Jump to content
BulForum.com

Клуб Простак


netrootbg

Recommended Posts

Видене, вече съм убеден, че трябва да ти вземат книжката. Полото е автомобилът, който е в ДРАСТИЧНО нарушение и се опитва да прави ЗАБРАНЕНИ и ОПАСНИ маневри на пътя. Пежото си кара съвсем нормално и като гледам 100% по правилник, което е наистина рядко срещано явление. Пежото извършва правилната маневра и то по правилния начин - бавно и без резки движения. Полото прави не само забрананено изпреварване отдясно, но и в твъреде рисков състезателен стил. Ако това не си разбрал ... заеби.

 

Какво изпреварване отдясно, кьорчовци? Нали ако беше дори наполовина изравнено с Пежото, щяха да се изтряскат моментално?!?!? Слепи ли сте? Полото се престроява напълно нормално с мигач в дясна лента и е все още ИЗЦЯЛО ЗАД Пежото, когато оная неадекватна жена, без изобщо да разбира какво се случва зад нея, включва десен и навива десен - няма и секунда след престрояването на Полото. Няма понятие, че има кола вдясно. Няма понятие дали изобщо тая кола отзад се е престроявала. Тя не знае, че отзад съществува кола и не поглежда изобщо. Със същия успех Полото можеше да е вече полуизравнено с нея без преди това да се е престроявало и пак да бъде ударено. Дори и да планира забранено изпреварване отдясно тая девойка (НИКАКВИ маневри освен престрояване вдясно не е извършила), то изобщо дори не бе почнало да се случва. И слава Богу, защото щеше да свърши в оградата на училището. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Никой не отчете факта, че пред тая с Пежото има две коли, които карат с нейната скорост, едната от които влезе в първото кръстовище в дясно, което пък значи, че тя е нямала и друг вариант за престрояване. Едва ли опцията да изпревари двете коли и тогава да се престрои е била удачна за нея имайки предвид, че е жена и най-вероятно е трябвало да ускори до поне 60-70км, за да може да изпревари и Форда, така че да може да се престрои за следващия завой в дясно. Тоя/тая с Полото просто беше прекалено нервен и се опита да я изпревари от дясно, което така или иначе нямаше да се случи имайки предвид двете коли в дясната лента, които в тоя момент са изравнени с Пежото и карат със същата скорост.

Според мен Полото не искаше да се престрои просто така, а да изпревари Пежото от дясно, заради бавната скорост, с която се движи. Това обаче щеше да стане ясно, ако клипа продължаваше до светофара на кръстовището с Руски, според това, в коя лента щеше да застане.

Edited by Runner
Link to comment
Share on other sites

Със същия успех Полото можеше да е вече полуизравнено с нея без преди това да се е престроявало и пак да бъде ударено.

Видене, ти май изобщо не схващаш, че това, което описваш е една опасна и напълно забранена в закона маневра на пътя. Има една единствена причина полото да удари пежото и тя е, че тариката в полото се опитва да го изпревари отдясно (подчертавам, нещо определено забранено в ЗДП). Елементарна физика, Видене. Полото се движи по-бързо (не само това ами и определено нервно) и се опитва да изпреварва по забранен начин. Пежото се престроява вдясно, за да освободи лявата лента за по-бързите като теб и ако полото се беше също така просто престроило, нямаше да има никакъв проблем, защото се движи поначало след пежото. Трябва да ти вземат книжката и да минеш опреснителни курсове. В твоя случай се опитваш да изкараш виновен единствения участник в движението, който стриктно спазва правилника и в същото време се кефиш на участници драстично нарушаващи правилата за движение. 

Link to comment
Share on other sites

Никой не отчете факта, че пред тая с Пежото има две коли, които карат с нейната скорост, едната от които влезе в първото кръстовище в дясно, което пък значи, че тя е нямала и друг вариант за престрояване.

 

Отчетохме, отчетохме... :)

 

......А стоповете на пежото, които се видяха, бяха единствено заради колата пред нея, която завиваше надясно и беше намалила преди пресечката...или може би трябваше да я надъни директно заради нервното поло отзад?

Link to comment
Share on other sites

Според мен Полото не искаше да се престрои просто така, а да изпревари Пежото от дясно, заради бавната скорост, с която се движи. Това обаче щеше да стане ясно, ако клипа продължаваше до светофара на кръстовището с Руски, според това, в коя лента щеше да застане.

