Jump to content
BulForum.com

Клуб Простак


netrootbg

Recommended Posts

[media=Нагли и Нахални! 2015-02-25 18.01.58 ]

[/media]

 

PB0759PM - номера на BMW. От лява летна (при позволено само ляво) продължава направо!

PB7592BT - номера на пикапа. От средна лента (при позволено само на право) завива на ляво.

Кръстовището на бул. България и ул. Васил Левски. И двата автомобила с в нарушение. На кръстовището има камери, но файда от тях никаква.

Edited by Nanko
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Тия и двамата са фани единия-прасни другия!!!!!

 

Регистратора ми пристигна, скоро ще се почва в ютуб  :laughing:

 

Тази вечер ми липсваше - одеве на Родопи, току на 2 мета от къстовището с Богомил, някакъв УРОД беше спрял по средата на улицата с Пежо 407. Ама ПО СРЕДАТА!!! Такова нещо не съм виждал отдавна. И място има, и всичко - на метър и повече от тротоара. Всеки, влизащ с ляв от Богомил към Родопи, можеше да направи неизбежен челен с мен без да е виновен. Никакъв начин да се мине, освен през насрещно платно - на прага на кръстовището. Ако не бях толкова уморен, не само щях да спра на Богомил да го снимам тоя, щях да се върна да потроша нещо по колата!!!

Link to comment
Share on other sites

Регистратора ми пристигна, скоро ще се почва в ютуб  :laughing:

 

Не думай...аз пък си мислех, че никога няма да си го вземеш. :notify:

 

А с този пример от горното клипче ясно с вижда, че ако оня завиващият от средната лента беше малко по-пъргав, всякак можеше да се натресе в оня праволинейния, защото по принцип не предполагаш, че левият ще върви напред и респ. правият - наляво..

Link to comment
Share on other sites

Ами ако аз бях на негово място (тоя от средната лента) е доста вероятно да беше станало. Той му беше някак отзад и е в лентата за левия завой. Откъде му дойде на акъла да върви направо не знам

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Нормално е. Има достатъчно места с леви ленти с маркировка, че може и направо да се кара от тях, докато не се сещам и една средна лента да казва, че може на ляво ;)

Link to comment
Share on other sites

Да ве, нормално е. Всичко е нормално в БГ... щом има някои секции за ляв за направо ... значи всичко е ок. Впрочем отсреща към Нева надали е 3 ленти ... та да е позволено направо... ама се тая, всичко е нормално.

Онзи ден някав дивеч, щеше да ме отнесе на 3 сек вече зелено за мен (1ва кола), си правя ляв ... пича идва от ляво (мое) и си мина с 80+км/ч през кръстовището... евала... нормално да не види светофара, уморен идвайки от Карловско шосе ... що да не ме измете от пътя и да ме пишат после в жълтите вестници.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Да ве, нормално е. Всичко е нормално в БГ... щом има някои секции за ляв за направо ... значи всичко е ок. Впрочем отсреща към Нева надали е 3 ленти ... та да е позволено направо... ама се тая, всичко е нормално.

 

Онзи ден някав дивеч, щеше да ме отнесе на 3 сек вече зелено за мен (1ва кола), си правя ляв ... пича идва от ляво (мое) и си мина с 80+км/ч през кръстовището... евала... нормално да не види светофара, уморен идвайки от Карловско шосе ... що да не ме измете от пътя и да ме пишат после в жълтите вестници.

Не казвам, че на конкретното място е така. Моя пост беше отговор повече към частта как му е скимнало от ляво да ходи на право, защото Ники и друг път се е чудил, че го правят - от ляво карат направо. Мисълта ми е, че в правилника и практиката има много места, където тази маневра е разрешена - има си маркировка и прочие. Но не се сещам някъде да е разрешено от средна лента да се прави ляв завой. Т.е по улиците не е странно да видиш места където лявото платно е разрешено и за направо, но не се сещам средно(от 3) да е разрешено за ляво.

Link to comment
Share on other sites

Нормално е. Има достатъчно места с леви ленти с маркировка, че може и направо да се кара от тях ;)

 

 

Заеби, аз така на непознато място минах на червено...Абсолютно по стадния инстинкт, добре че се усетих и спрях, преди да се набия в кръстовището...

