Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

Ако продължават така, войната скоро ще свърши, защото ще останат без армия и техника. Ако не се биеха срещу Украйна, а срещу някой друг, отдавна щеше да е свършила май… С тая разпадаща се техника, необучени и немотивирани войски, несъществуваща логистика и т.н. Добре, че са им ракетите, че да ги отсрамят.

 

Четох някъде, че “свърши ни армията” далеч не означава “да изгубиш всички войници до последната каска” като в игри и филми. След определен процент загуби, армията далеч няма да е толкова ефективна. До момента, този процент при пехотата на Русия, по официални техни данни, е 10.

 

Ако наистина стане така, се чудя какво ще измислят руснаците като причина за края. Те просто няма как да паднат по гръб, затова със сигурност военните действия ще приключат “по тяхно желание”. А след това? Европейските държави видяха колко е било глупаво да се предоверяват на Русия за доставки на суровини и до няколко години ще намерят алтернативи.

 

Какво ще прави държава, която е разчитала единствено на армията си, за да всява страх в останалите? Дали Китай няма да се разрастне до границата с Украйна? :D 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ще кажат целта на "операцията" беше за демилитаризиране на Украйна. Постигнахме я. Връщаме се. Всички задачи бяха постигнати. Имаме успех.

Link to comment
Share on other sites

А каква е тая газова връзка с Гърция, дето я плещят тия дни? Ако не е някой кьорфишек, единственото което ми идва наум е: ебати, толкова ли било лесно? И това за няколко месеца откакто е встъпило новото правителство... на фона на над 20 години пишкодръп преди това... изобщо не трябваше да пускат Тиквата от ареста...

Edited by earache
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, kotora said:

Аз не съм 100%сигурен дали тая тръба е готова. Катар-Гърция. 

Катар изнася газ с кораби(LNG), не с тръби.

Link to comment
Share on other sites

Оставям ви да си витиеватствате на воля по темата. С радиоточки, разговор не се води. Едната точка е зациклила на - Хаха... (особено силен аргумент) и (убийственото)- Русороби.

Другата радиоточка, въпреки, че идея си няма за какво говори. Прави анализи на пораженията по джамовете и здравината на камерата монтирана в потон. Нали.. нямало и кратер, щото видите ли, той се бил заинтересувал и бил гледал в тубата... Мар Майкоууу.... 450кила взрив било това, нямало как да не изкопае дупка. В тубата гледал, но академичния интерес му не бил голям, та не се разровил да види и типовете бойни глави за именно тази ракета. А един от тези типове е Касетъчен. И тъй като интересът му по темата, след гледането на клипчето в тубата вече е бил изчерпан. Та логично пропуснал и какви са последствията от удар с касетъчен заряд и за какво се използва именно този тип.

Споменавам това гръмко изплющяване единствено заради спорта. И с цел онагледяване на плоскоумността на този индивид. И изобщо нямам за цел да адвокатствам на руската или украинската гледна точка за конкретния случай! Всъщност и от самото начало на включването ми по темата не адвокатствам никому. Войната е ГАДНО нещо! 

А на война непрекъснато се извършват варварщини! Варварщина е да нахлуеш в чужда територия дори без символичен акт по обявяване на война. Още повече, че си на ясно от историята. Че задържането на контрола над завладените територии е далеч по-трудно от самото завладяване. Варварщина е и да използваш цивилното си население като жив щит, разполагайки тежкото си въоръжение в градска среда. С всичките последствия от това. И после да ревеш,  само защото не си имал мозъка и гащите, че да си създадеш защитни периметри. Варварщина е и потокът от лъжи и демагогия, който се излива и от двете посоки. А войната е варварщина, понеже и на последния плоскоумец би трябвало да му е ясно, че както показва съвременната история. Тя води само до сътресения и упадък в световен мащаб. В боя, освен на ринга или татамито няма честност, а дори и там се прилагат мръсни номера. И все пак, единствено от самите участници си зависи дали ще запазят някаква чест и достойнство. Или ще се оставят на първичните си инстинкти.

