Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

46 minutes ago, RaptoR said:

 

Чукча писател, нали?

Въпросното интервю е от 1996-та година и става въпрос за войната в персийския залив. За втори път споменавам, че е 7-8 години преди войната която свали Садам.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

50 minutes ago, ARPAnet said:

Неграмотнико, вземи да четеш поне!  Аз някъде да съм коментирал кой враг, кой съюзник?  Не е ли е същото с Украйна днес? Е в България само са окупирали, не са на унищожавали. И ей ги, изнасилват в Украйна и грабят. Нищичко не се е променило. Сега схвана ли или и да ти го нарисувам ?

 

Да се стягат рашките, че от тук нататък ги чака здрава дескриминация .. Тук на места тактично ги уволняват, и по-лошо .. Не, че държавата го подкрепя нали, хулигани лоши ..;) 


Ясенчо, нещо много превъзбуден ми се струваш, ще го отдам на новото бебе, но внимавай все пак как се обръщаш към мен, че никак не ти харесвам тона. Неграмотен си ти и то потресающо!!! Ти правиш ли разлика между това да имаш съюзници или врагове на територията си бе, балъчЕ!?!?! Естествено че не, щото кратунката бие на кухо! Естесвено че нито немското и руското присъствие в страната в онези години имат нещо общо помежду си, нито сегашното влизане на Русия в Украйна има нещо общо с тях! Ся вдяваш или да ти го начегъртам, не нарисувам?!?!?! 
 

35 minutes ago, netrootbg said:

Чукча писател, нали?

Въпросното интервю е от 1996-та година и става въпрос за войната в персийския залив. За втори път споменавам, че е 7-8 години преди войната която свали Садам.


Какво ме грее мене някакво интервю - това ли са цифрите? Това са - и повече. Та кой бил чукча ПАК?!?

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RaptoR said:

Ясенчо, нещо много превъзбуден ми се струваш, ще го отдам на новото бебе, но внимавай все пак как се обръщаш към мен, че никак не ти харесвам тона. Неграмотен си ти и то потресающо!!! Ти правиш ли разлика между това да имаш съюзници или врагове на територията си бе, балъчЕ!?!?! Естествено че не, щото кратунката бие на кухо! Естенсвено че нито немското и руското присъствие в страната в онези години имат нещо общо помежду си, нито сегашното влизане на Русия в Украйна има нещо общо с тях! Ся вдяваш или да ти го начегъртам, не нарисувам?!?!?! 

 Съвет, почвай коментарите си културно, защото аз винаги отговарям със същият тон, ако не ти харесва - дръж се нормално. А сега марш да прочетеш какво точно съм написал аз.

 

Кой тук се обясняваше как рашистите не ползвали химически оръжия? Май и онзи пост няма да остарее добре, като обясненията как нямало да има война. Не е ден за феновете на кремлинският наратив. 

 

 

 

Да видим дали ще има още споменавания в близките дни

Link to comment
Share on other sites

On 3/23/2022 at 8:37 PM, ARPAnet said:

 Съвет, почвай коментарите си културно, защото аз винаги отговарям със същият тон, ако не ти харесва - дръж се нормално. А сега марш да прочетеш какво точно съм написал аз.


Между моя и твоя пост има общо колкото между немското и руското присъствие у нас през ВСВ... Дано не се налага да рисувам, нали. И марш може да викаш на хлапетиите си, с мен много си сгафил. Ама МНОГО. 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, RaptoR said:


Между моя итвоя пост има общо колкото между немскто и руското присъствие у нас през ВСВ... Дано не се налага да рисувам, нали. И марш може да викаш на хлапетиите си, с мен много си сгафил. Ама МНОГО. 

След твоят тон, мога. Ако не те кефи, по-лекичко с епитетите. Два пъти ти казвам да прочетеш поста ми, а ти отказваш и продължаваш да дълбаеш вместо да се извиниш. 

Хайде посочи ми къде АЗ обяснявам нещо за немското присъствие ?  Защото това не е мой пост дори ..  Или стига спами. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ARPAnet said:

След твоят тон, мога. Ако не те кефи, по-лекичко с епитетите. Два пъти ти казвам да прочетеш поста ми, а ти отказваш и продължаваш да дълбаеш вместо да се извиниш. 

