Jump to content
BulForum.com

Клуб Простак


netrootbg

Recommended Posts

Това имах предвид - една снимка невинаги дава цялата истина, защото е направена само в 1 секунда от цялото действие - москвичът може да е седял там 1 час, но може и да е седял само 1 минута и то по уважителни причини.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ами всъщност,той гаража си му е бил там от доста време.

Аз гараж не виждам. Ако той си е заплюл това място да си оставя автомобила е друга дума. Ако има гараж, да си я прибира вътре, а не да запречва велоалеята. Всичко останало са глупости и селски изпълнения. Това място НЕ Е НЕГОВО И НИКОГА НЕ Е БИЛО!

 

На Кап. Райчо така един тръгна да ми обяснява как мястото, на което съм паркирал било негово. Попитах го той на общината платил ли е за паркоместо и откъде се вадят такива документи. Той ме гледа тъпо 10 секунди после взе да ми обяснява, че ако не си махна колата от това място ще ми се случи случка. Вместо да му отговоря се обадих на един приятел и му викам, "батка, тука един ме заплашва, я вземи 3 момчета и елате до нас и проверете ако по колата на жена ми има драскотина, че като не съм с големия джип нещо не ме взимат на сериозно, и кога по дяволите ще свърши онзи льольо с ремонта, че и от него взе да ми писва... да... да.... абе вие знаете какво да направите - постарайте се това да му е за последно и да не ме притеснява повече"... пича пребледня, показа ми че вече имало драскотини по колата и не бил той виновен и че нямало проблеми, просто той си бил свикнал там да паркира...

П.П2. @мидекс никой не е казал колко време е стоял така. И аз съм на мнение,че за повече от 5-10 минути не е нормално

Не, не е. И за 1 минута не е нормално да спреш като идиот. Ако беше паркирал успоредно на улицата - да. Така по този начин е просто признак на откровена тъпотия

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

И така с този телефонен разговор се почувства по-МЪЖ???

Бахти псевдо мъжете....

Според теб как трябваше да реагирам, когато някой ме заплашва, че ще ми издере колата, защото съм му бил спрял на "неговото място"?

 

 

Бахти псевдо мислителите

 

 

 

 

И не, няма "мое място". Твое мястото става, когато си го закупил и се нарича гараж. При тези места пред блока няма мое и твое, а заплахите че ще направиш нещо на нечий автомобил ако не си го премести човека, защото ти винаги си бил спирал на това място са смешни. Мястото е толкова твое, колкото и на останалите.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

 

...спрял на "неговото място"?
Прави впечатление как с лека ръка задраскваш редЪ създаван от поколения живущи в рандъм блок...Значи на човека дедото си е спирал 70-те години на това место мустанга (8-мак дефорсиран) и ти некъв новоизлюпен монархо-анархист с упадъчна Тойота плод на презрения капитализъм ше му налазиш мЕстото :o Начи ако сме у Перник си цунал винкелО с право мерене...
Link to comment
Share on other sites

некъв новоизлюпен монархо-анархист с упадъчна Тойота плод на презрения капитализъм 

 

Имаш бира от мене!!! :laughing:  :laughing:  :laughing:

 

Иначе Мусото ако е било там за минутка, не е болка за умиргане. Аз едно се чудя, къде ще да е тоя гараж, че да му отнеме повече от минута да му затвори вратите... Щото едва ли ще се намери някой да го щракне за минута, освен ако не го е дебнал от засада...  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Негов проблем.Велосипедната алея ПРЕДСТАВЛЯВА обществен интерес.Така че той (те) трябва да се съобразяват с нея.

П.С.А бе за какво ги направиха тези алеи като не само автомобили ги запречват ама и гламави пешеходци ходят по тях?!?!?!

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

galaxi, on 25 Oct 2015 - 08:41, said:galaxi, on 25 Oct 2015 - 08:41, said:galaxi, on 25 Oct 2015 - 08:41, said:

...А бе за какво ги направиха тези алеи като не само автомобили ги запречват ама и гламави пешеходци ходят по тях?!?!?!