 

Няма никакво значение какво е планирало Полото. Дори да направи нарушение в бъдеще време, което не е сигурно, Пежото извършва безумно и отвратително засичане, като ИЗБОЩО НЕ ПоГЛЕЖДА в огледалото! Машинално десен мигач и навиване на волан. На професорите пожелавам в тоя момент с такова говедо да са полуизравнени в сляпа зона. 

 

За справка, след изпреварването на малоумното Пежо, момичето се прибира в дясна лента с мигач (!), след това на пешеходната пътека бие спирачки, след което минава отново в лява лента, бие спирачки на пешеходната на Фламинго и си остава средна лента на светофара. Но какво от това? Да, верно изпълнява маневрите си рязко, но споменах ли, че е руса девойка? Която обаче дава сигнал за всяко свое движение. 

 

 

Видене, ти май изобщо не схващаш, че това, което описваш е една опасна и напълно забранена в закона маневра на пътя. Има една единствена причина полото да удари пежото и тя е, че тариката в полото се опитва да го изпревари отдясно (подчертавам, нещо определено забранено в ЗДП). Елементарна физика, Видене. Полото се движи по-бързо (не само това ами и определено нервно) и се опитва да изпреварва по забранен начин. Пежото се престроява вдясно, за да освободи лявата лента за по-бързите като теб и ако полото се беше също така просто престроило, нямаше да има никакъв проблем, защото се движи поначало след пежото. Трябва да ти вземат книжката и да минеш опреснителни курсове. В твоя случай се опитваш да изкараш виновен единствения участник в движението, който стриктно спазва правилника и в същото време се кефиш на участници драстично нарушаващи правилата за движение. 

 

Кое е забранено, Момчиле? Престрояване в дясна лента ли?!?!?  :Facepalm:

 

Дали ще се опитва да изпреварва или не - можем да гадаем. Дори и да е така, което да речем е нарушение, маневрата на Пежото е убийствена простотия. НЯма лошо да се престрояваш, но трябва да погледнеш НАЗАД все пак, ей тъй за спорта.  

 

Фактически ти си този, който абсолютно не трябва да има книжка, ако според тебе тая неадекватната "спазва Правилника" 

 

ЕДИТ: Мите, заеби.... 

Link to comment
Share on other sites

Никой ли не забеляза поредното изпълнение на ....

Завой от средна лента, каране по средата между платната и превишена скорост. И това от съвсем кратко клипче. Въпросният човек е един от най - лошите шофьори които съм виждал. Наистина трябва да си върне книжката при първа възможност.

Link to comment
Share on other sites

Кое е забранено, Момчиле? Престрояване в дясна лента ли?!?!?  :Facepalm:

 

Дали ще се опитва да изпреварва или не - можем да гадаем. Дори и да е така, което да речем е нарушение, маневрата на Пежото е убийствена простотия. НЯма лошо да се престрояваш, но трябва да погледнеш НАЗАД все пак, ей тъй за спорта.  

 

Фактически ти си този, който абсолютно не трябва да има книжка, ако според тебе тая неадекватната "спазва Правилника" 

 

Видене, уникален си! Полото се движи очевидно с по-висока скорост от пежото и с нервните маневри очевидно осъществява ИЗПРЕВАРВАНЕ отдясно. Ако само се престрояваше, двата автомобила щяха да имат еднаква скорост и тогава и двата автомобила се престрояват от лявата в дясната лента, при което не трябва да има НИКАКВА опасност от удар и засичане. Пежото засича полото, защото и двете коли минават в дясната празна лента, но полото се опитва да изпреварва очевидно е с по-висока скорост, затова влиза в зоната на сблъсък - толкова е просто. Пежото изпълнява тази маневра по-бавно и това е правилния начин. Освен това няма как да очаква, че нервака с полото се опитва да го изпреварва отдясно и му влиза в сляпата зона. Особено ако е по-неумел водач. Наистина трябва да ти вземат книжката, както и на такива като водача на полото, казвам го съвсем сериозно.

Link to comment
Share on other sites

Видене, уникален си! Полото се движи очевидно с по-висока скорост от пежото и с нервните маневри очевидно осъществява ИЗПРЕВАРВАНЕ отдясно. Ако само се престрояваше, двата автомобила щяха да имат еднаква скорост и тогава и двата автомобила се престрояват от лявата в дясната лента, при което не трябва да има НИКАКВА опасност от удар и засичане. Пежото засича полото, защото и двете коли минават в дясната празна лента, но полото се опитва да изпреварва очевидно е с по-висока скорост, затова влиза в зоната на сблъсък - толкова е просто. Пежото изпълнява тази маневра по-бавно и това е правилния начин. Освен това няма как да очаква, че нервака с полото се опитва да го изпреварва отдясно и му влиза в сляпата зона. Особено ако е по-неумел водач. Наистина трябва да ти вземат книжката, както и на такива като водача на полото, казвам го съвсем сериозно.

