 година. Според този документ, клонът на Ал Кайда в Сирия - фронтът ал Нусра - притежава нервнопаралитичния газ зарин. В статията си Хърш се опитва да докаже, че приписваното на Асад нападение с бойни отровни вещества в Гута (предградие на Дамаск) през август 2013 година всъщност е дело на бунтовниците. Според разследващия журналист, целта им е била да въвлекат американската администрация във войната срещу Асад.... 
Впрочем, въпросното химическо нападение в Гута бе извършено точно по времето, когато в страната пребиваваха американски инспектори по химическите оръжия. "Между другото те бяха поканени от Асад", подчертава експертът Гюнтер Майер. През март 2013 северно от Алепо също бе извършено химическо нападение, при което загинаха и войници от сирийската армия. Майер твърди, че Асад е искал да открие отговорните за атаката с помощта на американските инспектори. "Безумие е да се очаква, че режимът ще извърши такова нападение точно по времето, когато в страната има американска комисия", смята близкоизточният експерт.... 
Съмнения за участието на Асад в химическото нападение от 2013 изразява и бившият инспектор на ООН по химическите оръжия Ричард Лойд, както и професорът от Масачузетския технически университет Теодор Постъл. В началото на 2014 година двамата американски учени публикуваха доклад, в който твърдят, че ракетите, заредени с отровен газ в Гута, е можело да бъдат изстреляни само от контролираните от бунтовницити области, както и че техният радиус на действие е бил максимум 2,5 километра”
Прочетете статията задължително. И ще разберете на каква ужасяваща дезинформация сме били подложени с години от журналистиката на капките. 
Да, дезинформацията, истерията, демонизирането на врага като полудял изверг и представянето на един конфликт като борба между абсолютното добро срещу абсолютното зло, са стари и изпитани рецепти от хилядолетия, но те са дълбоко обидни, защото подценяват читателя и го третират като глупак, който ще клъвне на всичко. Оставям ги на хората с тежки финансови зависимости от САЩ или Русия.
И последно, че стана много дълго, пък и така или иначе този статус няма да изкара много. Понеже натискът да изпратим оръжие на Украйна от страна на стипендиантите на една чужда фондация е огромен, аз предлагам всеки, който иска България влезе във войната, да отиде доброволец на фронта. Украйна наистина има нужда от войници. Леко се притеснявам, обаче, че нашите военнолюбци искат презрения Ганя да иде да воюва, защото, както написа един политик „аз ще навредя на Путин повече зад компютъра”. Наскоро Байдън нарече украинците „иранци”, а г-жа Пелоси нарече Зеленски (с когото беше говорила едва преди час) Керенски. Разбира се, ако не влезем във войната, изпускаме златния шанс президентът на САЩ да благодари на Боливия, вместо на България, а г-жа Пелоси на Песков, вместо на Петков. Но все пак. Все пак. 
------------------------
https://www.wsj.com/.../strategic-case-risking-war...
https://www.economist.com/.../john-mearsheimer-on-why-the...
https://www.youtube.com/watch?v=JrMiSQAGOS4&t=10s
https://www.washingtonpost.com/.../46dad868-a496-11e3...
https://www.youtube.com/watch?v=QeLu_yyz3tc
https://www.youtube.com/watch?v=Ke4xJo9Pukw
https://www.youtube.com/watch?v=U-P-tX04_LA
https://btvnovinite.bg/.../desetki-etnicheski-balgari-sa...
https://dariknews.bg/.../ukrajna-ogranichi-pravoto-na...
https://www.nbcnews.com/think/amp/ncna1290946...
https://www.timesofisrael.com/staircase-in.../amp/...
https://webcafe.bg/.../azov-natsistkoto-petno-na-ukrayna...
https://www.youtube.com/watch?v=S9SOVarOFJk&t=46s
https://youtu.be/CxIARKyYEbE
https://www.youtube.com/watch?v=kIuFdMqWfzA
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=nVTiycENBrE...
https://www.youtube.com/watch?v=Ch1nPT7G1d0
https://news.bg/.../neizvestni-oskverniha-pametnika-na...
https://www.actualno.com/.../vyzrajdane-nastojava-za...
https://foreignpolicy.com/.../preparing-for-war-with.../
https://www.thetimes.co.uk/.../neo-nazis-give-kiev-a-last...
https://eu.usatoday.com/.../ukraine-azov.../24664937/
https://www.telegraph.co.uk/.../Ukraine-crisis-the-neo...
https://www.nbcnews.com/.../german-tv-shows-nazi-symbols...
https://www.atlanticcouncil.org/.../ukraine-s-got-a-real.../
https://btvnovinite.bg/.../blizkite-na-morjacite-ni...
https://www.bbc.com/news/60554910
https://www.bbc.com/news/60528276
https://www.bbc.com/news/60513452
https://www.military.com/.../ukraines-fighter-ace-ghost...
https://responsiblestatecraft.org/.../the-origins-of.../...
https://www.dw.com/.../хим.../a-38333512...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Асене, аз просто ще пусна тук за финал онзи пост в целия му вариант - той покрива почти на 100% моето мнение 