За да усвоят едни големи (евро)пари определени фирми, свързани с Герб, затова. И после снасят златните яйчица в ръчицата - хранителка. А европарите всъщност пак са си от нашия джоб, но това е друга тема.

Като контрапункт ще спомена, че в старата част на Мюнхен велосипедни и пешеходни алеи по тротоарите са обособени с ивици БЯЛА БОЯ. Щото немците са по-прости и по-бедни, нали? 

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Далеко си от истината... Онези хора имат още от 70те години на миналия век пътна мрежа която тук никога не сме виждали... И настилката е достатъчно добра и пешеходната зона и на платното че с боя само да се означи... А тука... Я си припомни какви бяха пешеходците зони из града. Народе не бъди с къса памет и само да се гледа да се плюе. Град Пловдив беше една развалина в начален стадий преди 15г...ужасно запуснат. В момента реално има шанс малко да дръпнем напред. Но с хора ходещи по велоалеи и парлиращи върху тях ясно се вижда, че проблема не е у тоз на правил велоалеи... А в тези за които са. Също като плещите фонтани и къпането в тях. Станали сме един град на простащината, това е жалката истина така както я виждам аз всеки ден.

 

Като пред гаража ти има тротоар и велоалеи... Еми нормално е да си помислиш колко тъпо е замислен тоз блок и гаражите му изначално, да идеш в общината и да попиташ към кой да се обърнеш да помислите как да се оправи това...но не и при нас явно.

 

Това за вземането на парите и ненужните велоалеи е сред най-тъмните неща които съм чувал. А толкова хора взеха толкова пари и не оставиха и по една тухла или паве. Поне кажете как и колкото са взели, че ми писна от тва теоретично крадене. И кой и къде краде по - малко и прави повече?

Link to comment
Share on other sites

А бе за какво ги направиха тези алеи като не само автомобили ги запречват ама и гламави пешеходци ходят по тях?!?!?!

 

Ами защото от тотоарите направиха велоалеи. 

Къде точно да ходят пешеходците? Да слаломират между дърветата ли? 

Аз по-голяма глупост от тези алеи не помня да е спохождала този и без това отвратителен град. 

М.д, Чудя се как подяволите се кара колело при 40 градуса лятото или -15 зимата. 

Link to comment
Share on other sites

...Народе не бъди с къса памет и само да се гледа да се плюе. Град Пловдив беше една развалина в начален стадий преди 15г...ужасно запуснат. В момента реално има шанс малко да дръпнем напред...

+1

 

Пловдив никога не е изглеждал толкова добре, колкото сега!

Link to comment
Share on other sites

Далеко си от истината... Онези хора имат още от 70те години на миналия век пътна мрежа която тук никога не сме виждали... И настилката е достатъчно добра и пешеходната зона и на платното че с боя само да се означи... А тука... Я си припомни какви бяха пешеходците зони из града. Народе не бъди с къса памет и само да се гледа да се плюе. Град Пловдив беше една развалина в начален стадий преди 15г...ужасно запуснат. В момента реално има шанс малко да дръпнем напред. Но с хора ходещи по велоалеи и парлиращи върху тях ясно се вижда, че проблема не е у тоз на правил велоалеи... А в тези за които са. Също като плещите фонтани и къпането в тях. Станали сме един град на простащината, това е жалката истина така както я виждам аз всеки ден. Като пред гаража ти има тротоар и велоалеи... Еми нормално е да си помислиш колко тъпо е замислен тоз блок и гаражите му изначално, да идеш в общината и да попиташ към кой да се обърнеш да помислите как да се оправи това...но не и при нас явно. Това за вземането на парите и ненужните велоалеи е сред най-тъмните неща които съм чувал. А толкова хора взеха толкова пари и не оставиха и по една тухла или паве. Поне кажете как и колкото са взели, че ми писна от тва теоретично крадене. И кой и къде краде по - малко и прави повече?

