Jump to content
BulForum.com

Клуб Простак


netrootbg

Recommended Posts

Не виждам как хоста би го пуснал вече навлевзнал в кръстовището. А и не мисля че тоя отсреща е блондинка, знака е от 2 часа или е от скоро в града. Тва са тарикати и си мислят че тия отсреща ядат доматите с колците. Ако бях аз даже щях да го натисна малко повече!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

...Как не се е засилил някой тир срещу нея, да я видим какви мутри ще прави и къде ще й отиде крака....ще се чуди на къде да хване...овсЪ.

 

Няма нужда от тир - само едно бездомно псе е достатъчно да изскочи пред нея и тогава картинката ще е доста интересна.

 

 

Ако бях аз даже щях да го натисна малко повече!

 

И защо би го натиснал още, при положение, че той веднага вече беше дал на заден - от яд ли или за да му покажеш още веднъж, че не е прав...или пък от нещо друго, което не мога да разбера...нали знаеш агресията до какво води - пак до агресия. :moon:

Link to comment
Share on other sites

Стига с тази мегатолерастия това е ЧИСТ тарикат. Трябва да му се покаже, че така не трябва. Толкова ли е трудно да го разбереш?

Link to comment
Share on other sites

Никакъв тарикат не е тоя човек. Моментално даде назад и отстъпи. Само преди няма и седмица заради тарикат се задръсти не само пресечката Хан Аспарух, но и улица Богомил. Бус са каросерия (широк) на строителна фирма пряви ляв от Богомил в пресечката. Отсреща един явно абсолютен тъпан с едно от тия малките джипчета, дето са по-високи, отколкото широки. Вместо да даде 3 метра назад, за мине камиончето, спира срещу него и наглее. Камионът няма накъде да отиде, защото зад него и аз чакам за ляв в пресечката. По този начин блокираме цялата Богомил в двете посоки. Малоумникът слиза от скапаното си джипче и започва някакъв диспут с шофьора на камиончето, който повтарям нищо не може да направи, нито е виновен за нещо. През цялото време тоя простак вижда, че е блокирана цялата Богомил и започват да се трупат коли. Зад него по Хан Аспарух също дойдоха коли, но слава богу с мозък в главата, та на момента спряха встрани и направиха път да мине камиончето. Тази дандания продължи няколко минути, така щото започнаха вече да се чуват клаксони от задръстените на Богомил. Чак тогава наглият тъпак осъзна, че няма да го бъде и с едно елементарно движение три метра назад и прибиране между паркиралите коли освободи пътя на камиончето. Всичко това можеше да отнеме около 5 секунди. Та ето това е простак, наглец, тарикат и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Стига с тази мегатолерастия това е ЧИСТ тарикат. Трябва да му се покаже, че така не трябва. Толкова ли е трудно да го разбереш?

 

Ще ти го кажа по точки, че да ме разбереш по-ясно, понеже определено имаш пропуски в разбирането на характерите и ситуациите....

 

1. Това не е мегатолерастия, а чист прагматизъм.

2. Няма нужда ти да му го показваш и то точно по твоя начин като го натискаш и задръстите цялата улица - той сам прекрасно знае, че не е прав.

3. Това не е никакъв тарикат - тарикатът не би отстъпил по никакъв начин.

 

Разбери, че не всеки излизащ от еднопосочна улица е нахалник и тарикат - някои са просто нарушители...

Link to comment
Share on other sites

Няма смисъл...виждам, че май не си съгласен дори и само с 3. ;)

 

Само ще ти кажа, че раздаването на правосъдие на пътя никога не е водило до нищо добро - руснаците имат специална рубрика "учитель", от която съм изгледал безброй клипчета, болшинството от тях неводещи до нищо добро. Нито ти е работа да го притискаш, когато е сбъркал посоката или да го засичаш ако той те е засякъл, защото санкциите на пътя ги раздават други. А ако толкова държиш да бъде наказан - слагаш си регистратор, снимаш му нарушението заедно с номера, изпращаш клипчето в КАТ и после отиваш да свидетелстваш на делото. Това е правилния начин, а не самият ти да се превръщаш в простак...образно казано...

Link to comment
Share on other sites

мен ми е все тая къв е ... влязъл е в забранената пресечка, продължил е ... ок, пусна ме, не съм го натиксал, не сме се карали и т.н. знаеше че е сбъркал ... но сигурно така си кара

 

много хора така си карат, в тая пресечка преди ВСЕКИ ден така се гледахме с най-различни

 

сега веднъж на 2 седмици 

 

не е нужно човек да изясван колко точно голяма грешка е направил, щом вече е сгрешил ... а може и по-грешка (навигацията да го е объркала) и да е влязъл ... 