Link to comment
Share on other sites

... Но не се сещам някъде да е разрешено от средна лента да се прави ляв завой. Т.е по улиците не е странно да видиш места където лявото платно е разрешено и за направо, но не се сещам средно(от 3) да е разрешено за ляво.

Сточна гара, 2012-а

Вижда се остатъчна част от маркировката на средната лента, със стрелки наляво и направо.

 

Stochna_gara.jpg

Link to comment
Share on other sites

Само дето платната са 4, не 3 ;) - защо съм писал средно от (3) - иначе на Баумакс от ВСИ към Тракия 2-те леви са за наляво, но там пак са 4 :)


Има места където с 3 ленти лявото е отбелязано и за напред. Но с 3 ленти, средна за наляво не се сещам да има в Пловдив.

Link to comment
Share on other sites

Само дето платната са 4, не 3 ;) - защо съм писал средно от (3)...

 

Нямам представа какво точно пиеш и какво виждаш в събота вечер, но аз виждам 1 (едно) платно, с 3 (три) ленти.

Дано съм помогнал с обозначението...

 

Stochna_gara_01.jpg

Същото кръстовище, бул. Хр. Ботев, посока запад -> изток.

Отново 1 (едно) платно, с 3 (три) ленти.

 

Stochna_gara_02.jpg

Link to comment
Share on other sites

Дам, там не съм го видял.

Но пък кръстовището е на секции. Ако пускат заедно срещуположните не вярвам да го направят.

И все пак случаите, когато ляво става за напред са повече от средно за ляво :P

Link to comment
Share on other sites

Абе на всеки светофар се завива от Средна лента.Оня ден на бул.Христо Ботев и Мария Луиза рейса си зави от средна лента.За кво говорим :D 

Link to comment
Share on other sites

Точно ей това се опитвам да обясня на Васил (Zlobil) от сумати време в другата тема - пълната несъвместимост на това, което е изкарано на преден план пред обществото (на снимката това оранжевото с емблемата) и онова, което всъщност е реалността на конкретния индивид (в случая онова върху предния капак, онова на задния фон и онова, дето им е в главите на тия, дето замезват до бентлито). Сега в този случай няма как да знам дали бентлито е тяхно или просто са  направили снимката за някакъв джумбиш, обаче редовно се сблъсквам с газифицирани S-класи, X6-ци и др. от този ранг, щото в някои други страни ако човек няма определения статут в обществото, никога няма да си купи бентли или друга скъпа кола, докато тука сумати народ си избива комплексите точно по този начин.

 

 

И кво някой ден ако си купя Бентли няма да мога да ям кренвирши с лютеница ? Бааахти дискриминацията......  :lol:

 

Съгласен съм за повечето неща, никога не съм ги оспорвал, никога не съм обяснявал че нямаме навика да се надхвърляме а че няма лошо да караш 10 годишен бивш премиум на газ. 

Link to comment
Share on other sites

За скопените големи коли - вече 3-4 пъти виждам джибове с тапи за АГУ по тях, без лепенка за газ... Явно още един начин за прикриване на "богатството"...

Link to comment
Share on other sites

От няколко години лепенка за газ не се слага, та не е гаранция че се крият. То да искаш да сложиш, ще е предизвикатество, че няма как да я намериш.

 

Иначе, както каза Злобила, ти щом си я взел на 10 години едва ли си баровец, инак щеше да я купи нова. Що пък да не и сложиш газ, няма да я пазиш за моргата. :grin:

Link to comment
Share on other sites

Дам, и на мен ми е интересно защо има хора мислещи си, че като купуват кола над 10г не са й последни собственици? Според мен си е баш така.

Link to comment
Share on other sites

Може би защото вече не правят такива коли като едно време. И може би защото колата която купува(ме) е запазена. Моята е над 10 години и незнам дали ще съм и последния собственик, но в близките години не го виждам да ме остави.

Link to comment
Share on other sites

А на мен любимото ми е, когато някой Айнщайн (или качур) със заврян в гъза телефон започне на умното колело на Водна палата, да ми прави ляв завой от дясна лента, докато аз съм в лявата и се движа направо.... Тази сутрин за пореден път ми го спретнаха този номер!

Тва, маркировките по платното са за да не бъде то такова едно, скучно и сиво, ами да е по-шаренко и да добави доза разкош, но в никакъв случай да не бъдат спазвани.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...