Хинт:

Огледай обектите на маминия и сие и разпитай хората наоколо, кога и как е вървяла работата по тях ;) Сигурен съм, че ако не си с IQ като на кореноплодно ще забележиш странни съвпадения в кампаниите.

Link to comment
Share on other sites

Ама пиши ве Галине, кво да питаме като ти явно знаеш вече и си питал. Поне у форума доколкото знам няма да ти изтрият мнението ако кажеш нещо против маминия. Кажи си - не се базикам. Какво толкова ако се каже вместо само да се намеква.

Link to comment
Share on other sites

Коста, според мен грешиш принципно. Съждението "нека краде, ама и да прави" по отношение на управниците е неправилно. Фактът, че корупцията е явление в световен мащаб не е оправдание.
И как да се съглася с теб, след като се потрошиха маса пари за издълбаване на отличен асфалт от платното на Мария-Луиза и да се "изсере" велоалея, след като можеше да се задели от тревните площи и да се направи там алеята, както и джобове за паркиране И по-надолу? Ама нали ще скочат наглеците от Авеню, Дюърс и сие, които явно кихат дебели пачки на "правилните хора", зер намалява им ползваната площ/далаверата! Ти явно не си минавал по тротоара пред Авеню, където едва се разминават двама човека.
Ами по булевард Източен? Толкова ли беше трудно да обособят велоалеи с боя за пътна маркировка като част от огромния и забележи - съвсем нов здрав тротоар?
Това е само микроскопична част от цялата трагична картинка. Няма място, където ако разбуташ да не се размирише.
Трябваше да ги бесим преди години и да висят за назидание, та да се плашат сега и да не се бута сульо и пульо във властта с цел ояждане.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

...... А толкова хора взеха толкова пари и не оставиха и по една тухла или паве. Поне кажете как и колкото са взели, че ми писна от тва теоретично крадене. И кой и къде краде по - малко и прави повече?

14 млн евро за 48 км велоалеи - публично достъпна информация.

част от недостъпната са анексите, а такива има.

да вземем и публичнодостъпната информация: 14 00 000 / 48 000= 291.67 Евро/линеен метър. Това е основната мерна единица по обекта.

ширина средно 1,5-2м, значи ~120 евро/м2 асфалт. Затова и поникнаха алеи на ненужни места(Например: Гребната база - бързо и лесно 5км), но пък ги няма в центъра на града. А всъщност реалните разценки за подобни по-мащабни обекти са в диапазона 50-70 ЛЕВА/м2 по типов чертеж за асфалтов път с "леко движение". Разликата е значителна. Затова се промениха изискванията и велоалеите от 0,8м нарастнаха до 2,5м ширина, появиха се изисквания за цвят на асфалта, специални бордюри и кви ли не напълно излишни кичарии. Мани ги ти тея зелени площи по бул. Марица Юг / междудругото- ремонтиран с евросредства преди 3 години/ - шибни там една алея между дърветата.

но пък технически работен проект НЯМАШЕ, когато е издавано разрешението за строеж. Ще цитирам един общински съветник: "Като го питах къде е работния проект и с кого е съгласуван, кмета ми отговори: Ми то ний ако 'земим да спазваме 'сички закони, нищо ня'а да напра'им и ня'а пари".

А да говорим ли въобще за предварителното съгласуване със световнонеизвестният Велоклуб "Велосити" с има-няма 2-3 члена, който обаче дал идеите откъде и как да се изпълняват велоалеи?

Значи всички други трябва да спазват законите колко и тежки и безумни да са, ама га е за взимане на парите и за наши ора не е задължително.

 

Ако имаш нужда от повече конкретика по този обекта питай: Борислав Кръстев - Ръководител на проекта. Между другото 3000лв/месечна заплата. Отговорност: никаква. Но какво да се очаква от кметът  с "Такива брутално незаконни неща сме им приготвили, че нема да разберат откъде са им дошли......"

Link to comment
Share on other sites

Велопроектът е част от големия транспортен проект и е на обща стойност 15 млн. лв. 380 дни е срокът за изпълнение, като 150 от тях са предвидени за изготвяне на работни проекти. 