Хайде посочи ми къде АЗ обяснявам нещо за немското присъствие ?  Защото това не е мой пост дори ..  Или стига спами. 


Че къде се буташ тогава в чужда приказка? И пак си прочети писанията сам! Щото не само никога не четеш на хората написаното или препредаденото, но и явно и своите неща не четеш! МОже и да пробваш да видиш дали съм те споменавал някъде тебе. Макар да си абсолютно исторически неграмотен - виден факт. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, RaptoR said:


Че къде се буташ тогава в чужда приказка? И пак си прочети писанията сам! Щото не само никога не четеш на хората написаното или препредаденото, но и явно и своите неща не четеш! МОже и да пробваш да видиш дали съм те споменавал някъде тебе. Макар да си абсолютно исторически неграмотен - виден факт. 

Поне погледна ли си поста преди да го напишеш това? Нали мен цитираш и ме обиждаш с дефинициите си

f9uEo5p.png

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ARPAnet said:

Поне погледна ли си поста преди да го напишеш това? Нали мен цитираш и ме обиждаш с дефинициите си


Как го реши това?!? Не влагайки мисъл както обикновено!!! Постоянна практика при тебе - не само не си прочел веднъж външен линк, който съм ти дал, но и не вникваш в казаното. Хайде сега виж кой разказва на баба си деветините по-назад, па земи мисли върху това, което съм написал аз и е прост исторически факт!!!
А теб те цитирам, защото "нещата не са се променили особено оттогава". А те нямат нищо общо! 

 

========================================


Ей затова умишлено подминавам темата цял месец, защото си знам как някой ще ми вдигне кръвното и ще си хабя нервите... Пък и винаги знам кой! 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, RaptoR said:

Какво ме грее мене някакво интервю - това ли са цифрите? Това са - и повече. Та кой бил чукча ПАК?!?

Категорично ти!

Link to comment
Share on other sites

On 3/23/2022 at 9:09 PM, netrootbg said:

Категорично ти!

 

Пак за натовски чукчи да потретя - къде ме видя да коментирам и споменавам интервюто, което дори не съм отворил? Какво общо с него има статистиката на жертвите, която показвам? Ай сиктир верно приключвам, тая тема в момента е по-жалка пародия от предаване с Волен и Копейкин на една маса! 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RaptoR said:


Как го реши това?!? Не влагайки мислъл както обикновено!!! Постоянна практика при тебе - не само не си прочел веднъж външен линк, който съм ти дал, но и не вникваш в казаното. Хайде сега виж кой разказва на баба си деветините по-назад, па земи мисли върху това, което съм написал аз и е прост исторически факт!!!
А теб те цитирам, защото "нещата не са се променили особено оттогава". А те нямат нищо общо! 

 

========================================


Ей затова умишлено подминавам темата цял месец, защото си знам как някой ще ми вдигне кръвното и ще си хабя нервите... Пък и винаги знам кой! 

Знаех си че ще се наложи да рисувам. Как часта която цитирам от w00x-а + туита .. и коментара към тези двете .. се различават по смисъл от това което си написал ти? 
А за баба ми не съм писал. Но поради някаква причина ти се обръщаш към мен 

ERtwVnV.png

0C6pbKh.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ARPAnet said:

Неграмотнико, вземи да четеш поне! 

 

1 hour ago, ARPAnet said:

 А сега марш да прочетеш какво точно съм написал аз.

Аз ти предлагам да вземеш да се поуспокоиш малко. Може да имаме различни политически възгледи, но това тук е форум, а не чакалнята на гарата. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, charmock said:

 

Аз ти предлагам да вземеш да се поуспокоиш малко. Може да имаме различни политически възгледи, но това тук е форум, а не чакалнята на гарата. 

  

5 hours ago, RaptoR said:

Пълни тъпотии на неграмотни исторически хора

Аз съвсем спокойно, спазвам тона на разговора, и тъй като няма как да се съглася че коментара ми е неграмотен

 

On 3/22/2022 at 9:25 AM, gado said:

. И с цел онагледяване на плоскоумността на този индивид.

 

Даже няма да връщам повече страници. И аз си мисля, че е форум, но ..