 

всички грешат все някога, въпроса е да се греши по-рядко

Link to comment
Share on other sites

....а може и по-грешка (навигацията да го е объркала) и да е влязъл ... 

 

Това с навигацията го видях вчера на нашата улица - едно благоевградско пежо излезе от "Петко Каравелов" (страничната уличка покрай Кукления театър), зави наляво по "Христо Г.Данов" в посока Джумаята...след 5 метра се усети, че е еднопосочна и спря, но вече не можеше да се върне назад, защото зад него излизаше камион от един строеж срещу Кукления театър и му беше блокирал пътя...пежото поседя още няколко секунди и реши да продължи в единствената възможна за него посока...от "Антим I-ви" обаче вече бяха слезнали 2 коли, които се наложи да му отстъпят път, а момчето в пежото с притеснена физиономия пусна аварийните мигачи и бавно се придвижи към ДСК, където зави наляво и спря за да се ориентира накъде всъщност трябва да продължи. Така че не всеки объркал пътя е непременно простак и наглец.

Link to comment
Share on other sites

Със сигурност е така, но почти всеки, виждайки пред себе си джиП или някаква по-лъскава каручка, първата му мисъл е? Ебаси нагляра...изключвам австролопитеците с баничарките и малки бусчета, те са си наказани отвсякъде и дори не осъзнават какво правят....И понеже това е ежедневие е нормално да се реагира така...защото така сме свикнали да реагираме, първосигнално...

Link to comment
Share on other sites

Стига с тази мегатолерастия това е ЧИСТ тарикат. Трябва да му се покаже, че така не трябва. Толкова ли е трудно да го разбереш?

То от такова показване и наказване се стига до ситуации в които някой завършва зверски пребит. 

А тъй като в Пловдив почти никой не спазва закона на 100%, предполагам че трябва да караме с автоматично оръжие за по-лесно, че много нарушители. 

Link to comment
Share on other sites

 почти никой не спазва закона на 100%

 

Абсолютно никой не може да спазва Закона на 100%. Това е невъзможно. 

Link to comment
Share on other sites

Съжалявам, но вчера се прибрах в Пловдив, още със знака на населеното място почнаха с извращенията по пътя. Достатъчно толерантен съм на пътя, нямам фиш нито акт никога, колата ми е администритивно и технически изрядна, но такъв правилник за движението по пътищата никъде го няма като в Пловдив. Тук важят други закони.

Link to comment
Share on other sites

Разбира се, че не си казал, но самото ти действие "да го натискаш дори още повече" (по твоите думи), при положение, че той вече е дал назад, минава точно в такъв род поведение. Не разбирам на кого какво ще докажеш след като той сам дава назад, а ти зорлем го натискаш допълнително и след като вече ти е освободил достатъчно място да минеш по улицата...всъщност що направо не слезнеш да го набиеш задето кара срещу тебе - май по-бързо ще стане, отколкото да задръствате улицата по твоя начин?

Link to comment
Share on other sites

Виж ся, това е твоя интерпретация, ако искаш може един дудук да му врътниш на объркалия се човечец... За това казах, че града е със собствен правилник, благодарения на тарикатлъка, който се толерира...

Link to comment
Share on other sites

Румба, от жизнен опит знам, че крайностите никога не водят до добро. В момента точно това се опитваш да направиш - да минаваш от едната в другата крайност. Ако това е твоят начин за справяне в живота - да набиеш някой, който те дразни или да врътнеш свирка (btw това не са мои думи) на друг, който те кефи - моля, моят начин както казах по-горе е доста по-практичен. Дай да не спорим, защото явно не се разбираме един друг....поне ти мене.

Link to comment
Share on other sites

Добре, пак ми слагаш думи в остата, сега съм го биел...Просто се опитах да кажа, че малко по-твърдо трябва да се подхожда към тарикатите. Ти ме искара агресор и биач, това, което не съм.

Link to comment
Share on other sites

Можеш ли да четеш между редовете? А разбираш ли от алегория? Или винаги приемаш буквално всичко, което прочетеш? И защо не каза и думичка за комбито, което беше спряло почти на кръстовището пред знака? Или пък за ония двамата, дето бяха спрели обратно на посоката на еднопосочната улица? Карай, казах че няма смисъл да продължаваме...не ме разбираш - приел си оня за простак, наглец и тарикат само заради това, че си го засрещнал на края на кръстовището, без да имаш никаква друга предварителна информация и това никой не може да ти го смени в представите...

Link to comment
Share on other sites

Отстъпи, защото видя намръщената муцуна на бНвето на хоста, иначе ако беше с корсичка, голфче тройчица или нещо от сорта друга песен щяхме да пеем. Правя аналогия с бежанците, нямам предрасъдъци но нежелая да ги пускаме в държавата. Който е мегатолерантен като Германия да си ги прибират...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...