Jump to content
BulForum.com

Клуб Простак


netrootbg

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Миналата седмица ми се наложи да мина в час пик през двете колелета на Панаира... Колко псувни изпсувах. Накрая ми писна и докарах няколко бели косъма на жената с 4 засичания и едно подпиране изотзаде на един тиквеник. И това в рамките на няма и километър. Как карате бе, хора? Инструкторска кола отнема предимство, без мигач.. Засичане, без мигач, с изнасяне от най-дясна в най-лява лента и връщане в средна пак със засичане....

Link to comment
Share on other sites

и аз това казвам, последния клип накрая е черешката, как ме засича един яко... а в началото пак героя с фиатче си кара сумати време на ляв мигач... Верно, ако не ти работи връщането на мигача (защо), може да го забравиш случайно... но ние вече видяхме героя с фиата как не знае къде има ленти и за какво служат те (предното клипче), та за това за мен този водач е неадекватно поведението му.

 

а човека дето с бялата кола ме засече и пусна аварийни и ми махаше... ок... ама после зави на червено?! и колата му е ланча, не нисан

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Напротив - готин си. :)) Човекът не беше погледнал в огледалото (пък и му беше попаднал малко в сляпата зона) и дори после ти се извини...случва се да се разсее човек понякога и по-важното е да не се прави от простащина и нахалство.

Link to comment
Share on other sites

Аз видях, нещо ще прави, намалих уж да предотваря това което ще направи и все пак успя да ме финтира... Така си карат според мен. Виж и после на какво "жълто" мина.

Link to comment
Share on other sites

Дотам не бях стигнал...сигурно щото се беше притеснил, че те засече. :evil

Очаквай всичко от всекиго - може да звучи параноично, но в днешно време това е действителността - може да попаднеш на пиян, на дрогиран, на жена с книжка от 1 месец, на фен на "Бързи и яростни", на дядо на 99 години с жигула, на каращо се семейство пред развод или дори на най-прозаичното като откраднат капак на шахта...абе...не е като да нямаш избор. ;)

Link to comment
Share on other sites

Дотам не бях стигнал...сигурно щото се беше притеснил, че те засече. :evil

Очаквай всичко от всекиго - може да звучи параноично, но в днешно време това е действителността - може да попаднеш на пиян, на дрогиран, на жена с книжка от 1 месец, на фен на "Бързи и яростни", на дядо на 99 години с жигула, на каращо се семейство пред развод или дори на най-прозаичното като откраднат капак на шахта...абе...не е като да нямаш избор. ;)

 

и кво взе за бегачката на тънка цена? че вчера не видях да си писал

Link to comment
Share on other sites

Определено не го видя...най-малкото нямаше после да пусне двата мигача...

 

@host, канех се да пиша и забравих (вчера). Става дума за фитилите - веднъж докато чаках да ми дойде реда при един гумаджия видях как слагаха на един фитили, но бяха свалили джантата, поливаха гумата и т.н. Вчера докато си браузвах в тубата, мярнах едно комплектче, дето за 5 минути може да си запушиш дупка в гумата без да я сваляш и ако си по-сръчен, даже може и да не помпиш после. И като си представих, че моята трудно я вдигат на крикове дори и в сервизите, а камо ли по средата на пътя да ми се наложи аз да я вдигам, че да сменям гума, моментално си поръчах едно такова комплектче. Навремето си носех постоянно в колата от ония спрейове, дето запушват уж, ама с времето не се наложи да го ползвам и изгуби налягане...

 

Ето самата процедура за колко време става....то тоя даже много се бави, щото обяснява надълго и широко....а и тоя болт вместо да го мъчи с тия клещи, можеше да ползва подходящия гаечен ключ, дето си го има в колата.

 

https://www.youtube.com/watch?v=6T-rmhXUR8o&list=FLW1ggJIJdSmRgBu9PszuVbA&index=2

Link to comment
Share on other sites

Определено не го видя...най-малкото нямаше после да пусне двата мигача...

