Jump to content
BulForum.com

Клуб Простак


netrootbg

Recommended Posts

Ми не е прав. Ако беше влезнала на платното, щеше да засече траекторията на колата, която вече се движи по пътя с предимство, било то и в кръстовището. Тя щеше да е виновна, а не Виден. Тя не е на пътят с предимство, докато не си влезе в лентата. То иначе винаги тоя, който се движи на право ще е виновен.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ако беше влезнала на платното, ...

 

Да, ама не влезна, а спря...и нямаше как да влезе без да се изнесе малко напред и да погледне дали Виден идва.

Link to comment
Share on other sites

Аха. А на оная алфа май това наистина е свлеклия се сняг от тавана й....иначе няма логика. Една снимка всъщност пресъздава само секунда от събитието - вероятно ако оня беше снимал само няколко секунди след това, снегът просто нямаше да е там.

Link to comment
Share on other sites

полицията ще отбележи че си карал с несъобразена скорост и си утрепал невръстно дете. същото щеше да пише и п-о вестниците  "идиот с розав гущер на колата налетя на жена с дете....".

 

 

Не е розАФ!

В името на акуратността на полицейската сводка ще отбележа, че е лилаво-синьо-черен!

 

П.п. Инак не знам как при условие, че носи по-малък номер цървули от мен, тарначето му е по-тежко от моето на братлето......

 

П.п.2 ...вероятно, щото е по-дебел.....

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Ники, ти наясно ли си изобщо, че тя влетя в Иван Вазов без никакво намерение да спира?!?!?!

Не. Идеално си влезе до достигане на видимост. Ако беше спряла по-рано нищо нямаше да види. После се стресна като те видя как летиш към нея и наби рязко спирачките. Аз щях да спра по-бавно че да ти дам и на теб леко жега... Верно щяхме да се разминем на 30см сигурно ама това е за проверка кой има по-дебели нерви :)

 

 

Изобщо за какви реакции говорим, като тя трябва да СПРЕ ТАМ НА СТОПА!?!?!

Ти на всеки стоп ли спираш образцово преди линията после бааавно даваш напред докато достигнеш линията при която имаш видимост за да спреш за втори път? Защото аз не съм видял някой да го прави и да не е удрян отзад поне 3 пъти :)

 

 

 

Айде да не е точно там, но поне на линията на паркираните коли да СПРЕ и да погледне какво става на Иван Вазов?

Ми тя там си спря бе :) Само дето се стресна и спря леко по-рязко.

 

Между другото нали имаш предвид че когато няма видимост леко трябва да се покаже предницата за да може стъклото да застане на линията на колите за да виждаш какво всъщност идва?

 

 

Пламене, говорейки за обстановката, ето още един пример защо в случая аз бях почти в средата, именно защото изскачат като луди там, но поне спират. А тая ми изкара акъла - направо си караше и ако бях плътно вдясно хич нямаше да ме види и щяхме да се изтрепем там.. Остави другото ами патката и дете вози!

Ами доста бавно си караше според мен и спря в рамките на 20 см като наби спирачката.

 

 

Ако коментирате клипа на Виден, колата излезе на скорост, не е като да е била спряла и да тръгва. Тя просто си излезе от пресечката, изобщо без да погледне.

По същия начин, една изскочи от паркинга, на 1 метър от мен и ПТП-то е факт.

Ами излезе ама спря. Не е като да излезе и да се набута в движението без грам да спре...

Link to comment
Share on other sites

1.     .........................................

2.     .........................................

3.     .........................................

4.     .........................................

99.   .........................................

 

Това прозвуча направо като литературен разбор-анализ. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Коко мъка има по тоя свят....  :laughing:

 

Тука така и дебелите тикви не проумяха, че ако не бях изсвирил, тая патка НЯМАШЕ да спре, без значение линии, ъгли, точки и запетайки... Оттам нататък, добе че не стана ПТП да се помелим, че да дойде полиция и да документира нещата, че да ги завра в нечии неграмотни муцуни после документите...

 

ЕДИТ: Топ шоу - има човек и пострадал от такова ПТП и на него още малко ще му се каже, че е виновен... Няма тъакъв цирк... 

Link to comment
Share on other sites

Продължаваш да спориш

 

Коко мъка има по тоя свят....  :laughing:

 

Тука така и дебелите тикви не проумяха, че ако не бях изсвирил, тая патка НЯМАШЕ да спре, ..

 

Продължаваш си с твоето и така само ме амбицира да изгледам още няколко пъти на забавен каданс клипа ти - жената започна да спира около половин секунда преди ти да натиснеш клаксона, така че надали точно клаксонът ти те е спасил от сблъсък. Всъщност дори няма нужда и от забавен каданс, защото и в реално време се вижда, че тя натиска спирачките миг преди да прозвучи твоя клаксон.