 

П.п. Някой задавал ли си е въпроса, защо най-великата демокрация не бръсне и за слива съдът в Хага (и не само тази институция), когато разследвани се оказват нейни граждани. Заради действия извършени от тях по време на активна служба. Не, нали? Фактът все пак е слабо известен.

Да не излезе пак, че - Ама те що бият негрите си.

Но тези Демократи и до ден днешен използват фосфорни снаряди и гранати. Пък този вид боеприпаси спадат към химическото оръжие. Нищо, че самите Демократи са страна по международен договор за неизползване на химическо оръжие. И в последните десетилетия си позволиха да съсипят няколко държави, именно заради изфабрикувани обвинения в създаване и използване на същото такова.

 

Толкова от мен.

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, gado said:

Другата радиоточка, въпреки, че идея си няма за какво говори. Прави анализи на пораженията по джамовете и здравината на камерата монтирана в потон. Нали.. нямало и кратер, щото видите ли, той се бил заинтересувал и бил гледал в тубата... Мар Майкоууу.... 450кила взрив било това, нямало как да не изкопае дупка. В тубата гледал, но академичния интерес му не бил голям, та не се разровил да види и типовете бойни глави за именно тази ракета. А един от тези типове е Касетъчен. И тъй като интересът му по темата, след гледането на клипчето в тубата вече е бил изчерпан. Та логично пропуснал и какви са последствията от удар с касетъчен заряд и за какво се използва именно този тип.

Кис-кис-кис, ставаш за смях :) Чаках някой да се изпляска за касетъчна бойна глава и да го питам на какво разстояние се очaква да има поражения от такава?;) И как така съседните коли са здрави, джамовете и т.н..  ;)

Но и ти си чукча дето само пише, но не чете. Ако беше чел, щеше да забележиш че и другият с военно обучение го пратих да се осведоми какво твърди кораба ви майка вече - ТАСС . Дори те не защитават теорията за попадение с ракета там :))

Ама вие тук като най-големи военни специалисти си разсъждавайте де ;)  Добре, че ги четем нещата докато се случват, че след 2 години иди търси кфо е било и т.н.., а някой такъв с директен линк към кораба майка ще ходи и разказва какви лоши са украинците, мхмм :))

Другото даже няма да го коментирам, че не си струва времето

Link to comment
Share on other sites

Trans women blocked from fleeing Ukraine - charities

 

Quote

Hundreds of transgender women have been turned away at the Ukrainian border while attempting to flee the country, due to their passports still carrying their birth name and gender, charities say.

Changing the gender and name listed on their passport requires a lengthy process, involving several psychiatric assessments - meaning many of the country's transgender population don't go through with it.

But current rules ban Ukrainian men aged 18 to 60 from leaving the country - meaning anyone whose passport says "male" is likely to be turned back at the border.

One of Ukraine's main transgender charities estimates there are hundreds of trans women attempting to flee, but that 90% of those it is in touch with have so far failed.

 

Не знам как да реагирам.... Вътрешен конфликт поражда в мен тази новина.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, djaba said:

Толкова от мен ...

 

Няма и смисъл от повече. Ясен си на всички!

Ами ясен е, пише ви истината, а не розовите глупости на които искате да вярвате.

5 hours ago, w00x said:

@gado На Възраждане ли симпатизираш? Предполагам, че не, но ще ти кажа защо питам ако ми отговориш.

Защо всеки който не плюе по Русия и не подкрепя сляпо Украйна задължително трябва да симпатизира на Възраждане. Теб явно не са те учили, че човек може да има и собствено мнение без задължително да му се диктува от някоя партия.

Link to comment
Share on other sites

Мен на какво са ме учили няма връзка в момента, а и не съм чувал да го "преподават" това с партиите някъде.

Написал съм "предполагам, че не", което показва, че не е това, което си написал.

Демек - не си прав.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, charmock said:

Ами ясен е, пише ви истината, а не розовите глупости на които искате да вярвате.

