Jump to content
BulForum.com

Клуб Простак


netrootbg

Recommended Posts

Ако коментирате клипа на Виден, колата излезе на скорост, не е като да е била спряла и да тръгва. Тя просто си излезе от пресечката, изобщо без да погледне.

По същия начин, една изскочи от паркинга, на 1 метър от мен и ПТП-то е факт.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Питаме единствено - тази простачка ли е, нагла ли е или просто спря малко по-късно, невиждайки (по обясними причини обяснени подробно по-горе) колата на Виден? Не обсъждаме как Виден кара в града, не обсъждаме по закон кого ще изкарат виновен ако се ударят и трябва ли в подобни ситуации да бълваме огън и жупел, а някои дори да налитат на бой (не визирам Виден, за други кибритлии говоря). Баси...аз вероятно съм най-спокойният шофьор в Пловдив или поне тук във форума - имам предвид "психически спокоен" докато карам между останалите коли.

 

P.S. Имах един колега състудент - навремето много мразех да се возя в колата му, защото постоянно слушах псувни и ругатни към всеки втори по улиците, защото тия 50% според него не се ситуираха на пътя според очакванията му...

Link to comment
Share on other sites

Тази ако питаш мен е чиста проба ЛУДА. Нямам какво повече да кажа по неин адрес. Това е поведение на абсолютно неадкватен човек. И не е спряла малко по-късно - колко пъти да ти го повторя, че да вденеш??? Тя не спираше, тя беше засилена и се засилваше тепърва още. Ако не бях свирил, НЯМАШЕ ДА СПРЕ! Написвам го последно с големи букви като за слепи и т.н. хора. Отново на български език. 

 

Един въпрос за хора с поне малко мозък - ако това беше някакво тривиално засичане, каквито имам сигурно по 5 на ден, ще си играя ли аз да свалям регистратора, да вадя клип след като съм го търсил, да го режа с програма и да го ъплоудвам? Тъй между другото питам.

Link to comment
Share on other sites

Колега , първо микрата спря преди да и свирнеш, второ те видя късно заради тоя дето се качваше в колата си.

И неможе да не се отбележи смелата скорост с която се движиш особено по тази улица !

Link to comment
Share on other sites

След малко ще ви постна една госпожа как от блеене щеше да размаже автомобила пред нея... нещо ми ръкомахаше на мене що съм се бил престроил в лявата лента моменти преди това... и докато ръкомахаше щеше да се натресе в спрелия в средна лента автмобил, пуснал съм клипа малко по-дълъг към края за да се види колата й, сив форд фокус хечбек.

 

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Тази ако питаш мен е чиста проба ЛУДА. Нямам какво повече да кажа по неин адрес. Това е поведение на абсолютно неадкватен човек. И не е спряла малко по-късно - колко пъти да ти го повторя, че да вденеш??? Тя не спираше, тя беше засилена и се засилваше тепърва още. Ако не бях свирил, НЯМАШЕ ДА СПРЕ! Написвам го последно с големи букви като за слепи и т.н. хора. Отново на български език. 

 

Ти пък с тая скорост къде успя да видиш, че не е била спряла, а се е засилвала...само питам, че ми е интересно. На тази улица при тези условия се кара по-бавно, няма как да ме убедиш, че това е безопасната скорост за тези условия на тази улица на мокър паваж на всичкото отгоре...единствено те поддържам в това, че й бибитна, за да спре навреме.

Link to comment
Share on other sites

Защото Момчиле тя трябва да спре и да се убеди, че няма опасност на Вазов преди да излезе - ти изобщо Правилника познаваш ли го?

 

Явно ти не го познаваш. Я кажи къде в правилника пише, че на знак Б1, какъвто е сложен там (за разлика от знак Б2) трябва да СПРЕШ задължително? Съвсем друг е въпроса, че според мен там трябва да има знак Б2 (и в този случай щеше да си прав за спирането), но така са преценили и са сложили Б1.