  

Link to comment
Share on other sites

Баси, аз се учудвам колко лесно хората се манипулират. Направо не знам.

Скролвайки тук видях някакъв скрийншот на ония от Киев Индепендънт, та вчера четох това. Който си мисли, че е нормално да получава информация от различни източници - може да го прочете и да провери сам туй онуй!

Но да завършим вечерта с нотка смях:

 

Мъжете могат да раждат | Цените на храните не се вдигат | В Украйна е демокрация

 

Едит: Абре, първия и втория на щатите са надпреварват кой ще е по неадекватен

 

Втори едит: Май по същото време, когато пуснах клипчето с Мадлин Олбрайт, същата се е споминала..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, charmock said:

 

Аз ти предлагам да вземеш да се поуспокоиш малко. Може да имаме различни политически възгледи, но това тук е форум, а не чакалнята на гарата. 


Смятам, че ако трябва да се отправят призиви (предупреждения) за успокояване към някой, това категорично не е ARPAnet.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Смятам, че ако трябва да се отправят призиви (предупреждения) за успокояване към някой, това категорично не е ARPAnet.

Благодаря, но е прав, прекрачих границата, за което и се извинявам. Помолих и него, но на лично, ако може разчистете темата от спама, не му е тук мястото. 

 

А сега и малко по темата

 

2 hours ago, vinyl_master said:

Мъжете могат да раждат | Цените на храните не се вдигат | В Украйна е демокрация

Ха-ха :)

Добре де, интересно ми е нещо, в контекста и на линка от предишният ред който ще коментирам също. От позициите които заемаш - казваш, че не си русофил, против пропагандата си, против нацисти, режими и т.н.. Защо не коментираш другата страна от тази война, която също така е и агресора? Не е нужно да коментираш в тон с наратива.  Имаме Путин, но ти се фокусираш над Зеленски, имаме Лукашенко в някаква степен, но него също го игнорираш, Кадиров също не получава коментари. Здрав фокус над Азовци, но нищо относно Кадировци (по принцип, не само в момента), нищичко и за масовите движения в Русия със Z-тките. Надявам се разбираш как звучи ироничното "В Украйна е демокрация" в контекста на войната и Русия/Беларус. С кого сравняваш украинската демокрация, с тази на опонентите им ли?

2 hours ago, vinyl_master said:

та вчера четох това. Който си мисли, че е нормално да получава информация от различни източници - може да го прочете и да провери сам туй онуй!

За толкова дълга статия, дават само 2-3 примера за "фейкове" . Останалото е просто ползване на познати теории - финансирани от Сорос (без ирония, наистина е в статията), от държави, службите, чужди специалисти от Вашингтон, лобисти, ПР-и, връзки правителства и т.н. и т.н.. Много циклене над идеята с нацистите. Един вид - игнорирайте медиите, правете собствени "проучвания", защото управлението в сянка иска да ви лъже сега и те дори подкрепят нацисти. Ползването на Scott Ritter малко сваля "реномето" за портал с претенции че се бори с фейковете.

И срещу какво протестират, големите фейкове ..

1. Змийският остров -> нe оспорват, че съобщението е било истинско. Но големият фейк е, че войниците са оцелели, което до колкото разбрах не е било известно от Ден 1. За мен не е точно фейк. Много ниско поставят летвата, май нямат големи попадения 

2. АЕЦ-а. Но наистина се води битка при АЕЦ-а, а инфото че са гръмнали просто тренировъчна зала излезе много бързо, същият ден. Казвайки на света, че руските "гении" стрелят около АЕЦ ли е невероятната пропаганда?

3. Турция не била затворила Босфора само за руски кораби, но за всички. Но това не променя факта, че руските кораби няма да могат да влизат.

4. Театъра бил false flag - ъхх, може, не споря. Но стои странно след интервюто на Гръцкият консул "This a subtitled edit of the interview that the Greek Consul in Mariupol gave to @Onisenko, shortly after he left the city, after the Russian siege.