 

Не били компютри, ами компоти.... 

 

=====================

 

По принцип споделям мнението, че на места се извършиха безумия заради тия алеи... На Марица-юг, зад Бриколаж, също се яде от пътното платно... За мен това е пълно безумие... В Амстердам обикалях три дни и така и не видях велоалея в пътно платно. А там по велоалеята има повече трафик, отколкото по улицата

Link to comment
Share on other sites

Ами защото от тотоарите направиха велоалеи. 

Къде точно да ходят пешеходците? Да слаломират между дърветата ли? 

Аз по-голяма глупост от тези алеи не помня да е спохождала този и без това отвратителен град. 

М.д, Чудя се как подяволите се кара колело при 40 градуса лятото или -15 зимата. 

Как пък не.На бул."Македония" велоалеята част от тротоара ли е?Не.Прекараха я през тревната площ.Обаче знаеш ли какво забелязах последния път като минах от там?Всички,ама АБСОЛЮТНО всички пешеходци бяха на велоалеята ,а не на просторния тротоар на няколко крачки разстояние.Бях дотолкова впечатлен,че останах няколко минути и последния пешеходец вероятно се усети като ме видя с байка неподвижен и пое по  отбивка към тротоара.А кое било глупост дори не си заслужава да коментирам.

Link to comment
Share on other sites

Ама пиши ве Галине, кво да питаме като ти явно знаеш вече и си питал. Поне у форума доколкото знам няма да ти изтрият мнението ако кажеш нещо против маминия. Кажи си - не се базикам. Какво толкова ако се каже вместо само да се намеква.

Коце, батьовата, почти ката ден минавам покрай ТРИ знакови обекта (ама не за града, ами на маминия) и имам съвсем преки наблюдения. Гледаш..., строежчето замряло, почне се новата недомислена кампания по преебаване на улици, издигане на паметници на вагината на мамата на маминия и прочее... И о, чудо...., строежчето живне, скокнат няколко етажчета и вземат, че го отвършат (фасадка, паркингче, обзавеждане, едно-друго....).

Link to comment
Share on other sites

Далеко си от истината... Онези хора имат още от 70те години на миналия век пътна мрежа която тук никога не сме виждали... И настилката е достатъчно добра и пешеходната зона и на платното че с боя само да се означи... А тука... Я си припомни какви бяха пешеходците зони из града. Народе не бъди с къса памет и само да се гледа да се плюе. Град Пловдив беше една развалина в начален стадий преди 15г...ужасно запуснат. В момента реално има шанс малко да дръпнем напред. Но с хора ходещи по велоалеи и парлиращи върху тях ясно се вижда, че проблема не е у тоз на правил велоалеи... А в тези за които са. Също като плещите фонтани и къпането в тях. Станали сме един град на простащината, това е жалката истина така както я виждам аз всеки ден. Като пред гаража ти има тротоар и велоалеи... Еми нормално е да си помислиш колко тъпо е замислен тоз блок и гаражите му изначално, да идеш в общината и да попиташ към кой да се обърнеш да помислите как да се оправи това...но не и при нас явно. Това за вземането на парите и ненужните велоалеи е сред най-тъмните неща които съм чувал. А толкова хора взеха толкова пари и не оставиха и по една тухла или паве. Поне кажете как и колкото са взели, че ми писна от тва теоретично крадене. И кой и къде краде по - малко и прави повече?

Щом си толкова сляп, че за теб краденето е "теоретично" просто няма какво повече да се обсъжда! Само чисто теоретично да попитам, защо на места току що направените скъпи велоалеи вече са напукани? Или защо многомилионния фонтан на втория ден вече му се бели дъното? Отделно и да попитам на този тротоар примерно, където широката напукана велоалея заема целия тротоар къде точно трябва да ходят пешеходците: А) по платното; Б) по тревата?8288893B.jpg

Link to comment
Share on other sites

.................... къде точно трябва да ходят пешеходците: А) по платното; Б) по тревата?8288893B.jpg

 

В) По лявата или дясната осева линия на пътеката срещу движението. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...