 

:Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:

 

Само дето Полото така и не навлезe и на сант покрай Пежото... Което Пежо няма никаква нужда да тръгва за десен завой 16 часа преди него БЕЗ да гледа има ли кола отдясно изобщо! И не само да тръгва рязко, но и да бие яко спирачки за капак... Това е все едно да тичаш в парка и минавайки покрай мен да ти бия една марка да си обелиш носа. Коне с капаци. No comment.   

 

ЕДИТ: На клипа ми по-рано с МЛ-а Аудито е виновно!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Сега, това че водача/водачката на Пежото е леко смотан и не кара като останалите е едно на ръка. Това, че успя да нервира този с Полото и теб също го има. Обаче не е в нарушение и това навиране за да изпреварим бавния откъдето може е кофти и шашка допълнително подобни хора. Това е причината жена ми да не иска да вземе книжка изобщо. Втората причина е, че аз "паля" от половин оборот и се притеснява колко ли псувни ще отнесе от такива като мен, ако реагира 1 идея по-бавно. Малко толерантност не е излишна. Представи си, че има някой до нея, който ѝ казва - "сега трябва да завиеш надясно... ааа не не.. не тука, на следващата"... Или се опитва да разбере междувременно какво има предвид GPS-a под "завийте надясно след 150 метра" и колко аджеба са 150 метра - следващата, по-следващата или коя точно пресечка. Днес примерно гугъл мапс ме накараха да обиколя 3 пъти Тракия в търсене на Йегерхоф, накрая спрях и питах един човек и той ми обясни. Хеле да не бях го слушал този GPS изобщо щях да стигна сам по-бързо ама като реших да мина покрай Баумакс вместо покрай Метро както си знам и слушам "завий надясно, завий наляво, ха сега спри и виж как стигна на майната си". 

В случая клипа трябва да се казва Автосмотаняци а не Автоидиоти. Освен ако не визираш този с Полото :P

 

ПС: И що завиваш от средна лента бе майна? Там има знак само за направо :P

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

То завоя от средната ако оправяше положението ... ама как да е ... не подкрепям ама понякога там има ужасяващи колони за завой - и все пак предпочитам да изчакам, просто не съм на зор. 

 

Такива идиоти каращи тотално нелогично са много дразнещи, но действително и агресивното шофиране зад/около тях няма полза ... щото с една добра дистанция и съобразена скорост 90% от скапаните ситуации се разминават без проблем.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

ПС: И що завиваш от средна лента бе майна? Там има знак само за направо :P

 

Съгласен. 

 

Що завивам от средна лента? Там? На ден има над 1000 завивания по този начин, + всички рейсове го правят - БЕЗ изключение. Идеята, както винаги съм казвал, е да не пречиш на останалите (защо и как и малоумен може да забележи в точно тоя случай). Някой преди време беше споменал за саморегулиране на трафика във връзка с неговото течение... Колело там - аз приветствам. Място има. Ще има нефели, лаещи като срещу това на Водната палата, но ще свикнат..

 

ЕДИТ: Водачите и на двете коли в случая са жени... Да припомня.

Link to comment
Share on other sites

Такива идиоти каращи тотално нелогично са много дразнещи, но действително и агресивното шофиране зад/около тях няма полза ... щото с една добра дистанция и съобразена скорост 90% от скапаните ситуации се разминават без проблем.

 

То и мен ме дразнят разни шматки ама работата е там, че няма закон "шматките да не карат". По-опасни ситуации създават нерваците дето се опитват да ги задминат и се бутат в тях, та те още повече се шакшат горките шматки. 

 

 

 

Що завивам от средна лента? Там? На ден има над 1000 завивания по този начин, + всички рейсове го правят - БЕЗ изключение. Идеята, както винаги съм казвал, е да не пречиш на останалите (защо и как и малоумен може да забележи в точно тоя случай). Някой преди време беше споменал за саморегулиране на трафика във връзка с неговото течение... Колело там - аз приветствам. Място има. Ще има нефели, лаещи като срещу това на Водната палата, но ще свикнат..