 

@host, канех се да пиша и забравих (вчера). Става дума за фитилите - веднъж докато чаках да ми дойде реда при един гумаджия видях как слагаха на един фитили, но бяха свалили джантата, поливаха гумата и т.н. Вчера докато си браузвах в тубата, мярнах едно комплектче, дето за 5 минути може да си запушиш дупка в гумата без да я сваляш и ако си по-сръчен, даже може и да не помпиш после. И като си представих, че моята трудно я вдигат на крикове дори и в сервизите, а камо ли по средата на пътя да ми се наложи аз да я вдигам, че да сменям гума, моментално си поръчах едно такова комплектче. Навремето си носех постоянно в колата от ония спрейове, дето запушват уж, ама с времето не се наложи да го ползвам и изгуби налягане...

 

Ето самата процедура за колко време става....то тоя даже много се бави, щото обяснява надълго и широко....а и тоя болт вместо да го мъчи с тия клещи, можеше да ползва подходящия гаечен ключ, дето си го има в колата.

 

https://www.youtube.com/watch?v=6T-rmhXUR8o&list=FLW1ggJIJdSmRgBu9PszuVbA&index=2

А честито, Стрино!

Преди петнадесетина години, докато вършеех само с кросарки, непрекъснато си имах такова нещо в комплекта. Щото в балкана или по къра, гумаджиите са рядко срещано явление....

Link to comment
Share on other sites

че колко ти е нисък форда? имам гумаджийница която доволно лесно вдига моята, а тя си е ниска... имам и доверен сервиз който вдига крайно ниски коли.

Link to comment
Share on other sites

Не много, но отстрани в долната част на вратите целият е в пластмаси (или фибростъкло...или нещо от тоя род). Веднъж даже на гумаджийницата на Владо (срещу ВСИ) някакъв нов ги изпука всичките от едната страна и после имаше само едно "Баси...как стана тая работа..."...от тогава вече не ходя там, въпреки че лично се познавам с Владо, но пък текучеството на кадри при него е доста активно и винаги има някой, дето сега се учи.

 

P.S. Ей онова захванатото с двата винта, от задното до предното колело е "пластмасата". Дай да не се обясняваме в тая тема, че и нея ще я направим на нищо...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

- понеже аз нали съм "паника" и виждам как се получават все несъществуващи опасности, ето още една, този велосипедист, нито се огледа, ни нищо... добре, че не се срещнахме на пътеката, пак щеше да има "не съобразена скорост", "джигит с БМВ" и т.н. - за справка карам с 50км/ч и го видях, чак като изкочи на пътеката, нз кой би могъл да спре ако се наложи

 

- това какво е ... всеки да си преценя, няма номера, минава на червено ... недай си боже ако се срещнете с него/то ви удари/вие го ударите ... пак ще има панаири

 

- тука какво е станало идея си нямам, просто видях вече как са се ударили
Link to comment
Share on other sites

Коста, аз проблем с велосипедиста не виждам. Откъде знаеш дали и кога се е огледал и как е преценил ситуацията? 

 

Обаче как и го въртиш това не е истина... А скърцането изби рибата...  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

По първото - не си с 50 км/ч, гаранция! ...освен ако не си забързал кадрите. :) А оня реши, че си достатъчно далече и що да не мине на червено...това червено и велосипедистите, и пешеходците за нищо го нямат - явно си мислят, че касае най-вече колите.

По второто - още един, дето си мисли, че туй дето свети е направено само за колите....пич!

По третото - поредния пример, че доста хора или нямат добри гуми, или когато завали малко, хал хабер си нямат какво се случва със спирачния път (или пък и двете заедно). Днес например в дъжда, чувам по новините, че кола излезнала от пътя и паднала в река...след малко съобщават за втора кола, която също се хлъзнала сама на завой и паднала в друга река...след малко пък съобщиха за някакво дете, дето излетяло на няколко метра заради някакъв, дето не успял да спре на мокрия път.