Link to comment
Share on other sites

Гледай го ако искаш 100-на пъти още, както казах мен вече не ме интересува, нагледах се на глупости...

Тя може и да е офца, може и една идея по-бавно да реагира отколкото очакваш, ама в случая не си прав :P

Link to comment
Share on other sites

Тя може и да е офца, може и една идея по-бавно да реагира отколкото очакваш, ама в случая не си прав :P

Посочи ми един път в който е бил прав?! Без значение на каква тема.

Link to comment
Share on other sites

И неска сутринта като го гледах това, що ми се струва, че снимащия кара прекалено близо до мантинелата и аха да я обере...

Link to comment
Share on other sites

Тоя селтак ще го обсъдим ли?

 

https://goo.gl/photos/D6PmDP2cBEH3Lko59

 

Парадайс Център в София. Колата е със Софийска регистрация. Там НЯМА паркомясто, както се вижда и по лампичките над автомобилите. Беше спрял толкова близо до моята кола, че беше излезнал от пасажерската врата. Добре поне, че беше някакъв съвестен и не беше докоснал моята кола изобщо, дори после на излизане. Беше мръсна, щях да видя.

 

Добавих и една снимка, която направих, за да не си изгубя колата преди да се паркира този господин. Да се види мястото само на което се беше набутал.

 

После хората, които не са от София, ако идели в София не знам си кво...

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Дейба педалите дейба. На тези от Парадайз преди година им обяснявахме какво готино приложение за мобилни телефони можем да им направим и че има поне 5 начина да направим нещо като навигация в самия МОЛ и паркинга като вариантите бяха през wifi, bluetooth или евентуално qrcodes... После единия нещо взе да го увърта, ужким чакал ръководството да се произнесе, а той явно е пробутал идеята като негова. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Само не ми казвай, че се впечатляваш от такива нарушения...а и честно казано скоростта на всичките беше ниска и не видях нещо опасно. Явно беше решил да мине наляво към Смирненски, но като се сети колко обиколки има да прави, предпочете пътя с обратен завой от Сточна гара. :))...примерно...

Link to comment
Share on other sites

Коста, като те гледам така ако трябва да отразявам всички подобни случаи, трябва да прекарвам по 3-4 часа дневно в оформяне и ъплоудване ако съм излизал с колата...  :grin:

 

Това с Нисана даже ти се извини.

 

Между другото сега очаквай тук 2-3 неадеквата да ти обяснят как евентуално ти си виновен за нещо... :laughing:  

Link to comment
Share on other sites

щом на теб не ти пречат, ок

 

Честно, дори и не ги забелязвам, защото ги очаквам отвсякъде и предвиждам от кой какво мога да очаквам (сещаш се защо не обичам да слушам музика в колата)...и вече дори не се напрягам в очакването, просто ми е станало рутина.  А и когато не ми коства нищо, винаги влизам в положение - може нещо жена му да му намила през това време и да му вика "Завий наляво...ааа, не, първо мини през Билата на "Родопи"..."...или пък ако е някой, дето не познава Пловдив (не точно оня от клипа), а GPS-ът през това време  (ако изобщо го има) му дърдори "мини наляво" и той тръгва...ама то било на следващата пресечка и оня пак продължава "преизчисляване на маршрута...продължете 800 метра направо"....и други такива подобни ситуации. :)

Link to comment
Share on other sites

ок, и аз така правя, тва не ги прави по-малко дебили... ок? не ме интересува по каква причина не спазват правилата, а факта, че са опасни и аз съм опасен, и мене ще ме постнат някой ден, въпроса е да се виждат ти ситуации, да си има човек едно на ум за това лично аз ги поствам, вътрешния мир на добитъка който ме засича, удря и т.н. не ме засяга

 

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Тоя клип дето си го добавил след едитването го изгледах почти до 3-тата минута, ама освен двете каки, които пресичаха по средата на пътя, друго не видях. Да задам обаче 2 фундаментални въпроса - защо не можах да го превключа на повече от 360p и защо няма звук...не, че много ми пречи, ама да си попитам?

Link to comment
Share on other sites

Това с Нисана даже ти се извини.

Не видях да му се извини, ама аз подобна изцепка направих миналата седмица защото говорех по телефона. Бяхме на кръстовище и му се извиних на човека, че го засекох така от заплес. Той ми се усмихна, махна ми и продължихме без да се бием или нещо. Даже се учудих, че ми се усмихна а не ме напсува, въпреки, че го заслужавах.

Между другото сега очаквай тук 2-3 неадеквата да ти обяснят как евентуално ти си виновен за нещо... :laughing:  

 

Ами не че нещо, ама ти просто си просиш бъзикането (пък и много хубаво се връзваш на бъзика). Коста кара значително по-добре от теб :P :P :P

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...