Защо всеки който не плюе по Русия и не подкрепя сляпо Украйна задължително трябва да симпатизира на Възраждане. Теб явно не са те учили, че човек може да има и собствено мнение без задължително да му се диктува от някоя партия.

 

Зарежи човек, тук ако не подкрепяш наратива (който в моите очи е тотално сбъркан и пропит от фалшивост) си или "русороб" или "путинофил", няма друг вариант.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, vinyl_master said:

 

Зарежи човек, тук ако не подкрепяш наратива (който в моите очи е тотално сбъркан и пропит от фалшивост) си или "русороб" или "путинофил", няма друг вариант.


А добър вечер - то това е от години... 

Link to comment
Share on other sites

Защото всички западни медии преди 22 февруари говореха и писаха това:

 

Spoiler

west.thumb.jpg.50e9610dc375704a8c3e0670d6c70bfe.jpg

 

Днес карайки към офиса слушам този Тогарев по радиото, цитирам по спомен "В Украйна няма нацисти, това са фейк новини"

Коства ми само 1 секунда да напиша в гугъл имиджис "Ukraine Bandera March и поголовно резултатите са от западните медии BBC, The Guardian и много други:

 

Spoiler

search.thumb.png.0b552dd179bce2700671478b8e1f8487.png

 

Само на миналата страница имаме същински пример за подобно фалшиво налагане, стигнало се до там, че се пуска някаква CGI анимация и се пишат как някавки ракети стингери целили монголски талиги.

 

Но черешката от днес е този човек, учудвам се на бистрият му :)

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, vinyl_master said:

Защото всички западни медии преди 22 февруари говореха и писаха това:

 

Преди 22ри тази година? 2015-та ? ;) 

Spoiler

zb0ojId.png

 

19 minutes ago, vinyl_master said:

Коства ми само 1 секунда да напиша в гугъл имиджис "Ukraine Bandera March

Да пишем на Москва и за българските нацисти, колко секунди ще ти отнеме да ги намериш? ;) Вземат да пратят една спасителна мисия и там ;) 

Има един тънък момент, когато страната ти е във война от 8 години, защото е била нападната и територии са били анексирани и отделени в измислени републички, националистичните движения са очаквани, включително и ултра национализма. 

М/у другото, само аз ли виждам съвпадението на колажа горе с България но в контекста на ЕС? Бедна, корумпирана..

 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, vinyl_master said:

Но черешката от днес е този човек, учудвам се на бистрият му :)

 

this is an ordinary rocket, however, it cannot be stopped

vs

And if you'll notice, (Russia has) just launched the hypersonic missile, because it's the only thing that they can get through with absolute certainty. It's a consequential weapon with the same warhead on it as any other launched missile, it doesn't make a lot of difference. Except, it's almost impossible to stop it. There's a reason they're using it."

 

После си говорим за обективност и Туитър цитати... Така де. Ти говориш.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

И каква е разликата между двете в значението на изказа на моя цитат, че пак не схванах?

 

Ако не схващаш значението на "свръхзвукова ракета с нормална бойна глава" и такава същата ракета с атомна бойна глава, няма да се хващаш за цитата, защото само Русия и Китай имат такива свръхзвукови ракети...

 

И щом реално е неприхващаема не е обикновена ракета

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, vinyl_master said:

Препоръчвам ти филма на Oliver Stone Ukraine on fire

И все още не разбираш защо идват някои намеци? Може би защото здраво пробутваш про-кремлинска пропаганда? 

 

22 minutes ago, vinyl_master said:

Какво се опита да кажеш, честно - не знам

 

Че е смешно как българи залитат толкова по любимата руска тема с нацистите. При условие, че си имаме същите идиоти, дори ги вкарахме в парламента. Имаме Луков марш, имаме си Възродителният процес.

И в същото време, по никакъв начин не разбираме защо украинците го обърнаха на национализъм а идиотите с ултранац идеите станаха дори по-шумни. Но поне правят нещо, бият се, защитават родината си. 

Не разбираш, че когато една държава е нападната от друга, най-естественото нещо е да се засилят националистичните идеи ? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...