Link to comment
Share on other sites

След малко ще ви постна една госпожа как от блеене щеше да размаже автомобила пред нея... нещо ми ръкомахаше на мене що съм се бил престроил в лявата лента моменти преди това... и докато ръкомахаше щеше да се натресе в спрелия в средна лента автмобил, пуснал съм клипа малко по-дълъг към края за да се види колата й, сив форд фокус хечбек.

 

На косъм....още един пример, че като караш не трябва да ръкомахаш, а да си гледаш пътя. :laughing:

 

 

А тоя клип трябва да го кръстиш "Огледалата са да правят колата по-красива"...изобщо и не те отрази, че идваш отзад. :P

Link to comment
Share on other sites

 

 

Чл. 43. Изпреварването на моторни превозни средства, с изключение на мотопеди и мотоциклети без кош, е забранено:

...
5. пред пешеходна пътека, когато изпреварваното превозно средство закрива видимостта към пешеходната пътека;
6. (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) пред и върху сигнализирана пешеходна пътека.
Link to comment
Share on other sites

...........

 

Погледнато формално да - изпреварва го, но всъщност оня си беше направо спрял и то точно на завоя в кръстовището и после тръгвайки му засече пътя. :)

Аз ако бях на мястото на оня, дето се оглеждаше за място, преди да тръгна, бих погледнал в огледалото и бих изчакал хоста да мине...

Link to comment
Share on other sites

нз какво ти виждаш, аз виждам как някой СЛЕД пътеката 2рата си сече лентата, без мигачи и е видимо неадекватен... ама здраве да е

Link to comment
Share on other sites

Какъв мигач? Оня просто си беше спрял в кръстовището, но ако трябва да сме коректни - точно преди да си заеме паркомястото все пак даде мигач. :D

Link to comment
Share on other sites

нз какво ти виждаш, аз виждам как някой СЛЕД пътеката 2рата си сече лентата, без мигачи и е видимо неадекватен... ама здраве да е

 

Какъв мигач? Оня просто си беше спрял в кръстовището, но ако трябва да сме коректни - точно преди да си заеме паркомястото все пак даде мигач. :D

 

Естествено, че ще е спрял, след като идва от път без предимство и изчаква да види накъде ще продължи белия пикап в колелото.

Опитът за изпреварване е точно върху втората пътека . Освен това се вижда, че по част от дясната лента има сняг и най-нормалното нещо е да очакваш колите да се движат по-наляво.  

Link to comment
Share on other sites

чакай ся.. аз говоря защо навлиза в лентата е която съм аз, защо не указва, че ще тръгне? защо е спрял в кръстовище, защо по дяволите си говорим за изпреварвания като аз си седя и чакам да му дойде кефа на тоя автомобил отпред да реши какво да направи?!

Link to comment
Share on other sites

Не видях да чакаш.

Спрял е, защото пикапът в колелото е с предимство и ако беше продължил направо... може би ти щеше да се натресеш в него...

 

По време на десния завой, беше ли пуснал левия мигач, за да укажеш, че го изпреварваш/заобикаляш?

 

pic.png

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Оk, ще се правим на 13 годишни и ще си говорим тъпотии... айде виж пак къде е ПИКАПА, когато АЗ навлизам в кръговот?! Я си помисли. Къде е позициониран тоя автомобил сивия, когато аз завивам? И къде трябва да спра... и трябва ли да спра в кръговото, за да изчакам той да направи нещо, което никой не знае какво ще е, защото тръгва изненадващо?! И как разбра, че чака пикапа, защо мислим, че чака пикапа като спира нито в дясната лента, нито в лявата?! Там ли се спира? И как да пусна ляв мигач като 1/2 ми кола е почти в кръговото!? А сивия автомобил може ли така да си променя посоката?! И ако не сме на клип, а реално... как ще разбереш тоя спрелия в нищото сив автомобил какво ще прави като не дава сигнализация?

Ок, приемам, аз съм виновен, че завивам, че спрях да го изчакам и че той ме засича в лентата в която съм влязал... аз СЪМ виновен.