 

П.П. Видене, въпреки, че и аз не виждам кой знае какъв проблем - като е червено...ще стои, докато му се смени зеленото! И на пешеходна пътека не се минава карайки, а бутайки.

Link to comment
Share on other sites

ами нз що трябва да се обясняваме ... като казвам 50км/ч, 50км/ч е, наистина съжалявам, че не взех модел с GPS, но аз си го ползвам и като екшън камера е като купувах нямаше такова моделче с ГПС на добри пари 

 

велисипедиста ви давам гаранция, че не се огледа, видях го как мина от другата лента директно гледайки напред - какво гледаше нз... а там има паркинг на ЛИДЛ ... знаете хората как се включват в движението от паркигни и пресечки

 

____________

Чичо Видене, ей сега капнах малко силиконова грес на китайската стойка ... вече не скърца

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

П.П. Видене, въпреки, че и аз не виждам кой знае какъв проблем - като е червено...ще стои, докато му се смени зеленото! И на пешеходна пътека не се минава карайки, а бутайки.

 

Ти си голЕМ мечтател, верно.... Право си - а червено трябва да спре па квото ще. АМа да слиза и да бута - аре молим. Тая глупост и аз никога не бих я направил. Също така интересно е как не по новата веУоаУея, ами по собствена траектория взе чупката... 

 

ами нз що трябва да се обясняваме ... като казвам 50км/ч, 50км/ч е, наистина съжалявам, че не взех модел с GPS, но аз си го ползвам и като екшън камера е като купувах нямаше такова моделче с ГПС на добри пари 

 

велисипедиста ви давам гаранция, че не се огледа, видях го как мина от другата лента директно гледайки напред - какво гледаше нз... а там има паркинг на ЛИДЛ ... знаете хората как се включват в движението от паркигни и пресечки

 

Аз ти вярвам щом казваш 50 и вЕрвай ми, голем си късметлия, че не показва скорост, щото тука има дни "разбирачи" дето веднага ще те полазят... За оглеждането - няма как да си сигурен - може да се е огледал още в другото платно... Клипа много мазало - ние няма как да преценим... 

Link to comment
Share on other sites

Само тоя клип е мазало, другите са си наред. А за минаването с велосипед върху пътека бутайки има ли изискване? Има - значи ще бута...с какво това изискване се различава от другите изисквания за пресичане на светофари, движение по определен начин на пътното платно и т.н.? Все са изисквания, записани някъде - защо едно ще спазваш, а друго не? Логика някаква да ми изтъкнеш или ще приложиш някаква твоя, свързана с дадено безсмислие или практическа полезност...

А за скоростта на Коста - може и да е бил с 50, а заради мазалото и евентуално заради някои изрязани от тубата кадри да изглежда по-бързо, но ако има качествен клип, сравнението е много - ще мина по същия булевард в неговото платно с 50 и ще сравним клипчетата. :)

Link to comment
Share on other sites

Мааму стара - уж в казарма си ходил, а не са те свикнали да изпълняваш заповеди без да мислиш. Според тебе ако минеш ей така карайки и някой вземе, че те удари, нали се сещаш като се докаже, че не си бутал колелото, а си излязъл с летящ старт на пешеходната пътека, кого ще изкарат виновен? Все едно да оспорваш всеки един член от правилника, където се намира и този - може да е тъпо, но го спазваш без да се замисляш...и като го правят всички, животът започва да върви по-леко...малко безсмислено на пръв поглед, но по правила.

 

А в това отгоре дето го каза пък изобщо няма никаква логика - такива простотии всеки ден стават по пътищата, престроявания от най-дясна в най-лява лента, пререждания на светофари, безумни минавания по кръстовища...по това "дето се виждало по пътищата било ясно какво било малоумно" - аз пък точно такива работи виждам, и за мен точно те пък са малоумни и нагли.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...