 

Сега ако си мислиш, че аз не завивам от средна лента жестоко се лъжеш. Мисълта ми е, че като качваш клип трябва ти да караш перфектно за да можеш да кажеш "глей го тоя идиот бе, така ли се кара" и гледащия да се замисли - ми да ето го тоя дето не може да кара, а не да се раздвоява кой прави повече нарушения - снимания или снимащия :P :lol:
 
Колело там - САКЪН! Чудно си е сега както е. Не е дразнещо бавно изнасянето, просто червеното е по-дълго, когато се включват поотделно, но никога не съм чакал кой знае колко там. На един светофар си минават поне по едно 10-15 автомобила от всяка от 2те ленти. 
Link to comment
Share on other sites

Сега ако си мислиш, че аз не завивам от средна лента жестоко се лъжеш. Мисълта ми е, че като качваш клип трябва ти да караш перфектно за да можеш да кажеш "глей го тоя идиот бе, така ли се кара" и гледащия да се замисли - ми да ето го тоя дето не може да кара, а не да се раздвоява кой прави повече нарушения - снимания или снимащия :P :lol:

 

Ники, аз нямам от какво да се срамувам или страхувам. НИКОГА не съм претендирал за перфекция, което между другото е пореден проблем в движение. Държа на туй - ЛОГИКАТА на пътя, който не го е разбрал, да си го набие в главата вече. Камерата снима без да подбира... 

 

И верно ли си мислиш, брат , че ще качвам клип, нагласен за угода на неграмотните? Не съм такъв човек и ти го знаеш. Нека четат Корана, пЪрдон, ЗДП със запетаите... И да се преструват нагло, че не го нарушават НИКОГА... 

 

Е ли възможна подобна висша форма на лицемерие? 

Link to comment
Share on other sites

Godfather, изпреварването от дясно мисля, че е позволено, когато пътното платно разполага с две и повече ленти за движение в една посока.

Няма такова нещо. Къде си го видял това? В закона пределно ясно е казано (същото нещо е повторено и в чл.87 (1) на правилника без изключения):

Чл. 41. (1) Пътните превозни средства се изпреварват от лявата им страна.

Държа на туй - ЛОГИКАТА на пътя, който не го е разбрал, да си го набие в главата вече.

Видене, с това изказване направо си подпечатваш "присъдата" за това да ти се отнеме шофьорската книжка. Каква е тази "логика" на пътя бе пич? Твоята? На оня с големия джиБ? На пътя може да има САМО ЕДНА логика и това е Закона за движение по пътищата. А клиповете, които пускаш и коментарите към тях са очеизвадно доказателство, че този закон нещо много яко ти се губи. Нищо лично, но най-голямата заплаха по пътищата на България са такива като теб, които карат по своя собствена "логика", изразяваща се в това, че уж (според техните представи и светоусещане) не пречат на другите. Да оставим това, но да набеждаваш хора, стриктно спазващи правилата за движение като "автоидиоти" е честно казано минаващо всякакви граници. Вземи се стегни малко.

Link to comment
Share on other sites

Аре бе още ли го коментирате това :) С Виден да спориш е като да спориш с радиото, смисъл никакъв. Той е прав, вие не сте, точка :)

Интересно обаче ако се беше набила селянката с Полото в Пежото, дали КАТ нямаше да и разпорят селския задник като пристигнат на местопроизшествието. Бах тая последната дума, много сложна. Дали я написах правилно, а ?

 

Чичка, не знам аз дали съм за преглед ама ти не е лошо да идеш и ти да те прегледат, може и нищо да ти няма :) 

Link to comment
Share on other sites

Що завивам от средна лента? Там? На ден има над 1000 завивания по този начин, + всички рейсове го правят....

 

И щото 1000 завиват по този начин, дай да си 1001-я, че да го утвърдим като правилно завиване. А рейсовете го правят, щото са рейсове и им е доста трудно да се напъхат най-отляво, ама понеже октавията и тя е май в тая категория, бихме могли да ти го минем метър. :lol:

Link to comment
Share on other sites

ПростакЪТ Коста се опитва да изпреварва отдясно! 

 

https://www.youtube.com/watch?t=2&v=uPUaTC_-nmQ

 

ПростакЪТ с Аудито изпреварва отдясно! 

 

https://www.youtube.com/watch?t=2&v=lLA1zyAm_iY

 

Просто пътувайте.... 

 

Весо, една от колосалните неадекватности на ЗДП е, че удариш ли отзад - ВИНАГИ си виновен. Което елементарната логика добре показва, че е абсурд. 