 

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

За мен тоя просто се чудеше къде да спре и се оглеждаше за място - хост, можеш ли да пуснеш още няколко секунди преди началото на тоя отрязък?

Link to comment
Share on other sites

Естествено, че ще е спрял, след като идва от път без предимство и изчаква да види накъде ще продължи белия пикап в колелото.  

 

Мооооля?! :D

 

И ти ли така ги изчакваш колите в кръговото? На 50 метра разстояние и спрял по средата на маневра?

 

Супер очевидно е, че този просто се чудеше къде да паркира и беше спрял в средата на кръстовището, защото снега му пречеше. Като реши, че ще продължава напред да търси места изобщо не прецени, че има и други участници в движението на които може да попречи. Все пак е в Тракия...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

....

. Аз съм дотук. 

дотук бил. ще видим......

 

 

Пламене, ти не си в ред нещо ми се струва вече. Какво значение има как карам аз или как караш ти? Какво ощо има това в случая?

нищо ощо. човека ти говори нормално, ти се пениш и тутуруткаш, а всички жени шофорки са патици/овце и прочие сволоч...

 

Не съществува нормален (подчертавам нормален) човек, който да оправдае подобно излизане от тази улица. АКО ЩЕ И ДА НЯМА КОЛА НА ВАЗОВ!

аз съм нормален. мидекс и той е човек, макар и древен. подкрепям го. излизането си е нормално в условията на ограничена видимост. жената спря. инцидент няма. струва ли си да си харчиш нервите или да те питам още нещо и да вземеш да си докараш някой инфаркт?

 

 Какво ще ми се извинява кокошката ако ме изпраска челно и си утрепе детето? А? И кой ли ще бъде виновен в този случай? А? Какво ли ще отбележи полицията в констатацията?

полицията ще отбележи че си карал с несъобразена скорост и си утрепал невръстно дете. същото щеше да пише и по вестниците - "идиот с розав гущер на колата налетя на жена с дете....". пресечната точка на траекториите ви е на ул. Иван Вазов, по която се движиш ти и то преди кръстовището, т.е ти навлизаш в него СЛЕД като тя вече е там.....

 

 

..... Ако не бях натиснал клаксона, което правя само в супер екстремни случаи, ....

ама точно така е. какво по-екстремно от случая да клаксонираш СЛЕД КАТО си подминал евентуалния сблъсък? ми екстремно си е. също като да клаксонираш на спрял пред тебе автомобил с мигащи аварийни. екстремните случаи изискват екстремни мерки!

 

 

преди да почнеш следващите 10 страници да обясняваш как си най-внимателния и правилен шофьор на света и колко всички други сме простаци и некадърници, си спомни за инфаркта. дали си струва?

и без това няма да те чета :)

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Абе тоя с Алфата, все ми се струва, че не си е почистил не предното стъкло, а покрива на колата. Снегът се е свлякъл момент преди снимката, няма друга логика. Едно пускане на чистачките и това е долу. Каква е логиката да си почисти покрива, капака, страничните огледала и стъкла, а само отпред да остави, при това такова количество. Тея "репортери", доста преувеличават на моменти.


След малко ще ви постна една госпожа как от блеене щеше да размаже автомобила пред нея... нещо ми ръкомахаше на мене що съм се бил престроил в лявата лента моменти преди това... и докато ръкомахаше щеше да се натресе в спрелия в средна лента автмобил, пуснал съм клипа малко по-дълъг към края за да се види колата й, сив форд фокус хечбек.

 

 

Вижда ли се регистрацията на тоя Фокус, щото май е на комшията на жена му, на която шофирането не ѝ е най-силната страна.

Мда, тя е... РВ5518СВ... И мани другото, ами в 90% от пътуванията ѝ из града си вози дъщерите с нея...

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

...

Welcome back, long time no see! :)

 

Доказан пътен наглец и нарушител ще ми дава оценки....  :laughing:

 

Як напън иначе! Няма лошо.

Абе Мобо е прав в случая, а ти недей да продължаваш да мисирстваш по този казус. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...