  (104) И един мармот..... - YouTube

Ама не е смешно, трагично е. 

Жалко, че сам се вкарваш в целевата група на горният пост. 

On 2/22/2022 at 1:18 PM, RaptoR said:


:laughing1::laughing1::laughing1:  - така де е - не е като да съм изненадан от тоя отговор - :laughing1::laughing1::laughing1:

====================================================================

 

Между другото ето един отличен анализ на ситуацията, с който аз съм напълно съгласен. Който желае може да го прочете. Но се иска мислене и безпристрастност. Оставям и линковете, макар че знам едни двама, които текста няма да прочетат, камо ли да ги погледнат, но за сметка на това ще има вой до Бога. 
 

Кратка и неизчерпателна хронология на случващото се на изток:
Декември 2021
Русия разполага над 120 000 войници, както и танкове и ракети на териториите на Ростов, Воронеж, Белгород, Брянск и Смоленск, в непосредствена близост до украинската граница. Официално обявената причина за струпването на огромната войска е военно учение.
НАТО предупреждава, че „Русия готви кошмарен сценарий на пълномащабна инвазия в Украйна”.
Германия изразява съмнения, че Русия действително би нападнала Украйна.
10 януари 2022
Сергей Рябков заявява в Женева: „Обяснихме на американските колеги, че нямаме и не може да имаме никакви планове за нападение на Украйна, а всички мероприятия за бойна подготовка на войските ни се води единствено и само на наша територия. Няма никакви основания за притеснение от ексалация”.
19 януари 2022
Белият дом предупреждава, че „ситуацията е изключително опасна и Русия ще влезе в Украйна всеки момент”. В телефонен разговор американският президент Байдън предупреждава Зеленски „да се подготви за удар”, защото предстои нападение срещу Украйна.
20 януари 2022
НАТО предупреждава, че „нахлуването на Путин ще унищожи градове, и убие и прокуди милиони украинци”. Експертите са категорични: „Ние силно вярваме, че желанието на Путин е за пълна инвазия, а не ограничена офанзива.” Военната карта, представена от разузнаването, изглежда така: „Етап 1: Руските сили завземат украинска територия до Днепър. Етап 2: Русия превзема цялата територия до Приднестровието, за да осигури доставки на прясна вода за Крим и да блокира достъпа на Украйна до морето. Етап 3: Големи окупационни сили нахлуват в цяла Украйна, за да могат да окупират страната и контролират населението.”
24 януари 2022
Според американското разузнаване, цитирано от британски медии, Путин подготвя заговор, в резултат на който в Украйна да бъде създадено марионетно правителство, оглавено от Евгений Мураев – бивш украински депутат от опозицията. Самият Мураев дава интервю за Independent, в което твърди, че няма как да бъде руско протеже, защото Русия му е наложила санкции още през 2019. Също така, Мураев заявява, че ще съди британските медии за претърпяни щети. Малко след това the Times излиза с обяснение, че „разузнаването е станало жертва на умишлено изтичане на фалшива информация на руските служби”.
26 януари 2022
Германия обявява, че вместо оръжие, ще достави 5000 военни каски на Украйна, при евентуална руска инвазия.
28 януари 2022
Президентът на Украйна Зеленски деликатно обвинява САЩ, че създават „изкуствена паника”. „Имаме ли танкове по улиците? Не. Когато четете медиите, оставате с впечатлението, че има войски в града, а хората бягат... Това просто не е вярно."
30 януари 2022
Прессекретарят на Пентагона Джон Кърби казва пред Фокс Нюз, че нападение над Украйна може да стане "наистина, честно казано, във всеки момент".
31 януари 2022
САЩ и ЕС съобщават, че в случай на агресия, ще въведат „майката на всички санкции” срещу Русия. Една от тези санкции е изключването на Русия от международната платежна система SWIFT.
1 февруари 2022
Русия организира международния конкурс Competizione dell`Opera за изпълнители на арии от италиански опери в Болшой Театър с участници от цял свят. Жестът се въприема като подигравка със сложността на ситуацията.
Германия забранява руската телевизия RT на собствена територия за пропагандна дейност.
3 февруари 2022
Bloomberg публикува новина, че независимо от силно обострените отношения между Русия и Сащ, изнocът нa дизeлoвo гopивo oт Pycия зa Cъeдинeнитe щaти дocтигa нaй-виcoĸoтo нивo oт тpи гoдини нacaм. Войната си е война, но търговията си е търговия.
4 февруари 2022