И има още една тъничка тема с която започват и свършват статията - съобщенията за успехите на украинската армия били фалшиви и единствено целели да удължат войната. Но ако Русия печелеше така убедително, Киев щеше да е паднал много отдавна. Пропагандата може да си говори каквото иска, това не би променило нищо ако рашистите парадираха по центъра на Киев в момента.  Но ако тези от сайта се притесняват за продължаването на касапницата, защо не убеждават агресора, този който е започнал - да я спре, да вземе да си тръгне. Предполагам, че всеки нормален човек би поискал от агресора да спре. Когато бият някого на улицата, не казваме на този когото бият да вземе да се предава по-бързо. Това ако просто не подминем де. 

Изглежда целта на статията е един път да прати четящите към рандом източници на информация, като господин Scott Ritter. Но също така да изрисува една Нацистка Украйна, която заслужава да бъде набита. Да сменим призмата, агресора да спре да е агресор, за да не го питаме - какво правиш тук? А да обвиняваме държавата която е атакувана, чиято територия е анексирана, над чиято територия създадоха измислени републички. 

Как така украинците си позволяват да искат закрито небе? Това било само за да защитят Азовци. Не е заради тоталната доминация на Русия в цифри когато става дума за ракети и авиация. 
Нека забравим, че този когото бият е 22-рата в света армия, и е нападнат от втората. Няма причина да подкрепяме аутсайдера/underdog-а. 

 

Дали е фалшиво? Предполагам казват много истини, но аз лично нямам проблеми с тези факти, мен лично не ме плашат думички като "ПР-и", медии финансирани от някого си (бизнеса работи така) и т.н..  Но статията е тенденциозна, фокусира се само над едната страна, и както казах, опитва да смени призмата и фокуса.

Подобно на теб, те не споменават другата страна, не споменават руската пропагандна машина и тролове. Не коментират, че в Русия е забранено използването на думата "война", и че Русия сама се изолира от света за да може да държи информационният поток под пълен контрол. Ако се бяха постарали, щях да приема че този сайт се опитва да се бори за нещо в този свят. Не, че голото заявяване на "всички са маскари" помага с нещо, ако не дадеш алтернативи. Но те и толкова не правят. 

Минават с тънкото - но ние не подкрепяме Русия, да виждате нещо про-руско при нас?

Link to comment
Share on other sites

https://segabg.com/hot/category-foreign-country/ukrainskite-sili-unishtozhiha-gordostta-na-ruskiya-chernomorski-flot

 

Като гледам и на други места са минали в контранастъпление. Май май скоро се изнесат обратно в кочината нашествениците.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, earache said:

277297805_2979696332342913_7084567219409171161_n.jpg

Някой се бъзикаше, че като се има предвид колко е тъп Кадиров, започва сериозно да се притеснява за здравето на Антонио Бандерас :lol:

 

Интересни няколко новини AFP News Agency on Twitter: "#BREAKING US, EU announce 'task force' to wean Europe off Russian gas: statement

В контекста на оформяща се нова студена война и въоръжаване, с Германия смятаща да хвърли 100Б и като цяло да увеличи бюджета на армията си. Това няма да е добре за Русия която ще се наложи да догонва, но под санкции и губеща доходи. 

Link to comment
Share on other sites

Не е само тази новина. Днес ЕС подписа договор със САЩ за доста голямо увеличение на доставките на газ. 15 млрд. куб. м. увеличение до края на годината и още повече за следващите години. Това в комбинация със засилването на инвестиците във ВЕИ. лилипутко не е истина колко направи за да откъсне Европа от енергийната си зависимост спрямо него. Вече е въпрос на време. Ще отнеме няколко години, но е ясно на къде се  върви. Велик е той, велик е :bowdown:.

Link to comment
Share on other sites

Забравих да уточня нещо. Сдеклата която подписаха днес ЕС и САЩ, правят възможно намаляването на потреблението на руска газ с 2/3. И това е още тази година. Вчера Саудитска Арабия обявиха рекордно голямо повишаване на добивите на петрол и газ. Май се върви към Северна Корея 2.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, earache said:

277297805_2979696332342913_7084567219409171161_n.jpg

 

Това наистина ли тия идиоти го разпространяват като новина? Значи станахме свидетели на ново ниво на тотален имбецилизъм. :Facepalm::lol:

 

ПП. В същото време въпросните дебили пък не са успяли да опазят поредния генерал-лейтенант от гащниците на Путлер.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...