 

=======================================================

 

Из дебрите на ЗДП за фанатиците, които НЕ искам да срещам на пътя:

 

Чл. 77. (1) Водач, който има намерение да извърши маневра, е длъжен да се убеди, че няма забрана за маневрата, че няма да застраши останалите участници в движението и преди да започне маневрата - да подаде своевременно ясен и достатъчен за възприемане сигнал

 

------------------

 

(2) Преди престрояване водачът е длъжен да пропусне пътните превозни средства, движещи се в лентата, в която той навлиза.

 

Не е записано дали ако го изпреварват против законите не Шериата е разрешено да им се качи на капака и да ги изхвърли от пътя, но на някои идеята им харесва. 

Link to comment
Share on other sites

ПростакЪТ Коста се опитва да изпреварва отдясно! 

 

Че той Коста си е простак, не го отрича...особено щом си е купил БМВ. :laughing1:

 

Не се впрягай чак толкова...на мен също ми се е случвало в час пик да ме притиснат отляво и отдясно в средната лента, а да трябва да завивам наляво или пък надясно. Друг е въпросът, че там, където вѝдя, че е прекалено нахално да се муша между колите, просто си продължавам в посоката, накъдето ми сочи стрелката в настоящата лента - по тоя повод...веднъж бях тръгнал към центъра на София и заради един трафик принудително се озовах малко преди летището. :P  Просто реших да бъда коректен спрямо останалите....

Link to comment
Share on other sites

Тва не го ли бяхме дъвкали преди 2 години? Дали като му минаваш отдясно без да си си сменял лентата го изпреварваш неправилно? Коста не изпревара в тази ситуация,а си кара. Другия шари като пиянка и си говори по телефона. Отделно,че тоя мост го правят 3 години вече и още не са сложили шибана маркировка...

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

ПростакЪТ Коста се опитва да изпреварва отдясно! 

 

ПростакЪТ с Аудито изпреварва отдясно!

 

За пореден път се излагаш както с непознаване на ЗДП, така и с неадекватна оценка на пътната ситуация:

 

Глава втора

Правила за движение по пътищата

Раздел девети

Изпреварване.

Чл. 41

(2) При изпреварване водачът на пътното превозно средство напуска пътната лента, в която се движи, навлиза в съседната пътна лента изцяло или частично, преминава покрай движещото се в същата посока пътно превозно средство и се връща в напуснатата лента.

Нито един от така наречените "простаци" не е напускал лентата, в която се движи.

 

EDIT:

Изпреварването е преди всичко подминаване на нещо или някого...

В ЗДП "Изпреварване" е ясно дефинирано действие.

Движението по многолентов път вече са ти го обяснявали, но явно продължава да е тъмна Индия за теб.

 

1896060-R3L8T8D-850-Blm6c29.jpg

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

 

така и с неадекватна оценка на пътната ситуация:

 

По-неадекватно същество на тема пътна обстановка от теб не съм виждал през живота си.... Коментираме изпреварване отдясно, не присъства като фактор напускане на лента. Изпреварването е преди всичко подминаване на нещо или някого... 

 

Всъщност аз прекратявам коментара... Когато няма смисъл - няма смисъл.... 

 

ЕДИТ: Я как като тролче ми едитва зад гърба... В Библията ясно са описани отношенията с Дявола => анатема на Ян Бибиян, дето общува с Фют. Ей това представляваш ти.  

Link to comment
Share on other sites

Няма такова нещо. Къде си го видял това? В закона пределно ясно е казано (същото нещо е повторено и в чл.87 (1) на правилника без изключения):

 

В закона пише, че можеш да се движиш в удобната за теб лента, което само по себе си не означава, че ако в лявата лента има кола, която да подминеш е изпреварване.

 

Чл. 15 ...

(2) Разпоредбите на ал. 1 не се прилагат и водачът на моторно превозно 

средство може да използва за движение най-удобната за него пътна лента в следните 

случаи:

...

2. (изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) в населените места, на пътно платно с две и 

повече пътни ленти за движение в една посока, обозначени с пътна маркировка или 

пътен знак, по които е разрешено движението на пътни превозни средства със скорост 

не по-голяма от 80 км/ч;.

Edited by Runner
Link to comment
Share on other sites

Коментираме изпреварване отдясно, не присъства като фактор напускане на лента. Изпреварването е преди всичко подминаване на нещо или някого... 

А тоягата в Полото не смени лентата викаш :) Бе майната му, както писах и преди, няма оправия :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...