Bloomberg публикува новина „Русия нападна Украйна”. По-късно редакционният екип сваля статията и се извинява за допуснатата грешка, като съобщава, че „разследва случая”.
8 февруари 2022
Френският президент Макрон посещава Москва, като целта на визитата е постигане на компромиси и избягване на военна ескалация. Според повечето медии срещата е тотален провал, а социалните мрежи преливат от карикатури и коментари за петметровата маса между двамата лидери.
10 февруари 2022
Британският външен министър Лиз Тръс също посещава Москва, където предупреждава Русия да спре агресията срещу Украйна и да премести армията от над 120 000 души, разположена до границата с Украйна. Лавров отговаря, че руските войски се намират на собствена територия, а на ирочниния му въпрос „Признавате ли суверенитета на Русия поне върху регионите на Ростов и Воронеж?” (където се намират руските войски), г-жа Тръс отговаря с „Великобритания никога няма да признае суверенитета на Русия над тези региони”. Налага се британският посланик в Русия да обясни деликатно на външния си министър, че става дума за руски територии, а не за Донецк и Луганск.
Politico излиза с новина, че САЩ не могат да изготвят собствената си Стратегия за националната сигурност, заради „неясните планове на Путин”.
Русия забранява излъчването на немската телевизионна и радиокомпания “Дойче Веле”. Решението, както се съобщава в изявление на руското МВнР, е взето „със съжаление“ като огледална мярка към официалната забрана за излъчване на телевизионния канал RT в Германия, въведена на 1 февруари. Главният изпълнителен директор на “Дойче Веле” Петер Лимбург изразява изненада от решението на Москва, като го нарича "прекалена реакция". А германският съюз на журналистите нарича мерките на руската страна срещу ДВ „ограничение на свободата на печата“, призовавайки Путин незабавно да отмени забраната за излъчване в Русия. Оказва се, че „за разлика от пропагандния канал RT, “Дойче Веле” предлага независима и критична журналистика“.
11 февруари 2022
Politico цитира американския президент Джо Байдън, който, по време на видеоконферентна връзка с лидерите на страните от НАТО и Европейския съюз, е назовал директно датата 16 февруари. В публикацията се казва, че физическото нахлуване на Русия в Украйна "може да бъде предшествано от редица ракетни удари и кибератаки". Всички световни медии разпространяват новината, че датата на руската инвазия е 16 февруари 2022.
12 февруари 2020
Съветникът на Байдън по националната сигурност Джейк Съливан обявява на брифинг в Белия дом, че според американското разузнаване, руският президент Владимир Путин е готов да нареди нахлуване всеки момент, и че е възможно светкавично нападение директно по украинската столица Киев. Съливан призовава американците в Украйна да напуснат веднага страната.
Великобритания, Канада, Нова Зеландия, Норвегия, Дания и Белгия, също отправят настоятелни предупреждения към своите граждани да напуснат Украйна.
В „напрегнат” телефонен разговор с Байдън, украинският президент Зеленски казва „Ако имате доказателства за предстояща стопорцентова атака на Русия, моля да ни ги представите”.
Михайло Подоляк, съветник на началника на кабинета на президента на Украйна заявява пред медиите: „Разбираемо е защо украинците са скептични за различни "специфични дати" за т. нар. начало на инвазията. Когато "началото на инвазията" стане нещо като изместваща се дата за турне, тези съобщения в медиите могат само да се възприемат с ирония."
„Дневник” пуска статии, в които темата е „душевното състояние на Путин”. Това е леко налудничаво с оглед на факта, че Путин НЕ Е нападнал Украйна, но пък внушението е ясно - руският лидер е маймуна с ядрено куфарче.
15 февруари 2022
Руската Дума призова Путин да признае Донецк и Луганск за независими.
16 февруари 2022
Светът се е изправил на нокти, очаквайки война.
Путин приема бразилския президент Болсонаро, за да коментират „търговските, културните и хуманиратните отношения между двете страни”. Седят на малка масичка, а демонстрацията е ясна.
17 февруари 2022
Официални американски медии посочват нова дата за руската агресия - 20 февруари.
Министерството на Външните Работи на Русия изпраща официално запитване до няколко водещи западни медии с молба да публикуват всички дати, на които Русия ще нападне Украйна, така че руските политици и дипломати да могат да планират според тях отпуската си.
18 февруари 2022
Лидерите на самопровъзгласените републики Донецк и Луганск обявяват масова евакуация на населението към Русия, заради очаквано според тях нападение на украинската армия срещу Донбас. Путин изпраща министъра на извънредните ситуации в Ростов, за да се подготвят за наплива на стотици хиляди бежанци. Киев отрича да има каквото и да било намерение да удря собствените си региони.
САЩ заявяват, че Русия ще използва фалшив претекст, за да нахлуе в Украйна – "терористична" бомбардировка в Русия, измислено откриване на масови гробове, инсценирана атака с дронове срещу цивилни "или фалшива - или дори истинска - атака с химически оръжия".
Русия отговаря, че ако някой има опит с инсценираните атаки с химически оръжия, това са САЩ и напомнят как Колин Пауъл размахваше епруветка с „химическо оръжие” в Съвета за сигурност на ООН, преди САЩ да ударят Ирак през 2003 и войната да причини стотици хиляди цивилни жертви.
19 февруари 2022
Американският президент Джо Байдън заявява на брифинг на Белия дом, че е „убеден, че Русия ще нападне следващите няколко дни, а таргет ще бъде столицата Киев”.
------------
Въобще, истерията по официални медии и социални мрежи е нагнетена до максимум, а хората за момент забравиха да се дерат на тема ваксини. Пак има два враждебни лагера, пак всичко се разглежда през черно-бялата призма на русофилията и русофобията, пак хвърчат забележително тъпи опорки с претенция за аргументи („укрофашисти”, „бандеровци” и „ФАЩ” срещу „путлер”, „руската кочина” и „вмирисаните ватенки”). И както винаги, малцина са онези, които отказват да боравят с примитивни понятия и идеи, когато става дума за световна геополитика.
На мен лично ситуацията към момента ми напомня стария виц: Един човек върви и ръси захар по улицата. Минава друг човек и го пита: - К'во правиш, бе? - Ми, ръся! - Е, що ръсиш? - Против крокодили... – Ама то няма крокодили... - Няма, щот ръся.
Мисля, че за да проумеем поне една милиардна част от случващото се, трябва да забравим бълващите истерия медии и експерти на хранилка към чужди посолства, активизирали се рязко след четирите години на Тръмп, в които нямаше подпалена ни една война, и да се върнем към големите геостратези и основоположниците на политиката на Западния свят към Русия – Макиндър, Хънтингтън, Фридман, Кисинджър, Бжежински.
Нека започнем със знаменитата мисъл на Макиндър, „бащата на евроатлантизма”: „Който контролира Източна Европа, той контролира Хартланд; Който контролира Хартланд, той контролира Световния остров (Евразия и Африка); Който контролира Световния остров, той контролира света.”
Та за този пусти Хартланд и контролът върху него иде реч от векове насам. И за Русия като пречка това да се осъществи.
Отношението на Запада към Русия е пределно ясно – както написа Бжежински още 1998 в 'Голямата шахматна дъска' - Русия е геополитическо образувание, което е прекалено голямо, прекалено силно и с прекалено много ресурси, ето защо, в последните двеста години, след края на наполеоновите войни, една от големите цели е веднъж завинаги да бъде приключено. Независимо как се казва - Руска империя, Съветски съюз или Руска федерация - във всичките си превъплъщения, независимо от идеологията и политическата система, Русия е голяма, страшна и неконтролируема.
Най-просто казано, в основополагащия си труд „Голямата шахматна дъска”, Бжежински формулира „единствения приоритет” на Запада след края на Студената война - запазването на тотална хегемония, а крайната цел – пълен контрол над Евразия и разпад на Русия на няколко държави, които доброволно ще предоставят достъп до огромните си ресурси. И това ще се случи чрез кордона на Пилсудски (кордон от враждебни на Русия съседни държави). Когато един световен хегемон така ясно е дефинирал целите си, няма място за илюзии, а боравенето с понятия ‘добро-зло’ е безсмислено. То е за полезните идиоти и техните манипулатори.
Интересното, обаче, започва оттук нататък. Обикновено анализаторите спират и зациклят на „Шахматната дъска”, и кой знае защо, игнорират последния му труд „Strategic Vision”. Изключително интересна книга. За да не бъда многословна, ще ви насърча да я прочетете и ще формулирам накратко нейната идея. Бжежински стъпва върху „парадигмата на Хънтингтън за сблъсък на цивилизациите и преосмислянето на световния ред”. Хънтингтън оспорва концепцията на Фукуяма за тотална победа на либералната идеология и твърди, че либералната Западна цивилизация няма да успее да наложи своята политическа, икономическа и културна система на останалите 7 цивилизации (ислямска, индуистка, китайска, японска, латиноамериканска, африканска и православна). Хънтингтън говори за „линия на разломите между различните цивилизации”, а неговата визия е доста печална – вероятна победа на ислямската цивилизация, поради нейната изключителна агресивност. Решението, което предлага той, е Западната цивилизация да преустанови опитите си да налага своя политически, икономически и културен код на останалите цивилизации. (Тук се сещам за LGBT програмите, които САЩ въведоха в афганистанската армия и последвалото масово преминаване на афганистански войници към талибаните). Върху тази концепция стъпва Бжежински в последния си труд, където казва ясно, че целите, заложени в „Голямата шахматна дъска” не са били постигнати, и оттук нататък САЩ ще бъдат принудени да отдават "зони на отговорност" на други страни. И тук идва путинова Русия, върнала се на сцената с възродената претенция на имперска сила, която, заедно с Китай, иска „преосмисляне на световния ред”. Което няма как да се случи доброволно.
Най-голямото доказателство за правотата на тази хипотеза са днешните думи на председателката на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен: „Русия се е заела да саботира архитектурата на европейската сигурност и извършва очевиден опит за пренаписване на правилата на световния ред”. Да, точно така. Русия така и не ви прости, че отказахте да я приемете в клуба на богатите бели момчета и реализира „най-големия кошмар за Америка” (по Бжежински) – Бермудският триъгълник с Китай.
Мисля, че шансовете Русия да нахлуе в Украйна и да атакува Киев, както твърдят Байдън и цялата медийна машина, са минимални. Цялата дългогодишна риторика на Путин е изградена върху фундамента „Ние не воюваме с Украйна, ние сме един народ. Руснаци и украинци са братя. Русия е пълна с украинци, а Украйна – с руснаци”. Той няма как да оправдае вътре в самата Русия една атака срещу Украйна, и тя би му коствала главата в самата Русия. Това, което прави, е да държи в напрежение и клати Украйна. Резултатите ги виждаме – западните инвеститори започнаха да се изтеглят, западните застрахователи изпратиха официални съобщения до авиокомпаниите, че застрахователното покритие при полети над Украйна се преустановява, в резултат на което въздушното пространство на Украйна се оказа затворено. Украйна тепърва ще страда икономически. Вероятната цел на Путин в дългосрочен план е самите украинци да се уморят и да сменят прозападното си правителство, като се върнат в орбитата на Москва. Също така ще клати Донецк и Луганск, оказвайки помощ на сепаратистите, докато официалната версия е, че там тече гражданска война, в която Русия няма участие.
Русия няма да прости на НАТО, че не е спазило даденото според руснаците обещание да не се разширява на изток. Затова и ми се вижда особено странен и любопитен следният факт:
- На 15 февруари немската медия Шпигел публикува статия „Прав ли е Владимир Путин”, където се намеква, че може би Русия има право да се гневи на Запада заради разширяването на Изток, което застрашава националната й сигурност;
- Едва вчера, на 18 февруари, същият журналист публикува нова статия в Шпигел, която не може да се отвори, ако не си абонат. Вижда се само заглавието й на немски, което, преведено с Гугъл транслейт гласи: „Нова находка на файлове от 1991 г. подкрепя руското обвинение. В продължение на десетилетия Русия твърди, че разширяването на НАТО на изток нарушава ангажиментите на Запада след падането на Берлинската стена. Сега се появи нов документ.” Никъде в големите Западни медии не намерих нито дума по въпроса. Новината е отразена само в някакви маргинални медии, което е странно, предвид мащаба на новината. Разбира се, както винаги прилагам всички линкове. Ще ми бъде интересно, ако някой е чел новината в оригинал. Моето впечатление е, че на германците май не им се умира за чужди интереси. Това се потвърждава от днешната позиция на Германия, която се разграничи от САЩ, че Русия скоро ще нападне Украйна.
Ще видим. Адски ми е мъчно за всички жертви на тази безскрупулна война. И от двете страни. Аз лично нямам нищо против Русия да държи ако ще 120 милиона войска, стига да е на на собствена територия. Защото от историята знам, че когато руската войска влезе в чужда територия, става страшно за всички.



ЕДИТ: Пеше, вече веднъж ти го казах, ама все повече ме кефиш... 

 

Да не цитираш един и същи сорс ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Нямам друг начин да изкопирам линковете в поста, при мен всичко се отваря. Иначе добре виждам, че стоят "недовършени". Някак си аз ги отварям. Предвид нечетящата аудитория, никакъв шанс да се хабя да проверявам какво и защо - само да знаете, аз като кликна ги отварям. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, charmock said:

Кое точно е явно, или само си разработваш клавиатурата? А може би и ти ще ми повториш за емнайсти път простотията за биенето на негрите?

Цитираш нещо, в което се говори за две руски версии, които са несъвместими и абсурдни и с това ми доказваш, че клането в Буча е фейк. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Къде ги видяха тия мърдащи трупове и вдигащи се ръце не видях… Трябва да си доста болен мозък, за да ти се привидят подобни неща..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:


Един и същи е.

Да, и качеството е същото 

3 minutes ago, w00x said:

Къде ги видяха тия мърдащи трупове и вдигащи се ръце не видях… Трябва да си доста болен мозък, за да ти се привидят подобни неща..

Пробват, колкото да пробват. Изглежда и не трябва много да се стараят

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, w00x said:

Къде ги видяха тия мърдащи трупове и вдигащи се ръце не видях… Трябва да си доста болен мозък, за да ти се привидят подобни неща..

Има и сателитни снимки на които се вижда още от коя дата са труповете. Доста преди изтеглянето на изродите.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, kotora said:

А тия трупове защо не са се надули за 1 седмица ? Температурата си е висока вече, не е -10 

 

Quote

 

Сателитните снимки, предоставени на вестника от Maxar Technologies, показват, че най-малко 11 от убитите в Буча са били на улицата от 11 март.

Че починалите не са загинали скоро, се вижда и от състоянието на труповете, пише вестникът. Повечето тела са в някаква степен на разложение въпреки студеното време в последните седмици.

 


 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kotora said:

А тия трупове защо не са се надули за 1 седмица ? Температурата си е висока вече, не е -10 

Которе, какви високи температури в Киев те гонят бе, ти да не говориш за температурата в Пловдив случайно? На репортажите от Буча се вижда как прехвърча сняг. Камерите в моргите каква температура мислиш, че държат, -20 градуса ли? :Facepalm:

Link to comment
Share on other sites

Имало е и няколко сравнително топли дни, с макс. температури 16 - 18 градуса, затова е започнало разлагане. За да има подуване, трябва доста по-висока температура.

 

Дневник погоды в Буче за Март 2022 г.

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, plameni said:

Имало е и няколко сравнително топли дни, с макс. температури 16 - 18 градуса, затова е започнало разлагане. За да има подуване, трябва доста по-висока температура.

 

Дневник погоды в Буче за Март 2022 г.

 

Да ти кажа, аз на .ru сайт не вярвам дори и за нещо толкова тривиално като температурата и времето. Не се хващай сега за това, сигурно е имало и такива високи температури за кратко като напече слънцето по обяд, но средните high/low температури изобщо не са били такива, което е по-важното в случая:

image.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...